Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

anavathmisi = format ?

 

Στην ουσια ναι αφου χανεται οτι εχεις στην μνημη του τηλεφωνου.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις φορμάτ στην συσκευή σου, επανέρχεται στην ίδια ακριβώς κατάσταση με εκείνη την πρώτη μέρα που την πήρες.

 

Αναβαθμίζοντας την συσκεή σου, αν δεν παιρνάς νέα έκδοση λογισμικού, έχεις ακριβώς το ίδιο αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια εχω το update του 12-9-05 και δεν εχω κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα.

 

Εχω βαλει μια 256ΜΒ ΜΜC και εχω βαλει μεσα ΜΡ3 και photos και απο προγραμματα μονο το Route66. Τιποτε αλλο...μηπως μερικοι απο εσας το υπερφορτωνεται με προγραμματα. Ο "σκληρος δισκος" του κινητου ειναι εντελως αδειος απο φωτογραφιες, βιντεο κλπ κλπ. Επισης χρησιμοποιω μονο αγγλικο μενου. Δεν ξερω αν εχει καποια σχεση.

 

Κινητο εχουμε παιδια...οχι laptop ουτε ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη. Ειμαι ακρως ικανοποιημενος (εως εντυπωσιασμενος...) και με το video και με τις φωτογραφιες που βγαζει.

 

Οσον αφορα τη μπαταρια...εχω κλεισει το 3G γιατι ειναι εντελως αχρηστο και κραταει χαλαρα 4 μερες! Αν χρειαστει κανω video κληση...το ανοιγω. Απλο ειναι.

 

Παντως δεν εχω κανενα μα κανενα προβλημα...ολα ΔΟΞΑ το Θεο δουλευουν ρολοι στο Ν70 γιατι το εχω αδειο απο προγραμματα και αλλες σαβουρες...ειπαμε...κινητο εχω, οχι laptop!

 

 

Φιλικα παντα... :)

Link to comment
Share on other sites

egw pali de mporw na kanw back up ta contacts apo ti siskevi sto kinito, moy leei oti apetixe i diadikasia....

και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω και χωρίς να έχω εγκαταστήσει κανένα πρόβλημα.έχω την τελευταία έκδοση στο κινήτο και την 6.0 του nokia pc suite.

Link to comment
Share on other sites

egw exw tin palia ekdosh sto kinito kai to idio kanei. ARa de ftaiei to kinito san firmware alla to pc suite mallon (?)....

 

Kanenas allos tropos yparxie?

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

...ειπαμε...κινητο εχω, οχι laptop!

 

 

Η αλήθεια είναι ότι κάποιες φορές το ξεχνάω.......:O αυτό και πιστεύω ότι δεν είμαι ο μόνος;)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

egw exw tin palia ekdosh sto kinito kai to idio kanei. ARa de ftaiei to kinito san firmware alla to pc suite mallon (?)....

 

Kanenas allos tropos yparxie?

 

Φυσικά και υπάρχει. Το contacts manager. Είναι οτι καλύτερο για μεταφορά τηλεφωνικού καταλόγου. Εγώ, χρόνια ώρα, το έχω καταργήσει εντελώς το PC suite.

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγει κανενα νεο λογισμικο που να μην εχει προβληματα στο ραδιο, στα ΜΜS και στα υπολειπα προβληματα που ειχε???

με το νεο λογισμικο λυνονται τα προβληματα στο ραδιο..

αλλα με τα ΜΜΣ τι προβλημα εχεις???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και υπάρχει. Το contacts manager. Είναι οτι καλύτερο για μεταφορά τηλεφωνικού καταλόγου. Εγώ, χρόνια ώρα, το έχω καταργήσει εντελώς το PC suite.

 

 

Kai to link poio einai? :) :) :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

kalispera! exw vodafon katrotilefwno...epeidi poio prin hxa allo kin me mms kai gprs eixa parei til tin vodafon kai mou ta eixe energopoihsei... den 3erw omws ....ara o arithmos mou einai energopoihmenos san mms kai gprs...alla sto n70 stin siskeuh den einai ftiagmenes oi ruthmisis twn gprs kai twn mms...

 

-Tha parw til 3ana tin vodafone kai tha tis pw na mou stilete tis ruthmiseis twn mms kai gprs sto n70 kai tha tis apothikeusw kai tha einai ok????

 

-Kai to 3G pws tha to energopoihsw??? mesw tis vodafon pali???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

έχουμε κανένα νέο για αναβάθμιση πιο καινούρια απο την 3.0546? μπας και φτιάξουν πάλι οι φωνητικές κλήσεις....

Κανε μια ενημερωση επαφων μεσω phone browser απο το pc suite και νομιζω οτι το θα διορθωθει το προβλημα σου.

Link to comment
Share on other sites

ithela na rwthsw duo pragramata:

1: Otan agorasa to kinito mou eixe mesa kati programata opos office-adobe ktlp...! pou ginete na ta 3anavrw???

