Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετω μαγκες.

χρονια καλά κ μετά ας είναι πολλά.

ήρθε καιρός να πάρω καινούριο κινητό με την επιδότηση. μετά απο το 6230ι που έχω και είμαι υπερευχαριστημένος, σκέφτηκα να ανέβω κατηγορία. το Ν70 μεταξύ των Κ610ι, το W850i, το νοκια 5500 κ καποια άλλα κινητά μου έχει κάνει εντύπωση. θα ήθελα πολύ να ξέρω βασικά μειονεκτήματα, κολλήματα, ατέλειες κτλ που έχει το Ν70. έχω γοητευτεί πολύ. κ φυσικά ειναι πολύ φθηνότερο απο το Ν73 το οποίο είναι τέλειο κατ εμέ. μόνο που δεν εχώ περίσσεια χρήματα.σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Τοτε πως θα καταλαβαινω ποτε μπαινω μεσω gprs και ποτε μεσω edge; Απο την διαφορα ταχυτητας;

 

Χαιρετω μαγκες.

χρονια καλά κ μετά ας είναι πολλά.

ήρθε καιρός να πάρω καινούριο κινητό με την επιδότηση. μετά απο το 6230ι που έχω και είμαι υπερευχαριστημένος, σκέφτηκα να ανέβω κατηγορία. το Ν70 μεταξύ των Κ610ι, το W850i, το νοκια 5500 κ καποια άλλα κινητά μου έχει κάνει εντύπωση. θα ήθελα πολύ να ξέρω βασικά μειονεκτήματα, κολλήματα, ατέλειες κτλ που έχει το Ν70. έχω γοητευτεί πολύ. κ φυσικά ειναι πολύ φθηνότερο απο το Ν73 το οποίο είναι τέλειο κατ εμέ. μόνο που δεν εχώ περίσσεια χρήματα.σας ευχαριστώ προκαταβολικά...

Το μονο μειονεκτημα του N70 για εμενα που το εχω εδω και 10 μηνες ειναι μονο η χαμηλη αναλυση που εχει η οθονη του. Και λιγο με ενοχλει η συμβατοτητα που εχει με τα παιχνιδια. Επειδη ειναι το μοναδικο N-Series κινητο με χαμηλη αναλυση και παλιο λειτουργικο δεν υπαρχουν παιχνιδια και θεματα που ειναι κατασκευασμενα ειδικα για αυτο το κινητο. Τα δανειζεται απο αλλα κινητα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραια. Τοτε πως θα καταλαβαινω ποτε μπαινω μεσω gprs και ποτε μεσω edge; Απο την διαφορα ταχυτητας;

 

Ναι ,και αναλογα με την διαθεσιμοτητα του δικτυου .

Η νοκια δεν αναφερει κατι σχετικο στο manual της συσκευης.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το Ν70 μου εμφάνισε το πρώτο καμένο; pixel στην μέση ακριβώς της οθόνης και το χω μόλις μια εβδομάδα το κινητό. Έχω στενοχωρηθεί απίστευτα γιατί μου είναι ενοχλητικό, Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σήμερα το Ν70 μου εμφάνισε το πρώτο καμένο; pixel στην μέση ακριβώς της οθόνης και το χω μόλις μια εβδομάδα το κινητό. Έχω στενοχωρηθεί απίστευτα γιατί μου είναι ενοχλητικό, Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω;

Πίξελ κάηκε ή υπο-πίξελ

 

Τι χρώμα έχει? Έχει πάντα το ίδιο χρώμα?

 

Μήπως είναι σκουπιδάκι? Μήπως είναι σκουπιδάκι κάτω απο την οθόνη?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Θα φανει ανοητο αλλα δεν ειναι, το καμενο pixel εμφανιστικε απο καποιο πεσιμο?

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον

pixel είναι και εμφανίστηκε στα καλά καθούμενα

και από ότι παρατηρώ σήμερα είναι φωτεινότερο σε σχέση με τα αλλά

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αρκετα καλο το ν70, σε συμβουλευω να μην πας σε sony ericsson γιατι θα σε σβηνονται απο μονα τους τα αρχεια σου, εγω που ειχα πριν παρω το ν70 2 sony ericson και τα 2 μετα απο καποιους μηνες εμφανιζαν κοληματα! Το ν70 εχει καλη αναλυση απλα καποια παιδια βλεπουν αν βγαλουν με την πληρη αναλυση εχει μια θολοτητα και στο ζοομ και γενικα, αλλα αν εχουν φοτος με την αναλυση 640χ480 εμφανιζεται παρα πολυ ωραια και στο ζοομ και γενικα.. Μεχρι να το ανακαλυψουν αυτο θα καταλαβουν τι φταιει.. Το βιντεο του ειναι παντως τρομερο, νομιζεις οτι οταν τραβας θα εχει κοληματα ενω αν το δεις ξετρελαινεσαι απο το καλο frame rate, λιγο ασχετο..

