Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του


platijet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως σε εμένα δεν παίζει κανένα βίντεο βγάζει μήνυμα<η σύνδεση μα τον διακομιστή είναι αδύνατη. Μη έγκυρη διεύθυνση ιστού> Αν βέβαια το αποθηκεύσω(κατευάσω) είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα δεν παίζει κανένα βίντεο βγάζει μήνυμα<η σύνδεση μα τον διακομιστή είναι αδύνατη. Μη έγκυρη διεύθυνση ιστού> Αν βέβαια το αποθηκεύσω(κατευάσω) είναι οκ.

 

πρέπει να πας στις ρυθμίσεις εφαρμογών -> βίντεο και να ορίσεις από εκεί το σημείο πρόσβασης.

Αν έχεις εκεί 3g δίκτυο το cutetube μπορεί να κάνει αναζήτηση μέσω wifi αλλά θα πάει να το παίξει μέσω 3g. Το κατέβασμα γίνεται μέσω wifi και αυτό. Είναι σπαστικό αλλά έτσι θέλει...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα

Το social app 1.3 δεν λειτουργεί. Ανοίγει για 3 δευτερόλεπτα μόνο το σταρτ απ screen και κλείνει. Ούτε το 1.2 δούλευε, αυτό ζητούσε reinstall. Έχω δοκιμάσει πολλά unistall-reinstall.

Χωρίς αυτή την ούτως ή άλλως κακή εφάρμογή δεν μπορείς να κάνεις απευθείας share μια εικόνα.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται. Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα

Το social app 1.3 δεν λειτουργεί. Ανοίγει για 3 δευτερόλεπτα μόνο το σταρτ απ screen και κλείνει. Ούτε το 1.2 δούλευε, αυτό ζητούσε reinstall. Έχω δοκιμάσει πολλά unistall-reinstall.

Χωρίς αυτή την ούτως ή άλλως κακή εφάρμογή δεν μπορείς να κάνεις απευθείας share μια εικόνα.

Ευχαριστώ.

 

πολυς κοσμος εχει το αντιστοιχο προβλημα. βρες μια αλλη εφαρμογη να κανεις τη δουλεια σου γιατι δεν βλεπω φως με τα κοινωνικα δικτυα

τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συστήνω σε όλους την εφαρμογή myexplorer. Είναι σύνδεση του κινητού με το pc μέσω δικτύου χωρίς καμία επιπλέον εφαρμογή στον υπολογιστή. Απλώς κάνεις share οποιο φάκελο θέλεις, συνδέεσε με το κινητό στο ασύρματο και έχεις κανονικό explorer φακέλων και υποφακλέων και φουλ πρόσβαση (copy paste move), σαν να είσαι στο pc. Μόνο για συγχρονισμό πλέον το usb και nokia suite!
Link to comment
Share on other sites

share εννοεις απο τον υπολογιστη; πρεπει ομως να τα βαλεις στον φακελο Κοινοχρηστα;

 

εγω εχω βολευτει απιστευτα με το SymFTP :D

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

share εννοεις απο τον υπολογιστη; πρεπει ομως να τα βαλεις στον φακελο Κοινοχρηστα;

 

εγω εχω βολευτει απιστευτα με το SymFTP :D

 

Όχι δε πρέπει να βάλεις πουθενά τίποτα! Απλά δεξί κλικ στον επιθυμητό φάκελο share with - everyone - πατάς share και έτοιμος! Εγώ έχω ρυθμίσει έναν φάκελο μόνιμο και πετάω εκεί μέσα ότι θέλω να βλέπει η να μεταφέρω στο κινητό. Θέμα ασφάλειας δε τίθεται μιας και μιλάμε για το οικιακό σου δίκτυο που προφανώς έχεις κάποιον κωδικό.

