Jump to content

Vodafone cashback


pclawyer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για επιβεβαίωση αν το κατάλαβα καλά....

Όταν σκανάρεις μια απόδειξη, σου εμφανίζεται μετά από 2-3 ημέρες στο cashback (σωστό?).

Πόσο καιρό μπορείς να κρατήσεις το ποσό αυτής της απόδειξης μέχρι να την στείλεις στον αριθμό σου? Πόσο διαρκεί δηλαδή πριν χαθεί?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Just now, kokalo said:

Για επιβεβαίωση αν το κατάλαβα καλά....

Όταν σκανάρεις μια απόδειξη, σου εμφανίζεται μετά από 2-3 ημέρες στο cashback (σωστό?).

Πόσο καιρό μπορείς να κρατήσεις το ποσό αυτής της απόδειξης μέχρι να την στείλεις στον αριθμό σου? Πόσο διαρκεί δηλαδή πριν χαθεί?

Δεν έχει αναφερθεί λήξη μέχρις στιγμής! Ε, μην το ξεφτιλίσεις κι εσύ για καλό και για κακό..

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kokalo said:

Για επιβεβαίωση αν το κατάλαβα καλά....

Όταν σκανάρεις μια απόδειξη, σου εμφανίζεται μετά από 2-3 ημέρες στο cashback (σωστό?).

Πόσο καιρό μπορείς να κρατήσεις το ποσό αυτής της απόδειξης μέχρι να την στείλεις στον αριθμό σου? Πόσο διαρκεί δηλαδή πριν χαθεί?

Τα εχεις μπερδέψει ... εδώ ειναι το τοπικ του σμαρτ ποκετ  

Δλδ επιλέγεις το ποσο που θές απο την εφαρμογή (πχ 2 ευρω)  σου αφαιρεί τα 2 ευρω απο το υπόλοιπο και σου δίνει εναν κωδικό (και 2 gb για μέχρι 3 μερες)
Αυτο τον κωδικό τον βάζεις στο e-food πριν αγοράσεις εστιαση , για προιοντα  5 ευρω θα πληρώσεις 2.5 ευρω , για 10 ευρω θα πληρώσεις 7  μαζι με το 10% εκπτωαη και τα 2 ευρω απο το υπόλοιπο, αν επιλέξεις 9 ευρω σμαρτ ποκετ δεν δίνεις τιποτα και εχεις 9gb για 3 μερες
*αρκει να έχεις βαλει λεφτα 30 μερες πριν για να βγαλεις κωδικό ... εχει διαρκεια 20 μερες πριν σβήσει ο κωδικός και στο e-fresh μπορεις να βαλεις πολλους (δουλέυει ακόμα και θα δουμε αν συνεχίσει οπως λενε στο chat  η θα σταματησει - γραφουν τωρα μονο εφοοδ για συνεργατη )

Το cash back εχει αλλο τόπικ .. σωστά το κατάλαβες και αυτο το ποσο δεν χανεται μαλλον και το κανεις ανανεωση  οποτε θες ... να εχεις 5 cent εστω εκει παντα κρατάει σίγουρα πάρα πολλους μηνες μαλλον και χρόνο  , δεν ξερω αν λήγει .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, blizard said:

Τα εχεις μπερδέψει ... εδώ ειναι το τοπικ του σμαρτ ποκετ  

....

Το cash back εχει αλλο τόπικ .. σωστά το κατάλαβες και αυτο το ποσο δεν χανεται μαλλον και το κανεις ανανεωση  οποτε θες ... να εχεις 5 cent εστω εκει παντα κρατάει σίγουρα πάρα πολλους μηνες μαλλον και χρόνο  , δεν ξερω αν λήγει .

Δίκιο έχεις...... όντως το μπέρδεψα με το Cashback.....

Αν μπορούν οι moderators να το μεταφέρουν, γιατί δεν ξέρω αν και πως μπορώ να το κάνω εγώ....

Το ανέφερα πάντως....

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Για επιβεβαίωση ή ανακεφαλαίωση αν τα κατάλαβα καλά....

Έχουμε περιθώριο 7 ηνέρες από την ημερομηνία αγοράς για να σκανάρουμε μια απόδειξη στο cashback.

Όταν σκανάρoυμε μια απόδειξη, εμφανίζεται μετά από 2-3 ημέρες στο cashback.

Αυτή η απόδειξη φαίνεται στο cashback για αόριστο χρόνο μέχρι να την στείλεις στον αριθμό σου.

Αν έχεις μεγαλύτερο ποσό στο cashback από αυτό που θες να βάλεις στο νούμερο σου, μπορείς να το βάλεις τμηματικά ή πρέπει να το χρησιμοποιήσεις όλο μαζί?

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kokalo said:

Για επιβεβαίωση ή ανακεφαλαίωση αν τα κατάλαβα καλά....

Έχουμε περιθώριο 7 ηνέρες από την ημερομηνία αγοράς για να σκανάρουμε μια απόδειξη στο cashback.

