Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού υπάρχει ήδη ... ενσωματωμένο στη ρομ. Το γράφω και εκεί που βρήκες τη ρομ. Γι'αυτό βγάζει σφάλμα.

Ναι μωρε το ξερω αλλα κατι εκανα κ εξαφανιστηκε!Την ξαναπερναω παλι απο την αρχη.Παντως Lagoskon δεν παιζετε αυτη η belle σου.Μπραβο.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το viber το περίμενα πως και πως και απογοητεύτηκα. Έχει στείλει κανένας email ή γνωρίζουμε κάτι στο κατά πόσο θα το εξελίξουν σε βαθμό να μπορούμε να κάνουμε και calls ?
H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το viber το περίμενα πως και πως και απογοητεύτηκα. Έχει στείλει κανένας email ή γνωρίζουμε κάτι στο κατά πόσο θα το εξελίξουν σε βαθμό να μπορούμε να κάνουμε και calls ?

 

Και εγώ μια απο τα ίδια. Το έβαλα και ξενέρωσα. Έχω το whats up messenger. Σαφώς και θα το κρατήσω, μιας και έτσι έχω free sms και με όσους έχουν μόνο viber(χρήστες android/ios).

The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια απο τα ίδια. Το έβαλα και ξενέρωσα. Έχω το whats up messenger. Σαφώς και θα το κρατήσω, μιας και έτσι έχω free sms και με όσους έχουν μόνο viber(χρήστες android/ios).

 

ναι όντως, το μόνο καλό είναι πως πλέον μιλάω και με τους λοιπούς χρήστες. Όμως αυτό το πράγμα με το να ψάχνεις τις επαφές μια μια .. απαπα.

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

ναι όντως, το μόνο καλό είναι πως πλέον μιλάω και με τους λοιπούς χρήστες. Όμως αυτό το πράγμα με το να ψάχνεις τις επαφές μια μια .. απαπα.

 

Το είδα χθες αυτό σε νοκια ενός φίλου και κουφάθηκα.

Το Viber υποτίθεται ότι τα κάνει αυτά από μόνο του.

Φαντάζομαι θα το διορθώσουν στο μέλλον.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες αυτό σε νοκια ενός φίλου και κουφάθηκα.

Το Viber υποτίθεται ότι τα κάνει αυτά από μόνο του.

Φαντάζομαι θα το διορθώσουν στο μέλλον.

Sent from my note

 

υπάρχει περίπτωση να το έχουν κάνει επίτηδες?

The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ που το έβαλα δεν έψαχνα επαφές, τις βρήκε μόνο του αφού με ρώτησε αν θέλω να τις σκανάρει και μου εμφάνισε όσες είχαν viber στον κατάλογό μου.. Γενικά δούλεψε σωστά δηλαδή παρόλο τις περιορισμένες λειτουργίες του. Κάνατε καμιά επανεκκίνηση? Κατά την εγκατάσταση έχετε ανοιχτή σύνδεση internet (wifi ή σύνδεση δεδομένων)?
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα τις βρήκε μόνο του τις επαφές. Παράξενο που παρατηρήσατε το αντίθετο κάποιοι. Μήπως μεσολάβησε κάποια αναβάθμιση; Εγώ πάντως το έβαλα πριν 3-4 μέρες...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

και εμενα δουλεψε σωστα καποια στιγμη μονοτου. οταν το εβαλα πρωτη φορα και ειδα οτι δε βρισκει επαφες,το εσβησα.το ξανα εβαλα και παλι δεν εβλεπε επαφες που εχουν viber.. εν τελει, καποια στιγμη που μπηκα παλι στις επαφες τις ανοιξε,ετσι μονο του οπως το ειχα αφησει ανοιχτο και μου ελεγε οτι δεν εχω καμια επαφη με viber. πλεον ειναι λειτουργικο για μηνυματα και αυτο ειναι σημαντικο, απο εκει και περα ομως θελει δουλεια... ολα αυτα με Ν8

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

θα δοκιμάσω να το κάνω re-install μπας και κάτι δεν πηγε καλά την πρώτη φορά

 

επειδη τωρα το εψαξα και εγω λιγο παραπανω..

το οτι μου εμφανισε τις επαφες δε λεει τιποτα! σερνεται απιστευτα!εχω 100 ατομα χοντρικα με viber, δεν μπροει να κατεβει τη λιστα με τιποτα...οσο χαλαρα και να το παω το δαχτυλο,σερνεται,παταει την επαφη να ανοιξει να στειλει σμσ ενω εγω το σερνω να κατεβει..απλα δωρον αδωρον..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επειδη τωρα το εψαξα και εγω λιγο παραπανω..