 

2: exw px valei mesa sto kin mou ena programa FExplorer...kai thelw na vrw to arxeio egatastasis tou mesa apo to kin!!! ginete??? an nai pou paw???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

-Tha parw til 3ana tin vodafone kai tha tis pw na mou stilete tis ruthmiseis twn mms kai gprs sto n70 kai tha tis apothikeusw kai tha einai ok????

 

-Kai to 3G pws tha to energopoihsw??? mesw tis vodafon pali???

 

 

Δεν χρειάζεται να πάρεις την vodafon. Μεσα στα εργαλεία υπάρχει η εφαρμογή Settings Wizard άνοιξέ τη πηγαινε στην επιλογή φορέας δικτύου, άνοιξέ το και ακολούθησε τις οδηγίες επέλεξε το δικτυο που είσαι και όλα τα άλλα θα γίνουν μόνα τους. Έτσι έκανα κι εγώ.

 

ithela na rwthsw duo pragramata:

1: Otan agorasa to kinito mou eixe mesa kati programata opos office-adobe ktlp...! pou ginete na ta 3anavrw???

 

2: exw px valei mesa sto kin mou ena programa FExplorer...kai thelw na vrw to arxeio egatastasis tou mesa apo to kin!!! ginete??? an nai pou paw???

 

 

1: Μάλλον από τη Νόκια αλλά δεν είμαι σίγουρος

 

2: Αν την έχεις στείλει μέσω Bluetooth με το file manager θα τη βρείς (ψάχνοντας αρκετά στο φάκελο mail (στο c/system η στο E/system) αναλογα με το που όρισες να σώζονται τα μυνήματά σου. Και απο εκεί με τον file manager (Copy, paste) το σώνεις σε ένα φάκκελο που π.χ. έχεις φτειάξει εσυ στην κάρτα μνήμης.

 

Τώρα αν δεν τηνέχεις στείλει με Bluetooth, εξαρταται...

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μια συμβουλη εχω το Ν70 δεν εχω κανει την τελευταια αναβαθμιση κ σκεπτομαι να βαλω μονο το patch nokia γιατι εχω ακουσει για διαφορα μικροπροβληματα(φωνητικες κλησεις,διαβασμα του νοκια απο pc,μεταφορα αρχειων,και προβλημα εγκαταστασης ορισμενων εφαρμογων...) ισχυουν αυτα ή ειναι μεμονομενα προβληματα ανευ ΄"αξιας".... ακουω τις γνωμες σας...

ευχαριστω... :)

Link to comment
Share on other sites

den antilegw se auta pou les.... alla sto site ths NOKIA anaferei "...afhste tis fotografikes mhxanes spiti...." to opoio kata thn gnwmh mou exei para polu plaka

to perissotero gelio de to bgazei otan deis se H/Y tis photos..... etsi den einai....

 

Αν παίρναμε τοις μετριτοις ότι έλεγε η ΝΟΚΙΑ θα έκλεινε η apple η sony Και πολλές άλλες εταιρίες με mp3, videogames, dvd players, cameras, videocameras κτλ... Άσε που θα είχαμε ήδη στα χέρια μας το Ν91!Τέλος πάντων...τι να πείς?

 

Εγω παιδια εχω το update του 12-9-05 και δεν εχω κανενα μα κανενα απολυτως προβλημα.

 

Εχω βαλει μια 256ΜΒ ΜΜC και εχω βαλει μεσα ΜΡ3 και photos και απο προγραμματα μονο το Route66. Τιποτε αλλο...μηπως μερικοι απο εσας το υπερφορτωνεται με προγραμματα. Ο "σκληρος δισκος" του κινητου ειναι εντελως αδειος απο φωτογραφιες, βιντεο κλπ κλπ. Επισης χρησιμοποιω μονο αγγλικο μενου. Δεν ξερω αν εχει καποια σχεση.

 

Κινητο εχουμε παιδια...οχι laptop ουτε ψηφιακη φωτογραφικη μηχανη. Ειμαι ακρως ικανοποιημενος (εως εντυπωσιασμενος...) και με το video και με τις φωτογραφιες που βγαζει.

 

Πες τα χρυσόστομε! Εγώ είναι άκρως ικανοποιημένος...Νομίζω το "εντυπωσιασμενος" είναι υπερβολή!:)

 

Οσον αφορα τη μπαταρια...εχω κλεισει το 3G γιατι ειναι εντελως αχρηστο και κραταει χαλαρα 4 μερες! Αν χρειαστει κανω video κληση...το ανοιγω. Απλο ειναι.

 

2 μέρες κρατάει το πολύ με normal χρήση

 

-Tha parw til 3ana tin vodafone kai tha tis pw na mou stilete tis ruthmiseis twn mms kai gprs sto n70 kai tha tis apothikeusw kai tha einai ok????

-Kai to 3G pws tha to energopoihsw??? mesw tis vodafon pali???

