Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1.παρα πολυ καλη

2.οχι ολες..αλλα συνηθως βγαινουν(οι εφαρμογες) αναβαθμιζμενες για το ν70..

3.ναι,και τραβαει βιντεο με mp4 ;)

4.δεν ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιω.

5.εννοεις σαν ψηφιακη μηχανη?

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia.. borite na me voithisete legodas mou ti tipou ine i karta mnimis tou kinitou sas??

 

giati enas filos exi to n70 kai mou ipe na tou paragilo kamia 512ara karta apo to net..

 

efharistw..

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=106823 :!:

Often imitated, never duplicated...

ELA MWRI PANATHA! ELA MWRI ARWSTIA!! :luck:

Link to comment
Share on other sites

1.παρα πολυ καλη

2.οχι ολες..αλλα συνηθως βγαινουν(οι εφαρμογες) αναβαθμιζμενες για το ν70..

3.ναι,και τραβαει βιντεο με mp4 ;)

4.δεν ξερω γιατι δεν το χρησιμοποιω.

5.εννοεις σαν ψηφιακη μηχανη?

 

Ναι σαν ψηφιακη μηχανη.

Link to comment
Share on other sites

@Panos277 ναι υπαρχει κ αυτη η επιλογη με το κουμπακι στο πλαι..;)

 

@Sharp GX20 Video dual voltage reduced size multimedia card ( DV RS MMC ) ;)

Link to comment
Share on other sites

gia sas pedia.. borite na me voithisete legodas mou ti tipou ine i karta mnimis tou kinitou sas??

 

giati enas filos exi to n70 kai mou ipe na tou paragilo kamia 512ara karta apo to net..

 

efharistw..

 

Κάρτα μνήμης DV RS-MMC 64MB έχει στό κουτί

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ενοχλητικό μέχρι στιγμής στο τηλέφωνο είναι το ότι ενώ έχεις κλειδωμένο το πληκτρολόγιο ενεργοποιείται η κάμερα όταν ανοίξεις το κάλυμμα. Μήπως διορθώνεται αυτό με την 5 ;;

Κατα τα άλλα το κινητό είναι super, δεν το μετανοιώνω λεπτό που το αγόρασα...

Όχι φίλε μου το δοκίμασα και ξεκλειδώνει.

 

Κάτι παράξενο μόλις παρέλαβα το τηλέφωνο με την 5 version και πρώτη φορά είδα να μην έχει γίνει format το τηλέφωνο .Μέχρι τον κατάλογο και τα μηνύματα μου είναιο στην θέση τους. Σ'όλους ισχύει αυτό; Ή έτυχε σε μένα.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

4. Οι φωτο στο pc και εκτυπωμένες σε χαρτί είναι καλές?

 

Πολύ καλές αν σκεφτείς οτί είναι από το τηλέφωνο σου. Οι καλές εκτυπώσεις - αν δηλαδή πετύχεις καλό φωτισμό κ.λ.π. - είναι ένα κλικ κάτω από την ψηφιακή μου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

iAppsHellas.gr : Νέα και εφαρμογές για το iOS από Έλληνες για Έλληνες και… όχι μόνο!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου το δοκίμασα και ξεκλειδώνει.

 

Κάτι παράξενο μόλις παρέλαβα το τηλέφωνο με την 5 version και πρώτη φορά είδα να μην έχει γίνει format το τηλέφωνο .Μέχρι τον κατάλογο και τα μηνύματα μου είναιο στην θέση τους. Σ'όλους ισχύει αυτό; Ή έτυχε σε μένα.

μηπως τα εχεις αποθηκευμενα στην καρτα μνημης?

αλλα και παλι,παραξενο να υπαρχουν οι επαφες..μηπως σου εκαναν backup απο το νοκια σοπ?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Κάτι παράξενο μόλις παρέλαβα το τηλέφωνο με την 5 version και πρώτη φορά είδα να μην έχει γίνει format το τηλέφωνο .Μέχρι τον κατάλογο και τα μηνύματα μου είναιο στην θέση τους. Σ'όλους ισχύει αυτό; Ή έτυχε σε μένα.

