Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορεί κάποιος να δώσει μια σίγουρη απάντηση για το πού πουλάνε τη μαύρη πρόσοψη (ME) του Ν70 αυτή τη στιγμή?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σβησω τα αρχεια που βρισκονται στο E:/cache/? Βλεπω κατι αρχεια σε μορφη *hps και ο φακελος καταναλωνει περιπου 32ΜΒ! Να σημειωσω οτι οταν κατεβαζω απο το ιντερνετ ενα αρχειο zip η rar η χωρητικωτητα του φακελου αυξανεται! Αν το διεγραψω μηπως ξερετε τι επιπτωσεις θα υπαρχουν?

---------------------------

Πουλανε στα Νοκια shοps...

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να σβησω τα αρχεια που βρισκονται στο E:/cache/? Βλεπω κατι αρχεια σε μορφη *hps και ο φακελος καταναλωνει περιπου 32ΜΒ! Να σημειωσω οτι οταν κατεβαζω απο το ιντερνετ ενα αρχειο zip η rar η χωρητικωτητα του φακελου αυξανεται! Αν το διεγραψω μηπως ξερετε τι επιπτωσεις θα υπαρχουν?

ειναι η cache του browser, με αυτα απλα κανει back στις σελιδες που επισκεφτηκες χωρις να τις κατεβασεις ξανα, μεχρι ενα σημειο δηλαδη. διεγραψε τα.

Link to comment
Share on other sites

Τhnx! Γλυτωσα αρκετη μνημη που ηταν τσαμπα. Ξερεις κανενα φακελο που μπορω να το σβησω κ εχει αχρηστα αρχεια (αλλη cache).

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είναι ο κωδικός συσκευής από το εργοστάσιο;

 

12345

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρίν έβαλα το κινητό για φόρτισή και παρατήρησα ότι δε φόρτιζε.Είχα αφήσει το φορτιστή κανά 5 μέρες στη μπρίζα αλλά δεν ήταν η 1η φορά.Είναι τώρα για πέταμα?Ευτυχώς σύνδεσα τον αντάπτορα σε άλλο παλιοτερο και έγινε μια χαρά η δουλειά!

 

Φίλε μου, αυτό το θέμα με τη ΦΟΡΤΙΣΗ μπαταρίας, είναι πολύ αμφιλεγόμενο...

Ποτέ πριν δεν είχα ΝΟΚΙΑ και ρώτησα ΚΑΙ τεχνικούς ΝΟΚΙΑ και φιλαράκια που έχουν...

Απ' τα φιλαράκια, οι μισοί έλεγαν ότι πρέπει να το φορτίζω στις αρχές κανά ΟΚΤΑΩΡΟ! Οι υπόλοιποι μισοί, μερικές ώρες...

Οι ΤΕΧΝΙΚΟΙ - γνωστοί μου - που ρώτησα, μου είπαν ν' ακολουθώ ΠΙΣΤΑ τις οδηγίες του κουτιού, αλλά και το "tip" που μου έδωσαν ήταν, ότι οι ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ ΛΙΘΙΟΥ μπαταρίες χρειάζονται ΤΟ ΠΟΛΥ 2-3 ώρες φόρτιση..., ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ φορά! Κι επίσης, ότι ΑΚΟΜΑ και ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ κινητό στο κουτί του, η μπαταρία του ΕΧΕΙ "juise" - ΔΕΝ είναι άδεια τελείως...

Έτσι έκανα και δόξα τω Θεό, ΜΙΑ ΧΑΡΑ χρόνο κρατά η μπαταρία...

Βασικά, ΟΣΟ του "αλλάζεις τα φώτα" του κινητού σε χρήση, όσο έχεις ενεργοποιημένα διάφορα (π.χ. blouetooth), ΤΟΣΟ πιο ΠΟΛΥ γρηγορότερα πέφτει η μπαταρία...

Επίσης, μου είπαν ότι η μπαταρία του Ν72/Ν92 (δεν θυμάμαι το μοντέλο τώρα), είναι η ΚΟΡΥΦΑΙΑ της αγοράς... και ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ να την "δέχεται" ΚΑΙ το Ν70... Αλλά, για το τελευταίο ΔΕΝ είμαι σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

kalispera...Ta akoustika( NOKIA HS-20, AD-41),einai telika simvata me nokia n70..??:confused:

αν αναβαθμισεις το Ν70 σου με το τελευταιο λογισμικο θα ειναι συμβατα :)

paides,ti prepei na kanw gia na download ta programmata poy exetai?eimai neos kai exw xathei.....:)

xxxxxxxxxxxxxxxxx ;)

Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει καποια προγραμματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=51187&page=128 μπορεις να κανεις και μια εγραφη στο xxxxxxxxxxxxxxxxx και να κατεβασεις οτι θες, οσοι δν τα εχετε να κατεβασετε το PowerMP3, ProfiMail, WinRAR, Divx Player, System Explorer , FExplorer , αυτα ειναι τα ποιο απαραιτητα. Αλλα ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ τι εγκαταστητε! Πανω στο θεμα ταιριαζει και αυτο που επαθα σημερα και πιστευω πρεπει να το αναφαιρω, σημερα εβαλα 4προγραμματακια που κατεβασα κ το κινητο δεν ανοιγε , μου ελεγε : σφαλμα συστηματος , επικοινωνηστε με τον διαχειρηστη του κινητου σας ,τοτε εγω φοβηθικα οτι θελει φορματ, αλλα δοκιμασα κατι αλλο εβγαλα την καρτα μνημης ανοιξα το κινητο κ τοτε την τοποθετησα κ παω γρηγορα να κανω scan με το antivirus αλλα τπτ κ παω στη διαχειρηση εφαρμογων (εκει κολλουσε τρομερα κατεβαινα 5προγραμματα κατω παγωνε κ το εκανε συνεχεια) μεχρι να σβησω 4προγραμματα μου πηρε 1ωρα! Κ αφου το εκανα εκανα μια επανακινηση κ ξεκινησε κανονικα! Αυτο μου εγινε μαθημα κ δν προκειται να εγκαταστησω κατι που δν μου χρειαζεται.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Να σε πω, αν κανω backup μεσω του Ρc suite θα αντιγραφουν τα παντα? Κ τα προγραμματα? Να μου πει καποιος που εχει κανει, εγω το δοκιμασα αλλα δειχνει οτι μονο τα Mp3,videos.Photos, να αποθηκευονται και οχι τα προγραμματα.

