Jump to content

[Επίσημο] Nokia N91 (Pre-Release)


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την μνήμη ισχύει το:

"Πόση μνήμη χρειάζεσαι;"

"Λίγη ακόμα"

πολυ σωστή παρατήρηση, γιατι κάποτε απορούσαμε ποιος ο λόγος να έχεις 256 στο κινητό, και τώρα μένει 1 MB :) ακόμη, απο τραγικο λάθος μου δεν πάτησα υποβολή στο edit που είχα κάνει...

δείτε

  • Προϊόν Category Part# Απόθεμα Τιμή
    Hitachi 6GB Microdrive (CF) Κάρτα Compact Flash (CF) MD6GB-BP Διαθέσιμα τεμ. 1-5 €185.95
    Hitachi 4GB Microdrive (CF) Κάρτα Compact Flash (CF) MD4GB-BP περ. 3 Ημέρες €129.95
    Hitachi 2GB Microdrive (CF) Κάρτα Compact Flash (CF) HMS360402-D5CF00-B On Request €137.95
    Hitachi 3GB Microdrive (CF) Κάρτα Compact Flash (CF) MD3GB-BP περ. 2 Ημέρες €152.95
    Hitachi 6GB Microdrive Travel Kit + PC Card Adapter (CF) Κάρτα Compact Flash (CF) MD6GB/A Διαθέσιμα τεμ. 1-5 2 - Ημέρες €269.95
    Hitachi 1GB Microdrive (CF) Κάρτα Compact Flash (CF) N072880A -
    IBM 1GB Microdrive (CF) Κάρτα Compact Flash (CF) MICRO_1GB Διαθέσιμα τεμ. 1-5 €183.95

 

παλι καλα που ειναι σκληρός δίσκος και μπορούμε να θεωρήσουμε οτι διαθέτει μια αξιόπιστη και καλή ταχύτητα... να δείτε που θα ανυσηχούμε για την registry σε λιγο καιρό... Να δείτε που θα πετάμε και Service Pack(s)...

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 767
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:lol: :lol: :lol:

makari na empainan autoi oi skliroi k se kanena ngage!

pantws egw den nomizw na allaksw skliro sto N91...otan to parw...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα σημερα στο ΝΟΚΙΑ Shop της πολης μου και πηρα τις παρακατω τιμες

 

Ν91:620e μεσα στον Απριλιο

Ν80:620ε σε 2-3 βδομαδες(ειχε και dummie)

3250:420e σε 1 βδομαδα

Ν71:470 αναμενεται

Οπως ειναι λογικο ημουν πολυ πιεστικος ειδικα για το Ν91 που ενδιαφερομαι,αλλα ηταν κατηγορηματικος για την τιμη.Μου εδειξε και σχετικο mail.Τι να πω,ανελπιστη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Το Ν91 έχει autofocus; Γιατί στο ευρωπαϊκό site της Νοκια στο Ν91 story γράφει οτι έχει autofocus και flash. Τι γίνεται δεν καταλαβαίνω.

[sIGPIC][/sIGPIC] N e m e s o k l a s ! ! !

 

Mobile History: Sony Erricson T630, Siemens S65, Qtek S100, Nokia N80 ... and finally N95!

Link to comment
Share on other sites

Καλά να δώ τι θα κάνετε τα 4giga! (μ'αρέσει που μερικοί θέλετε να βάλετε και 6άρι!)

 

μόνο mp3 και photos-videos θα έχετε!

προγράμματα,παιχνίδια και ngage ξεχάστε τα, symbian 9.1 βλέπετε...

 

όπως είπα και στο thread του Ν80 ευχαριστώ δε θα πάρω...

 

-Ν70- The last "real" smartphone

 

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

...προγράμματα,παιχνίδια και ngage ξεχάστε τα, symbian 9.1 βλέπετε...

 

Ναι όπως έγινε και με το OS6... Που βγήκε το 6600 με OS7 και τώρα υπάρχει μία πληθόρα εφαρμογών που δεν υπάρχει για 3650:!:

 

Αφού ξέρεις ότι το μέλλον είναι στο OS9! Είναι δυνατόν να μην βγουν c-r-a-c-k-s και κόλπα για να βάζουμε τις νέες εφαρμογές;

Μην ακούω/βλέπω/διαβάζω τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις...δεν θα παιζουν οι εφαρμογες?

εγω σε αρκετες που εχω κοιταξει διπλα απο το ν70 γραφει κ το ν91...

