Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα γιατί μετά την τελευταία αναβάθμιση

(v5.06.16.2.0.3) όταν χτυπάει το τηλέφωνο ή βραχνιάζει (ήχος νοσταλγία )ή το κομμάτι που εχω επιλέξει για ήχο κλήσης χάνει στροφές?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί μετά την τελευταία αναβάθμιση

(v5.06.16.2.0.3) όταν χτυπάει το τηλέφωνο ή βραχνιάζει (ήχος νοσταλγία )ή το κομμάτι που εχω επιλέξει για ήχο κλήσης χάνει στροφές?

γιατι γυρναει απο 3G σε GSM και το αντιθετο.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα γιατί μετά την τελευταία αναβάθμιση

(v5.06.16.2.0.3) όταν χτυπάει το τηλέφωνο ή βραχνιάζει (ήχος νοσταλγία )ή το κομμάτι που εχω επιλέξει για ήχο κλήσης χάνει στροφές?

paidia exo kai ego to idio provlima.merikes fores paizei to mp3 pou exo gia ringtone kai merikes paizei apo mono tou to nokia tune!!!ti na kano???

Link to comment
Share on other sites

paidia exo kai ego to idio provlima.merikes fores paizei to mp3 pou exo gia ringtone kai merikes paizei apo mono tou to nokia tune!!!ti na kano???

Αυτό,λογικά,πρέπει να συμβαίνει μόνο στις περιπτώσεις που δεν έχεις τοποθετήσει την κάρτα μνήμης στην ανάλογη υποδοχή της συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

pou tha vro free antivuris programma gia to kinito?

για να μη βαρυνεις οπως πολλα παιδια εδω μεσα το κινητο σου, θα σου ελεγα να μη βαλεις antivirus αλλα απλως να προσεχεις τι βαζεις στο κινητο σου. για την ακριβεια τιποτα απο καποιον που δεν ξερεις :)

αλλιως στο http://www.iphone-forum.org θα βρεις "free" antivirus ;)

Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia! exw poli kairo na mpw sto site kai genika sto Internet logo douleias! exw tin V 5.0609.2.0.1 ! auti einai akoma i teleutea i vgike alli?? thanks! ;)
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

formarisa tin karta minimis k twra den exw tis efarmoges gia oofice,excel ktl.pou mporw na tis brw?

 

Εδώ θα βρεις τα περισσότερα ,αν όχι όλα

http://europe.nokia.com/A4144775

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εχεις ηδη το trial στο κινητο απο το πρωτο λινκ, ετσι; επισης, εχεις στειλει με bluetooth τα αρχεια mumsmsserver.exe και mumsms.app στο κινητο σου;

δε βγαζει επιλογες στα μηνυματα. εφοσον εκανες αυτα που εγραψα τωρα, ολα γινονται απο το αλλο προγραμμα που παρεπιπτοντως λεγεται Fexplorer :p

πες μου ομως αν ειναι οκ αυτα και θα σου πω τι να κανεις :)

Λοιπόν κοίτα τι έχω κάνει..

Από αυτό το link : http://www.iphone-forum.org/showthread.php?t=80826 έχω κατεβάσει το full version. Το έκανα extract και πέρασα στο κινητό με bluetooth τις τρεις εφαρμογες που έχει ο φάκελος! Οι εφαρμογές αυτές είναι : Mumsms.app MumsmsPlus_S60R20_415_all.sis και MumsmsServer.exe

Από αυτά τα 3 αρχεία (που όπως είπα αποθηκεύονται στο inbox) τρέχει μόνο το MumsmsPlus_S60R20_415_all.sis, ενώ τα άλλα δυο μου βγάζουν μήνυμα "η εκτέλεση του αρχείου είναι αδύνατη για λόγους ασφαλείας" και εκεί σταματάει η διαδικασία!

