Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι δεν πρέπει να πάει καλά με την τελευταία έκδοση του opera mobile.Μόλις τον έβαλα σήμερα και τον άνοιξα,μου έδωσε μια αίσθηση ότι <<ζορίζεται>>.

Το χοντρό όμως το πρόβλημα ήταν όταν πήγαινα να κάνω ποστ,να στείλω π.μ. ή και ακόμα όταν έκανα login.Έγραφα το κείμενο και πατώντας να κλείσει το πληκτρολόγιο δεν έκλεινε απλώς αλλά μαζί δινόταν και εντολή ενέργειας.Για να γίνω πιο κατανοητός,κλείνοντας το πληκτρολόγιο σε ένα ποστ για να δω τι έχω γράψει αμέσως πατιόταν και το κουμπί υποβολή απάντησης.Επέστρεψα αναγκαστικά σε προηγούμενη έκδοση και μαζί με αυτή εξαφανίστηκαν τα προβλήματα.

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος παρόμοια συμπεριφορά στην συσκευή του;

έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα?

Ναι, όταν πατάς να κλείσει το πληκτρολόγιο δίνει και εντολή παράλληλα. Νόμιζα ότι είναι feature :lol::D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όταν πατάς να κλείσει το πληκτρολόγιο δίνει και εντολή παράλληλα. Νόμιζα ότι είναι feature :lol::D
LOL

καλά έκανα κι εκατσα με τον 11

Link to comment
Share on other sites

Ξενέρωσα άγρια...

Thank you for being a part of the SoundHound community. Unfortunately, sinc

e Nokia is currently in the process of phasing out Symbian, we will not hav

e a Belle-compatible version in the foreseeable future.

 

I'm very sorry I can't give you better news. Please let me know if I can be of further assistance.

 

Αυτή είναι η απάντηση της soundhound για πιθανή έκδοση συμβατή με belle.

Link to comment
Share on other sites

μα, με belle ειμαι και εχω soundhound....

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

μα, με belle ειμαι και εχω soundhound....

Δε δουλέυει σωστά. Κρασάρει αν πας στο history και το interface θελει να belleποιηθεί..

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλέυει σωστά. Κρασάρει αν πας στο history και το interface θελει να belleποιηθεί..

 

και ποια η διαφορα απο το shazam? εγω 2 μηνες που τα εχω μαζι,ο,τι δεν βρισκει το ενα,δεν βρισκει και το αλλο.τα δοκιμαζω συνεχως,καμια διαφορα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

και ποια η διαφορα απο το shazam? εγω 2 μηνες που τα εχω μαζι,ο,τι δεν βρισκει το ενα,δεν βρισκει και το αλλο.τα δοκιμαζω συνεχως,καμια διαφορα.

Όχι βέβαια. Βρίσκει πολύ περισσότερα και σε χειρότερες συνθήκες το soundhound.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω σε αυτο, το θεωρω καλυτερο... ασε που βρισκει ακομα και αν σιγοτραγουδησεις τον ρυθμο καμια φορα ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

σε ξενα μιλαμε?ελληνικα παντως καμια διαφορα.απο οσα δοκιμασα φυσικα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι χρόνια τώρα με το Τ9 έχω βολευτεί απίστευτα αλλά είπα να εξυγχρονιστώ κι εγώ και να δοκιμάσω νέες τεχνολογίες όπως το swype.

Από που το βρίσκουμε ώστε να υποστηρίζει ελληνικά; Δέχομαι και πμ για τυχόν υποδείξεις....... ;)

De4vTfGN_o.jpg Sony Ericsson K800i -> Nokia N82 -> Nokia N8 -> Nokia Lumia 1020 -> iPhone SE -> iPhone 13 mini

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι χρόνια τώρα με το Τ9 έχω βολευτεί απίστευτα αλλά είπα να εξυγχρονιστώ κι εγώ και να δοκιμάσω νέες τεχνολογίες όπως το swype.

Από που το βρίσκουμε ώστε να υποστηρίζει ελληνικά; Δέχομαι και πμ για τυχόν υποδείξεις....... ;)

 

Από εδώ το κατεβάζεις και μαζί και την ελληνική γλώσσα. Τα στοιχεία για το log in είναι ίδια με τα στοιχεία του λογαριασμού που χρησιμοποιείς για την νόκια.

 

http://betalabs.nokia.com/apps/swype-for-symbian-2-0/download_and_installation

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

1ον Έχεις χρόνο για μεσημεριανό ύπνο???:wacko::!::lol:

2ον Κατάλαβα τι εννοείς αλλά νομίζω πως δεν το έκαναν ποτέ. Απλά όταν ενεργοποιούσες την συσκευή εμφανίζονταν η χαμένη υπενθύμιση χωρίς ήχο.

 

1. Ω ναι !!! Ξέρω είμαι από τους τυχερούς...

2. Μόλις το δοκίμασα με το παλιό μου κινητό και το κάνει όπως ακριβώς το περιέγραψα.Μόλις το ανοίγω χτυπά η υπενθύμιση και με ήχο...

