Jump to content

Oukitel K6


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όσο και αν προσπάθησα δε κατάφερα να κάνω την αναβάθμιση με τον αυτόματο τρόπο μια μέρα με παιδεύει... Κολλάει στο τέλος της αναβάθμισης για πάνω από δύο ώρες... Τελικά φλασαρα την παλιά με πολύ κόπο

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δοκιμάστε με ΜΤΚ tools

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 240
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκιμάστε με ΜΤΚ tools
Θα χαρώ λίγο το κινητό λειτουργικό και θα δοκιμάσω αργότερα γιατί έφαγα μια πίκρα δύο μέρες τώρα! Έγινε σε κανένα αυτόματα μέσο ota?

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα χαρώ λίγο το κινητό λειτουργικό και θα δοκιμάσω αργότερα γιατί έφαγα μια πίκρα δύο μέρες τώρα! Έγινε σε κανένα αυτόματα μέσο ota?

 

Στάλθηκε από το K6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε εμενα

.............

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να πούμε ότι η συσκευή μετά την αναβάθμιση είναι πλέον Google approved....

Καλά νέα.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε λίγο η ένταση στο ακουστικό στις κλήσεις;

Νομίζω πως τη ρίξανε την ενταση

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έπεσε λίγο η ένταση στο ακουστικό στις κλήσεις;

Νομίζω πως τη ρίξανε την ενταση

Δεν παρατήρησα κάτι. Μιλάω και ελάχιστα.

 

Μια αναβάθμιση που θα ήθελα να δω είναι να γίνει πιο διακυμαντική η αυξομείωση έντασης του ηχείου καθώς ακόμα και στο χαμηλότερο βαθμό είναι πολύ δυνατό. Βέβαια ρυθμίζεται μέσω τρίτων εφαρμογών αλλά είναι ενοχλητικό να το κάνεις κάθε βράδυ που θες να βάλεις χαμηλά μια σειρούλα να κοιμηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα θηκη απο αλιεξπρεςς σημερα. Κανει και custom ο πωλητής, Μίλησα μαζι του και μου κανε και preview της εικόνας που ηθελα να τυπώσει. Θα ενημερωσω όταν την εχω.

Η θηκη ειναι αυτη JOOKI Cases Oukitel K6 Case Hard Plastic Cases For Fundas Oukitel K6 Moblie phone 6.0" Covers Slim K6 Back Cover

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας αυτά που έχετε γράψει είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του Κ6,για αυτά τα χρήματα και αυτά που προσφέρει πρέπει να είναι κορυφαία επιλογή.Θα ήθελα αν είναι εύκολο σε κάποιον να μου πει 1.το geomagnetic που λέει είναι πυξιδα,με μπερδεύει που δεν λέει πυξίδα

2 .χωρίς να θέλω να κάνω κατάχρηση του χώρου, τα νεότερα αξίζουν α. DOOGEE BL9000 στα 170 ευρώ https://www.banggood.com/DOOGEE-BL9000-5_99-Inch-Android-8_1-NFC-9000mAh-Wireless-Charging-MTK6763-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1297459.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&ID=227&cur_warehouse=HK

ή β. Vernee V2 Pro στα 230 ευρώ https://www.banggood.com/Vernee-V2-Pro-Global-Bands-5_99-inch-FHD-Android-8_1-IP68-6GB-RAM-64GB-ROM-MT6763-4G-Smartphone-p-1309384.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&cur_warehouse=HK

το k6 στα 179 ευρώ στο banggood. Ευχαριστώ πολύ για τη φιλοξενία.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας αυτά που έχετε γράψει είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του Κ6,για αυτά τα χρήματα και αυτά που προσφέρει πρέπει να είναι κορυφαία επιλογή.Θα ήθελα αν είναι εύκολο σε κάποιον να μου πει 1.το geomagnetic που λέει είναι πυξιδα,με μπερδεύει που δεν λέει πυξίδα

2 .χωρίς να θέλω να κάνω κατάχρηση του χώρου, τα νεότερα αξίζουν α. DOOGEE BL9000 στα 170 ευρώ https://www.banggood.com/DOOGEE-BL9000-5_99-Inch-Android-8_1-NFC-9000mAh-Wireless-Charging-MTK6763-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1297459.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&ID=227&cur_warehouse=HK

ή β. Vernee V2 Pro στα 230 ευρώ https://www.banggood.com/Vernee-V2-Pro-Global-Bands-5_99-inch-FHD-Android-8_1-IP68-6GB-RAM-64GB-ROM-MT6763-4G-Smartphone-p-1309384.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&cur_warehouse=HK

το k6 στα 179 ευρώ στο banggood. Ευχαριστώ πολύ για τη φιλοξενία.

