Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δε με ενοχλει το "βαρυ" σαιτ που λες, καθως το κοιταω παντα απο τον υπολογιστη και αυτο μονο στις μεγαλες διαδρομες, για καταγραφη γενικα προπονησης κτλ δε νομιζω να αλλαξω το ST που το εχω απο το 2009 (αν θυμαμαι καλα)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

δε το λεω με αυτο το τροπο, εννοω οτι δε με νοιαζει λιγη καταναλωση παραπανω για το ST απο τη στιγμη που με βολευει τοσο πολυ! παντως με gps+ST+3G net+μουσικουλα μου βγαζει κανα 5-6ωρο....ισως και λιγο παραπανω

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ σε αναρρίχηση στον Όλυμπο είχα βάλει sports tracker σε 5230! και χωρίς σήμα(εννοείται), μόλις κλείδωσε σήμα απο δορυφόρους μου έδειξε με ακρίβεια τα πάντα.. Απίστευτη εφαρμογή. Τώρα για την μπαταρία, όπως είπαν και τα παιδιά, ας μου την τρώει όλη, το αξίζει ! :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάμε για λίγη μπαταρία παρπάνω... Μιλάμε για 55% παραπάνω! Αλλιώς δεν είχα θέμα ούτε εγώ... Τώρα θα βγω και θα τα χρησιμοποιήσω και τα 2 μαζί να τεστάρω ακρίβεια.
Link to comment
Share on other sites

εγώ φροντίζω να το εχω φορτίσει πριν την οποια αθλητική δραστηριότητα και μετά με βγάζει άνετα όσο κι αν κρατήσει. Μαζί ΠΑΝΤΑ με άφθονη ροκ μουσική...

Μετά ανεβαζω καμία φωτογραφία και στο fb με την διαδρομή. Πλάκα έχει. Μου είναι ίσως το πιο απαραίτητο πρόγραμμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Office suite στην Belle Refresh δεν παίζει. Το έχει τσεκάρει κανείς άλλος;

PROLAB Digital Photo Printing & Finishing ::: http://www.prolab.gr

Dastart cafe Thessaloniki ::: http://www.dastart.com - http://www.facebook.com/dastart.cafe/

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες επαφές που εχω στις αγαπημένες με φωτογραφίες και ταυτόχρονα είναι και φίλοι στο fb, μου άλλαξε την φωτογραφία επαφής και έβαλε αυτή που έχει στο fb χωρίς να με ρωτήσει. Το έχει κάνει και σε άλλους?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες επαφές που εχω στις αγαπημένες με φωτογραφίες και ταυτόχρονα είναι και φίλοι στο fb, μου άλλαξε την φωτογραφία επαφής και έβαλε αυτή που έχει στο fb χωρίς να με ρωτήσει. Το έχει κάνει και σε άλλους?

 

αν τους εχεις κανει αντιστοιχηση το κανει μονο του.και αν μπεις στην επαφη θα εχει και το στατους τους..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

αν κανεις αντιστοιχηση θα εχει την νεα απο το fb, ακομα και αν τους χεις κανει αντιστοιχηση αμα τους ξανακανεις θα αλλαξει στην τελευταια profile pic τους ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατέβασα σήμερα το Microsft apps 2.1... Μήπως ξέρεις κανείς πως ακριβώς λειτουργουν (ζητάει "τομέα" , "διακομιστη")???

Ευχαριστώ....:!:

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κατέβασα σήμερα το Microsft apps 2.1... Μήπως ξέρεις κανείς πως ακριβώς λειτουργουν (ζητάει "τομέα" , "διακομιστη")???

Ευχαριστώ....:!:

 

αν δεν ξερεις τοτε μαλλον σου ειναι αχρηστες,εκτος απο 1-2..

νομιζω οτι πρεπει ναχεις site/εταιρεια για να τις χρειαστεις,αν θυμαμαι καλα απο τις 2 μερες που τις κρατησα.

το χειροτερο ειναι οτι σου εφαγαν 50-60ΜΒ μνημης και για να καταργηθουν θες reset..απλα για να προλαβω ερωτησεις σου τα αναφερω :p

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ήρθε το viber!!!

 

EDIT : άκυρο.. δουλεύει μόνο σαν text messaging

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ήρθε το viber!!!

