Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αγαπητοί φίλοι - κάτοιχοι ΝΟΚΙΑ.

 

Πριν λίγες μέρες αγόρασα επιτέλους μετά από πολλή προσμονή το ΝΟΚΙΑ Ν70 και το αντικατέστησε με το ΝΟΚΙΑ 6600 που με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Θέλω αν μπορεί κάποιος από το forum να μου δώσει τα φώτα του στο εξής ζήτημα που προέκυψε. Έχω περασμένα στο 6600 γύρω στα 500 και βάλε τηλέφωνα. Είχα ένα προγραμματάκι με το οποίο έκανα διαχείρηση του κινητού μου από το PC μέσω υπερδύθρων (το ΜΑgent αν το ξέρετε) και είχα περασμένο τον τηλεφωνικό κατάλογο στο PC μου. Με την αγορά του Ν70 μου έδωσαν και ένα πρόγραμμα της ΝΟΚΙΑ το οποίο και εγκατέστησα. Με λύπη μου όμως διαπίστωσα ότι τον τηλεφωνικό κατάλογο που είχα αποθηκευμένο μέσα στο PC σε 3 μορφές (csv, txt, xls) δεν τον αναγνωρίζει το Ν70 και ως εκ τούτου δεν μπορώ να περάσω τον τηλεφωνικό κατάλογο από το PC στο Ν70. Μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποια λύση γιατί κοντεύουν να σπάσουν τα νεύρα μου;!!!

 

Με τιμή

 

Άγγελος

 

Άνοιξε το Ν70 στο προφίλ εκτος δικτύου και στείλε με bluetooth μέσω της εφαρμογής μεταφορά που βρίσκεται στο φάκκελο εργαλεία τη σχετική εφαρμογή στο 6600 από κεί και πέρα ακολούθησε τις οδηγίες. Εγώ έτσι έκανα και τα πέρασα όλα επαφές ημερολόγιο είκονες κλπ..

Ελπίζω να σε βοήθησα.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια μπαταρία μεγαλύτερης χωριτηκότητας για το Ν70??Δεν μου κραταεί με τίποτα πάνω απο 2 μέρεςκ,και αν ναι πως την ζητάω?????
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια μπαταρία μεγαλύτερης χωριτηκότητας για το Ν70??Δεν μου κραταεί με τίποτα πάνω απο 2 μέρεςκ,και αν ναι πως την ζητάω?????

Υπαρχει μια των 1500mah αλλα δεν κανει δουλεια.

Δεν θυμαμαι το ονομα της

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια των 1500mah αλλα δεν κανει δουλεια.

Δεν θυμαμαι το ονομα της

exw parei thn 1500ara kai einai moufa!!!

paidia krataei ligotero kai apo thn original pou einai 650 mah

 

makria mhn thn pathsh kai allos!!

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

exw parei thn 1500ara kai einai moufa!!!

paidia krataei ligotero kai apo thn original pou einai 650 mah

 

makria mhn thn pathsh kai allos!!

H original είναι 970mAh και σε μένα τουλάχιστον κρατάει άνετα 3 μερες...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να αρκεστώ στις 2 μέρες :( !!!!Kαι να φανταστει κανείς οτι δεν του κάνω τρελη χρήση!!Κανα 10λεπτο ραδιο και κανα 15λεπτο ομιλία την ημέρα περίπου!!!Μηπως να ξαναγυρίσω στο 6310i που κράταγε μέχρι 10 μέρες και είχα και 2η έτοιμη φορτισμένη???
Link to comment
Share on other sites

asda πόσο καιρό το έχεις το τηλέφωνο; Στις πρώτες φορτίσεις το άφησες να ξεφορίσει εντελώς; Γενικά είναι καλό να αφήνουμε που και που την μπαταρία να πεθάνει τελείως πριν το φορτίσουμε. Το λεω γιατί εγώ είμαι μια χαρά με τη μπαταρία αλλά γενικά κάνω σχετικά προσεχτικές φορτίσεις!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω περίπου 7 μέρες !!Ναι όλες τις φορές αφήνω την μπαταρία να πεθάνει και μετά το φορτίζω για 90 λεπτά όπως λέει το Manual εκτος απο την πρώτη φορά που το άφησα κανα 10ωρο.Τι χρήση του κάνεις??
Link to comment
Share on other sites

Κανονική υποθέτω.. 20 λεπτά τηλέφωνο, καμια 10αρια sms, bluetooth ψιλομονίμως ανοικτο συνδεδεμένο με το pc και λίγο ράδιο. Το βράδυ το κλέινω κ έτσι μου κρατάει ανετα 3 μέρες.. Καμιά φορά και 4... Γενικά πάντως λίγα είναι τα συγχρονα τηλέφωνα με πολλά χρώματα στην οθόνη, ραδιο, mp3 κλπ κλπ κλπ που να έχουν καλή αυτονομία. Το προηγούμενο που είχα (6630) δεν έβγαζε πάνω από 2 μέρες...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το Κ750...

