Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει κάποιο πρόγραμματάκι για προβολή αρχείων κ ειδικά βίντεο για να μην αναγκάζομαι να μπαίνω στην έκθεση?επίσης θέλω να στείλω κα΄ποιο αρχείο με bluetooth κ μου λέει ότι είναι κλειδωμένο.υπάρχει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα?

ευχαριστώ για τη βοήθεια

Χ-plore ή profi explorer.

Είναι διαχειριστής αρχείων, που σημαίνει ότι μπορείς να βλέπεις τα πάντα(και τα βίντεο).

Στέλνει και κλειδωμένα αρχεία.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αποθηκεύω τα μνματα στον υπολογιστή κ κατόπιν να μπορώ να τα επεξεργαστώ (να βλέπω αποστολέα,κείμενο).pcman οι συμβουλέσ σου με έχουν βοηθήσει.αναβάθμιση λογισμικού δεν έχω καταφέρει ακόμα πάντως
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να αποθηκεύω τα μνματα στον υπολογιστή κ κατόπιν να μπορώ να τα επεξεργαστώ (να βλέπω αποστολέα,κείμενο).pcman οι συμβουλέσ σου με έχουν βοηθήσει.αναβάθμιση λογισμικού δεν έχω καταφέρει ακόμα πάντως

Νομίζω το message storer κάνει αυτή την δουλειά.

Αποθηκεύεις τα μηνύματα σου σε txt μορφή και τα κάνεις ότι θέλεις στο pc. Δεν μπορείς να τα βάλεις πάλι στο κινητό.

 

Αν θέλεις να επεξεργαστείς(/αλλάξεις κτλ.) μηνύματα στο κινητό(εισερχόμενα, κτλ.) τοτε θα βάλεις το N-SMS.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Το headset που υπάρχει στην παρακάτω ιστοσελίδα είναι συμβατό με το Ν70 ;

Ρωτάω για το λόγο ότι αναφέρει Motorola H500 Bluetooth Headset (H500) for Samsung A870...

 

http://www.cellpower.com/accessory.cfm/SID/SA87/PartNumber/HBT-M500g.html

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω ένα πρόβλημα με το Ν70 μου. Γιατί όταν πάω να κάνω back-up στο τέλος μου κάνει restarting και τα contacts μου βγάζει occyr error;

 

Τελικά το back-up έγινε κατα το ήμισυ. Κάποια αρχεία χαθήκανε. Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω. Επειδή είχα ένα πρόβλημα με το nemesis έκανα την αναβάθμιση στο Ν70 μου χωρίς να το μετατρέψω σε Ν70ΜΕ άρα έχω το τελευταίο firmware τώρα γίνεται η μετατροπή σε Ν70ΜΕ και αναβάθμιση του firmaware σε Ν70ΜΕ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχω ένα πρόβλημα με το Ν70 μου. Γιατί όταν πάω να κάνω back-up στο τέλος μου κάνει restarting και τα contacts μου βγάζει occyr error;

 

Τελικά το back-up έγινε κατα το ήμισυ. Κάποια αρχεία χαθήκανε. Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω. Επειδή είχα ένα πρόβλημα με το nemesis έκανα την αναβάθμιση στο Ν70 μου χωρίς να το μετατρέψω σε Ν70ΜΕ άρα έχω το τελευταίο firmware τώρα γίνεται η μετατροπή σε Ν70ΜΕ και αναβάθμιση του firmaware σε Ν70ΜΕ;

Στο θέμα που ρώτησες για το nemesis, θα βρεις τις απαντήσεις που θέλεις.

Συγκεκριμένα, αλλάζεις το product code και ξανακάνεις αναβάθμιση με τη διαφορά ότι επειδή έχεις το τελευταίο firmware, στη διάρκεια της αναβάθμισης με το Nokia Software Updater, θα σε ρωτήσει να την κάνεις "overwrite" όπου και θα πατήσεις "Αποδοχή".

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι ενας φιλος μου εχει το Ν70vodafon live απο το 2005,και θελει να του κανω update oxi to brand. τι ειναι καλυτερο απο αποψη ταχυτητας κανονικο η ΜΕ?στο ΜΕ εχεις 4 συντομευσεις η λειτουργει το πληκτρο μονο για music player(Ν73ΜΕ)?thanks!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι ενας φιλος μου εχει το Ν70vodafon live απο το 2005,και θελει να του κανω update oxi to brand. τι ειναι καλυτερο απο αποψη ταχυτητας κανονικο η ΜΕ?στο ΜΕ εχεις 4 συντομευσεις η λειτουργει το πληκτρο μονο για music player(Ν73ΜΕ)?thanks!