Επίσης διάβασα ότι έχει περισσότερες επιλογές από το SYMSMB.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

τι windows ομως εχεις? εγω ειμαι στα XP... παντως δες και το αλλο το προγραμματακι ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

τι windows ομως εχεις? εγω ειμαι στα XP... παντως δες και το αλλο το προγραμματακι ;)

 

windows 7 αλλά δε νομίζω να είναι και τόσο διαφορετικό στα xp. Ίσως κάνα δυο επιλογές παραπάνω. Θα το τσεκάρω ναι. Ανακαλύπτω τον κόσμο... Μα τόσο καιρό να μη το πάρει το μάτι μου κάτι τέτοιο.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, πρεπει να παω ρυθμισεις... αλλα για εναν φακελο, πρεπει να κανω τον βασικο κοινη χρηση πχ τα εγγραφα μου κτλ... Edited by impreza_sti

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

windows 7 αλλά δε νομίζω να είναι και τόσο διαφορετικό στα xp. Ίσως κάνα δυο επιλογές παραπάνω. Θα το τσεκάρω ναι. Ανακαλύπτω τον κόσμο... Μα τόσο καιρό να μη το πάρει το μάτι μου κάτι τέτοιο.

 

Αρε φιλε μας πριζωνεις.Εαν μπορεις δωσε οδηγιες εγκαταστασης κ στο pc .Aν γινετε αναλυτικα τα βηματα στα ελληνικα.(για windows7):)

Edited by impreza_sti

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω και πρίν! Δεν υπάρχουν οδηγίες εγκατάστασης! Δεν κάνεις καμία εγκατάσταση στα windows! Μόνο στο κινητό κάνεις εγκατάσταση το MyExplorer! Μετά στα windows 7 κάνεις το εξής για όποιον φάκελο θέλεις να βλέπει το κινητό:

1 δεξί κλικ στον φάκελο

2 share with ("κοινή χρήση με" ή κάπως έτσι θα λέει, δεν έχω ελληνικά win)

3 specific people ("συγκεκριμένους χρήστες" ή κάπως έτσι :D τελευταία επιλογή είναι)

4 τραβάμε κάτω το βελάκι στη μπάρα και επιλέγουμε everyone (ή "όλους"!)

5 κάτω δεξιά πατάμε share (ή χμμμμ.... :D)

 

Αυτά στα windows, τώρα στην εφαρμογή στο κινητό το μόνο που κάνετε είναι:

computer name (το όνομα του υπολογιστή σας όπως εμφανίζεται στο ασύρματο δίκτυο) ή την ip (αν έχετε σταθερή) και το folder name, το όνομα του φακέλου που κάνατε share στην προηγούμενη διαδικασία.

 

Μη σας φαίνεται δύσκολο, είναι πανέυκολο.

 

Το καλύτερο θα ήταν nokia suite με wifi σύνδεση.

Edited by Moralas
Link to comment
Share on other sites

5 κάτω δεξιά πατάμε share (ή χμμμμ...

Eννοεις αυτο που λεει...κοινή χρήση κατω δεξια;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

5 κάτω δεξιά πατάμε share (ή χμμμμ...

Eννοεις αυτο που λεει...κοινή χρήση κατω δεξια;

 

Ναι κοινή χρήση! Έψαχνα μετάφραση και μου έβγαζε άσχετα :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοινή χρήση! Έψαχνα μετάφραση και μου έβγαζε άσχετα :D

Κοιτα τι μου βγαζει:unable to find the server

Please check if the computer name is correct and the server is turned on.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου είναι συνδεμένο στο ασύρματο δίκτυο σου? Το έχεις αποθηκέυσει στα σημεία πρόσβασης του κινητού ώστε να συνδέεται αυτόματα? Έχεις δώσει το ακριβές όνομα του υπολογιστή και του φακέλου ή την σωστή (σταθερή αν έχεις)ip (ip του υπολογιστή σου σε σχέση με το router όχι του internet εννοείται)? Προτίμησε ξένους χαρακτήρες στο όνομα φακέλου, δε ξέρω αν λειτουργεί με ελληνικούς ή αν αυτό είναι καν το πρόβλημα ή όχι.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου είναι συνδεμένο στο ασύρματο δίκτυο σου? Το έχεις αποθηκέυσει στα σημεία πρόσβασης του κινητού ώστε να συνδέεται αυτόματα? Έχεις δώσει το ακριβές όνομα του υπολογιστή και του φακέλου ή την σωστή (σταθερή αν έχεις)ip (ip του υπολογιστή σου σε σχέση με το router όχι του internet εννοείται)? Προτίμησε ξένους χαρακτήρες στο όνομα φακέλου, δε ξέρω αν λειτουργεί με ελληνικούς ή αν αυτό είναι καν το πρόβλημα ή όχι.

