Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω την V 0546.2.3

18 11 05

RM 84

και συνεχίζει να εξαφανίζει τα γράμματα κάτω από τα εικονίδια στο μενού,πάω αύριο στη Νόκια για τα περεταίρω να δούμε,ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

έχω την V 0546.2.3

18 11 05

RM 84

και συνεχίζει να εξαφανίζει τα γράμματα κάτω από τα εικονίδια στο μενού,πάω αύριο στη Νόκια για τα περεταίρω να δούμε,ελπίζω να λυθεί το πρόβλημα.

Ποτέ δεν εμφανιζονται?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εμενα μου βγαζει συνεχως...οτι ειναι πληρης η μνημη του κινητου..ενω κλεινω εφαρμογες απο προγραμματα κτλ παλι τπτ.:what:
Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα σας ξανά.

Θα ήθελα να μοιραστώ ένα πρόβλημα που μου έτυχε.

Πριν απο καιρό ζ΄τησα συμβουλή σας για κάποιο ιατρικό λεξικό (είναι πολύ βοηθητικό αν διαβάζεις απο ξένη βιβλιογραφία) και μου συστήσατε (ο πληθυντικός το Oxford medical dictionary) το οποίο θα το κατέβαζα απο το i phone.

Τελικά με τη πολύ αργή pstn σύνδεση απο το πανεπιστήμιο που διαθέτω καταφερα να το βρώ και να το εγκαταστήσω...

έλα όμως που δε δουλεύει!!!

Επειδη δεν είμαι και exper σε κάτι τέτοια πραγμτα και πραγματικά μου χρειάζεται μια τέτοια εφαρμογη στο κινητο μου (N70) μπορεί κανείς να με βοηθήσει??

Thanks!!

:) :)

 

Το ξαναδοκίμασα και γίνεται τα εξής: Αν εγκαταστήσω μόνο το αρχείο του λεξικού δεν ανοιγει και στη διαχείρηση αρχείων δεν φαινεται το αρχείο MSDict viwer.

Μετά έκανα κάτι άλλο, αφού απεγκατέστησα το ιατρικο λεξικό, εγκατέστησα μετά το Oxford concise English το οποίο εγκαθιστά αυτόματα το MSDict viεwerκαι δουλεύει κανονικα. Στη συνέχεια ξαναεγκατέστησα το Ιατρικο λεξικό και δεν ανοίγει κανένα...

Τι κάνω λάθος? Μηπως μπορεί να βοηθήσει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Καλήμέρα σας ξανά.

Θα ήθελα να μοιραστώ ένα πρόβλημα που μου έτυχε.

Πριν απο καιρό ζ΄τησα συμβουλή σας για κάποιο ιατρικό λεξικό (είναι πολύ βοηθητικό αν διαβάζεις απο ξένη βιβλιογραφία) και μου συστήσατε (ο πληθυντικός το Oxford medical dictionary) το οποίο θα το κατέβαζα απο το i phone.

Τελικά με τη πολύ αργή pstn σύνδεση απο το πανεπιστήμιο που διαθέτω καταφερα να το βρώ και να το εγκαταστήσω...

έλα όμως που δε δουλεύει!!!

Επειδη δεν είμαι και exper σε κάτι τέτοια πραγμτα και πραγματικά μου χρειάζεται μια τέτοια εφαρμογη στο κινητο μου (N70) μπορεί κανείς να με βοηθήσει??

Thanks!!

:) :)

 

 

πρεπει να εγκαταστησεις παραλληλα και την εφαρμογη MSDict Viewer την οποια θα βρεις επισης στι αι-φον!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει που βρίσκεται εκείνο το PDF που δείνχει πως ανοίγει το N70;

 

Tnx...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν εμφανιζονται?

 

εμφανίζονται μόνο μετά από φορμάτ,λειτουργεί για λίγο καιρό και μετά από άνοιγμα(το βράδυ συνήθως το κλείνω)παρατηρώ ότι λείπουν οι επεξειγήσεις από τα θέματα και από τα υπομενού,δηλαδή και οι μπάρες χωρίς γράμματα.Δέν ξέρω εάν φταίει κάποιο theme,το τελευταίο που εγκατέστησα και το παρατήρησα ήταν το red vista.Το άφησα σήμερα στο Nokia shop στήν Γλυφάδα και από Δευτέρα βλέπουμε.