Άλλαξε το product code και κάνε αναβάθμιση. Το multimedia πλήκτρο μάλλον θα εννοείς. Στην μετατροπή του σε ΜΕ δεν θα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις παρά μόνο για να μπαίνεις στη Μουσική κσι στο Visual Radio. ;)

Από άποψη βελτιώσεων, ίσως να δεις μια υποτυπώδη βελτίωση στην ταχύτητα ανοίγματος του κινητού και των εφαρμογών.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ρε παιδιά θέλω να μεταφέρω τις επαφές από το κινητό στο pc μου για να τις εκτυπώσω. Δυστυχώς αυτό δε γίνεται μέσω του Nokia PC Suite γιατί έχω εγκαταστήσει Outlook 2007 και Windows Live Mail που φαίνεται ότι ΔΕΝ συνεργάζονται με το Nokia PC Suite. Υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει η μεταφορά στο pc;

 

Επίσης ακόμη και αν γινόταν από το Outlook κατά το συγχρονισμό "χάνονται" όσα τηλέφωνα δεν είναι αποθηκευμένα ως "Κινητό" ή ως "Τηλ.(οικίας)". Γίνεται να μεταφερθούν ΟΛΑ τα τηλέφωνα που έχω σε κάθε επαφή;

Link to comment
Share on other sites

Μπες στης επαφες σου και πατα:

 

Επιλογες/ αντιγραφη/ στην καρτα μνημης και μετα με ενα card reader απο τον φακελο Ε/ Οthers/ Contacts/ ..παρτες στο pc σου με copy-paste :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μπες στης επαφες σου και πατα:

 

Επιλογες/ αντιγραφη/ στην καρτα μνημης και μετα με ενα card reader απο τον φακελο Ε/ Οthers/ Contacts/ ..παρτες στο pc σου με copy-paste :)

 

Αυτό δυστυχώς δεν είναι λύση γιατί:

1. Η κάθε επαφή αποθηκεύεται σαν ξεχωριστή vCard και όχι όλες μαζί σε ένα αρχείο και δεν υπάρχει επιλογή να γίνουν εισαγωγή όλες μαζί στο Outlook 2007.

2. Ό,τι είναι στο κινητό στα ελληνικά στο Outlook τα βγάζει κινέζικα.

3. Το Outlook κόβει και πάλι τα τηλέφωνα αν είναι πάνω από 2 (κινητό και σπίτι).

 

Κάποιο εναλλακτικό πρόγραμμα που να κάνει αυτή τη δουλειά δεν υπάρχει;

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξεχασει

..με το contacts manager θα κανεις αυτο που θελεις 100%

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα ξεχασει

..με το contacts manager θα κανεις αυτο που θελεις 100%

 

Αυτό μάλιστα! Ευχαριστώ για την πληροφορία και όποιος άλλος θέλει να το βρει το πρόγραμμα είναι το Agora plus Contacts Manager+ for S60 :D

Link to comment
Share on other sites

Ολα οk?

Υπαρχει και στα γνωστα μαγαζακια σπασμενο...

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

kalimera paidia!mporeite sas parakalw na mu peite pia einai i teleftea anava8misi g to n70 music edition?

 

Καλημερα . Βαζεις το product code της συσκευης σου εδω

και βλεπεις ποια ειναι η τελευταια..

http://europe.nokia.com/A4577224

 

Γραφε με Ελληνικους μικρους χαρακτηρες

για να καταλαβαινουμε τι γραφεις ...

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

 

Εχω μια απορια...!

1) Ειμαι κατοχος του Ν70ME , και ενω τραβαει βιντεακια .mp4 οταν κατεβαζω απο το ιντερνετ βιντεακια .mp4 και τα περναω μεσα στο κινητο μου δεν τα αναγνωριζει και δεν τα παιζει...!

Ξερει κανεις γιατι?!

 

Και

 

2)Γινεται στο Ν70ΜΕ να βαλεις για ηχο κλησης βιντεακια .mp4 και οταν σε περνουν τηλ. να βλεπεις στην οθονη το βιντεο.....! ???

Οπως γινεται σε καπια μοντελα SE και σε καπια αλλα μοντελα Νοκια...!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!

 

2)Γινεται στο Ν70ΜΕ να βαλεις για ηχο κλησης βιντεακια .mp4 και οταν σε περνουν τηλ. να βλεπεις στην οθονη το βιντεο.....! ???

Οπως γινεται σε καπια μοντελα SE και σε καπια αλλα μοντελα Νοκια...!

Γίνεται μόνο μέσω εφαρμογής όμως....

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται μόνο μέσω εφαρμογής όμως....

 

και το προγραμματακι μηπως ξερεις πως λεγεται φιλε μου!?!