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια και καλα χριστουγενα! :)

Το προβλημα που εχω εγω με τοκινιτο μου ειναι οτι εχω χαση της φωνητικες φρασης απο το κινιτο μου λες και δεν την εχει το κινιτο μου αυτη την δυνατοτιτα το οπιο ειναι 1 Ν-70 αναβαθμισμενο σε ΜΕ το προβλημα το ειχα και πρην το κανω αναβαθμιση....αλλα και μετα!

Νομιζω οτι δημιουργιθικε οταν πηγα να καλεσω καπιον με φωνιτηκη φραση και για να μου την σπαση η κοπελα μου φωναζε στο τηλεφωνο με αποτελεσμα να μου λεει σηνεχια το κινιτο δεν βρεθικαν αντιστιχα στοιχια...και δεν μου εγβαζε ουτε φωνητικες φρασεις ουτε εντολες μετα εβαλα στα αγγλικα και τελικα διορθωσα το προβλημα με τη ςφωνιτικες εντολες αλλα με της φρασης τπτ...Ακομα και οταν πηγα να πατισω αναπ.φωνιτηκης φρασης απο το τηλεφονικο καταλογο τοτε καταλα οτι ειχε χαθει αυτη η εντολη παιδια δεν μπορω να καταλαβω τη συμβενι εβγαλα και την καρτα μνημης μηπος φταιει κανενα προγραμα αλλα τπτ το εβαλα στα αγγλικα τπτ να πω οτι εχω αλλαξι καρτα μνιμης και εχω βαλη 1g!Αν καπιος ξερει κατι ας με βοηθισει!τωρα δουλευουν μονο η φωνιτικες εντολες και με της φαρσης σαν να μην υπαρχουν πουθενα...:wacko:

ΔΕΙΞΤΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗΣΑΣ......
Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα παιδια και καλα χριστουγενα! :)

Το προβλημα που εχω εγω με τοκινιτο μου ειναι οτι εχω χαση της φωνητικες φρασης απο το κινιτο μου λες και δεν την εχει το κινιτο μου αυτη την δυνατοτιτα το οπιο ειναι 1 Ν-70 αναβαθμισμενο σε ΜΕ το προβλημα το ειχα και πρην το κανω αναβαθμιση....αλλα και μετα!

Νομιζω οτι δημιουργιθικε οταν πηγα να καλεσω καπιον με φωνιτηκη φραση και για να μου την σπαση η κοπελα μου φωναζε στο τηλεφωνο με αποτελεσμα να μου λεει σηνεχια το κινιτο δεν βρεθικαν αντιστιχα στοιχια...και δεν μου εγβαζε ουτε φωνητικες φρασεις ουτε εντολες μετα εβαλα στα αγγλικα και τελικα διορθωσα το προβλημα με τη ςφωνιτικες εντολες αλλα με της φρασης τπτ...Ακομα και οταν πηγα να πατισω αναπ.φωνιτηκης φρασης απο το τηλεφονικο καταλογο τοτε καταλα οτι ειχε χαθει αυτη η εντολη παιδια δεν μπορω να καταλαβω τη συμβενι εβγαλα και την καρτα μνημης μηπος φταιει κανενα προγραμα αλλα τπτ το εβαλα στα αγγλικα τπτ να πω οτι εχω αλλαξι καρτα μνιμης και εχω βαλη 1g!Αν καπιος ξερει κατι ας με βοηθισει!τωρα δουλευουν μονο η φωνιτικες εντολες και με της φαρσης σαν να μην υπαρχουν πουθενα...:wacko:

Σβησε τις φωνητικες φρασεις απο ολες τις επαφες σου και ξεκινα να τις βαζεις ξανα μια-μια, μακρια απο την κοπελα σου!! :P

Αν παλι δεν διορθωθει το προβλημα, σωσε τις επαφες σου με το xcontactmanager και ριξε ενα hard format. Δεν νομιζω να υπαρχει αλλη λυση. :(

 

telika kukloforhse h maurh prosopsh h akoma th vriskoume spania?kai poso se timh olo to set?