Κακή εταιρία η doogee, καλο στα χαρτιά βέβαια. Θα ειναι και πιο χοντρο απο το ήδη παχύ Κ6. Μην το πάρεις.

Το vernee ουσιαστικα ειναι ενα Κ6 με oreo και αδιαβροχοποιηση στα χαρτιά. Μπορεί να ειναι καλυτερο και σε καμερα κλπ βεβαια. Αν δεν βιαζεσαι περιμενε να δεις και μερικά reviews.

Γενικά στην τιμη αυτη παιζει το rn5, και αν δεν σε αφορα το nfc δεν βρίσκω λογο να μην πας σε αυτο συγκρίνοντας το με τα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μικρό bug μετά την αναβάθμιση: Δεν αλλάζει το μέγεθος της γραμματοσειράς από τις ρυθμίσεις. Ξεπερνιέται αν κάνουμε τη μεταβολή σε άλλη γλώσσα και μετά επανέλθουμε στα Ελληνικά.

 

Edit: Ευτυχώς, εκτός από τα Ελληνικά, το πρόβλημα υπάρχει και σε άλλες γλώσσες επομένως το fix θα έρθει σύντομα. Στα Αγγλικά (Ηνωμένων πολιτειών) η ρύθμιση λειτουργεί κανονικά.

Edited by elti
Link to comment
Share on other sites

Κακή εταιρία η doogee, καλο στα χαρτιά βέβαια. Θα ειναι και πιο χοντρο απο το ήδη παχύ Κ6. Μην το πάρεις.

Το vernee ουσιαστικα ειναι ενα Κ6 με oreo και αδιαβροχοποιηση στα χαρτιά. Μπορεί να ειναι καλυτερο και σε καμερα κλπ βεβαια. Αν δεν βιαζεσαι περιμενε να δεις και μερικά reviews.

Γενικά στην τιμη αυτη παιζει το rn5, και αν δεν σε αφορα το nfc δεν βρίσκω λογο να μην πας σε αυτο συγκρίνοντας το με τα παραπανω.

 

Αν δεν είχα πάρει το k6 θα την έκανα την δοκιμή στην vernee(χωρίς να έχω το παραμικρό παράπονο από το κ6).... όπως επίσης βάση αυτών που λένε οι developers η vernee έχει σοβαρότερα hardware από την doogee...

Edited by conkara
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας αυτά που έχετε γράψει είμαι ένα βήμα πριν την αγορά του Κ6,για αυτά τα χρήματα και αυτά που προσφέρει πρέπει να είναι κορυφαία επιλογή.Θα ήθελα αν είναι εύκολο σε κάποιον να μου πει 1.το geomagnetic που λέει είναι πυξιδα,με μπερδεύει που δεν λέει πυξίδα

2 .χωρίς να θέλω να κάνω κατάχρηση του χώρου, τα νεότερα αξίζουν α. DOOGEE BL9000 στα 170 ευρώ https://www.banggood.com/DOOGEE-BL9000-5_99-Inch-Android-8_1-NFC-9000mAh-Wireless-Charging-MTK6763-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1297459.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&ID=227&cur_warehouse=HK

ή β. Vernee V2 Pro στα 230 ευρώ https://www.banggood.com/Vernee-V2-Pro-Global-Bands-5_99-inch-FHD-Android-8_1-IP68-6GB-RAM-64GB-ROM-MT6763-4G-Smartphone-p-1309384.html?utm_campaign=Kimo30&utm_content=Rosalia&p=QV2409786796201409DB&cur_warehouse=HK

το k6 στα 179 ευρώ στο banggood. Ευχαριστώ πολύ για τη φιλοξενία.