 

EDIT : άκυρο.. δουλεύει μόνο σαν text messaging

πού ν το?:p ετσι λένε αλλά δεν κυκλοφόρησε ακόμη

Link to comment
Share on other sites

πού ν το?:p ετσι λένε αλλά δεν κυκλοφόρησε ακόμη

 

Έχει βγεί., απλά δεν μπήκε στο Nokia store. Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί το έβγαλαν. Απαράδεκτο είναι. Κλάσης ανώτερο το whats up messenger.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγεί., απλά δεν μπήκε στο Nokia store. Βέβαια δεν καταλαβαίνω γιατί το έβγαλαν. Απαράδεκτο είναι. Κλάσης ανώτερο το whats up messenger.
καλά κι από πού το κατεβάζουμε? ούτε στο site τους το χουν:p
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ψάξιμο θα το βρείτε. Θα μπει και στο nokia store σίγουρα. Το θέμα είναι ότι κάνανε μια προχειροδουλειά για να πούνε ότι υποστηρίζουν και symbian. Βγάλανε μια έκδοση για όλα. Δεν υποστηρίζει split screen και κλήσεις ήχου, αλλά στέλνει μηνύματα και φωτογραφίες ή αρχεία. Κάτι είναι και αυτό. Ας ελπίσουμε σε αναβαθμίσεις. Μια αρχή έγινε πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Με λίγο ψάξιμο θα το βρείτε. Θα μπει και στο nokia store σίγουρα. Το θέμα είναι ότι κάνανε μια προχειροδουλειά για να πούνε ότι υποστηρίζουν και symbian. Βγάλανε μια έκδοση για όλα. Δεν υποστηρίζει split screen και κλήσεις ήχου, αλλά στέλνει μηνύματα και φωτογραφίες ή αρχεία. Κάτι είναι και αυτό. Ας ελπίσουμε σε αναβαθμίσεις. Μια αρχή έγινε πάντως.

 

δεν ξερω για εσας,αλλα εγω που το εχω στο anroid κινητο μου δεν μιλαω σχεδον ποτε..δεν ξερω ποσο σας βολευει να μιλατε μιας και με 3G ποτε δεν καταφερα να κανω κληση και να συνεννοηθω..για μενα,και μονο τα ΣΜΣ που γλιτωνεις αξιζει.γιατι γλιτωνεις και κλησεις του τυπου, "κατεβα εφτασα", "ναι θα ερθεω" κ τετοια..που για 5 δευτερολεπτα χρεωνεσαι 45" ελαχιστη διαρκεια ή 3 λεπτα αλλου.

 

κλησεις εχω κανει μεσω wifi, και παλι οχι τοσο καλες,που οκ,υπηρχε pc και skype ή καποιο σταθερο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για εσας,αλλα εγω που το εχω στο anroid κινητο μου δεν μιλαω σχεδον ποτε..δεν ξερω ποσο σας βολευει να μιλατε μιας και με 3G ποτε δεν καταφερα να κανω κληση και να συνεννοηθω..για μενα,και μονο τα ΣΜΣ που γλιτωνεις αξιζει.γιατι γλιτωνεις και κλησεις του τυπου, "κατεβα εφτασα", "ναι θα ερθεω" κ τετοια..που για 5 δευτερολεπτα χρεωνεσαι 45" ελαχιστη διαρκεια ή 3 λεπτα αλλου.

 

κλησεις εχω κανει μεσω wifi, και παλι οχι τοσο καλες,που οκ,υπηρχε pc και skype ή καποιο σταθερο.

 