 

Ακριβώς!Θα ζητήσεις να σου στείλουν τις ρυθμίσεις για mms,gprs,live! και 3G. Αύτο χρειάστηκε στη δική μου περίπτωση!Πάντως αν όχι για mms,gprs,live! για το 3G πρέπει να πάρεις standard τηλέφωνο! 13830

 

Μια συμβουλη εχω το Ν70 δεν εχω κανει την τελευταια αναβαθμιση κ σκεπτομαι να βαλω μονο το patch nokia γιατι εχω ακουσει για διαφορα μικροπροβληματα(φωνητικες κλησεις,διαβασμα του νοκια απο pc,μεταφορα αρχειων,και προβλημα εγκαταστασης ορισμενων εφαρμογων...) ισχυουν αυτα ή ειναι μεμονομενα προβληματα ανευ ΄"αξιας".... ακουω τις γνωμες σας...

ευχαριστω...

 

Ισχύουν αλλά δεν διορθώνονται όλα όσα αναφέρεις με το Patch.Μόνο το πρόβλημα με τις κλήσεις διορθώνεται!Για τα υπόλοιπα, αν σου παρουσιάζονται πας κατευθείαν για αναβάθμιση!

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

να καλησπερισω ολα τα παιδια στο thread!!ειμαι κοντα στην αγορα του συγκεκριμενου κινητου!!ειναι καταπληκτικο απο οτι φαινεται!!θα ηθελα μια διευκρινηση για την ποιοτητα των φωτογραφιων και του βιντεο γιατι με ενδιαφερουν και αυτα σε ενα κινητο!!(ελπιζω να μην γινομαι κουραστικος)

Μια 2η επιλογη μου ηταν το 6280 αλλα βλεω οτι αργει και πλησιαζω στον Ν70.(Η συγκριση των φωτογραφιων με το 6280 ειναι εφικτη?)Ευχαριστω παρα πολυ παιδια!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειναι ευκολο να μου πειτε πως βαζω συντομευσεις στο πολυπληκτρο του κινητου?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ειναι ευκολο να μου πειτε πως βαζω συντομευσεις στο πολυπληκτρο του κινητου?ευχαριστω!

Menou > ergaleia > ruthmiseis > tilefwno > katastash anamonhs !

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

mexri poso mnimi pernei to n70 ? mexri 256mb ?
Αυτή τη στιγμή υπάρχει μέχρι 1 giga. Δες και το αντίστοιχο θέμα ;)
Link to comment
Share on other sites

nomizo telika ,epeita apo 1 mina katoxis tou n70,oti i agora tou den einai i kaluteri epilogi kai auto giati:

1.i fotografies pou vgazei den einai kalis poiotitas,akomaperissotero me xamilo fotismo.gia to video den mporo na po exei polu kali lipsi

2.apo thema leitourgeikotitas den einai oti to kalutero.px den mporeis na valeis san ixo gia ksupnitiri mp3,wav,den mporeis na valeis ola ta mp3 sti seira na paizoun xoris na patas play gia to kathena,den mporeis na metafereis foto se ena album kai na diagrapseis autes pou yparxoun stin ekthesi giati diagrafontai kai autes tou album.

3.i mpataria apo thema diarkeias den einai kati to idiaitero akomi kai me metria xrisi pou kano ego(1 mera).

 

 

kai sunopsizontas:an kapoios den thelei na xrisimopoiei to 3g (afou kai i poiotita video klisis einai asximi) den tha ton sumvouleua na to agorasei kathos apo thema praktikotitas kai epidoseon den einai kati to idiaitero.vevaia den mporei kaneis na amfisvitisei tin korufaia stivarotita tou kai poiotita kataskeuis kathos kai to polu kalo pliktrologio tou,an kai meta apo 1 mina xrisi akougontai triksimata apo to suromeno kapaki tis cameras.

Telos diki mou ektimisi einai pos 500 euro einai polla gia auti ti suskeui.kallissta mporei kaneis na agorasei to k750i me 370 kai na vrei tin ugeia tou.

 

auta ta liga

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνώ :) (φιλικά πάντα)

1) Εγώ βρίσκω πολύ καλή ποιότητα και φωτό και βίντεο. Και σε χαμηλό φωτισμό με φλας επίσης καλή ποιότητα. Είπαμε δεν είναι ψηφιακή.

2) Η μπαταρία σε όλα σχεδόν τα νόκια μετά τον πρώτο ενάμησι μήνα τόσο κρατάει.

3) Εγώ μπορώ να χρησιμοποιήσω σαν ξυπνητήρι mp3,wav.

4) Και playlist μπορείς να φτιάξεις.

5) Μια χαρά είναι τα 500 ευρώ.

6) Για πες μου εφαρμογές για το Κ750ι?

Μήπως έχεις άλλο κινητό ή μήπως δεν έκανες την αναβάθμιση αν και απ' όσο ξέρω αυτά είναι άσχετα της αναβάθμισης.

 

 

Τρίξιμο δεν έχω ακόμα και έχεις δίκιο για την έκθεση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...