καινουριο ειναι παλι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

πλακα κανεις...δεν θα παιζουν οι εφαρμογες?

εγω σε αρκετες που εχω κοιταξει διπλα απο το ν70 γραφει κ το ν91...

καινουριο ειναι παλι αυτο?

Απλά δεν θα παίζουν όλες αρχικά και θα πρέπει να περιμένουμε λίγο καιρό να βγουν οι νέες εκδόσεις :)

Link to comment
Share on other sites

OXI κώστα, το θέμα δεν είναι οτι δεν θα παίζουν μερικές...

Το θέμα είναι οτι δεν θα παίζουν ΟΛΕΣ όσες υπάρχουν.

Το symbian 9 βασίζετε σε νέο πυρήνα, σα να μιλάμε για νέο λειτουργικό.

 

Ο mirrorofsorrow έχει στα χερια του το 3250 (symbian 9) και δυστυχώς επιβεβαιώνει οτι κ α μ ι α υπάρχουσα εφαρμογή δεν εγκαθιστάτε, ακόμα και η εφαρμογή της NOKIA για τη μεταφορά επαφών.

 

Φαντάσου τώρα εφαρμογές που έχει σταματήσει η ανάπτηξη τους, όπως το bemused και μερικές χρυσές παλιές εφαρμογες μπορεί να μην τις ξαναδείς ποτε ξανά στο Νέο σου κινητό.

 

Πιο απλά, ότι αρχείο έχεις απο εφαρμογές στον υπολογιστή σου πάτα απλά ένα delete και ξεκίνα πάλι.

 

Και μιλάμε για αρχεία απο εποχές 7650...

πιστεύω το μήνυμα μου να επηρεάσει κάποιους, έτσι έστε να μην χτυπάνε το κεφάλι τους αργότερα.

 

Φιλικά...

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Και ΚΟΥΦΙΟ να ναι εγω θα το παρω!δεν το περιμενα τοσο καιρο για να πω στο τελος οχι.

εξαλλου θα βγουν εφαρμογες,κ οι εταιριες που τις φτιαχνουν δεν ειναι χαζες να φτιαχνουν απο δω κ περα εφαρμογες για παλια μοντελα!

ολα τα N και τα Ε θα ειναι με καινουριο λογισμικο...οποτε καποια στιγμη ο,τι βγαινει θα βγαινει μονο γιαυτα.

Link to comment
Share on other sites

παδιά, μπορει να κανω λάθος, αλλά πριν κανα χρόνο, με την άφιξη του 6630, μέλη του φόρουμ, (nervous, mirrorofsorrow, και λοιποί που ασχολούμασταν τότε) ειχαν επιβεβαιωσει την μη λειτουργία των εφαρμογών σε επόμενα κινητά... Ρωτήστε τον nervous να δείτε τι είχε πάθει εξηγώντας τις διαφορές σε κάθε feature pack :p Τεσπα, 4GB με τραγούδια μη φανταστείς οτι ειναι και καλα καμια ασσύληπτη χωρητικότητα :whistle:
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

αιντεεεε,κ παρα πολλα ειναι!!!εδω αλλοι κυκλοφορουν με 256 mp3 player κ μου λες για κινητο με 4 γιγα?
Link to comment
Share on other sites

αιντεεεε,κ παρα πολλα ειναι!!!εδω αλλοι κυκλοφορουν με 256 mp3 player κ μου λες για κινητο με 4 γιγα?

 

Δικιο εχεις ! ;)

estimated storage based on various compression formats. The sample track used in the tests below was 3 minutes and 23 seconds long.

 

aac @ 128kbps – 3.19 MB – 1284 tracks.

WMA @ 128kbps – 3.13 MB – 1308 tracks.

eaac+ @ 64kbps – 1.59 MB – 2576 tracks.

MP3 @ 56kbps (using WM 9) – 1.36 MB – 3011 tracks.

 

As you can see, the MP3 compression format will give you around 3,000 tracks.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

σόρρυ αλλά και καλα το target group που απευθύνεται ειναι η νεολαία που γουστάρει να ακουει mp3 απο το κινητο... τώρα επειδη στην Ελλάδα δεν ειναι τοσοι πολλοί οι χρήστες iPod όσοι στο εξωτερικό, βολευτήκαμε με τα 256 κ 512... οχι οτι με χαλάει η μνήμη του Ν91, απλά παντα πρέπει να υπάρχει κάποιος μιας "άλλης" άποψης! :p
Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις ! ;)

estimated storage based on various compression formats. The sample track used in the tests below was 3 minutes and 23 seconds long.