Όταν σκανάρoyme μια απόδειξη, εμφανίζεται μετά από 2-3 ημέρες στο cashback.

Αυτή η απόδειξη φαίνεται στο cashback για αόριστο χρόνο μέχρι να την στείλεις στον αριθμό σου.

Αν έχεις μεγαλύτερο ποσό στο cashback από αυτό που θες να βάλεις στο νούμερο σου, μπορείς να το βάλεις τμηματικά ή πρέπει να το χρησιμοποιήσεις όλο μαζί?

Αν μιλάς για καρτοκινητο, όλο μαζί.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, GREGORYMO said:

Αν μιλάς για καρτοκινητο, όλο μαζί.

Ναι, για καρτοκινητό πάντα.....

Δεν ήξερα ότι γίνεται και αλλού....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kokalo said:

Ναι, για καρτοκινητό πάντα.....

Δεν ήξερα ότι γίνεται και αλλού....

Μπορείς και αλλού, και σε paypal η τραπεζα αλλά το ουσιαστικό είναι για ανανεωση σε καρτοκινητό , και τα παιρνει όλα μαζι όντος.

Το πιο φτηνό προιόν με διαθεσιμότητα τωρα ειναι το Υγρό πιάτων PLANET antibacterial 425ml απο Μασουτης με 1.29 και 20 cent επιστροφή που θα παει στο cash back

Στα 5 μεγάλα καταστήματα το σύστημα δουλευει αυτόματα και γρήγορα στα υπόλοιπα 10 μπορει να υπάρχουν καθυστερήσεις καμια φορά κυρίως για νέα προιόντα ή όταν γίνονται αλλαγες  ...  κρατας την απόδειξη παντα αν χρειαστεί να ξαναστείλεις σε mail να το δουνε,

Edit , έχει και πιο φτηνα  (αλλά το απορυπαντικό είναι πιο καλο)
 https://www.mymarket.gr/milokleftis-militis-me-gefsi-milo-fiali-330ml

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thanos678 said:

Αν το ποσο του cashback ειναι κατω απο 1€ γινεται ανανεωση? Γιατι στο app γραφει απο 1€ και πανω.

Γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο καρτες που μου εδωσαν δωρο με δυο παραγγελιες που εκανα. Και οι δυο με μηδενικο υπολοιπο και χωρις να εχει γινει καμια ανανεωση. Δε μπορω να κανω cashback σε καμια. 

Εχει κανει καποιος cashback σε καρτα σαν τη περιπτωση μου?

Μηπως πρεπει να γινει πρωτα μια ανανεωση ωστε μετα να μπορεσεις να χρησιμοποιησεις το cashback?

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, thanos678 said:

Εχω δυο καρτες που μου εδωσαν δωρο με δυο παραγγελιες που εκανα. Και οι δυο με μηδενικο υπολοιπο και χωρις να εχει γινει καμια ανανεωση. Δε μπορω να κανω cashback σε καμια. 

Εχει κανει καποιος cashback σε καρτα σαν τη περιπτωση μου?

Μηπως πρεπει να γινει πρωτα μια ανανεωση ωστε μετα να μπορεσεις να χρησιμοποιησεις το cashback?

 

Πολυ πιθανο. Πιο παλιά άφηνε. Νομιζω μέχρι σήμερα μπορεις να ανανεωσεις σε καταστημα απο 8 ευρω. Μετά 13ε.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, thanos678 said:

Εχω δυο καρτες που μου εδωσαν δωρο με δυο παραγγελιες που εκανα. Και οι δυο με μηδενικο υπολοιπο και χωρις να εχει γινει καμια ανανεωση. Δε μπορω να κανω cashback σε καμια. 

Εχει κανει καποιος cashback σε καρτα σαν τη περιπτωση μου?

Μηπως πρεπει να γινει πρωτα μια ανανεωση ωστε μετα να μπορεσεις να χρησιμοποιησεις το cashback?

 

ΜΗΠΩΣ έχουν περάσει οι 13 μήνες?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, thanos678 said:

Εχει κανει καποιος cashback σε καρτα σαν τη περιπτωση μου?

Τι κάρτες είναι, πόσο καιρό στην έδωσαν ?  κανονικά μπορείς να κάνεις cash back εκτος αν δεν ειναι έτοιμες. Ανοιγεις το vodafone app και τι λέει στο cash back ?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, GREGORYMO said:

ΜΗΠΩΣ έχουν περάσει οι 13 μήνες?

 

6 minutes ago, blizard said:

Τι κάρτες είναι, πόσο καιρό στην έδωσαν ?  κανονικά μπορείς να κάνεις cash back εκτος αν δεν ειναι έτοιμες. Ανοιγεις το vodafone app και τι λέει στο cash back ?