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

και το προγραμματακι μηπως ξερεις πως λεγεται φιλε μου!?!

videotone :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω τη βοήθειά σας,

  • Nokia BL-6C new Battery VP Li-IO original
    * Nokia Battery BL-6C neue VP Li-IO
    * This Li-Ion 1070 mAh battery is a compact, lightweight battery that provides extended power for your compatible Nokia phone. Compatible phones: Nokia N-Gage QD
    * original
    * euro-blister

  • Nokia BL-4C Battery new VP Li-IO original
    * Nokia BL-4C Battery neue VP Li-IO
    * original
    * Euro-Blister
    * Inserted under the back cover, this Li-Ion 760 mAh battery provides power in a lightweight package. compatible phones: 2650, 5100, 6100, 6101, 6170, 6260, 7200, 7270.

  • Nokia BL-5C bulk original
    * Bulk Inserted under the back cover,
    * this Li-Ion 850 mAh battery provides power in a lightweight package.
    * compatible Nokia phones: 1100, 2300, 2600, 3100, 3650, 3660, 6230, 6600, 6670, 6820, 7600, 7610.
    * original parts

 

 

Ποια απ' όλες είναι καλύτερη από άποψη αυτονομίας ;

Τι ρόλο παίζει ο αριθμός BL-4C, BL-5C, BL-6C ;

Παρατήρησα ότι υπάρχει διαφορά στο μέγεθος και συγκεκριμένα στο πάχος. Τι ακριβώς παίζει ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θέλω τη βοήθειά σας,

  • Nokia BL-6C new Battery VP Li-IO original
    * Nokia Battery BL-6C neue VP Li-IO
    * This Li-Ion 1070 mAh battery is a compact, lightweight battery that provides extended power for your compatible Nokia phone. Compatible phones: Nokia N-Gage QD
    * original
    * euro-blister

  • Nokia BL-4C Battery new VP Li-IO original
    * Nokia BL-4C Battery neue VP Li-IO
    * original
    * Euro-Blister
    * Inserted under the back cover, this Li-Ion 760 mAh battery provides power in a lightweight package. compatible phones: 2650, 5100, 6100, 6101, 6170, 6260, 7200, 7270.

  • Nokia BL-5C bulk original
    * Bulk Inserted under the back cover,
    * this Li-Ion 850 mAh battery provides power in a lightweight package.
    * compatible Nokia phones: 1100, 2300, 2600, 3100, 3650, 3660, 6230, 6600, 6670, 6820, 7600, 7610.
    * original parts

 

 

Ποια απ' όλες είναι καλύτερη από άποψη αυτονομίας ;

Τι ρόλο παίζει ο αριθμός BL-4C, BL-5C, BL-6C ;

Παρατήρησα ότι υπάρχει διαφορά στο μέγεθος και συγκεκριμένα στο πάχος. Τι ακριβώς παίζει ;

Από άποψη αυτονομίας η BL-6C είναι η καλύτερη, διότι είναι χωρητικότητας 1070 mAh.

 

Το θέμα είναι πως δεν μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε μπαταρία σε οποιαδήποτε συσκευή λόγω μεγέθους και μόνο. Λογικά η BL-6C είναι μεγαλύτερη σε γεωμετρικό μέγεθος ως αποτέλεσμα να μην χωράει στο Ν70...

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη αυτονομίας η BL-6C είναι η καλύτερη, διότι είναι χωρητικότητας 1070 mAh.

 

Το θέμα είναι πως δεν μπορείς να βάλεις οποιαδήποτε μπαταρία σε οποιαδήποτε συσκευή λόγω μεγέθους και μόνο. Λογικά η BL-6C είναι μεγαλύτερη σε γεωμετρικό μέγεθος ως αποτέλεσμα να μην χωράει στο Ν70...

Όταν εννοούμε μεγαλύτερο γεωμετρικό μέγεθος εννοούμε το πάχος γιατί από άποψη μήκους-πλάτους όλες είναι ίδιες.

Το θέμα είναι όμως στο Ν70 χωράνε όλες σίγουρα, τουλάχιστον οι BL-4C και οι BL-5C.

Άραγε οι BL-6C είναι συμβατές με το Ν70 ;

Και κάτι ακόμα λιγάκι άσχετο. Οι BL-6C χωράνε σε Nokia 6300 ;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν εννοούμε μεγαλύτερο γεωμετρικό μέγεθος εννοούμε το πάχος γιατί από άποψη μήκους-πλάτους όλες είναι ίδιες.

Το θέμα είναι όμως στο Ν70 χωράνε όλες σίγουρα, τουλάχιστον οι BL-4C και οι BL-5C.

Άραγε οι BL-6C είναι συμβατές με το Ν70 ;

Και κάτι ακόμα λιγάκι άσχετο. Οι BL-6C χωράνε σε Nokia 6300 ;

Ναι, πάχος/μήκος/πλάτος......

Τώρα, δεν ξέρω αν έχουν όλες το ίδιο μήκος/πλάτος.

Αν χωράει η BL-6C στο Ν70 βάλε τη δεν υπάρχει πρόβλημα συμβατότητας.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...