Jump to content

Ταξίδια


DrMaslow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και ποσα το κανουν αυτο να λες......;)

 

ΟΛΑ!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

τι να σας πω..εγω σε οσα ξενοδοχεια παω το πρωινο ειναι στην τιμη του δωματιου...
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

http://www.pelagoshotel.com/greek/rates.php

 

απαραδεκτο για μενα να χρεωνει ξεχωριστα απο την τιμη του δωματιου το πρωινο..

Σε πειραζει που η τιμη για πρωινο ειναι ξεχωριστη;;;:confused:

Ισα ισα ειναι και καλυτερα,, αν θες να μεινεις μια βραδια καπου πχ και δεν θες να φας πρωινο το πρωι γιατι να το πληρωσεις;;; (μιλαω για τα ξενοδοχεια που ενσωματωνουν την τιμη του πρωινου στην τιμη του δωματιου)

Μπορεις αν θες να ζητησεις να σου αφερεσουν την τιμη του πρωινου απο την τιμη του δωματιου σε οσα ξενοδοχεια την ενσωματωνουν(ειναι υποχρεωμενα) αλλα γιατι να μπλεχεις με τετοια και να μην στα εχουν ξεχωριστα,,να ξερεις και συ τι πληρωνεις...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

http://www.pelagoshotel.com/greek/rates.php

 

απαραδεκτο για μενα να χρεωνει ξεχωριστα απο την τιμη του δωματιου το πρωινο..

 

Δεν είναι και τόσο ακριβό... Μάλλον μέτριο θα το έλεγα...

 

ΟΛΑ!!!

 

τι να σας πω..εγω σε οσα ξενοδοχεια παω το πρωινο ειναι στην τιμη του δωματιου...

 

Δεν το κάνουν όλα, αλλά σίγουρα αρκετά.

 

Σε πειραζει που η τιμη για πρωινο ειναι ξεχωριστη;;;:confused:

Ισα ισα ειναι και καλυτερα,, αν θες να μεινεις μια βραδια καπου πχ και δεν θες να φας πρωινο το πρωι γιατι να το πληρωσεις;;; (μιλαω για τα ξενοδοχεια που ενσωματωνουν την τιμη του πρωινου στην τιμη του δωματιου)

Μπορεις αν θες να ζητησεις να σου αφερεσουν την τιμη του πρωινου απο την τιμη του δωματιου σε οσα ξενοδοχεια την ενσωματωνουν(ειναι υποχρεωμενα) αλλα γιατι να μπλεχεις με τετοια και να μην στα εχουν ξεχωριστα,,να ξερεις και συ τι πληρωνεις...:)

 

Συμφωνώ. Λ.χ. σε πρόσφατο ταξίδι μου, δεν πληρώσαμε πρωϊνό στο ξενοδοχείο, γιατί με τα ίδια χρήματα τρώγαμε έξω από το ξενοδοχείο καλύτερο πρωϊνό...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Για Κω εχει κανεις αποψη; Ειναι καταλληλη για ζευγαρι, εχει νυχτερινη ζωη (τυπου μπαρακια, οχι τιποτα εξαλλο), χρειαζεται οπωσδηποτε αυτοκινητο ή οι συγκοινωνιες ειναι καλες, κτλ;

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Για Κω εχει κανεις αποψη; Ειναι καταλληλη για ζευγαρι, εχει νυχτερινη ζωη (τυπου μπαρακια, οχι τιποτα εξαλλο), χρειαζεται οπωσδηποτε αυτοκινητο ή οι συγκοινωνιες ειναι καλες, κτλ;

Ομορφο νησι με πολυ εντονη νυχτερινη ζωη. Για καμμια βδομαδα αξιζει, μετα αρχιζεις και βαριεσαι. Μεσα τη πολη δε χρειαζεσαι αυτοκινητο, εαν ομως χρειαστεις για καμμια εκδρομη στο Μαστιχαρι,Κεφαλο,Καρδαμαινα η σε καποιο αλλο χωριο, μπορεις να νοικιασεις. Οι πιο πολλοι τουριστες νοικιαζουν μηχανακια. Για φαγητο δε θα σου συνιστουσα τη πολη, γιατι οι τιμες και το κυριωτερο η ποιοτητα ειναι χαλια. Γυρω στα 2 με 3 χλμ ειναι το Πλατανι, οι ντοπιοι το λενε Κερμετε. Ειναι μια μουσουλμανικη συνοικια και εκει θα βρεις 3 restaurant με φανταστικη κουζινα, δοκιμασε του Αλι (αν υπαρχει ακομα). Απο τη Κω μπορεις να κανεις ημερησια εκδρομη στη Τουρκια (Bodrum), οπως επισης μπορεις να κανεις μια ημερησια κρουαζιερα στα τριγυρω νησακια. Γενικα αξιζει