Έχει συμβεί σε κάποιον αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν υπάρχει στο εμπόριο κανα στερεοφωνικο handsfree με έλεγχο έντασης και αλλαγής σταθμών για το Ν70? Το μανίσιο πέρα από την έλλειψη ελέγχου για την ένταση είναι και λίγο άσχημο το καημένο (ασπρο??)..Του 6280 θα με βόλευε, αλλα δεν το χω βρει πουθενα..
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εγκαταστησεις παραλληλα και την εφαρμογη MSDict Viewer την οποια θα βρεις επισης στι αι-φον!!!

Το έχω εγκατεστημένο? Καμιά άλλη ιδέα, κανείς?

 

Μήππως κανένας έχει χρησιμοποιήσει τα αρχείακαι να λειτουργούν?

Link to comment
Share on other sites

@sfixtis δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο για το Ν70..εχω δοκιμασει του 6101 της αδερφης μου αλλα δεν λειτουργουν τα κουμπια της εντασης κτλ..:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά...

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει και να μου πει που βρίσκεται εκείνο το PDF που δείνχει πως ανοίγει το N70;

 

Tnx...

 

Καλημερα :)

Για αλλαγη προσοψης ψαχνεις;

δες αυτα

http://www.uselessinfo.pwp.blueyonder.co.uk/dismantlen70.htm

http://fonegrabber.com/about/replace-n70-faceplate/

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@sfixtis δεν νομιζω να υπαρχει κατι τετοιο για το Ν70..εχω δοκιμασει του 6101 της αδερφης μου αλλα δεν λειτουργουν τα κουμπια της εντασης κτλ..:(

Ευχαριστώ γειτονάκι! Αυτό που κάνει στην εκθεση που αργουν να καθαρίσουν μερικές φωτογραφιες μπορει να εξαλειφτει? Επισης αυτο με το ραδιο που σβηνει οπου δεν υπαρχει σημα ισχυει? Ειναι τοσο σπαστικο οσο ακουγεται?

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Symbian OS; Nokia N70/3.0546.2.3; 6366) Opera 8.01 [en])

 

λοιπον συνδεσα το n70 με το ιντερνετ μεσω bluetooth και την εχω καταβρει θελω να μου πειτε κανα παιχνιδι οnline δοκιμασα το lοck rοll arena αλλα δεν εχει κανεναν για να παιξω ειμαι μονος 5μου στο rοοm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ποιά είναι η τελευταίαέκδοση λογισμικού;

 

Καλησπερα φιλε μου .

Η 5.0609.2.0.1 .Εχει ειπωθει ..οο.. φορες :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Στο mobile -review λεει οτι το ραδιοφωνο αν και στερεο παιζει συνηθως μονοφωνικα (στη Μοσχα) .Στην Ελλαδα τι γινεται (Θεσσαλονικη)?

Επισης ξερει κανεις αν υπαρχει χαρτης της Θεσσαλονικης? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Στο mobile -review λεει οτι το ραδιοφωνο αν και στερεο παιζει συνηθως μονοφωνικα (στη Μοσχα) .Στην Ελλαδα τι γινεται (Θεσσαλονικη)?

Επισης ξερει κανεις αν υπαρχει χαρτης της Θεσσαλονικης? Ευχαριστω!

δεν έχω παρατηρήσει κάποιο τέτοιο πρόβλημα...

Στην Αθήνα οι περισσότεροι σταθμοί ακούγοντε stereo.

παιζει βέβαια και ρόλο το σήμα ;)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα πήγα να αναβαθμίσω και γω το firmware του κινητού μου... Πήγα στο nokia shop στην Κάννιγγος... Και ο τύπος που ήτανε μέσα μου λέει ότι πρέπει να πληρώσω.....:wacko: :blink: ....Κουφάθηκα μιλάμε....Ισχύει κάτι τέτοιο ή με δούλευε....?? Μου λέει πρέπει να ελέγξω το κινητό σου και μόνο αν βρω κάποιο πρόβλημα θα στο βάλω....Αν είναι δυνατόν....500 € κινητό και μάλιστα smartphone και δεν σου κάνουν αναβάθμιση λογισμικού....Και πάλι ρωτάω είναι δυνατόν!!!!!!!!!!!!???????????????