2 μερες με το ζορι παει, το εχει ενας φιλος μου και σκευτεται να το πουλησει γιαυτον το λογο

 

@asda μην περιμενεις καλη αυτονομια σε series 60, αυτα τρωνε πολυ μπαταρια.

Το 6600, το 3230 και το ν70 μου πηγεναν/πανε 2μερες/ΜΑΧ με νορμαλ χρηση

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

απ' οτι βλεπω μετρια χρηση εννοειται λιγα πραματα.. εγω το χειριζομαι παρα πολυ! περιπου 1 ωρα παιχνιδια, λιγο μουσικη, φωτογραφιες,βιντεο κτλ.. και μου κραταει πανω απο μιαμιση ημερα.. δλδ πολυ καλα!

 

ρε παιδια εγκατεστησα το quickpoint και το quicksheet, αλλα δεν μπορω να διαβασω τα αρχεια. πρεπει πρωτα να τα μετατρεψω σε αρχεια συμβατα με το κινητο; και αν ναι, με ποιο προγραμμα;

 

τελος παρατηρησα οτι σε πολλα παιχνιδια για να εχει ηχο θα πρεπει απο το προφιλ να ενεργοποιησω τους ηχους προειδοποιησης!! γιατι πρεπει να γινεται αυτο;

 

και ποια ειναι η τελευταια εκδοση που υπραχει και ποτε περιμενουμε την πιο τελευταια να ερθει;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να αρκεστώ στις 2 μέρες :( !!!!Kαι να φανταστει κανείς οτι δεν του κάνω τρελη χρήση!!Κανα 10λεπτο ραδιο και κανα 15λεπτο ομιλία την ημέρα περίπου!!!Μηπως να ξαναγυρίσω στο 6310i που κράταγε μέχρι 10 μέρες και είχα και 2η έτοιμη φορτισμένη???

 

egw thn allazw mesa sthn hmera.

exw panta mia extra mazi mou...

bebaia to douleuw poly to ergaleio alla kai mish mera??

ti na pw?

Η ζωη ειναι ωραια
Link to comment
Share on other sites

Και είναι και smartphone ταυτόχρονα?Μπορώ να του βάλω εφαρμογές office και διάφορα άλλα ???Ποσο μπορεί να κρατάει παραπάνω???

 

Sorry ποσταρα χωρίς να δώ τα παραπάνω!!Αρα λύση δεν υπάρχει!!!

 

Στο i-phone forum που ρώτησα μου είπε κάποιος ότι η μπαταρία απο το Ngage με κωδικό BL-6C θα κρατάει 26% παραπάνω και έχει 1070mAh!!!Τι λέτε??

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου angelzaf. Ίδιο πρόβλημα αντιμετώπισα κι εγώ με αντικαθιστώντας με το 6670 το 6600 και με το Ν70 το 6670. Το πρόγραμμα που λες δεν το ξέρω αλλά είναι βέβαιο ότι είναι μη συνεργάσιμο το αντίστοιχο μεταφοράς αρχείων της ΝΟΚΙΑ. Γι΄ αυτό: Δίνεις 5 ευρώ και σου κάνει τη δουλειά ένας Γερμανός...
Link to comment
Share on other sites

αφου σου δινει τη λυση η νοκια οπως ειπε ο stardrive. γιατι να δωσει 5 ευρω στο γερμανο;

 

@asda, κανε αναζητηση για τη συγκεκριμενη μπαταρια, θα δεις...

συγκρινεις ανομοια πραγματα οσον αφορα την καταναλωση. ειναι δυνατον να'ναι το ιδιο το Ν70 με το 6310i;

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω φίλε nikoskat οτι συγκρίνω ανομοια πράγματα αλλα μου λείπει αυτη η αυτονομια θα ηθελα να κραταει τουλαχιστον 4 μερες.

να κανω αναζητηση σε αυτο το φορουμ?

Link to comment
Share on other sites

ειναι smartphone ομως, θα'πρεπε να'χει διπλασια μπαταρια για να κραταει παρα πολυ. δεν γινεται να τα εχουμε ολα. ναι, για οτι ψαχνεις, κανε πρωτα αναζητηση στο αντιστοιχο φορουμ, εν προκειμενω εδω και αν δε βρεις, ρωτας.

τελος παντων, υπαρχει η BL-6C που ειναι 1070mah αλλα δεν χωραει καλα στο Ν70 και το καλυμμα της καμερας περισσευει. κανε και μια αναζητηση μηπως το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

έχω την εξής απορία..

 

πως μπορώ να απεγκαταστήσω εφαρμογές αλλά και Themes από το Ν70?

