Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κι εμένα μια χαρά δουλεύει το panorama,και το χρησιμοποιώ και πολύ συχνά. πάντως η αντίστοιχη λειτουργεία του cameralover είναι πιο γρήγορη αλλά με περιορισμένες δυνατότητες και μέγεθος εικόνας.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ με το πιο δυνατό hardware έχεις παρατηρήσει αν το πανοραμα τρέχει καλύτερα σε εσένα ? Ή είνα απλά μια κακογραμμένη εφαρμογή?

 

Την αγοράζω την camera lover? αν ναι, πριν την αγοράσω, αξίζει η υλοποίηση κυρίως της δυνατότητας πανόραμα?

 

Στις λοιπές λειτουργίες να προτιμώ την camera lover για λήψη φωτογραφιών ?

Το panorama δουλέυει οκ, θυμάμαι κάνα δυο κρασαρίσματα με το Ν8 αλλά δούλευε.. Τώρα δουλέυει απλά πιο γρήγορα. Πάντως στην παραλία τράβηξα 5-6 μαζί και έκανε λίγη ώρα να τις ενώσει και στο 808 :)

Link to comment
Share on other sites

Το panorama δουλέυει οκ, θυμάμαι κάνα δυο κρασαρίσματα με το Ν8 αλλά δούλευε.. Τώρα δουλέυει απλά πιο γρήγορα. Πάντως στην παραλία τράβηξα 5-6 μαζί και έκανε λίγη ώρα να τις ενώσει και στο 808 :)

λογικό να αργεί, εδώ αργούν τα προγράμματα στους υπολογιστές για να ενωσουν σωστά τις εικονες, και το panorama κάνει πάρα πολύ καλή δουλειά στην ένωση

Link to comment
Share on other sites

Απλά είχα δει εφαρμογή πανόραμα σε galaxy note και είχα χαζέψει με το πόσο γρήγορα βγάζει και τις κολλάει τις φωτογραφίες. Βέβαια αποτέλεσμα δεν ειδα για να ξερω αν βγάζει όμορφες πανοραμικές.

 

Επιλογή για να αποθηκεύονται στην internal και όχι στην sd που την βρίσκω :O ? έφαγα σκάλωμα τώρα και δεν το βρίσκω.

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

Απλά είχα δει εφαρμογή πανόραμα σε galaxy note και είχα χαζέψει με το πόσο γρήγορα βγάζει και τις κολλάει τις φωτογραφίες. Βέβαια αποτέλεσμα δεν ειδα για να ξερω αν βγάζει όμορφες πανοραμικές.

 

Το galaxy note έχει άλλο επεξεργαστή, αλλά και μικρότερο μέγεθος εικόνας προς επεξεργασία.

Link to comment
Share on other sites

Απλά είχα δει εφαρμογή πανόραμα σε galaxy note και είχα χαζέψει με το πόσο γρήγορα βγάζει και τις κολλάει τις φωτογραφίες. Βέβαια αποτέλεσμα δεν ειδα για να ξερω αν βγάζει όμορφες πανοραμικές.

 

Επιλογή για να αποθηκεύονται στην internal και όχι στην sd που την βρίσκω :O ? έφαγα σκάλωμα τώρα και δεν το βρίσκω.

περιττό να σου πω πόσο ταχύτερος είναι ο επεξεργαστής κι η ram του note απ του nokia :p
Link to comment
Share on other sites

Το galaxy note έχει άλλο επεξεργαστή, αλλά και μικρότερο μέγεθος εικόνας προς επεξεργασία.

 

περιττό να σου πω πόσο ταχύτερος είναι ο επεξεργαστής κι η ram του note απ του nokia :p

 

ε ναι :p :lol: .. To επιβεβαιώνω .. πάντως με το μαμά πανόραμα Mode δεν μπορώ να πω πως είμαι ικανοποιημένος. Ν8 και πάλι !! (δεν έχω δοκιμάσει 808 , ελπίζω σε κανένα χρόνο ΑΝ κάποιος το σκοτώσει να του το αγοράσω!) .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Εχετε κανενα προβλημα με το Skype???

