Jump to content

Proficiency : Michigan / Cambridge


Dead Angel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωρίζει κανείς τη διεύθυνση του βρετανικού συμβουλίου;

Πρέπει να έχω χάσει το πτυχίο του lower. Έχω μόνο το χαρτί που λέει τη βαθμολογία σε κάθε ενότητα. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πάω με αυτό το χαρτί και να μου επανεκδόσουν το πτυχίο;Και σε πόσες μέρες γίνεται αυτό; Το χρειάζομαι άμεσα!! :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κανείς τη διεύθυνση του βρετανικού συμβουλίου;

Πρέπει να έχω χάσει το πτυχίο του lower. Έχω μόνο το χαρτί που λέει τη βαθμολογία σε κάθε ενότητα. Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να πάω με αυτό το χαρτί και να μου επανεκδόσουν το πτυχίο;Και σε πόσες μέρες γίνεται αυτό; Το χρειάζομαι άμεσα!! :(

 

Πήγαινε στην πλατεία Κολωνακίου εκεί είναι.

Hello !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Έδωσα πρώτη φορά Lower Michigan γιατί τα είχα εγκαταλείψει τα αγγλικά λόγω πανελληνίων κλπ.Έδινε κανένας άλλος?Δίνω και Cambridge την άλλη εβδομάδα.Γενικά έκανα προετοιμασία μόνο 6 μήνες και με είχαν βρει πολύ καλό έτσι έδωσα τώρα.Στο GVR τα πήγα πολύ καλά,μόνο το reading με τις 6 απαντήσεις έβαλα στην τύχη,γιατί το έκανα τελευταίο,και στα 70 λεπτά μας τα πήραν τα γραπτά.Κατά τ'άλλα ίσως έχω ακόμα 3-4 λάθη στη γραμματική.Στο φροντιστήριο έπαιρνα 80% συνήθως στο GVR.Και έκθεση καλά θα έλεγα τα πήγα,μόνο που κατάλαβα λίγο άλλο θέμα,για την ακρίβεια το θέμα της έκθεσης ήταν να δώσεις συμβουλές σε ένα μαθητή που πρέπει να αλλάξει σχολείο (λόγω αλλαγής περιοχής των γονιών του),και εγώ κατάλαβα ότι πρέπει να αλλάξει σχολείο (επειδή τον απέβαλλαν από το προηγούμενο).Πάνω κάτω έγραψα συμβουλές για το πως πρέπει να συμπεριφέρεται ένας μαθητής στο νέο του σχολείο και τα σύνδεσα,με τα γνωστά συνδετικά (First Of All,The next thing,Besides κλπ,ενώ τα ρήματα που χρησιμοποίησα ήταν you should,you have to,you owe to κλπ).Στο listening ήθελα τη βοήθειά σας.Καλά πιστεύω ότι τα πήγα,σύμφωνα με μερικά που θυμόμουν και τα συζήτησα με τα άλλα παιδιά.Για να καταλάβετε το listening ξεκινούσε με μια γυναίκα που ο άντρας της μιλούσε στο τηλέφωνο,σε ένα εστιατόριο.

Έδωσε κανείς άλλος από εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δύσκολο κομμάτι ήταν το listening. Είχε αρκετά μεγάλους διαλόγους και δύσκολες εκφράσεις.... Επίσης κάποιο κομμάτι στο reading ήταν λίγο τσιμπημένο! Είχα το form A(πρωινή βάρδια).
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δύσκολο κομμάτι ήταν το listening. Είχε αρκετά μεγάλους διαλόγους και δύσκολες εκφράσεις.... Επίσης κάποιο κομμάτι στο reading ήταν λίγο τσιμπημένο! Είχα το form A(πρωινή βάρδια).

 

Σημερα εδωσα το ECPE.Εγω ειχα το φορμ Β.Και σε αυτο ηταν δυσκολο το listening με μεγαλες προτασεις που δεν ειχες το χρονο να διαβασεις και χανοσουν καπως....Το writing ηταν καλο και σχετικα ευκολο....Απο το GCVR το vocablulary με δυσκολεψε αρκετα.

Ιαχυει οτι αν περασεις τα 3 μερη απο τα 4 και κοπεις στο 4ο το παιρνεις κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κοπεί για λίγο και έχεις σε κάποιο από τα άλλα περάσει με καλούτσικο σκορ τότε ναι.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σημερα εδωσα το ECPE.Εγω ειχα το φορμ Β.Και σε αυτο ηταν δυσκολο το listening με μεγαλες προτασεις που δεν ειχες το χρονο να διαβασεις και χανοσουν καπως....Το writing ηταν καλο και σχετικα ευκολο....Απο το GCVR το vocablulary με δυσκολεψε αρκετα.

Ιαχυει οτι αν περασεις τα 3 μερη απο τα 4 και κοπεις στο 4ο το παιρνεις κανονικα?

