Jump to content

Οικονομικο xiaomi και απαιτησεις!


pavlos2003
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα σε ολους και χρονια πολλα.

θα ειμαι πολυ συγκεκριμενος στο θεμα που χρειαζομαι βοηθεια απο εσας που εχετε ασχοληθει..κομματακι παραπανω!!

θα ηθελα ενα xiaomi των 100 ευρο με 5αρα οθονη,

αδιαφορο το gaiming, καμερες αποδεκτες, περισσοτερη σημασια στον επεξεργαστη/ταχυτητα, μπαταρια εκτιμαται..

fingerprint και τετοια παντελως αδιαφορα..

Θα ηθελα αγορα απο εξωτερικο, ομως παρακαλω οποιος γνωριζει να μου πει τι ακριβως γινεται με τελωνεια κλπ, αν οντως εχει αλλαξει το καθεστως και αν ειναι εφικτες αγορες απο κινεζομαγαζα, η πλεον πληρωνεις τοσους φορους και τοση επιπλεον καθυστερηση που ειναι πλεον προτιμοτερο να γινονται αγορες απο τα εδω σκρουτζομαγαζα με βεβαια μεγαλυτερο αντιτοιμο..

Παρακαλω βοηθειστε και για τα δυο σκελη..

Ευχαριστω και καλες αγορες

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μπορεις να αγορασεις απο το banggood επιλεγωντας μεθοδο αποστολης το priority για να αποφυγεις τελωνεια

μπορεις ομως να δεις και αγγελιες οπου με λιγη υπομονη θα πετυχεις καλη τιμη

στο banggood βλεπω να ειναι κοντα στην τιμη που θελεις το redmi note 5A global στα 97 ευρω με priority αλλα ειναι 5,5" και μπαταρια 3000 mAh

Edited by dragon11
Link to comment
Share on other sites

νομιζω μπορεις να αγορασεις απο το banggood επιλεγωντας μεθοδο αποστολης το priority για να αποφυγεις τελωνεια

μπορεις ομως να δεις και αγγελιες οπου με λιγη υπομονη θα πετυχεις καλη τιμη

στο banggood βλεπω να ειναι κοντα στην τιμη που θελεις το redmi note 5A global στα 97 ευρω με priority αλλα ειναι 5,5" και μπαταρια 3000 mAh

 

Σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες, ειδα και το Xiaomi Redmi 4X Global Edition 5.0 inch με 4100mAh στα 126 ευρο, νομιζω δεν εχω και πολλες επιλογες, ειναι και το 4Α ακομα φθηνοτερο ομως ειναι 4πυρηνο..

 

Αν μπορει και αλλος που γνωριζει και εκανε προσφατα αγορα/παραλαβη να βεβαιωσει για την αποστολη και τα εδω τελωνεια..κρατω τη δικη σου επισημανση οτι μαλλον γινεται με αυτον τον τροπο αποστολης..

Link to comment
Share on other sites

..κατι τελευταιο,

μερικα οπως αυτο που παραθετω στο λινκ

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4X-5_0-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon-435-Octa-core-4G-Smartphone-p-1129913.html?rmmds=search&cur_warehouse=HK

δεν εχουν το χαρακτηριστικο "Global edition" , τι ακριβως ειναι αυτο, και αν πρεπει να παρω κινητο με αυτο το χαρακτηριστικο?... :/

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Η "global version" έχει να κάνει με την 800άρα μπάντα που τη χρησιμοποιούν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα, κυρίως εκτός Αθήνας και Θεσσαλονίκης και αφορά το σήμα του 4g. Αν το κινητό δεν έχει αυτή τη μπάντα πιθανόν να μην έχει καλό, ή και καθόλου σήμα 4g στην επαρχία. Στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου αναφέρεται ως B2, ή B20. Το συγκεκριμένο δε διαθέτει αυτή τη μπάντα.
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι πήγαινε τσίμπα το σε καμιά αλυσίδα 179, αν θες με δόσεις ή όχι, με 2ετή εγγύηση και μην αγχώνεσαι με τα υπόλοιπα (μπάντες τελωνεία ρομ κτλ)!
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι πήγαινε τσίμπα το σε καμιά αλυσίδα 179, αν θες με δόσεις ή όχι, με 2ετή εγγύηση και μην αγχώνεσαι με τα υπόλοιπα (μπάντες τελωνεία ρομ κτλ)!

 

:/ δεν το ξερω τι ειναι αυτο, το γκουγκλαρα οπως το ειπες, αλυσιδα 179 και μου εβγαλε κατι σουπερ μαρκετ γαλαξιας και αλλα ασχετα.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η "global version" έχει να κάνει με την 800άρα μπάντα που τη χρησιμοποιούν οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα, κυρίως εκτός Αθήνας και Θεσσαλονίκης και αφορά το σήμα του 4g. Αν το κινητό δεν έχει αυτή τη μπάντα πιθανόν να μην έχει καλό, ή και καθόλου σήμα 4g στην επαρχία. Στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου αναφέρεται ως B2, ή B20. Το συγκεκριμένο δε διαθέτει αυτή τη μπάντα.