 

στο PCSuite 6.7 δεν μου εμφανίζει στην μνήμη τηλεφώνου αλλα και στην κάρτα μνήμης τις εφαρμογές που έχω περάσει...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε μου..τα θεματα μπορεις να τα διαγραψεις με τον εξης ευκολο τροπο..πας στο μενου..εκει που επιλεγεις τα θεματα..και πας στο θεμα που θες να διαγραψεις και πατας C ..;)

για τις εφαρμογες πας στα εργαλεια και διαχειρηση εφαρμογων και κανεις το ιδιο..:O

τοσο απλο..:D

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ παρα πολυ για την αμεση απαντηση σου!!!

 

Όντως ήταν πολύ απλό...

 

αμα είσαι νέος...

 

καταλαβαίνεις..!:D

 

 

Ευχαριστώ και πάλι!!!

 

άλλη μια απορία...

 

πέτυχα μια εφαρμογή που λέγεται εορτολόγιο στο site που δίνεις στην υπογραφή σου...

 

αλλα μου λέει " μη εγκυρο αρχείο" όταν παω να το εγκατηστήσω.

 

επειδή θα το ήθελα ξέρεις που μπορω να το βρώ???

 

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

εχεις προβλημα και θες να κανεις αναβαθμιση;

kalispera file m! nai exw...otan kanw hxografish kai meta anaparwgh kanei diakopes polles... kai 2on kamia fora otan m stelnoun minima den kanei ton hxo !! kanenan hxo! mono auta ta duo provlimatakia...to piga simera to prwi kai mou lene na pernousa to apogeumataki epidi elipe o texnikos..piga to apogeuma kai einai allos kai mou leei den einai etoimo epeidi exoun kapoio provlima ta mixanimata...apo kei na katalabeis exupiretisi...alla lene tin mia kai alla tin alli...mou eipan na tous parw til aurio to mesimeraki na mou poun pote tha einai etoimo!....kai kati allo! mou lene an den ftiaxoun ta provlimata tha to stiloume sto kentriko kai tha to ftiaxoun...se nokia shop piga alla sto limani einai to kentriko kentriko...! ayta!!! ;)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

 

 

Παιδια εχω ενα προβλημα οποιος μπορει να βοηθησει.

σημερα το πρωι ειχα βαλει ξυπνητηρι να ξυπνησω και αντι να χτυπαει αρχισε να αναβοσβηνει ο φωτισμος της οθονης ενω η οθονη ειχε ασπρο φοντο.

επισης με περναν τηλεφωνο οπως μου ειπαν και παρολα αυτα δεν χτυπαγε (ουτε ο ηχος του ξυπνητηριου χτυπαγε!!).

 

το μονο που εκανε ηταν να αναβοσβηνει ο φωτισμος (οπως κανει οταν καποιος μας περνει τηλεφωνο.)

επισης δεν εσβηνε με το πληκτρο ον-Οff!!

 

τελικα εβγαλα την μπαταρια και το εσβησα.

εχω το τελευταιο firmware. εχει συμβει σε κανενα?

 

 

 

κάνεις που να το εχει πάθει??

 

 

παιδια σχετικα με την μπαταρία. σε οσους κρατάει κατω απο μια μέρα ΤΟΤΕ ΣΙΓΟΥΡΑ ΕΧΕΤΕ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΣΕΙ κατι που ξεκιναει και του τρωει την μπαταρία.

πηγαινεται στα εργαλεια-->διαχειριση εφαρμογων και αμα υπάρχει ενα προγραμματακι "autostart" καντε του απεγκατασταση.

 

εμενα κρατάει 2-3 μέρες χωρις να το κλεινω ποτε , με μιση ωρα ραδιοφωνο και να παιζω το card deck Ολη μέρα. Και πρωτη φορα το φορτισα 90 λεπτα και ανοιχτο!δεν γινεται να υπαρχει τοση διαφορα!

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

κάνεις που να το εχει πάθει??

Εμένα μου έχει συμβεί αλλά όχι με το Ν70 μα με το 6630. Απλά έτυχε να κολλήσει το κινητό. Συμβαίνει πολύ σπάνια. Ίσως δεν σου ξανασυμβεί.

 

Όσον αφορά την αυτονομία του Ν70, είμαι ευχαριστημένος αφού, αν και του έχω φορτώσει πάρα πολλά προγράμματα με κάποια απο αυτά να τρέχουν μόνιμα στο background, με βγάζει άνετα 2 μέρες. Αν πολυζορίσω, μειώνεται στην 1,5μέρα. Ελάχιστες φορές χρειάστηκε να το φορτίσω 2 μέρες συνεχόμενες και αυτό αν έβλεπα συνέχεια ταινία (smartmovie), αν είχα συνέχεια ανοιχτό το route 66 ή άκουγα μουσική με τις ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...