 

ΑΑΑΑ και κάτι άλλο ποιο είναι το τηλ. επικοινωνίας των πελατών ξέρετε??????Το 800κατι που είχε καταργήθηκε?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σήμερα πήγα να αναβαθμίσω και γω το firmware του κινητού μου... Πήγα στο nokia shop στην Κάννιγγος... Και ο τύπος που ήτανε μέσα μου λέει ότι πρέπει να πληρώσω.....:wacko: :blink: ....Κουφάθηκα μιλάμε....Ισχύει κάτι τέτοιο ή με δούλευε....?? Μου λέει πρέπει να ελέγξω το κινητό σου και μόνο αν βρω κάποιο πρόβλημα θα στο βάλω....Αν είναι δυνατόν....500 € κινητό και μάλιστα smartphone και δεν σου κάνουν αναβάθμιση λογισμικού....Και πάλι ρωτάω είναι δυνατόν!!!!!!!!!!!!???????????????

 

ΑΑΑΑ και κάτι άλλο ποιο είναι το τηλ. επικοινωνίας των πελατών ξέρετε??????Το 800κατι που είχε καταργήθηκε?

Σωπα ρε μαστορα πεστου.

Πηγαινε το αλλου ή αν θες να επιμενει, πεστου για ενα δειθεν προβλημα που εχει. Αν σου πει "δεν βλεπω να εχει προβλημα" πεστου του οτι κολλαει μερικες φορες και οτι σε ενοχλει.

Καλου κακου παρε και την εγγυηση μαζι σου γιατι πολυ ζωρικος φενεται

 

Δες εδω για τηλεφωνα και αλλα διαφορα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84928, αν εχεις χρονο διαβασε τα ολα.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ναι και το χα δει κάποια στιγμη παλιότερα το thread...Τι να πεις ρε αδερφέ είχε και ένα υφάκι ο τύπος...και πάλι τι να πεις!!!!!Θα πάω και σε κανά άλλο τι να κάνω!!!!!Ρε που έχουμε μπλέξει με όλους αυτούς!!!!Μια κάνει διάφορα η otenet μια η nokia!!!!Είναι να τρελένεσαι....!:wacko: ....Παω να πάρω τα χάπια της πίεσης!!!!:p
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο ναι και το χα δει κάποια στιγμη παλιότερα το thread...Τι να πεις ρε αδερφέ είχε και ένα υφάκι ο τύπος...και πάλι τι να πεις!!!!!Θα πάω και σε κανά άλλο τι να κάνω!!!!!Ρε που έχουμε μπλέξει με όλους αυτούς!!!!Μια κάνει διάφορα η otenet μια η nokia!!!!Είναι να τρελένεσαι....!:wacko: ....Παω να πάρω τα χάπια της πίεσης!!!!:p

Και αν θέλεις να αποφύγεις ΟΟΟΛΛΛΑΑΑ τα nokia shops κάντο μονος σου αναβάθμηση. Πληροφορείες εδώ ;)

Για απορίες, pm

 

ΤΑ ΥΠΟΓΛΩΣΣΙΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΕΙΣ :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

mia erwtisi paidia.. epeidh skeftomai na agorasw twra to n70 xerei kaneis poso kostizei se nokia shop? germanos 439 plaisio 419.

exei vgalei genika kapoio sovaro provlima pou tha me apetrepe na to agorasw? an to xrisimopoiw arketa gia tin ipiresia mobile tv -tim tha meinw euxaristimenos lete apo apopsh othonis? (den exw perissotera xrimata gia kapoio kalitero symbian)

Link to comment
Share on other sites

mia erwtisi paidia.. epeidh skeftomai na agorasw twra to n70 xerei kaneis poso kostizei se nokia shop? germanos 439 plaisio 419.

exei vgalei genika kapoio sovaro provlima pou tha me apetrepe na to agorasw? an to xrisimopoiw arketa gia tin ipiresia mobile tv -tim tha meinw euxaristimenos lete apo apopsh othonis? (den exw perissotera xrimata gia kapoio kalitero symbian)

Το πιο φτηνο ειναι στην microland και εχει 392.01 €. Σε νοκια σοπ θα τσεκουρωνουν λιγο..

 

Προβλημα, οχι κανενα, κι αν εχει ουτε θα το παρατηρησεις.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

file mou gia mena to n70 einai to poio stathero symbian kai epeidi i timi tou einai poia prositi einai oti kalutero mporeis na pareis kai den tha to metanoioseis den mou eixe vgalei oute ena provlima kai gia mena milame einai to kalutero symbian mexri tora
Link to comment
Share on other sites

Το έχω σκεφτεί να το κάνω και μόνος μου έτσι και αλλιώς το firmware και τα προγράματα που χρειάζονται τα έχω ήδη...Για το φόβο μην γίνει καμιά ζημιά και λόγω εγγύησης είπα να το παώ στα nokia shop...Θα δείξει......Πήρα και τα υπογλώσσια τώρα είμαι μια χαρά! :superman:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...