το οτι μου εμφανισε τις επαφες δε λεει τιποτα! σερνεται απιστευτα!εχω 100 ατομα χοντρικα με viber, δεν μπροει να κατεβει τη λιστα με τιποτα...οσο χαλαρα και να το παω το δαχτυλο,σερνεται,παταει την επαφη να ανοιξει να στειλει σμσ ενω εγω το σερνω να κατεβει..απλα δωρον αδωρον..

 

Nαι , αυτό το κάνει και στο δικό μου με στοκ Belle refresh χακαρισμένη με Kinetic mod. Που να μην το είχα κιόλας :lol:

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα τρέχει μια χαρά. Αλλά στέλνω μήνυμα σε iphone και ενώ λέει ότι το στέλνει δεν φτάνει ποτέ.Δεν φαίνομαι και στις επαφές του άλλου σαν να έχω viber. Φταίει που δεν έχουμε voice?
Link to comment
Share on other sites

Nαι , αυτό το κάνει και στο δικό μου με στοκ Belle refresh χακαρισμένη με Kinetic mod. Που να μην το είχα κιόλας :lol:

 

εγω τοχω μαμα το κινητο και παει μια χαρα σε γενικες γραμμες. σιγουρα οσο το φορτωνω πραγματα πεφτει αλλα προσπαθω να το εχω σε καλη κατασταση,και επειδη ολα τα αλλα παιζουν σωστα,απλα ειναι μαπα η εφαρμογη,δεν μπορεις να τη χρησιμοποιησεις!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή είναι σχεδιασμένη για s60v5. φαίνεται. γι αυτό είναι χάλια μαύρα όταν τη τρέχεις σε belle Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Θέλω κάτι για το C7, με ενδιαφέρει ρολόι και καιρός οπως εμφανίζεται στο htc και μπορώ να έχω προτάσεις που θα το βρώ?
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή είναι σχεδιασμένη για s60v3. φαίνεται. γι αυτό είναι χάλια μαύρα όταν τη τρέχεις σε belle

 

όντως.. Πάντως έχω το εξής θέμα. Την είχα βάλει εγώ πριν βγεί στο store απο το γνωστό μέρος. Όταν βγήκε και επίσημα(1-2 μέρες μετά) την έκανα uninstall απο το κινητό και μπήκα στο Nokia Store. Τίποτα! δεν το βρισκω(το viber) ακόμα και σήμερα.

The age of G2....
Link to comment
Share on other sites

όντως.. Πάντως έχω το εξής θέμα. Την είχα βάλει εγώ πριν βγεί στο store απο το γνωστό μέρος. Όταν βγήκε και επίσημα(1-2 μέρες μετά) την έκανα uninstall απο το κινητό και μπήκα στο Nokia Store. Τίποτα! δεν το βρισκω(το viber) ακόμα και σήμερα.

 

Δεν φαίνεται στην αναζήτηση, δεν γνωρίζω για ποιον λόγο. Έχει συμβεί και με άλλη εφαρμογή αυτό, ενώ υπήρχε κανονικά.

Από τις κατηγορίες εφαρμογών επέλεξε τα κοινωνικά δίκτυα, και θα βρείς εκεί το Viber στις δωρεάν εφαρμογές.

 

επειδη τωρα το εψαξα και εγω λιγο παραπανω..

το οτι μου εμφανισε τις επαφες δε λεει τιποτα! σερνεται απιστευτα!εχω 100 ατομα χοντρικα με viber, δεν μπροει να κατεβει τη λιστα με τιποτα...οσο χαλαρα και να το παω το δαχτυλο,σερνεται,παταει την επαφη να ανοιξει να στειλει σμσ ενω εγω το σερνω να κατεβει..απλα δωρον αδωρον..

 

Εγώ δεν έχω τόσα άτομα, αλλά δεν έχω πρόβλημα. Επίσης, επιλέγοντας την καρτέλα all ώστε να μου δείχνει όλους τους αριθμούς που έχω στη μνήμη (με Viber ή χωρίς), δεν παρατηρώ τέτοιο πρόβλημα με το ανεβοκατέβασμα της λίστας, είτε αυτό γίνεται με την πλαϊνή μπάρα, είτε γίνεται απευθείας σκρολ. Δοκίμασε στην καρτέλα all και πες μας αν σου κολλάει με τον ίδιο τρόπο κι εκεί.