Link to comment
Share on other sites

Λόγω δουλειάς χρησιμοποιώ πάρα πολύ τις υπενθυμίσεις, χρόνια τώρα (από το 6110, 8210 κλπ) αλλά αυτό δεν το θυμάμαι......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

για όποιον έχει πρόβλημα με το μεγιστο μεγεθος συνημμένων στον email client,εγώ έχω ρυθμίσει χειροκινητα τον email client,επιλέγοντας στη δημιοργία νεου γραμ/τιου την επιλογή «άλλη» κι έχω επιλέξει να μην διαμεσολαβεί ο server της νοκια για συμπίεση δεδομένων,και στέλνω κανονικά συνημένα όσα MB υποστηρίζει ο email σερβερ της υπηρεσίας μου (gmail κλπ)
Link to comment
Share on other sites

για όποιον έχει πρόβλημα με το μεγιστο μεγεθος συνημμένων στον email client,εγώ έχω ρυθμίσει χειροκινητα τον email client,επιλέγοντας στη δημιοργία νεου γραμ/τιου την επιλογή «άλλη» κι έχω επιλέξει να μην διαμεσολαβεί ο server της νοκια για συμπίεση δεδομένων,και στέλνω κανονικά συνημένα όσα MB υποστηρίζει ο email σερβερ της υπηρεσίας μου (gmail κλπ)

 

Καλησπέρα και καλό μήνα! :) Έτσι, όμως, δε θα σου δεσμεύουν πολύ χώρο από τη C: ; :worry:

 

Edit: Τώρα το είδα.. Μπορεί το C6-01 να έχει μεγαλύτερη C:..

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα! :) Έτσι, όμως, δε θα σου δεσμεύουν πολύ χώρο από τη C: ; :worry:

 

Edit: Τώρα το είδα.. Μπορεί το C6-01 να έχει μεγαλύτερη C:..

 

ναιι το N8 έχει μικρή C:. κι όχι δεν σου δεσμεύει τίποτα παραπάνω,εμένα μονο τα headers κατεβάζει άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

ναιι το N8 έχει μικρή C:. κι όχι δεν σου δεσμεύει τίποτα παραπάνω,εμένα μονο τα headers κατεβάζει άλλωστε.

 

Άρα, win - win το C6 σε αυτό τον τομέα.. :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

για όποιον έχει πρόβλημα με το μεγιστο μεγεθος συνημμένων στον email client,εγώ έχω ρυθμίσει χειροκινητα τον email client,επιλέγοντας στη δημιοργία νεου γραμ/τιου την επιλογή «άλλη» κι έχω επιλέξει να μην διαμεσολαβεί ο server της νοκια για συμπίεση δεδομένων,και στέλνω κανονικά συνημένα όσα MB υποστηρίζει ο email σερβερ της υπηρεσίας μου (gmail κλπ)

Αντί να επιλέξω λοιπόν το hotmail στην αρχή, επιλέγω "άλλη" και μετά βάζω τα hotmail στοιχεία μου?

Link to comment
Share on other sites

Αντί να επιλέξω λοιπόν το hotmail στην αρχή, επιλέγω "άλλη" και μετά βάζω τα hotmail στοιχεία μου?
προφανως!:)
Link to comment
Share on other sites

για όποιον έχει πρόβλημα με το μεγιστο μεγεθος συνημμένων στον email client,εγώ έχω ρυθμίσει χειροκινητα τον email client,επιλέγοντας στη δημιοργία νεου γραμ/τιου την επιλογή «άλλη» κι έχω επιλέξει να μην διαμεσολαβεί ο server της νοκια για συμπίεση δεδομένων,και στέλνω κανονικά συνημένα όσα MB υποστηρίζει ο email σερβερ της υπηρεσίας μου (gmail κλπ)

 

φίλε μου δουλεύει άψογα. Σ'ευχαριστώ πολύ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου δουλεύει άψογα. Σ'ευχαριστώ πολύ.

 

Για το hotmail όμως στις ρυθμίσεις τι βάζουμε? Και στις απλές και στις προχωρημένες (εισερχομένων/εξερχομένων ) . Το ρωτάω γιατί μου τα εμφάνισε όλα ως μη αναγνωσμένα !

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Για το hotmail όμως στις ρυθμίσεις τι βάζουμε? Και στις απλές και στις προχωρημένες (εισερχομένων/εξερχομένων ) . Το ρωτάω γιατί μου τα εμφάνισε όλα ως μη αναγνωσμένα !

δεν έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις αυτό,ίσως είναι κάτι του hotmail

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει να κάνει με τις ρυθμίσεις αυτό,ίσως είναι κάτι του hotmail

 

απλά σε αντίθεση με το άλλο, σε αυτό δεν έχει Push mail μιας και έλεγχο κάνει κάθε 5 λεπτά , όχι κάθε στιγμή.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Ποιές ρυθμίσεις μπαίνουν στο hotmail ρε γμτ... Ενώ δέχομαι κανονικά email δε μπορώ να στείλω... Στο incoming βάζω pop3.live.com με port 995 και στο outgoing smtp.live.com με port 25 αλλά δοκίμασα και 587 και default, αλλά τίποτα. Το gmail που ρύθμισα μια χαρά στέλνει και λαμβάνει άνω των 2mb...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...