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Με καλωδιο δεν γινεται?

 

Bρεθηκε ενα τροπος στα Nokia S60 (3rd Edition) αλλα δεν ξερω αν γεινετε στο δικο σου :O

 

Αλιος μονο με card reader οπως σου ειπε και ο @kostakiss διαβασε και θα καταλαβεις τι πρεπει να κανεις! :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1754253#post1754253

 

Διαβασε τα δυο ποστ του @leftezi το 2431 και το 2437 εσυ στην περιπτωση σου θελεις ολο το φακελο system :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Eιναι αυτος που σου ειπα πιο πανο?? :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Εδω εχει καποια προγραμματα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=51187&page=128 μπορεις να κανεις και μια εγραφη στο xxxxxxxxxxxxxx] και να κατεβασεις οτι θες, οσοι δν τα εχετε να κατεβασετε το PowerMP3, ProfiMail, WinRAR, Divx Player, System Explorer , FExplorer , αυτα ειναι τα ποιο απαραιτητα. Αλλα ΝΑ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ τι εγκαταστητε! Πανω στο θεμα ταιριαζει και αυτο που επαθα σημερα και πιστευω πρεπει να το αναφαιρω, σημερα εβαλα 4προγραμματακια που κατεβασα κ το κινητο δεν ανοιγε , μου ελεγε : σφαλμα συστηματος , επικοινωνηστε με τον διαχειρηστη του κινητου σας ,τοτε εγω φοβηθικα οτι θελει φορματ, αλλα δοκιμασα κατι αλλο εβγαλα την καρτα μνημης ανοιξα το κινητο κ τοτε την τοποθετησα κ παω γρηγορα να κανω scan με το antivirus αλλα τπτ κ παω στη διαχειρηση εφαρμογων (εκει κολλουσε τρομερα κατεβαινα 5προγραμματα κατω παγωνε κ το εκανε συνεχεια) μεχρι να σβησω 4προγραμματα μου πηρε 1ωρα! Κ αφου το εκανα εκανα μια επανακινηση κ ξεκινησε κανονικα! Αυτο μου εγινε μαθημα κ δν προκειται να εγκαταστησω κατι που δν μου χρειαζεται.

 

 

και εγώ έπαθα ακριβως το ίδιο με μια εφαρμογή που υποτίθεται ότι διαβάζει τα sms.. ta menussss kaikati tetoia to το ελυσα το προβλημα με φορματ

Link to comment
Share on other sites

Ο τροπος ειναι να κανω cοpy το φακελο του συστηματος σε ενα αλλο φακελο , και μετα τα γραφω στο ΡC. Τουλαχιστον γλυτωσα το fοrmat, και εγω εχω μια εφαρμογη που προκαλει βλαβες κ ανοιγει οποτε θελει το smsfake και δν σβηνεται!! Που στο δι@ολο κρυβετε?Γενικα εχω κατι αχρηστα αρχεια τα βλεπω στο διαχειρηση εφαρμογων, βλεπω , common connectors, LMpro, kmSTART,DRM Common , common catalog,common licence ουτε ξερω τι τα εχω αν ξερετε τι ειναι πειτε μου, γενικα το κινητο μου ειναι φορτωμενο με πολλα *****ed προγραμματα ισως παιζουν ρολο, το κινητο ολο κατι παθαινει, ακουστε τι επαθα πριν λιγο εχασα την ελληνικη γλωσσα εξαιτιας ενος θεματος αλλα την ξαναβρηκα χαρη στον fοnt viewer κ εχω την εντυπωση οτι ειχε παρει backup. Το χαζο ειναι οτι το θεμα ουτε με ρωτησε να βαλει την γραμματοσειρα! Παλια με ρωτουσε τωρα δν ρωταει καθολου! Δεν ξερω τι μου γινεται! Ωιμε ωιμε! Σημερα χαλασα το κινητο μου 2φορες!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Εν τέλει παιδιά, ΠΟΙΕΣ ΑΣΦΑΛΗΣ εφαρμογές μπορούμε (και πρέπει) να περάσουμε στο Ν70;

Για να μην τη "πατήσουμε" όπως τα παιδιά που έγραψαν παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ξερει κανεις μηπως να μου πει ποιο νουμερο ειναι η αραβικη γλωσσα για Ν70.Θα το φλασαρω με griffin gti kai phoenix.Ευχαριστω!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Ποιες ειναι ασφαλες εφαρμογες κανενας δεν το ξερει, οι απαραιτητες εφαρμογες εξαρτωνται απο τις αναγκες που εχεις.. Δεν μπορω τωρα να κανω μια λιστα με 50προγραμματα που ειναι ασφαλες. Ασχετο ξερετε κανεναν uninstaller τριτου? και οχι διαχειριση εφαρμογων. Θελω να ξεφορτωθω ενα προγραμμα, μηπως αν το ξεκινησω σε safe mode θα μπορει να σβηστει? Ποιος ειναι ο συνδιασμος για να μπω σε safe mode?

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...