 

 

Εμένα είχε γίνει πλήρες format , όταν το παρέλαβα δεν υπήρχε μέσα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

μηπως τα εχεις αποθηκευμενα στην καρτα μνημης?

αλλα και παλι,παραξενο να υπαρχουν οι επαφες..μηπως σου εκαναν backup απο το νοκια σοπ?:confused:

Καθόλου απίθανο αλλά πάλι ποτέ δεν μου το έχουν ξανακάνει σε καμία μάρκα κινητού μέχρι τώρα. Βέβαια δεν με χαλάει.

Και τώρα να γράψω δύο διαφορές που έχω παρατηρήσει στην version 5.

Έχουν εξαφανιστεί τα tutorials και το δεξί πλήκτρο είναι το music(μουσική).

Και ένα δεύτερο έχει προσθεθεί το connection manager .Όταν είσαι στο wap πάς στο connection manager και βλέπεις download,upload και πόση ώρα είσαι στο wap.

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις καποια εφαρμογη που να κρατα και να δειχνει την ωρα παραδοσης του sms.. (αναφορα παραδοσης sms)?...ή αν υπαρχει αυτη η εφαρμογη μεσα στο Ν 70? ..... :)
Link to comment
Share on other sites

Έχουν εξαφανιστεί τα tutorials και το δεξί πλήκτρο είναι το music(μουσική).

 

Όταν λές ότι έχουν εξαφανιστει τα tutorials τι εννοείς? Τα εικονίδια που έχουν απευθείας link για να κάνεις download μέσω wap υπάρχουν ακόμη? Και όταν λές ότι το δεξί πλήκτρο είναι μουσική εννοείς οτι δεν αλλάζει ή ότι όταν πήρες το κινητό σου είχε προεπιλεγμένη τη μουσικη?

 

Γνωρίζεται αν υπάρχει η αναβάθμιση στη Θεσ/νικη και αν ναι σε ποιό κατάστημα?

 

THANX

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι (βρήκα ελεύθερο χρονο) με ερωτήσεις:

 

1. Κάπου πήρε το μάτι μου αναφορά σε μια «5 version». Τι είναι;

2. Παρατήρησα πως ορισμένες φορές, το κινητό επανεκκινεί. Πρόσεξα πως συμβαίνει μετά απο χρήση bt υπηρεσιών. Κανείς άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;

3. Το ράδιο δεν λειτουργει σε offline mode. Επίσης, κάπου αναφέρθηκε προβλήμα με το ραδιόφωνο που διορθώνονται με αναβάθμιση. Αυτό ειναι; Τέλος, και σε εσάς κάνει παράσιτα (ακόμη και σε σταθμούς που νορμάλ πιάνουν καμπάνα) ;

4. Διαθέτω firmware V 2.0536.0.2 12-09-05 RM84. Eίμαι καλά;

5. Ξανά για το ράδιο: Οταν απλά το ανοίγεις, συνεχίζει να λέει Visual Radio την στιγμή που το Manual εξηγεί πως άλλο το visual radio και άλλο το radio. Φυσικά, απο το μενού βλέπει κανείς την επιλογή Start visual radio που θέλει σύνδεση, ids κ.λπ κ.λπ αλλά.. γιατί δεν έκαναν έναν διαχωρισμό τα ονόματα;

:D

6. Μέχρι πρότεινος, το κουμπί με το μολυβάκι (αριστερα των 7 και #) με οδηγούσε κάπου. Εδώ και μερικές ημέρες (το κινητό δεν έχει κλείσει μήνα, ποσο μάλλον δεν έχει φάει πεσίματα και ειναι υπερ-προσεγμένο) δεν κάνει κάτι. Ενδέχεται να το ξερύθμισα κάπως;

 

Αυτά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Αλέξανδρος.

:)

Link to comment
Share on other sites

file prin apo thn 5 pou bghke twra prin liges meres eixe bgei kai 3 version.esu exeis meinei me thn version2 opote panto gia anavathmish.