Eιναι συνδεδεμενο ασυρματα κ αποθηκευμενο.Οταν λες το ακριβες ονομα του υπολογιστη ποιο λες;Το ονομα του ασυρματου δικτυου μου,η του υπολογιστη μου;(ΓΙΩΡΓΟΣ-TOSHIBA)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Eιναι συνδεδεμενο ασυρματα κ αποθηκευμενο.Οταν λες το ακριβες ονομα του υπολογιστη ποιο λες;Το ονομα του ασυρματου δικτυου μου,η του υπολογιστη μου;(ΓΙΩΡΓΟΣ-TOSHIBA)

 

το ΓΙΩΡΓΟΣ-TOSHIBA!

Link to comment
Share on other sites

το ΓΙΩΡΓΟΣ-TOSHIBA!

Ολα ρε παιδια του τα εκανα!!Ξανα κ ξανα.Για πεστε μου την διαδικασια του να παρω ενα τραγουδι ας πουμε απο την συσκευη,κ να την παω στον φακελο του pc.Mπας κ δεν κανω εκει κατι σωστα;Μηπως δεν ειναι συμβατη με την belle που εχω;

 

Tωρα μου βγαζει αυτο: invalid user name and/or password

Καπου διαβασα οτι χρειαζετε τις τελευταιες Qt !!Ισχυει αυτο;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μα αυτό λέω και πρίν! Δεν υπάρχουν οδηγίες εγκατάστασης! Δεν κάνεις καμία εγκατάσταση στα windows! Μόνο στο κινητό κάνεις εγκατάσταση το MyExplorer! Μετά στα windows 7 κάνεις το εξής για όποιον φάκελο θέλεις να βλέπει το κινητό:

1 δεξί κλικ στον φάκελο

2 share with ("κοινή χρήση με" ή κάπως έτσι θα λέει, δεν έχω ελληνικά win)

3 specific people ("συγκεκριμένους χρήστες" ή κάπως έτσι :D τελευταία επιλογή είναι)

4 τραβάμε κάτω το βελάκι στη μπάρα και επιλέγουμε everyone (ή "όλους"!)

5 κάτω δεξιά πατάμε share (ή χμμμμ.... :D)

 

Αυτά στα windows, τώρα στην εφαρμογή στο κινητό το μόνο που κάνετε είναι:

computer name (το όνομα του υπολογιστή σας όπως εμφανίζεται στο ασύρματο δίκτυο) ή την ip (αν έχετε σταθερή) και το folder name, το όνομα του φακέλου που κάνατε share στην προηγούμενη διαδικασία.

 

Μη σας φαίνεται δύσκολο, είναι πανέυκολο.

 

Το καλύτερο θα ήταν nokia suite με wifi σύνδεση.

 

Τέλειο.

Πάντα τέτοια......;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! :) Μια απορία κι από ΄μένα: Έχω φτιάξει λογαριασμό στο Nimbuzz και δεν βλέπω πουθενά επιλογή να τον διαγράψω..... :confused: Ξέρει κάποιος/α κάτι παραπάνω από 'μένα;..... :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά! :) Μια απορία κι από ΄μένα: Έχω φτιάξει λογαριασμό στο Nimbuzz και δεν βλέπω πουθενά επιλογή να τον διαγράψω..... :confused: Ξέρει κάποιος/α κάτι παραπάνω από 'μένα;..... :worry:

 

απλά δεν διαγράφεται

Link to comment
Share on other sites

Ενα θεματακι εχω παιδια με τα widgets των ρολογιων.Περναω το ενα,χανετε το αλλο!!! Απο το μενου των widgets ενοειτε.Μια βοηθεια.

Εχω την belle 607 του δικου μας lagoskon.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Symbian και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...