Το FExplorer (είδες που το έμαθα? :D ) είναι στο κινητό μου! Ακούω λοιπόν οδηγείες προς ναυτιλομένους! ΟΒΕΡ! :p

Link to comment
Share on other sites

@lolafly Over σε ακούω :p :

Αφού εγκατέστησες το MumsmsPlus_S60R20_415_all,στην συνεχεια

θα σκοτωσεις απο τις εφαρμογές που τρέχουν το MumsmsServer με το

appman. Τέλος με το FExplorer θα μεταφέρεις-copy paste τα mumsmsserver.exe and mumsms.app στο directory E:\system\app\mumsms .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

@lolafly Over σε ακούω :p :

Αφού εγκατέστησες το MumsmsPlus_S60R20_415_all,στην συνεχεια

θα σκοτωσεις απο τις εφαρμογές που τρέχουν το MumsmsServer με το

appman. Τέλος με το FExplorer θα μεταφέρεις-copy paste τα mumsmsserver.exe and mumsms.app στο directory E:\system\app\mumsms .

Ποιος ήρθε?:shifty:

lol!! nervous κι εγώ σε λαμβάνω αλλά ο εγκεφαλος μου έχει καποιες αντιρρήσεις! :D

θα σκοτωσεις απο τις εφαρμογές που τρέχουν το MumsmsServer με το

appman Δηλαδή πως το σκοτώνω?

Τέλος με το FExplorer θα μεταφέρεις-copy paste τα mumsmsserver.exe and mumsms.app στο directory E:\system\app\mumsms Δηλαδή μπαινω στο Inbox, πατάω επιλογές και..??? Δε μου βγάζει επιλογή copy ή κάτι σχετικό!!

Τι τα θέλω τα symbian τρομάρα μου, αφού δεν καταλαβαίνω γρι??:confused:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος ήρθε?:shifty:

lol!! nervous κι εγώ σε λαμβάνω αλλά ο εγκεφαλος μου έχει καποιες αντιρρήσεις! :D

θα σκοτωσεις απο τις εφαρμογές που τρέχουν το MumsmsServer με το

appman Δηλαδή πως το σκοτώνω?

Τέλος με το FExplorer θα μεταφέρεις-copy paste τα mumsmsserver.exe and mumsms.app στο directory E:\system\app\mumsms Δηλαδή μπαινω στο Inbox, πατάω επιλογές και..??? Δε μου βγάζει επιλογή copy ή κάτι σχετικό!!

Τι τα θέλω τα symbian τρομάρα μου, αφού δεν καταλαβαίνω γρι??:confused:

τωρα ολα γινονται απο το Fexplorer, τιποτα απο τα μηνυματα. λοιπον, στο Fexplorer θα πας εκει που λεει processes και θα βρεις το MumsmsServer και θα πατησεις το "C", θα σε ρωτησει "Kill process?" και θα πατησεις ναι.

μετα θα πας στο φακελο Ε:\system\mail\00001001_S\* και θα ψαξεις στους φακελους τα αρχεια mumsms.app και mumsmsserver.exe και θα πατησεις επιλογες>file>copy και μετα θα πας στο E:\system\app\mumsms\ και θα πατησεις επιλογες>file>paste και θα σε ρωτησει για αντικατασταση.

θα το κανεις και για τα δυο αρχεια ενα-ενα.

*σημειωση: αν αποθηκευεις τα μηνυματα στη μνημη τηλεφωνου, τοτε αντι E: θα πας στο C:\system\mail\00001001_S\...οκ;

αν την εφαρμογη την εγκατεστησες στη μνημη τηλεφωνου θα τα βαλεις στο C:\system\app\mumsms...

οκ; :)

Link to comment
Share on other sites

moon ,calling earth ,over ! :lol: :p

http://img88.imageshack.us/img88/6679/apollomooncrater0cv.th.jpg

"Houston, We have a Problem". :lol:

 

 

θα ανοίξεις το appman ,θα πας εκεί που λέει running apps με δεξι κλικ του

πολυπληκτρου ,θα βρεις την παραπανω εφαρμογη -MumsmsServer με options -close app.

 

Με το FExplorer θα πας πανω απο τα αρχεια mumsmsserver.exe and mumsms.app

επιλογη-edit-copy .Στην συνεχεια θα πας στο directory e:\system\app\mumsms

επιλογη -edit-paste

 

ελπιζω να τα καταφερεις :)

 

 

edit Τα ειπε και ο Nick πιο γρηγορα :p

 

Πεφτει και λιγο μακρυα το φεγγαρι να ερχομασταν μια βολτα ! :lol: :tease:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

nikoskat και nervous σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο!!! Έκανα ακριβώς ότι μου είπατε και ελπίζω να πέτυχε η εγχείρηση!!:D

Θα σας βάλω και στη friends list μου αν δε σας πειράζει..