 

1)i teleutaia anavathmish pou bghke prin ligo kairo

2)auto de sumvainei se mena toulaxiston kai as exw akoma thn 3 (oxi thn 2 pou exeis esu)

3)to radio de leitourgei se offline mode oute me thn 3 pou exw egw giati einai virtuaradio kai epeidh kai kala se offline de mporeis na katevaseis info gia to track pou akougetai les kai kaneis to xrhsimopoiei pote auto.me thn 5 pithanotata ginetai to idio kapoios me thn 5 as mas pei an einai diaforetika.

4)opws katalaves apo ta parapanw xreiazese anavathmish

5)exhgw sto 3

6)to koumpi me to moluvaki einai gia na epilegeis kapoio keimeno kai an to kaneis copy paste i cut i kai delete opws otan kratas to aristero plhktro apo to pontiki tou ipologisth krathmeno kai to pernas panw apo kapoio keimeno.

Ωρα να δοκιμασω κατι νεο!
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι (βρήκα ελεύθερο χρονο) με ερωτήσεις:

 

1. Κάπου πήρε το μάτι μου αναφορά σε μια «5 version». Τι είναι;

2. Παρατήρησα πως ορισμένες φορές, το κινητό επανεκκινεί. Πρόσεξα πως συμβαίνει μετά απο χρήση bt υπηρεσιών. Κανείς άλλος με παρόμοιο πρόβλημα;

3. Το ράδιο δεν λειτουργει σε offline mode. Επίσης, κάπου αναφέρθηκε προβλήμα με το ραδιόφωνο που διορθώνονται με αναβάθμιση. Αυτό ειναι; Τέλος, και σε εσάς κάνει παράσιτα (ακόμη και σε σταθμούς που νορμάλ πιάνουν καμπάνα) ;

4. Διαθέτω firmware V 2.0536.0.2 12-09-05 RM84. Eίμαι καλά;

5. Ξανά για το ράδιο: Οταν απλά το ανοίγεις, συνεχίζει να λέει Visual Radio την στιγμή που το Manual εξηγεί πως άλλο το visual radio και άλλο το radio. Φυσικά, απο το μενού βλέπει κανείς την επιλογή Start visual radio που θέλει σύνδεση, ids κ.λπ κ.λπ αλλά.. γιατί δεν έκαναν έναν διαχωρισμό τα ονόματα;

:D

6. Μέχρι πρότεινος, το κουμπί με το μολυβάκι (αριστερα των 7 και #) με οδηγούσε κάπου. Εδώ και μερικές ημέρες (το κινητό δεν έχει κλείσει μήνα, ποσο μάλλον δεν έχει φάει πεσίματα και ειναι υπερ-προσεγμένο) δεν κάνει κάτι. Ενδέχεται να το ξερύθμισα κάπως;

 

Αυτά.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

Αλέξανδρος.

:)

 

1. αναβάθμηση του firmware, του λογισμικού του κινητού.

2. Συμβαίνει αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις αμα το ζορίσεις αρκετά.

3. Το ότι το ράδιο δεν λειτουργει στο offline δεν είναι bug,απλά η εφαρμογή visual radio απαιτεί να είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο, οπότε όπως καταλλαβαίνεις η αναβάθμηση δεν διορθώνει αυτο το "πρόβλημα".

4. Το firmware που έχεις είναι το πρωτο της συσκευής, καλό είναι να το αναβαθμήσεις στην 5 μιας και υπάρχουν βελτιώσεις στον τομέα του ραδιοφώνου και της κάμερας, και ίσως και στο θέμα της ταχύτητας πλοήγησης.

5. Η εφαρμογή visual radio είναι ενσωματομένο κομμάτι της εφαρμογής του ραδιοφώνου.

6. Το κουμπί με το μολυβάκι είναι για της ρυθμίσεις γλώσσας,λεξικού,αριθμών όπως επίσεις και για την αντιγραφή και επικόληση κειμένου. Το κουμπί που σε οδηγεί όπου του προσδιορίζεις εσύ είναι το multimedia key το οποίο είναι πάνω απο το C

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει σημαντική διαφορά ταχύτητας πλοήγησης στο μενού με τη νέα έκδοση! Γενικά αξίζει να τη βάλει κανείς !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

πως συμβαινει κατι τετοιο τη στιγμη που η ταχυτητα εξαρταται αποκλειστικα απο τον επεjεργαστη του κινητου..??αυτο ποτε δεν το καταλαβα..