Edited by impreza_sti
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω τόσα άτομα, αλλά δεν έχω πρόβλημα. Επίσης, επιλέγοντας την καρτέλα all ώστε να μου δείχνει όλους τους αριθμούς που έχω στη μνήμη (με Viber ή χωρίς), δεν παρατηρώ τέτοιο πρόβλημα με το ανεβοκατέβασμα της λίστας, είτε αυτό γίνεται με την πλαϊνή μπάρα, είτε γίνεται απευθείας σκρολ. Δοκίμασε στην καρτέλα all και πες μας αν σου κολλάει με τον ίδιο τρόπο κι εκεί.

 

λοιπον,ανοιγοντας την εφαρμογη,κανει 2 δευτερολεπτα περιπου να εμφανισει ποιες επαφες εχουν viber,απο τη στιγμη που παταω compose. μετα,αφου εμφανισει αν κανω σκρολ πανω στις επαφες δεν κατεβαινει με τιποτα,απλα ανοιγει να στειλω,στην επαφη που ακουμπησε το δαχτυλο.οσο γρηγορα ή αργα και να το κανω αυτο. αν παω σε ολες,κανει λιγο καλυτερα σκρολ,δλδ ψιλοπαει κατω αλλα και εκει σκαλωνει ,ομως οχι τοσο!

τωρα το κουλο,αν κανω σκρολ απο δεξια απο την μπαρα (που η εμφανιση της μου θυμιζει τα παλια νοκια με το πενακι) κατεβαινει...αφου κατεβει απο εκει,μετα κανει σκρολ και πανω στις επαφες???

ουτε lada που το σπρωχνεις για να παρει μπρος με ταχυτητα δηλαδη! ετσι παιζει σε εμενα το viber, σε ενα Ν8 που τοχω σε οσο καλυτερη κατασταση μπορει να υπαρχει κινητο,μαμισιο,χωρις πειραγμενο τιποτα και με μπολικη μνημη ελευθερη!πανω απο 60ΜΒ στο c.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

βγάζετε συχνά φωτογραφίες με το Panorama? Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Πέραν του ότι καθυστερεί απίστευτα να τις ενώσει(τις φωτογραφίες), κρασάρει συχνά πυκνά, και άλλες φορές ενώ βγάζω 2-3 κολλητά, και τις ενώνει, στο τέλος μου εμφανίζει ένα κενό-μαύρο πράγμα.

 

Μιλάμε για όλες τις φορές που χω βάλει το πανόραμα, στην άννα, στην belle και την belle refresh... και όλες τις φορές με hard reset & re-install μέσω Nokia Suite ή φοίνικα. Δεν είναι κάτι μεμονομένο δηλαδή.

 

Υπάρχει καμιά καλύτερη εφαρμογή ?

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

βγάζετε συχνά φωτογραφίες με το Panorama? Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Πέραν του ότι καθυστερεί απίστευτα να τις ενώσει(τις φωτογραφίες), κρασάρει συχνά πυκνά, και άλλες φορές ενώ βγάζω 2-3 κολλητά, και τις ενώνει, στο τέλος μου εμφανίζει ένα κενό-μαύρο πράγμα.

 

Μιλάμε για όλες τις φορές που χω βάλει το πανόραμα, στην άννα, στην belle και την belle refresh... και όλες τις φορές με hard reset & re-install μέσω Nokia Suite ή φοίνικα. Δεν είναι κάτι μεμονομένο δηλαδή.

 

Υπάρχει καμιά καλύτερη εφαρμογή ?

 

Ναι η cameralover που έχει μέσα και panorama.

Link to comment
Share on other sites

Ναι η cameralover που έχει μέσα και panorama.

 

Εσύ με το πιο δυνατό hardware έχεις παρατηρήσει αν το πανοραμα τρέχει καλύτερα σε εσένα ? Ή είνα απλά μια κακογραμμένη εφαρμογή?

 

Την αγοράζω την camera lover? αν ναι, πριν την αγοράσω, αξίζει η υλοποίηση κυρίως της δυνατότητας πανόραμα?

 

Στις λοιπές λειτουργίες να προτιμώ την camera lover για λήψη φωτογραφιών ?

H TAN Η ΕΠΙ ΤΑΣ :whip:
Link to comment
Share on other sites

stavkyrk εγώ τόσο καιρό που χρησιμοποιώ το πανόραμα είναι άψογο! Για τσέκαρε την κάρτα μνήμης... αν αποθηκεύεις εκεί μπορεί να έχει πρόβλημα, ακόμα και άδεια να είναι! Καλό είναι να τις αποθηκεύεις στην E:
Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι να κανεις αγορα, περνα την πρωτα πειρατικα να δεις αν σε βολευει ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...