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Ομορφο νησι με πολυ εντονη νυχτερινη ζωη. Για καμμια βδομαδα αξιζει, μετα αρχιζεις και βαριεσαι. Μεσα τη πολη δε χρειαζεσαι αυτοκινητο, εαν ομως χρειαστεις για καμμια εκδρομη στο Μαστιχαρι,Κεφαλο,Καρδαμαινα η σε καποιο αλλο χωριο, μπορεις να νοικιασεις. Οι πιο πολλοι τουριστες νοικιαζουν μηχανακια. Για φαγητο δε θα σου συνιστουσα τη πολη, γιατι οι τιμες και το κυριωτερο η ποιοτητα ειναι χαλια. Γυρω στα 2 με 3 χλμ ειναι το Πλατανι, οι ντοπιοι το λενε Κερμετε. Ειναι μια μουσουλμανικη συνοικια και εκει θα βρεις 3 restaurant με φανταστικη κουζινα, δοκιμασε του Αλι (αν υπαρχει ακομα). Απο τη Κω μπορεις να κανεις ημερησια εκδρομη στη Τουρκια (Bodrum), οπως επισης μπορεις να κανεις μια ημερησια κρουαζιερα στα τριγυρω νησακια. Γενικα αξιζει

 

Thanks! Με την κοπελα μου οι δυο μας θα παμε, οποτε πανω απο εβδομαδα δεν θα κατσουμε. Γυρω στα 4-5 βραδια υπολογιζω. Απο παραλιες τι λεει; Αξιζουν γενικα, και κατα δευτερον ειναι ευκολα προσβασιμες;

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Με την κοπελα μου οι δυο μας θα παμε, οποτε πανω απο εβδομαδα δεν θα κατσουμε. Γυρω στα 4-5 βραδια υπολογιζω. Απο παραλιες τι λεει; Αξιζουν γενικα, και κατα δευτερον ειναι ευκολα προσβασιμες;

Λοιπόν...αφού θα πας με την κοπέλα σου, να μείνετε οπωσδήποτε στο ξενοδοχείο "Πέλαγος"! Είναι ιδανικό για ζευγάρια!

 

Παρακάτω θα βρεις μύνημα μου με περιγραφή, καθώς και τη σελίδα από την οποία μπορείς να δεις τιμές, φωτογραφίες και ότι άλλο θες...

 

Και από παραλίες, ότι πρέπει είναι η Κως! :D

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για ταξίδι με τραίνο σε διάφορους προορισμούς στην Ευρώπη έχετε;

Βασικά με ενδιαφέρει να δω προσφερόμενα πακέτα, τιμές, χώρες, κτλ.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Από πέρυσι ήθελα να πάω στο Dubrovnik (Κροατία, Δαλματικές Ακτές). Για να δούμε φέτος...

 

Φέτος το σκέφτομαι κι εγώ. Έχω ακούσει τα καλύτερα, αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν θέλω να πάω και να βλέπω μόνο τοπία. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι άλλο παίζει στις Δαλματικές Ακτές...

 

Έχει πάει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Με την κοπελα μου οι δυο μας θα παμε, οποτε πανω απο εβδομαδα δεν θα κατσουμε. Γυρω στα 4-5 βραδια υπολογιζω. Απο παραλιες τι λεει; Αξιζουν γενικα, και κατα δευτερον ειναι ευκολα προσβασιμες;

ομορφες παραλιες, ευκολα προσβασιμες αλλα και τον Ιουλιο ακομα τα νερα ειναι παγος φιλε. Δε ξερω ποτε θελεις να πας, αλλα αν πας φουλ σεζον κανε το κουμαντο σου για ξενοδοχειο απο τωρα γιατι γινεται χαμος. Λυσεις υπαρχουν πολλες, απο πανακριβα ξενοδοχεια εως σχετικα οικονομικα ενοικιαζομενα δωματια. Στο νετ θα βρεις αρκετα

[sIGPIC][/sIGPIC]Μη τα βαζεις ποτε με ηλιθιους. Σε κατεβαζουν στο επιπεδο τους και σε κερδιζουν ευκολα λογω εμπειριας
Link to comment
Share on other sites

Φέτος το σκέφτομαι κι εγώ. Έχω ακούσει τα καλύτερα, αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν θέλω να πάω και να βλέπω μόνο τοπία. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι άλλο παίζει στις Δαλματικές Ακτές...

 

Έχει πάει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Δεν ξέρω πώς το σκέφτεσαι εσύ, αλλά εγώ δεν θέλω να ακούω καθόλου ελληνικά, να μαι τουρίστας με όλη τη σημασία της λέξης.