μηπως ετσι σου φανηκε?

 

tnx niko ;)

Link to comment
Share on other sites

πως συμβαινει κατι τετοιο τη στιγμη που η ταχυτητα εξαρταται αποκλειστικα απο τον επεκεργαστη του κινητου..??αυτο ποτε δεν το καταλαβα..

μηπως ετσι σου φανηκε?

μπορει απλως να κανει καλυτερη διαχειρηση των λειτουργιων του :)

Link to comment
Share on other sites

1. αναβάθμηση του firmware, του λογισμικού του κινητού.

2. Συμβαίνει αλλά σε σπάνιες περιπτώσεις αμα το ζορίσεις αρκετά.

3. Το ότι το ράδιο δεν λειτουργει στο offline δεν είναι bug,απλά η εφαρμογή visual radio απαιτεί να είναι συνδεδεμένη στο δίκτυο, οπότε όπως καταλλαβαίνεις η αναβάθμηση δεν διορθώνει αυτο το "πρόβλημα".

4. Το firmware που έχεις είναι το πρωτο της συσκευής, καλό είναι να το αναβαθμήσεις στην 5 μιας και υπάρχουν βελτιώσεις στον τομέα του ραδιοφώνου και της κάμερας, και ίσως και στο θέμα της ταχύτητας πλοήγησης.

5. Η εφαρμογή visual radio είναι ενσωματομένο κομμάτι της εφαρμογής του ραδιοφώνου.

6. Το κουμπί με το μολυβάκι είναι για της ρυθμίσεις γλώσσας,λεξικού,αριθμών όπως επίσεις και για την αντιγραφή και επικόληση κειμένου. Το κουμπί που σε οδηγεί όπου του προσδιορίζεις εσύ είναι το multimedia key το οποίο είναι πάνω απο το C

 

Ελπίζω να βοήθησα :)

 

Βοήθησες. Απέκτησα βέβαια και νέες απορίες. Πάμε μία μία:

 

1. Ας πούμε οτι το πάω για αναβάθμιση. Τι μου κοστίζει (με καλύπτει η εγγύηση); Πόσο θα μείνω χωρίς συσκευή; (γελοίες λίγο ερωτήσεις μα δεν ξέρω απο Νοκια service). Τι χάνω (απο δεδομένα); κι εγώ ειμαι στην δύο και κάτι ενώ υπάρχει η πέντε, ε;... πφφ....)

 

2. Απο όσα κατάλαβα για το ράδιο, η συσκευή δεν έχει αυτόνομο δέκτη ραδιοφώνου. Αποτελείται δε απο δύο εφαρμογές, αυτή του ραδιοφώνου ενα subsoftware με το όνομα visual radio. Και τα δύο όμως έχουν το ίδιο όνομα; (μικρης σημασία απορία, αλλά λέμε)

 

3. Το κουμπάκι με το μολύβι, οταν γνωριστήκαμε μαζι του, σε κατάσταση αναμονής με οδηγούσε κάπου. Τώρα.. δεν.

 

4. Ναι, το μουλτιμίντια το βρήκα. Κρίμα που και το πλαινό για τις φωτογραφίες δεν ειναι adjustable.

 

 

αυτά.

(επιφυλλάσομαι ομως)

:D :)

Link to comment
Share on other sites

Για ποσα καμενα πιξελ οθονης σου αλλαζουν το κινητο???Ισχυει 0 πιξελ η αμα δω κανενα που θα παω να το αγορασω θα παθω κανενα εγκεφαλικο????:p :p :p

Αυτα τα καμενα πιξελ ειναι κοκκινο πανι για μενα....Τραβανε πολυ προσοχη!!!:ninja:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν έχω δει καθόλου το θέμα του Ν70 θέλω να με βοηθήσετε, σκέφτομαι να το αγοράσω και θέλω να κάνω μερικές ερωτήσεις:

1. Η ποιότητα του ήχου είναι καλή?

2. Είναι συμβατό με τις παλαιότερες εφαρμογές και παιχνίδια για smart phones?

3. Αναπαράγει αρχεία mp4?