Οι καρτες ειναι απο παραγγελιες Δεκεμβριου και Ιανουαριου αντιστοιχα, δηλ 1 και 2 μηνος. Επειδη και στις δυο που ειναι δωρο δε μπορω να κανω, ενω στις αλλες δυο που εκανα φορητοτητα και πληρωσα τα 13€ με τη παραγγελια δεν ειχα προβλημα, υποθετω μηπως χρειαζεται πρωτα ανανεωση. Το μηνυμα που βγαζει ειναι το παρακατω

Screenshot_2024-01-24-15-02-11-873_com.myvodafone.android.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ξέρω ... αλλά είχα παλια μια κάρτα που δούλεψε ακριβώς στους 3 μηνες το cash back και δεμ ξέρω το λόγο ειχα βαλει λεφτα ... Μιλα στο chat απαντάνε αμεσως , αν δεν βγαλεις άκρη και σε ενδιαφέρει τοτε δοκίμασε και στους 3 μηνες τι γινεται 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

@thanos678 εαν μιλήσεις με το τσατ της εξυπ.πελατων εαν θελεις πες μου τι σου είπαν. Εαν τωρα δεν το δεχεται, ουτε στο 3μηνο θα το δεχεται (δεν εχει λογικη)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα πρέπει να τις βάλεις στο κινητό και να τις ενεργοποιήσεις,φαντάζομαι το έκανες αυτό(;)

Με κλήση στο 1252. Μετά από λίγο θα σε αφήνει να τις εγγράψεις κιόλας στις εφαρμογές.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Πρώτα πρέπει να τις βάλεις στο κινητό και να τις ενεργοποιήσεις φαντάζομαι το έκανες αυτό.

Με κλήση στο 1252. Μετά από λίγο θα σε αφήνει να τις εγγράψεις κιόλας στις εφαρμογές.

Το σκρινσοτ που ανέβασε ο φίλος βεβαιώνει ότι τα έχει κάνει ήδη τ βήματα. 

Link to comment
Share on other sites

Ωπα τώρα είδα καλύτερα το screenshot. Αν θυμάμαι καλά περνάει λιγος χρόνος για να γίνει διαθέσιμο το cashback στις νέες  συνδέσεις, μου είχε συμβεί και στη σταθερή τηλεφωνία.

Από δεκέμβρη και αρχές γενάρη είναι ετσι το cashback?

Τις παρέλαβες τότε, πότε τις ενεργοποιήσεις όμως και πότε τα πέρασες τα νούμερα μέσα στην εφαρμογή της vodafone?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

 Εαν τωρα δεν το δεχεται, ουτε στο 3μηνο θα το δεχεται (δεν εχει λογικη)

Υπαρχει ενα 3 μηνο που τυπικά οι νέες κάρτες δεν μπορουν να πάρουν κάποιες προσφορές , το γράφει σε διάφορες που και που αλλά δεν ξέρω αν ισχύει πραγματικα . Αρκετές νέες κάρτες είχαν θέμα με το cash back παντως

* εσύ είπες οτι θα φύγεις από vodafone  πολλές φορές και με αυτό το λογαριασμό ... το σκεφτεσαι τελικα ?

Link to comment
Share on other sites

Να σας ενημερωσω οτι επικοινωνησα με το chat αλλα ακρη δεν εβγαλα. Αυτο που καταλαβα ειναι οτι δε γνωριζουν πολλα για το cashback. Μιλησα με τρεις κοπελες.H μια μου ελεγε δε γινεται  στο cu αλλα σε συμβολαια και απλο vodafone, η αλλη δε το γνωριζε καν. Η τριτη κατι ηξερε και μαλιστα με πηρε τηλ. να συνενοηθουμε καλυτερα. Της εξηγησα και ειπε θα το κοιταξει και θα με ενημερωσει. Μετα απο μερικες ωρες με πηρε και μου ειπε οτι ειναι θεμα του pockee, μου εδωσε ενα τηλ και ενα mail να επικοινωνησω μαζι τους. Αυτα...

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2024 at 10:36 ΜΜ, VIPdriver said:

Γίνεται 

Tότε τι σημαίνει αυτο που γράφουν στους όρους χρήσης Cashback  "στην καρτοκινητή εξαργυρώνεται μόνο ακέραιο ποσό επιστροφής" ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, gilbaba said:

Tότε τι σημαίνει αυτο που γράφουν στους όρους χρήσης Cashback  "στην καρτοκινητή εξαργυρώνεται μόνο ακέραιο ποσό επιστροφής" ?

Δεν ξέρω και δεν με νοιάζει. Εγω ανανεώνω με €0,ΧΨ από τότε που γεννήθηκε το κασμπακ.

Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2024 at 6:54 ΜΜ, blizard said:

 

* εσύ είπες οτι θα φύγεις από vodafone  πολλές φορές και με αυτό το λογαριασμό ... το σκεφτεσαι τελικα ?

Δοκίμασε να δει αν θα αντέξουμε στην ιδέα και μόνο.. και επειδή είδε ότι δεν θα αντέχαμε  θα παραμείνει..

Άσε που ξενέρωσε και η nova που θα μείνει στο CU ο @VIPdriver και δεν θα κάνει τις επενδύσεις τελικά.. θα πουληθεί ο όμιλος και θα ανοίξουν το 3G ξανά..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...