Χρησιμοποιώ Viber απο τον Μάιο που χω αγοράσει το Note. Μάλλον θα χεις Wind :p ή ο πάροχος σου στα σημεία που το δουλεύεις δεν έχει καλό σήμα. Μιλάω καθημερινά με Λονδίνο με σήμα ΚΑΜΠΑΝΑ(όχι της Cosmote, πραγματικό σήμα καμπάνα!) , με στοκχόλμη (και στις 2 χωρές ο άλλος χρήστης δουλεύει το viber με το 3G του και όχι με WiFi) και με ελλάδα με πολλούς φίλους μου. Στην ελλάδα σε ορισμένα σημεία δεν είναι ικανοποιητικό το σήμα, αλλα σίγουρα αν βρίσκεσαι σε WiFi το σήμα είναι ΑΨΟΓΟ. Είναι εφαρμογή που λείπει απο το Symbian και δεν ξέρω αν παίζονται πολιτκά παιχνίδια και δεν μπαίνει σε πλήρη μορφή και έρχεται έτσι κουτσουρεμένο και με τόση κακή υλοποίηση.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ Viber απο τον Μάιο που χω αγοράσει το Note. Μάλλον θα χεις Wind :p ή ο πάροχος σου στα σημεία που το δουλεύεις δεν έχει καλό σήμα. Μιλάω καθημερινά με Λονδίνο με σήμα ΚΑΜΠΑΝΑ(όχι της Cosmote, πραγματικό σήμα καμπάνα!) , με στοκχόλμη (και στις 2 χωρές ο άλλος χρήστης δουλεύει το viber με το 3G του και όχι με WiFi) και με ελλάδα με πολλούς φίλους μου. Στην ελλάδα σε ορισμένα σημεία δεν είναι ικανοποιητικό το σήμα, αλλα σίγουρα αν βρίσκεσαι σε WiFi το σήμα είναι ΑΨΟΓΟ. Είναι εφαρμογή που λείπει απο το Symbian και δεν ξέρω αν παίζονται πολιτκά παιχνίδια και δεν μπαίνει σε πλήρη μορφή και έρχεται έτσι κουτσουρεμένο και με τόση κακή υλοποίηση.

 

εχω wind, και vodafone. με την 1η δεν εχω κατεφερει να μιλησω. η 2η απλα δε με αφηνε να το χρησιμοποιησω καθολου,καθως δεν εχει σημα το viber....το κοβει η vodafone. εκτος αν το κινητο μου εχει τρελαθει και μολις αλλαζω σιμ μονο παιζει η εφαρμογη αυτη.

σε wifi οκ, συνηθως παιζει καλα,αλλα δεν το λες αψογο. απο εκει και περα,αν παιξει με 3G καλα και η καταναλωση δεδομενων δεν ειναι μεγαλη,ισως να αξιζει η ομιλια εντος ελλαδος..αλλιως δεν θεωρω οτι μας καιει τοσο οσο τα σμσ. αν εχεις φιλους στο εξωτερικο,κοπελα κτλ.οκ τοτε βολευει (και εμενα με ειχε βολεψει..)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εχω wind, και vodafone. με την 1η δεν εχω κατεφερει να μιλησω. η 2η απλα δε με αφηνε να το χρησιμοποιησω καθολου,καθως δεν εχει σημα το viber....το κοβει η vodafone. εκτος αν το κινητο μου εχει τρελαθει και μολις αλλαζω σιμ μονο παιζει η εφαρμογη αυτη.

σε wifi οκ, συνηθως παιζει καλα,αλλα δεν το λες αψογο. απο εκει και περα,αν παιξει με 3G καλα και η καταναλωση δεδομενων δεν ειναι μεγαλη,ισως να αξιζει η ομιλια εντος ελλαδος..αλλιως δεν θεωρω οτι μας καιει τοσο οσο τα σμσ. αν εχεις φιλους στο εξωτερικο,κοπελα κτλ.οκ τοτε βολευει (και εμενα με ειχε βολεψει..)

 

φίλε μου πίστεψε με , παραπάνω απο άψογο. Ακούω πεντακάθαρα και το χρησιμοποιώ πολύ. Χρήστης νοκια για χρόνια, οπότε σίγουα έχω "κακομάθει" στην άψογη συνομιλία. Όσο για την vodafone έχεις χαμηλό συμβόλαιο ? Απο όσο ξέρω άρχισε σε στα χαμηλά συμβόλαια τα κλειδώματα και αυτή και τα κλειδώνει τα voip.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

το viber το χω δουλέψει μόνο με wifi. ωστόσο σε wind με 3G το skype παίζει μια χαρά (όπως και στον υπολογιστή δηλαδή), δεν έχει κανένα θέμα το δίκτυο της win Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Είναι πλέον official στο Nokia store.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Bρε παιδια εχω το εξης προβλημα:θελω να βαλω το Nokia Panorama v2.50(6) αλλα ειναι αδυνατη η εγκατασταση μου λεει!!Και εχω βαλει του Lagoskon την belle.Τι στο καλο θελει;Ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει ήδη ... ενσωματωμένο στη ρομ. Το γράφω και εκεί που βρήκες τη ρομ. Γι'αυτό βγάζει σφάλμα.
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...