 

κατανοητο. Ευχαριστω πολυ φιλε..

Link to comment
Share on other sites

:/ δεν το ξερω τι ειναι αυτο, το γκουγκλαρα οπως το ειπες, αλυσιδα 179 και μου εβγαλε κατι σουπερ μαρκετ γαλαξιας και αλλα ασχετα.....

 

 

Φίλε μας δουλεύεις;Αλυσίδα σουπερμάρκετ λες να εννοούσε; :wacko:

Κωτσόβολος MediaMarkt κλπ δεν σου ήρθαν στο μυαλό;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μας δουλεύεις;Αλυσίδα σουπερμάρκετ λες να εννοούσε; :wacko:

Κωτσόβολος MediaMarkt κλπ δεν σου ήρθαν στο μυαλό;

Το xiaomi redmi note 4x υπάρχει και στο skroutz γύρω στα 140. Δε νομίζω ότι αξίζει η αναμονή για 10 ευρώ. Απλά σιγουρέψου ότι θα είναι η global version.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι πήγαινε τσίμπα το σε καμιά αλυσίδα 179, αν θες με δόσεις ή όχι, με 2ετή εγγύηση και μην αγχώνεσαι με τα υπόλοιπα (μπάντες τελωνεία ρομ κτλ)!

 

O άνθρωπος στο αρχικό post γράφει "θα ηθελα ενα xiaomi των 100 ευρο με 5αρα οθονη," και εσύ του προτείνεις να δώσει ... 179...

Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi redmi note 4x υπάρχει και στο skroutz γύρω στα 140. Δε νομίζω ότι αξίζει η αναμονή για 10 ευρώ. Απλά σιγουρέψου ότι θα είναι η global version.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

To skroutz δεν είναι κατάστημα αλλά πλατφόρμα αναζήτησης και σύγκρισης τιμών .:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

To skroutz δεν είναι κατάστημα αλλά πλατφόρμα αναζήτησης και σύγκρισης τιμών .:rolleyes:

 

Δε νομίζω να είπα κάπου ότι το skroutz είναι κατάστημα. Αυτό που είπα είναι ότι στο (μέσω) skroutz μπορεί να βρει το εν λόγω τηλέφωνο στα 140 περίπου ευρώ.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να είπα κάπου ότι το skroutz είναι κατάστημα. Αυτό που είπα είναι ότι στο (μέσω) skroutz μπορεί να βρει το εν λόγω τηλέφωνο στα 140 περίπου ευρώ.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αδερφε στο banggood το εχει στα 95 αυτη τη στιγμη, ειναι σημαντικη η διαφορα

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4X-5_0-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon-435-Octa-core-4G-Smartphone-p-1129913.html?rmmds=search&ID=232&cur_warehouse=HK

 

Για 179Ευρο (πες το βρε ανθρωπε πιο λιανα!!!) που λεει ο φιλος για κινητο των 100ευρο...ουτε καν!!!!...

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε στο banggood το εχει στα 95 αυτη τη στιγμη, ειναι σημαντικη η διαφορα

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4X-5_0-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon-435-Octa-core-4G-Smartphone-p-1129913.html?rmmds=search&ID=232&cur_warehouse=HK

 

Για 179Ευρο (πες το βρε ανθρωπε πιο λιανα!!!) που λεει ο φιλος για κινητο των 100ευρο...ουτε καν!!!!...

Αυτό που προτείνεις είναι το 2/16 χωρίς την Β20 μπάντα, και όχι το 3/32 global version που κοστίζει 120 ευρώ στο banggood.

https://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4X-Global-Edition-5_0-inch-3GB-RAM-32GB-ROM-Snapdragon-435-Octa-core-4G-Smartphone-p-1141850.html

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, ο φίλος λέει ότι θέλει να δώσει 100 ευρώ οπότε η επιλογή του Redmi 4a global είναι μονόδρομος. Αν βέβαια δεν τον απασχολεί η B20 υπάρχει και το (καλύτερο) 4x 2/16 που είπε ο φίλος παραπάνω στα 95 ευρώ. Τώρα, προσθέτοντας 20, 30 και παραπάνω ευρώ βρίσκουμε πάντα καλύτερα κινητά αλλά δεν θα τελειώσουμε ποτέ :)
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε στο banggood το εχει στα 95 αυτη τη στιγμη, ειναι σημαντικη η διαφορα

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-4X-5_0-inch-2GB-RAM-16GB-ROM-Snapdragon-435-Octa-core-4G-Smartphone-p-1129913.html?rmmds=search&ID=232&cur_warehouse=HK

 

Για 179Ευρο (πες το βρε ανθρωπε πιο λιανα!!!) που λεει ο φιλος για κινητο των 100ευρο...ουτε καν!!!!...

 

Mια χαρά συσκευή! Το έχω περιεργαστεί και είναι και πανέμορφο... Ειδικά αν δεν έχεις τρελές απαιτήσεις θα σε καλύψει απόλυτα...

Και το banggood είναι μια χαρά μαγαζί... Αξιόπιστο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...