4. Οι φωτο στο pc και εκτυπωμένες σε χαρτί είναι καλές?

5. Βγαζει φωτο σε landscape mode? (π.χ. Ν80,6280κ.λ.π.)

Thnx :)

 

 

1. Ναι.

2. Δεν γνωρίζω.

3. Ναι, καθώς και τέτοια δημιουργεί.

4. Δεν το τέσταρα ακόμη

5. Ναι.

:)

Link to comment
Share on other sites

@GloBy

1.δεν κοστιζει εφοσον εισαι εντος εγγυησης..το ποσο θα μεινεις χωρις κινητο,εξαρταται απο το νοκια σοπ(μπορει απο ενα τεταρτο μεχρι και 2 μερες) :rolleyes:

χανεις οτι δεδομενα υπαρχουν στην μνημη του κινητου!λυση?απλα κανεις ενα back-up μεσω nokia pc suite ;)

2.δεν το χω ψαξει πολυ το θεμα,γιατι ακουω το <κλασικο> ραδιοφωνο..απλα ξερω οτι και για τα 2 visual radio & το ραδιο χρησιμοποιεις την ιδια εφαρμογη(ας το πω ετσι)..συνεπως,εχουν το ιδιο ονομα,αλλα κανουν καπως -αλλιως- την δουλεια τους..

3.μαλλον θα ησουν στην δημιουργια μηνυματων,και θα σου εβγαλε να επιλεξεις γλωσσα,αν θες να γραφεις με αριθμους και τετοια..παντως το μολυβακι ειναι οπως το shift του keyboard ;)-μπορεις να κανεις αντιγραφη κ επικοληση*πολυ σημαντικο*-

4.οταν λες adjustable για το πλαινο κουμπι τι ακριβως εννοεις?

@AGNOSTOS νομιζω 3 και πανω..;)

Link to comment
Share on other sites

@GloBy,

1. δεν κοστιζει τιποτα, εισαι στην εγγυηση. θεωρητικα παιρνει 20'. χανεις οτι εχεις στη μνημη τηλεφωνου, κανεις ενα μπακ-απ και εισαι ΟΚ. τσεκαρε αυτο το θεμα για το που θα το πας http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84928

2. εχει αυτονομο, αλλα εβαλε τον περιορισμο η νοκια να μη μπορεις ν'ακουσεις αν το βαλεις σε offline mode. μια εφαρμογη ειναι, απλα εχει και τη λειτουργια visual radio.

3. λιγο περιεργο μου φαινεται, απο μονο του δεν κανει κατι :)

 

@AGNOSTOS, νομιζω θελει 3 καμμενα :)

 

με προλαβες Κωστακηςς :p

Link to comment
Share on other sites

Κωστάκης, ευχαριστώ.

5. Αναφερόμουν στο ασημένιο κουμπί, κάτω απο την υποδοχή της μνήμης. (εχμ.. να μπορείς να του ορίζεις οτι λειτουργία θέλεις)

 

Νίκο:

2. Δεν υπάρχει καμια τρίτη εφαρμογή να παρακάμψουμε τον περιορισμό της; Ή... καλά ναι, ενδέχεται να ειναι και στον τρόπο σχεδίασης ης λειτουργίας το «σφάλμα». Τέσπα, κατάλαβα.

3. Πιθανώς να μπέρδεψα κάτι. Εχω την εντύπωση πως με οδηγούσε απευθείας στα μηνύματα, και μάλιστα σκέφτηκα, γιατί ρε γμτ το όρισαν ετσι; ... αφου στα μηνύματα μπορώ να πάω μεσω των συντομέυσεων στην οθόνη, του αριστερού πάνω κουμπιού (οταν το πρωτοπήρα ήταν κι εκείνο ρυθμισμένο στα μηνύματα) και τώρα και αυτού;

 

Τέσπα, πολύ πιθανό να μπέρδεψα κάτι ή άθελά μου να είχα αντιγράψει κάποιο κείμενο και με οδήγησε κάπου για επικόλληση. Θα το... βρώ.

:P

 

 

Εdit: Χεχε... δεν διαμένω Αθήνα / Θεσσαλονίκη

:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...