H προσοψη μαλλον εχει τελιωσει σε ολα τα μαγαζια Nokia και οπως λενε περιμενουν να τους φερουν καινουριες. Η τιμη παραμενει ενα μυστηριο, αφου καποιοι λενε 58 € και καποιοι 26 €, οσο δηλαδη και η ασημενια. :confused:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Παιδια !

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟ 2007 !!!

 

Εγω βασικα ειμαι κατοχος Ν73 , αλλα επεσε στα χερια μου ενα Ν70 απλο

και θα ηθελα καποια βοηθεια σχετικα με καποια LINKS για προγραμματα.

 

Επισης ποιος γνωριζει αν μπωρει να δουλεψει το ROUTE 66 η καποιο αλλο

αναλογο προγραμμα ?

Ισως να εχει ξαναηπωθει , αλλα ειναι παρα πολλες οι σελιδες !!!

 

Αν μπωρει καποιος ας βοηθησει .

Ευχαριστω .......

Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα ειμαι κατοχος Ν73 , αλλα επεσε στα χερια μου ενα Ν70 απλο

και θα ηθελα καποια βοηθεια σχετικα με καποια LINKS για προγραμματα.

 

Επισης ποιος γνωριζει αν μπωρει να δουλεψει το ROUTE 66 η καποιο αλλο

αναλογο προγραμμα ?

1)xxxxxxxxxxxxxxxxxx

μπορεις να κατεβασεις οτι θελεις αφου κανεις προτα μια εγγραφη ;)

 

2)To route μπωρει να δουλεψει στο κινητο σου για περισοτερες λεπτομεριες ρωτα στο επισημο θεμα :)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=40093

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Πρωτο post μετα την αγορα του Ν70 ΜΕ.

Καλως σας βρηκα :)

καλως ηρθες φιλε μου :)

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει ορεξη ας απαντησει....

θελω να κρατησω της επαφες μου ακριβως οπως εχουν σε μια αναβαθμηση που θα κανω μονος μου μεσω ιnternet.... τι πρεπει να κανω γιατι δεν εχω ασχοληθει με το θεμα (οσο αφορα την μεταφορα επαφων...) κ κατι αλλο οι εφαρμογες στην καρτα μνημης (που θα εχω βγαλει στην διαρκια της αναβαθμησης) θα συνεχισουν να λειτουργουν η' θα σβησουν τα register (giati νομιζω οτι στην μνημη του κινιτου υπαρχουν τα register καθε εφαρμογης...) ?

ευχαριστω..:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γίνεται με κάποιο τρόπο παρέμβαση στο αρχείο του backup για να σβηστεί μερος του!?Γιατί το τελευταίο που έχω στον υπολογιστή έχει μέσα του ένα font χαλασμένοκ και έτσι πρέπει να αφήνω το backup μέχρι τη μέση να περνάει στο κινητό.Έτσι δεν μπορώ να περάσω ολυτε τα προγραμματα για να διαβαζει τα αρχεία office!Κάποια λύση για να τα βρώ σε μορφή sis ή τέλως πάντων να τα ξαναβάλω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... έχει κανείς δοκιμάσει το N70Torch 1.05 ? (ανάβει το blashlight του κινητού όποτε θες για χρήση σαν φακό αλλά και για εγγραφή βίντεο ) ...δείτε και ένα βίντεο τραβηγμένο βράδυ !

Βασικά το ερώτημα είναι πιο πολύ αν υπάρχει περίπτωση να τα παίξει το flash με το πρόγραμμα αυτό... αλλά και από την άλλη αφού έχω 2 χρόνια εγγύηση θα το πάω για αλλαγή αν πάθει τίποτα (αφού βγάλω το πρόγραμμα φυσικά :p ). Πάντως και το κ700 που είχα , χρησιμοποιούσα το φλας σαν φακό (αρκετές ώρες την ημέρα) χωρίς κανένα πρόβλημα!