Πυξίδα έχει

Μην πάρεις Doogee

To Vernee καλό,

Αλλά ίσως η Oukitel ,είναι λίγο καλύτερη σαν εταιρεία

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν είχα πάρει το k6 θα την έκανα την δοκιμή στην vernee(χωρίς να έχω το παραμικρό παράπονο από το κ6).... όπως επίσης βάση αυτών που λένε οι developers η vernee έχει σοβαρότερα hardware από την doogee...

 

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,συνεχίζει πρωτη επιλογή το τίμιο κ6 ,δεν ασχολούμαι με το dogee αλλά ισως περιμένω λίγο για το vernee,μια και το shark δείχνει να φορτίζει ξανά :),φέρατε γούρι

 

celtic1453 είπε Πυξίδα έχει

Μην πάρεις Doogee

To Vernee καλό,

Αλλά ίσως η Oukitel ,είναι λίγο καλύτερη σαν εταιρεία .Ευχαριστώ πολύ , είστε απόλυτα σαφής

Edited by Himan
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,συνεχίζει πρωτη επιλογή το τίμιο κ6 ,δεν ασχολούμαι με το dogee αλλά ισως περιμένω λίγο για το vernee,μια και το shark δείχνει να φορτίζει ξανά :),φέρατε γούρι

 

celtic1453 είπε Πυξίδα έχει

Μην πάρεις Doogee

To Vernee καλό,

Αλλά ίσως η Oukitel ,είναι λίγο καλύτερη σαν εταιρεία .Ευχαριστώ πολύ , είστε απόλυτα σαφής

 

 

Έχεις το θρυλικό leagoo shark 1?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις το θρυλικό leagoo shark 1?

 

Από το Σεπτέμβριο του 2016,εγώ τουλάχιστον εχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος στα 100 περιπου ευρώ που αγοράστηκε.Το τελευταιο καιρό ,κανα δυο μηνες εχει αρχίσει νούμερα με τη φορτισηκαι γι'αυτό βγήκα προς αναζήτηση καινούργιου,και θεωρώ το κ6 τον απόλυτο αντικαταστάτη το vernne δεν παύει να είναι και 50 ευρώ πιο πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Από το Σεπτέμβριο του 2016,εγώ τουλάχιστον εχω μείνει πάρα πολύ ευχαριστημένος στα 100 περιπου ευρώ που αγοράστηκε.Το τελευταιο καιρό ,κανα δυο μηνες εχει αρχίσει νούμερα με τη φορτισηκαι γι'αυτό βγήκα προς αναζήτηση καινούργιου,και θεωρώ το κ6 τον απόλυτο αντικαταστάτη το vernne δεν παύει να είναι και 50 ευρώ πιο πάνω.

 

Εκπληκτικό τηλέφωνο...σου κάνει νούμερα γιατί εχουν ξεκολλήσει οι κολλήσεις του mini usb από το motherboard....μπορείς πάντως να το ζωντανέψεις με ελάχιστο κόστος...

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό τηλέφωνο...σου κάνει νούμερα γιατί εχουν ξεκολλήσει οι κολλήσεις του mini usb από το motherboard....μπορείς πάντως να το ζωντανέψεις με ελάχιστο κόστος...

 

Σου έστειλα προσωπικό μήνυμα μιάς και είμαστε στο θέμα του oukitel.Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημέρα στην παρέα! Κάτοχος και εγω του oukitel αφου εχουν περάσει από τα χέρια μου leagoo shark 1(η μπαταρία του παρουσιασε πρόβλημα και η usb θυρα μικροαποσυνδεσεις), doogee mix με χαλια ακουστικό κατά τις κλήσεις μπορω να πω πως είμαι κατά 80% ικανοποιημενος. Με ενοχλεί που δεν υπάρχει 3.5 jack και ελαχιστα το βάρος του.

 

Θα ηθελα να ρωτήσω επειδή πολλα καλώδια type C (καλωδιο φορτισης άχρηστο από ebay, ακουστικά type C αχρηστα) δεν μου τα αναγνωρίζει το κινητό, υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα! Κάτοχος και εγω του oukitel αφου εχουν περάσει από τα χέρια μου leagoo shark 1(η μπαταρία του παρουσιασε πρόβλημα και η usb θυρα μικροαποσυνδεσεις), doogee mix με χαλια ακουστικό κατά τις κλήσεις μπορω να πω πως είμαι κατά 80% ικανοποιημενος. Με ενοχλεί που δεν υπάρχει 3.5 jack και ελαχιστα το βάρος του.

