Jump to content

Μάρκος Σεφερλής


Nokkia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά τα περισσότερα από τα show του δε μου άρεσαν γιατί θεωρούσα το χιούμορ του γελοίο. Πολλά σκετσάκια σε επιθεωρήσεις όμως μέ έχουν κάνει να λυθώ στα γέλια (ειδικά μερικά με τον Καπετάνιο τον οποίο πάω με 1000)!
Μη γκρινιάζεις που δε σου 'ρθε η ζαριά, τζογάρισε στο όνειρο κι είσαι έτοιμος για όλα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 124
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και εμένα όταν ήμουν μικρός κάποια μου άρεσαν αρκετά και λυνόμουν στα γέλια.Τώρα το πολύ πολύ να σκάσω κανένα χαμόγελο, τίποτα παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
αν δεν κανω λαθος τις δειχνει ολες η τηλεοραση αλλα αρκετο καιρο μετα την περιοδο που παιζεται στο θεατρο. ισως και 2,3 χρονια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο ΑΝΤ1 έχει αλλάξει το περιεχόμενο του και δεν προβάλλει πια επιθεωρήσεις (από φέτος το εφαρμόζει) τα saturday night θα έχει Uri Geller show και το καλοκαίρι ταινίες nine club. Το Star θα τα βάλει μάλλον που είναι ο χορηγός της παράστασης.
Link to comment
Share on other sites

Για πολλοστή φορά, προτού ανοίξουμε ένα θέμα, χρησιμοποιούμε την αναζήτηση. Δεν δαγκώνει και είναι φίλη.

 

Το MyMovies&TV έχει μικρύνει, οπότε δεν υπάρχουν δικαιολογίες.

 

Συνενώθηκε με το προϋπάρχον.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εχουμε κανα νεο απο επιθεωρησεις του μαρκου?

 

οποιος δεν γουσταρει τον σεφερλη να δει αυτο να αλλαξει γνωμη

Link to comment
Share on other sites

εχουμε κανα νεο απο επιθεωρησεις του μαρκου?

 

οποιος δεν γουσταρει τον σεφερλη να δει αυτο να αλλαξει γνωμη

 

Τον σιχαίνομαι τον Σεφερλή και ήμουν έτοιμος να μπω να κράξω, αλλά

αυτή η εκπομπή με το ταξί που έκανε παλιά, πραγματικά ήταν ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ. :D

 

Στο συγκεκριμένο δε βιντεάκι που έδωσες, δίνει ρέστα.

Είναι βέβαια και η γριά που είναι mvp του βίντεο και του δίνει πατήματα, αλλά

έλιωσα στο γέλιο.

 

Η βλακεία του κόσμου είναι απίστευτη, μένεις με το στόμα ανοικτό.

 

Ο Σεβερλής έχει ταλέντο, αλλά ξεφτιλίζεται χωρίς λόγο στις επιθεωρήσεις και τις διάφορες εκπομπές του, χρειάζεσαι από πίσω έναν καλό σεναριογράφο να σου γράψει 2-3 καλά αστεία, το να γλυστράς και να πέφτεις ή να χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο και να κοροιδεύεις την φαλάκρα σου δεν είναι αστεία, αυτομάτως απευθύνεται στην ομάδα ατόμων που κοροιδεύει στο ΤΑΞΙ.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τα περισσότερα από τα show του δε μου άρεσαν γιατί θεωρούσα το χιούμορ του γελοίο.τον Καπετάνιο τον οποίο πάω με 1000)!

 

απο τους πιο κρυοπλαστους κωμικους,για να μου αρεσει πρεπει να φερω τον εαυτο μου στο επιπεδο του.:lol:κατι που δεν προκειται να συμβει.γελοιο χιουμορ που δεν μου αρεσει...μονο δυο τρεις ατακες που χε πει κατι ελεγαν,ο καπετανιος οντως ειναι ωραιος.

φυσικα αυτα ειναι γουστα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειναι δυνατον να βλεπεις αυτη τη σκηνη να πεθαινεις στα γελια και να μην σου αρεσει ο μαρκος??

 

http://www.youtube.com/watch?v=L7NXNq8VqcA

 

και αυτη

 

προσωπικα απο ολους τους ηθοποιους που κανουν επιθεωρηση ο μαρκος μου αρεσει ποιο πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε άνετα να λέγεται και Μάρκος Σάχλας...:p

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Στις επιθεωρησεις, εκει δηλαδη που ετοιμαζει 10λεπτα σκετσακια ειναι καλος, οπως επισης σε ζωντανες εμφανισεις μπορει να παραξει γελιο. Αφορητα κακογουστος ειναι στα επεισοδια, οταν δηλαδη ειχε δικια του εκπομπη με εξαιρεση ισως τις πρωτες 2 του εκπομπες σε αλφα κ αντεννα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι από τους ηθοποιούς που ή θα τους λατρέψεις ή δεν θα τον γουστάρεις καθόλου. Εγώ ανήκω στην πρώτη κατηγορία. Μπορεί να μην αξίζει όλη η δουλειά του αλλά διασκεδάζω απίστευτα μς τις ατάκες του.
Link to comment
Share on other sites