 

Αν έχεις κοπεί για λίγο και έχεις σε κάποιο από τα άλλα περάσει με καλούτσικο σκορ τότε ναι.

 

Χμμμ....οκ ευχαριστω...αντε να δουμε τι θα κανουμε στα προφορικα το Σαββατο...:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οσοι δωσανε Νοεμβρη, κι τα αποτελεσματα ανακοινωθηκαν φλεβαρη, ποτε αναμενεται να παραλαβουν τα πτυχια τους;;:p michigan εδωσα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εγω advance την Κυριακη πφφ αγχοοοςςςςςς

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν δώσει κανείς προφορικά ECPE ας ποστάρει τη θεματολογία να δούμε λίγο που να κινηθούμε.
Link to comment
Share on other sites

Kανονικα επρεπε να το ειχες παρει γιατι τα εχουν στειλει.

Μεμονωμενος ή με φροντιστηριο εδωσες?

 

Με φροντιστηριο.. Επικοινωνησα χθες κι οντως τα εχουν στειλει!!:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αν δώσει κανείς προφορικά ECPE ας ποστάρει τη θεματολογία να δούμε λίγο που να κινηθούμε.

 

στα προφορικά στις 2/5 ρώτησαν για εταιρίες παραγωγής ταινιών

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

......και τύχη επίσης θα προσέθετα στο michigan καθώς , όσο και ''ξεφτέρι'' να είσαι στο λεξιλόγιο , κάποια που θα δεις στο τέστ , απλά δεν τα έχεις δει στο φροντιστήριο :P

Αλλά και πάλι , πιο ''εύκολο'' θα έλεγα ότι είναι το michigan.

Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Υπενθύμιση: Από τη 1η Σεπτεμβρίου 2009, η γραφή SMS στα μηνύματα που δημοσιεύονται στο fora του myPhone απαγορεύεται. Μηνύματα τέτοιας μορφής θα διαγράφονται αμά τη εμφανίσει τους και πάραυτα.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με την επάρκεια; αν θα καταργηθεί ή όχι; Γενικά ποια χαρτιά (πανεπιστήμια) σου δίνουν την επάρκεια;

Μήπως γνωρίζει κανείς αν μπορείς να αξιοποιήσεις σπουδές στο εξωτερικό(Αγγλία) σαν αποδεικτικό για την επάρκεια;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Για επάρκεια διδασκαλίας μιλάς ε? Δεν ξέρω ακριβώς. Σίγουρα σου αναγνωρίζεται η γνώση αγγλικών πάντως αν έχεις τελειώσει σε πανεπιστημιακό τμήμα με γλώσσα διδασκαλίας τα αγγλικά.

 

Εμένα με καίει πότε θα βγουν τα αποτελέσματα του ECPE. Μας έχουν εδώ και μέρες στην πρίζα και δεν τα βγάζουν..... Ξέρει κανείς πότε επιτέλους θα τα βγάλουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για επάρκεια διδασκαλίας μιλάς ε? Δεν ξέρω ακριβώς. Σίγουρα σου αναγνωρίζεται η γνώση αγγλικών πάντως αν έχεις τελειώσει σε πανεπιστημιακό τμήμα με γλώσσα διδασκαλίας τα αγγλικά.

 

Εμένα με καίει πότε θα βγουν τα αποτελέσματα του ECPE. Μας έχουν εδώ και μέρες στην πρίζα και δεν τα βγάζουν..... Ξέρει κανείς πότε επιτέλους θα τα βγάλουν?

 

Ναι, επάρκεια διδασκαλίας ...

Παίζει ρόλο τα πόσα χρόνια σπουδάζεις στο εξωτερικό; π.χ. υπάρχει κάποιο minimum όριο;

γιατί εντάξει ναι μεν έχω proficiency αλλά όχι από αυτά που αποδέχονται για να σου δώσουν την επάρκεια.. κι άκουσα κιόλας ότι θα την καταργήσουν σύντομα.. και το ψάχνω γιατί με "πρήζουν" οι δικοί μου...

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι, επάρκεια διδασκαλίας ...

Παίζει ρόλο τα πόσα χρόνια σπουδάζεις στο εξωτερικό; π.χ. υπάρχει κάποιο minimum όριο;

γιατί εντάξει ναι μεν έχω proficiency αλλά όχι από αυτά που αποδέχονται για να σου δώσουν την επάρκεια.. κι άκουσα κιόλας ότι θα την καταργήσουν σύντομα.. και το ψάχνω γιατί με "πρήζουν" οι δικοί μου...

 

Το πτυχίο νομίζω αρκεί. το 3ετές μπάτσελορ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για την εξεταστική του Μαίου του Michigan,οι εκπαιδευτές έχουν μάθει τα αποτελέσματα....

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από το φροντιστήριό μου και το πέρασα το τιμημένο....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...