 

aac @ 128kbps – 3.19 MB – 1284 tracks.

WMA @ 128kbps – 3.13 MB – 1308 tracks.

eaac+ @ 64kbps – 1.59 MB – 2576 tracks.

MP3 @ 56kbps (using WM 9) – 1.36 MB – 3011 tracks.

 

As you can see, the MP3 compression format will give you around 3,000 tracks.

 

Ποιος ακούει τη σήμερον ημέρα mp3 στα 56kbps?:blink:

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω τι γίνεται, αλλά σε αυτό το θρεντ, γράφω, και τα γραπτα μου εξαφανίζονται! τουλάχιστον 3 φορές έγινε αυτό... Λεφτέρη πήγες Opeth?

ακόμη ενα mp3 το υπολογίζουμε στα 5-6ΜΒ, έλεος δηλαδή 32Kbit τα έω στο 7610 που δεν εχει και ήχο... 32 πάντως ακούγεται όπως το 192 στο κινητο (μιλάμε οχι σε καλα mp3 κινητά) αλλά πιάνει 5 φορές λιγότερο χώρο. Άσε που τα κάνω mono και οχι stereo (που δεν ειναι το 7610) και γλιτώνω τον μισό χώρο...

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Ποιος ακούει τη σήμερον ημέρα mp3 στα 56kbps?:blink:

 

To παραπανω δοθηκε απλως προς ενημερωση ...:what:

 

 

@oresti$ Να προσεχεις τα μηνυματα σου να μην ειναι offtopic....:!:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Egw pantws tha meinw sthn timh.600 eurw gia syskeuh me tetoies dynatothtes einai kloph>problhmatizei ligo h othonh kai to megethos/baros alla tha doume otan erthei se ti bathmo

απο ποιον ειναι κλοπη; απο τη νοκια ή απο τους καταναλωτες επειδη ειναι φθηνο;

Link to comment
Share on other sites

Egw pantws tha meinw sthn timh.600 eurw gia syskeuh me tetoies dynatothtes einai kloph>problhmatizei ligo h othonh kai to megethos/baros alla tha doume otan erthei se ti bathmo

δηλαδη ρε φίλε με τι το συγκρίνεις και ειναι κλοπή? Αν εισαι απο αυτούς που θα το πάρουν και δεν θα το αξιοποιήσουν, φυσικά ειναι κλοπή... Πολλά κινητά υπάρχουν με wi-fi, σκληρό δίσκο hi-fi mp3 player δυνατότητες που να κανουν 300ευρώ? μη τρελαθούμε κιόλα... Δεν λέω οτι ειναι φτηνό, αλλά ειναι κατι ιδιαίτερο στην αγορά...

Αγγελίες στο buy & sell μόνο!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι προφανες.Αθροισε την αξια ενος Ipod nano και ενος απλου τηλ π.χ 6270 και δες σε συγκριση με το ν91 τι σε συμφερει να παρεις
[split]εγω το ειπα γιατι η αρχικη τιμη ηταν για 750 ευρω!

το τι συμφερει, ειναι προσωπικη επιλογη γιατι μπαινει στη μεση και η κριση του καθενα :)[/split]

 

αν και η εξισωση Ν91=ipod nano+6270 δεν υφισταται.

Ρε ειναι κριμα να μιλαμε εδω και να συννενοουμαστε στην Παταγονια.Εννοω οτι η τιμη ειναι ανελπιστα χαμηλη.Προσωπικα ακομη και 700 θα εδινα(ημουν προετοιμασμενος δλδ)
ετσι οπως το εθεσες εμοιαζε να εννοεις κλεψια απο την πλευρα της νοκια. τοτε οκ :p
Link to comment
Share on other sites

Ρε ειναι κριμα να μιλαμε εδω και να συννενοουμαστε στην Παταγονια.Εννοω οτι η τιμη ειναι ανελπιστα χαμηλη.Προσωπικα ακομη και 700 θα εδινα(ημουν προετοιμασμενος δλδ)
Link to comment
Share on other sites

εννοειτε!το κινητο φυσαει.κ εγω προετοιμασμενη για τα χειροτερα ημουν 750.αλλα ας μην λεμε μεγαλες κουβεντες γιατι μπορει να σκασει καμοια βομβα...
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...