Έχει γέλιο ο τύπος, αλλά ορισμένες φορές γίνεται κουραστικός σε κάποια σκετσάκια του.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα μπορει να γινετε κουραστικος αλλα εγω εκτιμω την αυθεντικοτητα του την προσωπικη δουλεια του που ειναι αυτο που τον εκανε γνωστο παντου και δε μπηκε σε καλουπια επιτυχιας οπως αλλοι και την ομαδα που τον πλαισιονει που για να καθονται μαζι του τοσα χρονια τωρα σημαινει οτι ο ανθρωπος αξιζει σαν ανθρωπος και μετα σαν ηθοποιος δεν ειναι τυχαιο που το alter τον βαζει σε ωρες που τα αλλα καναλια παιζουν δυνατα προγραμματα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ δεν θα αναφερθώ στον Σεφερλή και στον αν έχει ταλέντο ή όχι ή αν αυτά που έχει κάνει είναι καλά ή όχι. Αυτά είναι καθαρά θέμα γούστου και αν πχ μου αρέσουν ή τα σιχαίνομαι είναι δικό μου θέμα και δεν δίνω λογαριασμό σε κανέναν. Προσωπικά μου αρέσουν απο παρα πολύ έως αρκετά (ανάλογα την εκπομπή/παράσταση)

 

Αυτό όμως που θέλω να πώ είναι ότι κανείς δεν έχει το δικαίωμα να κρίνει τις επιλογές του άλλου. και ειδικά posts τύπου

 

Μόνο για κυρα-Κατίνες αμόρφωτες και μπας-κλαςς

 

Πλακώσανε οι μορφωμένοι, που παρακολουθούνε μόνο τις εκμπομπές για την ζωή του Ουράνη, του Ρίτσου και του Poe στην Ελληνική TV και κατακρίνουν τις επιλογές των υπολοίπων.

 

Απο τότε που βγήκε το Internet, η ανωνυμία του επιτρέπει στον καθένα να γράφει ότι θέλει για όποιον θέλει....

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Eχει δει κανεις το θεατρο παι παιζει τωρα?λεμε να παμε την παρασκευη....

Τον μαγο του ροζ λες?Ναι εγω πηγα και το ειδα την πεμπτη.Εχει παρα πολυ γελιο.Σου προτεινω να πας να το δεις.Θα παιζεται μεχρι 26 Σεπτεμβριου.Αξιζει τα λεφτα.Εχει ταλεντο ο τυπος.

Link to comment
Share on other sites

Τον μαγο του ροζ λες?Ναι εγω πηγα και το ειδα την πεμπτη.Εχει παρα πολυ γελιο.Σου προτεινω να πας να το δεις.Θα παιζεται μεχρι 26 Σεπτεμβριου.Αξιζει τα λεφτα.Εχει ταλεντο ο τυπος.

 

Ναι αυτο λεω,ημουν σιγουρος οτι θαχε γελιο...σευχαριστω παντως...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εχθές Κυριακή είδα το Τρώει Στόρυ 30 Χρόνια...

Πιστεύω από τις καλύτερες παραστάσεις που έχει κάνει τα τελευταία 3-4 χρόνια.

 

Έχει γίνει αρκετά ώριμη, με πολλά νοήματα η επιθεώρησή του. Μην τσιγκουνευτείτε τα 25€ για τις θέσεις μπροστά! Ειδικά αν είσαι δίπλα στο διαδρόμο είναι όλα τα λεφτά. 3 χρόνια που πάω κάθε καλοκαίρ εκεί κλείνω θέσεις!!! Αξίζει όλα τα λεφτά

 

PS: κρέμαα κρέμαα!

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι ποτε θα παιζει?Θα παω να το δω την επομενη εβδομαδα.Παντως αξιζει τα λεφτα με το παραπανω.Εγω παω καθε χρονο τα τελευταια 5 χρονια και δεν το εχω μετανιωσει.Νομιζω οτι καθε Τριτη και Πεμπτη εχει πιο φθηνο εισητηριο(18 ευρω απο 23 που εινια κανονικα)
Link to comment
Share on other sites

Αν και τρελαίνομαι για Σεφερλή, η περσινή του παράσταση δεν μου άρεσε καθόλου.

Ελπίζω να δείξει σύντομα το Star τη νέα του παράσταση, Τρώει στόρυ, γιατί δεν θα την προλάβω στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Το Star λογικα το φετινο θα το δειξει κατα τα Χριστουγεννα οπως κανει καθε χρονο.Επισεις τo Ant1 τωρα τελευταια ξαναδειχνει μετα απο καιρο τα παλια θεατρα του Σεφερλη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειχε χτες στον ant1 (Πασοκ μου σορρυ) ποιας χρονιας ηταν?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...