Απο τοτε που κατεβασα την καινουργια εκδοση και απο αλλου και απ'το Nokia store, αφου περασω κωδικους κλπ,

μολις μου ζηταει κατι για τις επαφες, κολλαει και με πεταει στο μενου...

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα προβλήματα που αναφέρθηκαν στα τελευταία μηνύματα (Viber, Panorama, Skype), δεν τα έχω συναντήσει στο δικό μου κινητό (C6-01). Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ, είναι μήπως τρέχουν σε σας κάποια επιπλέον προγράμματα στο παρασκήνιο (σε σχέση με το δικό μου πάντα) και γι' αυτό να εμφανίζονται τα σκαλώματα που αναφέρετε. Δεν μου έρχεται κάτι άλλο στο μυαλό...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

επισης δεν εχω κανενα θεμα με panorama-skype, viber μονο το ανοιξα, ειδα ποιες επαφες μου το εχουν, το εκλεισα...

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ είχα πολλά προβλήματα σε εφαρμογές αλλα τελικά μάλλον εφταιγε το κινητο μου ..... Και εφυγε για level3 νοκια..
The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια επειδη εψαχνα στις απαντησεις και δεν βρηκα λυση. υπαρχει καποιο προγραμμα που αναγνωριζει μουσικη που δουλευει σωστα και απεριοριστα σε belle? το soundhound μου χει σπασει τα νευρα..
Symbian dead and i like it!!!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια επειδη εψαχνα στις απαντησεις και δεν βρηκα λυση. υπαρχει καποιο προγραμμα που αναγνωριζει μουσικη που δουλευει σωστα και απεριοριστα σε belle? το soundhound μου χει σπασει τα νευρα..

 

shazam

 

10 chars

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

shazam

 

10 chars

 

δεν χρειάζεται να το αγοράσεις για να έχεις 5+ αναγνωρίσεις τον μήνα?

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

Το panorama παντως εμενα μου κολαει απο τις 5 φορες τις 3!!

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το panorama παντως εμενα μου κολαει απο τις 5 φορες τις 3!!

κολλάει, δηλαδή? αργεί να ενωσει τις εικονες, ή κρασαρει κ δεν κανει τίποτα?

Link to comment
Share on other sites

κολλάει, δηλαδή? αργεί να ενωσει τις εικονες, ή κρασαρει κ δεν κανει τίποτα?

Κρασαρει κ μαυριζει η οθονη!Μονο με restart το επαναφερω.:mad:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κρασαρει κ μαυριζει η οθονη!Μονο με restart το επαναφερω.:mad:

 

Το έκανε και σε εμένα στο δικό μου Ν8. Πολλές φορές ενώ έβγαζα πχ 3 φωτογραφίες στην σειρά, περίμενα 1-2 λεπτά να τις κολλήσει μετά μου τις εμφάνιζε σαν μια μαύρη κενή φωτογραφία.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εμένα ποτέ δεν κολλάει έτσι, τυχερός ειμαι? σπάνια να κρασάρει μονο η εφαρμογή όταν ενώνει πολλές (πάνω από 5-6) εικόνες κι απλά κάνω kill την εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Το nimbuzz σας δουλεύει σωστά; έβαλα το 3.40 αλλά δε μπορώ να επιλέξω κάποια επαφή από το msn για να της μιλήσω και κάποιες ρυθμίσεις επίσης.
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίηση-απενεργοποίηση περιστροφής οθόνης,

 

χρησιμοτατο!

 

θυμαται κανεις πως λεγεται το widget γι'αυτο? νομιζω υπηρχε....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλη η νεα εκδοση! :)

 

θυμαται κανεις πως λεγεται το widget γι'αυτο? νομιζω υπηρχε....

 

Το Force Control Widget πρεπει να εννοεις

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιά είναι η καλύτερη εφαρμογή You tube για το Ν8 για να βλέπεις υψηλής ανάλυσης βίντεο και να έχει εύχρηστο μενού?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ποιά είναι η καλύτερη εφαρμογή You tube για το Ν8 για να βλέπεις υψηλής ανάλυσης βίντεο και να έχει εύχρηστο μενού?
CuteTube κορυφή
Link to comment
Share on other sites

καμια εφαρμογη για να κοβουμε mp3??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...