 

Θα ηθελα να ρωτήσω επειδή πολλα καλώδια type C (καλωδιο φορτισης άχρηστο από ebay, ακουστικά type C αχρηστα) δεν μου τα αναγνωρίζει το κινητό, υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω?

Ευχαριστώ

 

Θες ΜΑΚΡΥ USB......

 

8mm Long USB Type-C Connector Plug Cable LED 100cm Nylon Braided USB-C Cabel For UMI Plus E Max Z UMIDIGI S2 Crystal

http://s.aliexpress.com/uu6nY32y?fromSns=Copy to Clipboard

 

 

 

Και αυτό επίσης είναι κορυφή

8MM Long USB Type C Adapter For Blackview BV8000/BV9000/Pro S6 Micro USB Female To Type C Male Converter Type-C Adapter Cable us

http://s.aliexpress.com/eIvmaAvq?fromSns=Copy to Clipboard

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα στην παρέα! Κάτοχος και εγω του oukitel αφου εχουν περάσει από τα χέρια μου leagoo shark 1(η μπαταρία του παρουσιασε πρόβλημα και η usb θυρα μικροαποσυνδεσεις), doogee mix με χαλια ακουστικό κατά τις κλήσεις μπορω να πω πως είμαι κατά 80% ικανοποιημενος. Με ενοχλεί που δεν υπάρχει 3.5 jack και ελαχιστα το βάρος του.

 

Θα ηθελα να ρωτήσω επειδή πολλα καλώδια type C (καλωδιο φορτισης άχρηστο από ebay, ακουστικά type C αχρηστα) δεν μου τα αναγνωρίζει το κινητό, υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω?

Ευχαριστώ

 

Αν έχεις ήδη αγοράσει κάποια, με βύσμα 7mm που είναι το στάνταρ μήκος για type c μην τα ξεφορτωθείς. Δοκίμασε να λιμάρεις 1 χιλιοστό από το πλαστικό του βύσματος ώστε η κεφαλή του να επιμηκυνθεί στα 8 mm και να είναι συμβατή με τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ήδη αγοράσει κάποια, με βύσμα 7mm που είναι το στάνταρ μήκος για type c μην τα ξεφορτωθείς. Δοκίμασε να λιμάρεις 1 χιλιοστό από το πλαστικό του βύσματος ώστε η κεφαλή του να επιμηκυνθεί στα 8 mm και να είναι συμβατή με τη συσκευή.

 

Τα λιμαρα και ολα λειτουργουν αψογα... σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

8 μήνες με τον τίμιο ΓΙΓΑΝΤΑ ΟΥΚΙΤΕΛ.Κ6....

Παράλληλα στο 9μηνο δούλεψα αλλά 9 κινητά.....δε φτουρησαν δίπλα του....

Κινητά με την 3πλασια αξία.....

Παιδιά το Κ6 είναι κλοπή για 190€.....

Μπαταρία/αυτονομια ΚΟΣΜΗΜΑ!!!!

ΣΗΜΑ, ΟΘΟΝΗ, GPS/4G άριστα

Φωτογραφία ικανοποιητικη

ΝFC ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ

Χθες δουλεψα 6!!!! Ώρες ΣΕΡΙ ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΙ ΚΑΤΙ super ΕΠΕΙΓΟΝ ΓΙΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ μέσα από ειδική εφαρμογή στο ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ,

ΕΝΩ ΕΔΙΝΑ ΠΑΡΆΛΛΗΛΑ HOTSPOT για το YouTube της μικρης

....

4G παντού στο νησί

 

Μπαταρία να το ξεσκιζεις όλη μέρα

Θα φτάσεις 35% το βράδυ

..

 

 

ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΟΥΤΕ ΜΕ.ΠΥΡΗΝΙΚΑ

 

 

Τι να πω......

 

 

 

ΤΙΜΙΟς ΓΊΓΑΝΤΑΣ

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...