Και κάτι τελευταίο , έβαλα ξυπνητήρι σήμερα ( με κλειστό κινητό ) και όταν άνοιξε το θέμα είχε γίνει τελείως άσπρο ... κάπου όταν κοίταζα επιλεκτικά τις 394 σελίδες το πέτυχα και υπάρχει λύση μου φαίνεται , αλλά που να το ξαναπετύχω τώρα :hypno: ...οπότε πιο καλό παιδάκι θα :help:

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει ορεξη ας απαντησει....

θελω να κρατησω της επαφες μου ακριβως οπως εχουν σε μια αναβαθμηση που θα κανω μονος μου μεσω ιnternet.... τι πρεπει να κανω γιατι δεν εχω ασχοληθει με το θεμα (οσο αφορα την μεταφορα επαφων...) κ κατι αλλο οι εφαρμογες στην καρτα μνημης (που θα εχω βγαλει στην διαρκια της αναβαθμησης) θα συνεχισουν να λειτουργουν η' θα σβησουν τα register (giati νομιζω οτι στην μνημη του κινιτου υπαρχουν τα register καθε εφαρμογης...) ?

ευχαριστω..:rolleyes:

 

Βασικά εγώ κάνω ένα backup τις επαφές στη κάρτα μνήμης και μετά απο την αναβάθμιση (που τη κάνω απο το σπίτι μου) τις ξαναπερνάω στο κινητό.

 

Όσο για τις εφαρμογές κάποιες δούλεψαν αμέσως και κάποιες άλλες τις ξαναπέρασα....

όταν η πραγματικότητα δεν συμφωνεί μαζί μας, τόσο το χειρότερο για... εκείνη

 

ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΠΟΛΛΩΝ!!!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΩ ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ!!!

ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

SOSSSSSSSSSSSSSS ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ Η ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΑΠΕΤΥΧΕ ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι... έχει κανείς δοκιμάσει το N70Torch 1.05 ? (ανάβει το blashlight του κινητού όποτε θες για χρήση σαν φακό αλλά και για εγγραφή βίντεο ) ...δείτε και ένα βίντεο τραβηγμένο βράδυ !

Βασικά το ερώτημα είναι πιο πολύ αν υπάρχει περίπτωση να τα παίξει το flash με το πρόγραμμα αυτό... αλλά και από την άλλη αφού έχω 2 χρόνια εγγύηση θα το πάω για αλλαγή αν πάθει τίποτα (αφού βγάλω το πρόγραμμα φυσικά :p ). Πάντως και το κ700 που είχα , χρησιμοποιούσα το φλας σαν φακό (αρκετές ώρες την ημέρα) χωρίς κανένα πρόβλημα!

Και κάτι τελευταίο , έβαλα ξυπνητήρι σήμερα ( με κλειστό κινητό ) και όταν άνοιξε το θέμα είχε γίνει τελείως άσπρο ... κάπου όταν κοίταζα επιλεκτικά τις 394 σελίδες το πέτυχα και υπάρχει λύση μου φαίνεται , αλλά που να το ξαναπετύχω τώρα :hypno: ...οπότε πιο καλό παιδάκι θα :help:

To προγραμμα αυτο το εχω εγω και το χρησιμοποιω αρκετα. Μεχρι τωρα δεν εχω δει καποιο προβλημα, ουτε καν στον βιντεο. Το κακο ομως ειναι οτι επειδη η ταση που δεχεται ειναι υψηλη(γι' αυτο και φαινεται τοσο εντονα το LED), υπαρχει φοβος να καει το LED. Αν ειναι στην εγγυηση μεσα, το αντικαθιστας αλλιως θα πρεπει να πληρωσεις τα αναλογα €. ;)

 

SOSSSSSSSSSSSSSS ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ Η ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΑΠΕΤΥΧΕ ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ

Hard Format ειναι η μονη λυση, αλλιως επισκεψη σε Nokia Shop!!:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια που ειναι το download? Θελω και εγω να το κατεβασω το Ν70 torch μπηκα στη σελιδα που δινετε αλλα δν λεει τιποτα για download.. Θα μου το δωσει κανεις?

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

http://rapidshare.com/files/9267925/n70torch105.sis.html

αν και εχει ξαναδωθει λινκ στο τοπικ με τις εφαρμογες..αλλη φορα να κανεις αναζητηση..;)

Link to comment
Share on other sites

SOSSSSSSSSSSSSSS ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ Η ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ ΑΠΕΤΥΧΕ ΜΙΛΗΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
Πρίν προβείς σε hard format δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα μνήμης :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...