Αεροπλανάκι για Μπάρι και από 'κει καραβίσιως...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πώς το σκέφτεσαι εσύ, αλλά εγώ δεν θέλω να ακούω καθόλου ελληνικά, να μαι τουρίστας με όλη τη σημασία της λέξης.

Αεροπλανάκι για Μπάρι και από 'κει καραβίσιως...

 

Εννοείται τουρίστας... Αν ήθελα να ακούω ελληνικά πήγαινα διακοπές στη Χαλκίδα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

εχει παει κανεις βουλγαρια προσφατα??το νοτιο μερος λεει τιποτα??τιμες?:)

Boulgaria...? Exw paei! Mia xara oi times.. Twra eksartatai k tin tsepi.. Apo meros den ksetrelathika k olas! Pigaine Kwnstantinoupolu kalutera! Kala leme ALL THE MONEY!

 

Φέτος το σκέφτομαι κι εγώ. Έχω ακούσει τα καλύτερα, αλλά για να είμαι ειλικρινής δεν θέλω να πάω και να βλέπω μόνο τοπία. Η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω τι άλλο παίζει στις Δαλματικές Ακτές...

 

Έχει πάει κανείς να μας πει εντυπώσεις;

Dubrovnik...? Tha peraseis teleia! Eidika tetoia epoxi!!!!

 

Καμιά πρόταση για ταξίδι με τραίνο σε διάφορους προορισμούς στην Ευρώπη έχετε;

Βασικά με ενδιαφέρει να δω προσφερόμενα πακέτα, τιμές, χώρες, κτλ.

Me traina...? xmm... polla meri uparxoun, twra ena pou mou erxetai einai.. Apo Italia(ekei den pas me traino) pas elvetia by train k meta sunexizeiseieieis....

Link to comment
Share on other sites

θα πάω με αεροπλάνο στο τρεβιζο βορεια ιταλία.

απο εκει να πάω Μονακό ή Ρώμη?

τι ειναι πιο καλο για 4 μέρες? μονακο θα μπορώ να κάνω μπάνιο τέλη ιούνη?

 

ξέρετε τιποτα για τα τρένα στην ιταλία?

 

ευχαριστώ

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

θα πάω με αεροπλάνο στο τρεβιζο βορεια ιταλία.

απο εκει να πάω Μονακό ή Ρώμη?

τι ειναι πιο καλο για 4 μέρες? μονακο θα μπορώ να κάνω μπάνιο τέλη ιούνη?

 

ξέρετε τιποτα για τα τρένα στην ιταλία?

 

ευχαριστώ

 

Εγώ θα πήγαινα Ρώμη. Έχει περισσότερα αξιοθέατα.

Για μπάνιο τέλος Ιουνίου στο Μονακό νομίζω πως ναι.Στο San Remo και τη Ventimiglia που είναι καμμιά ώρα με το τραίνο κάνουν άνετα.

Το site για τα τραίνα στην Ιταλία είναι http://www.ferroviedellostato.it .

Curiosity killed the cat, but for a while I was a suspect!
Link to comment
Share on other sites

Boulgaria...? Exw paei! Mia xara oi times.. Twra eksartatai k tin tsepi.. Apo meros den ksetrelathika k olas! Pigaine Kwnstantinoupolu kalutera! Kala leme ALL THE MONEY!

 

δυστυχως δε παω για διακοπες...τελικα σοφια θα μεινω...οι τιμες απ αυτα που κοιταξα ειναι αρκετα καλες...

Link to comment
Share on other sites

Dubrovnik...? Tha peraseis teleia! Eidika tetoia epoxi!!!!

 

Για Ιούλιο έλεγα... Δε φαντάζομαι οι θερμοκρασίες να είναι όπως εδώ έτσι;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά σκεφτόμαστε το καλοκαίρι να πάμε Ικαρία με την παρέα μου.. Έχετε κάτι να προτείνετε σε θέματα διαμονής, διασκέδασης, μπάνιου κτλ;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Λόγω κάποιων υποχρεώσεων πρέπει να πάω αγγλία μέσα στο καλοκαίρι.Θα πρέπει να μετακινηθώ σε 3-4 πόλεις αλλά σταθερά θα μένω σε μία και θα μετακινούμε με τα μεταφορικά μέσα στις άλλες.Δεν είναι εκδρομή οπότε δε χρειάζομαι ούτε γκρουπ ούτε έξτρα πράματα.Πόσο περίπου θα κοστίσει για 7 μέρες ξενοδοχείο+εισιτήρια+διαμονή?
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μόλις έκλεισα μια βόλτα στο (πολυαγαπημένο) Βερολίνο, πάνε-έλα 40€.

Δλδ όσα θέλω να πάω και να γυρίσω Αθήνα με ΚΤΕΛ :w00t:

 

And for the last time, όχι, δε θα 'μαι στις αποσκευές :p

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...