Κάποτε θα γίνω κι εγω expert στα κινητά..χρ χρ χρ..:shifty:

 

Σας βάζω και τα εισητήρια για το φεγγάρι!!! Να σας περιμένω?? :D

Link to comment
Share on other sites

nikoskat και nervous σας ευχαριστώ πολύ και τους δυο!!! Έκανα ακριβώς ότι μου είπατε και ελπίζω να πέτυχε η εγχείρηση!!:D

Θα σας βάλω και στη friends list μου αν δε σας πειράζει..

Κάποτε θα γίνω κι εγω expert στα κινητά..χρ χρ χρ..:shifty:

 

Σας βάζω και τα εισητήρια για το φεγγάρι!!! Να σας περιμένω?? :D

μπηκες στο mumsms να δεις αν ληγει; πατα ιδιοτητες και δες στο "about" τι λεει. μπορει και να μη λεει βεβαια.

παμε, εγινε :p

 

p.s: αν θες να το βγαλεις, απενεργοποιησε ολα οσα εχει(αποκρυψη μηνυματων κλπ) και μετα κανε απεγκατασταση ;)

Link to comment
Share on other sites

μπηκες στο mumsms να δεις αν ληγει; πατα ιδιοτητες και δες στο "about" τι λεει. μπορει και να μη λεει βεβαια.

παμε, εγινε :p

 

p.s: αν θες να το βγαλεις, απενεργοποιησε ολα οσα εχει(αποκρυψη μηνυματων κλπ) και μετα κανε απεγκατασταση ;)

Δε γράφει τίποτα για λήξη.. Ας ελπίσουμε ότι αυτό είναι θετικό! :O

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

Καλησπερα

Για να ενεργοποιησω το internet over gprs στο Ν70 πρεπει

1)να κανω κατι στις ρυθμισεις του Ν70

 

ή

 

2)να παρω τηλεφωνο τους κοσμοτέδες??(εχω συνδεση cosmote)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Pare til stin eksipiretisi pelatwn!Tha sou steiloun kapoies ruthmiseis k tha sou energopoiisoun to Gprs!

Nomizw mporeis na steileis k se kapoion arithmo minima gia na min pairneis til...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Να'μαι πάλιιιιιιι :happy:

Λοιπόν έχω δύο ερωτήσεις..:shifty:

Ερώτησις νούμερο 1 : Τι είναι το "catalogs"? Σε τι χρησιμεύει? Αν το κάνω απεγκατάσταση θα μου λείψει πολύ? :happy:

Ερώτησις νούμερο 2 : Έχω βάλει το eMSN αλλα δε μπορώ να συνδεθώ! Μου βγάζει error.. Δεν ξέρω αν έχει σχέση, αλλά MMS παίρνω και στέλνω κανονικά..Έχω σύνδεση Cosmote και δεν έχω i-mode..

Link to comment
Share on other sites

Apantisis noumero 2: Prepei na exeis internet sto kinito gia na sundetheis sto eMSN!Des an mporeis na valeis imode!tha exeis etsi msn! :)

 

Apantisis noumero 1 den exei :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Apantisis noumero 2: Prepei na exeis internet sto kinito gia na sundetheis sto eMSN!Des an mporeis na valeis imode!tha exeis etsi msn! :)

 

Apantisis noumero 1 den exei :p

Διάβασα κάπου ότι μπορείς να έχεις eMSN και χωρίς imode! Απλά δεν κατάλαβα (τι πρωτότυπο!!:lol: ) πώς γίνεται αυτό..

Link to comment
Share on other sites

Nai ginetai na exeis eMSN k xwris imode, alla prepei na exeis internet sto kinito.Gia cosmote den kserw polla...an gnwrizei kapoios as pei...pare an thes k stin eksipiretisi pelatwn!

 

[pote min tin "les" ston euato sou] :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...