Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια, ξερετε τι παρατηρησα? Οταν βαζω 'ληψη αναφορας' στα μυνηματα 'ναι' και κλεινω το κινητο μου για να το φορτισω, την αλλη μερα η επιλογη αυτη βρισκεται απο μονη της στη θεση 'οχι' . Μηπως φταιει το απαρχαιωμενο firmaware που εχω? (2.0539.1.2)

Πιθανόν αν και δεν είμαι σίγουρος.;)

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας..

Βρήκα αυτό το πρόγραμματάκι που λες αλλά είναι trial..Μπορώ άραγε να το σπάσω? Ή πρέπει να το αγοράσω??:wacko:

EDIT: Το πέρασα και στο κινητό ως trial αλλά βγάζει σφάλμα όταν πάω να το ανοίξω.. Αν έχετε καμια καλή ιδέα, καλοδεχούμενη! Σας ευχαριστώ και πάλι..

 

Ξαναγραφω!!! Το ειχα διαβασει παλαιοτερα και νομιζω πως πρεπει να ισχυει!! Το Ν70 δεν εχει ενσωματωμενο μοντεμ με φαξ οποτε και προγραμματα τετοιου ειδους δε θα δουλεψουν στο κινητο αυτο!!!!Μακαραι να κανω λαθος αλλα δε νομιζω να θυμαμαι ετσι...:this:

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Χμμ... απορία, αν ξέρει κάποιος ας δώσει τα φώτα του. Διαβάζω στο forum για κάτι παραεισαγωγές του Γερμανού με manual φωτοτυπίες, κι ότι τα Νόκια που δεν έχουν ελληνικά στο πληκτρολόγιο είναι παραεισαγωγή. Tο δικό μου Ν70 είναι αγορασμένο από μαγαζί ΤΙΜ, αλλά στο πληκτρολόγιο δεν υπάρχουν τα ελληνικά. Στο κουτί που κοίταξα, πάνω από το ΙΜΕΙ γράφει ΤΙΜ GR και το manual είναι original. Υπάρχει περίπτωση να είναι κάποια παραεισαγωγή ή να μην ανυσηχώ? :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθήστε με .Κάτι έβαλα χθες στο κινητό ,μάλλον font πρέπει να ήταν και τώρα δεν μου δείχνει τα ελληνικά γράμαματα.Τι να κάνω?Δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσωΠως θα το βγάλω?Με κανα φορμάτ ίσως?Βοηθήστε γρήγορα γιατί καίγομαι!!!!!!!!!!:!:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθήστε με .Κάτι έβαλα χθες στο κινητό ,μάλλον font πρέπει να ήταν και τώρα δεν μου δείχνει τα ελληνικά γράμαματα.Τι να κάνω?Δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσωΠως θα το βγάλω?Με κανα φορμάτ ίσως?Βοηθήστε γρήγορα γιατί καίγομαι!!!!!!!!!!:!:

Μετονομασε τον φακελο fonts - c:\system\fonts\ .Στην συνεχεια κανε restart .

Και τελος, μπορεις να σβησεις τον παραπανω φακελο :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετονομασε τον φακελο fonts - c:\system\fonts\ .Στην συνεχεια κανε restart .

Και τελος, μπορεις να σβησεις τον παραπανω φακελο :)

Δεν βρίσκω φάκελο με αυτό το όνομα!Να το κάνω ένα hard format μπας και στρώσει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρίσκω φάκελο με αυτό το όνομα!Να το κάνω ένα hard format μπας και στρώσει?

Και δεν το κανεις αφου δεν ηπαρχει τετιος φακελος πος αλλιος θα σβηστη και το FontRemover.sis να βαλεις δεν θα γινει τιποτα απο τη στηγμη που δεν ηπαρχει φακελος με αρχειο μεσα στο c\sysyem\fonts\

τη εγκατεστησες κ σοθ αλλαξε την γραμματοσηρα? το εκανες απεγκατασταση τορα?:)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Και δεν το κανεις αφου δεν ηπαρχει τετιος φακελος πος αλλιος θα σβηστη και το FontRemover.sis να βαλεις δεν θα γινει τιποτα απο τη στηγμη που δεν ηπαρχει φακελος με αρχειο μεσα στο c\sysyem\fonts\

τη εγκατεστησες κ σοθ αλλαξε την γραμματοσηρα? το εκανες απεγκατασταση τορα?:)

όχι δε ξέρω πως να το βγάλω?Ούτε ξέρω τί έβαλα!Με φορμάτ hard θα δοκιμάσω!

Link to comment
Share on other sites

τελικά μετά απο ένα hard format έστρωσαν όλα.Βέβαια διαγράφηκαν κάποια προγραμματάκια απο την μνήμη αλλά τίποτα το ανησυχητικό.:DΤο πιο κακό που το είδα τώρα ήταν ότι χάθηκαν όλα τα μηνύματα που είχα αποθηκευμένα.:(:mad:Μπορώ να κάνω κάτι ώστε την επόμενη φορά να μην υπάρξει πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Το πιο κακό που το είδα τώρα ήταν ότι χάθηκαν όλα τα μηνύματα που είχα αποθηκευμένα.:(:mad:Μπορώ να κάνω κάτι ώστε την επόμενη φορά να μην υπάρξει πρόβλημα?

Να εχεις τα μηνηματα αποθηκευμενα στην καρτα! :rolleyes:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εκεί που έφτιαχνα τους φακέλους μου,μετά το φορμάτ πήγα και στις ρυθμίσεις και άλλαξα το διπλή λειτουργία σε GSM όπως κάνω συνήθως.Μετά την επανεκκίνηση όμως,ξαναεμφανίστηκε το φόντο που δεν υποστηρίζει τα ελληνικά.Τώρα έχω βάλει αγγλικά για γλώσσα,(δε φαίνεται τίποτα απο τα ελληνικά) Έκανα συγχρονισμό με τον υπολογιστή και κράτησα ένα backup της κάρτας καθώς μετά απο δυο φορμάτ τώρα εμφανίζεται συνέχεια.Το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι θέλω να κάνω φορμάτ τη κάρτα αλλά δεν μπορώ καθώς λέει ότι χρησιμοποιείται!Τι να κάνω?Card reader δεν έχω.Τι να κάνω?Τώρα?

Μέσα στο κινητό στα εγκατεστημένα το βρήκα αλλά δεν ξέρω πως να το διαγράψω γιατί μου λέεει ότι η εφαρμογή χρησιμοποιείται.<

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, σημερα παιρνω την kingston 1gb. Λετε να μου κολλαει επειδη εχω την εκδοση V 2.0539.1.2 ? :X

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επανεκκίνηση όμως,ξαναεμφανίστηκε το φόντο που δεν υποστηρίζει τα ελληνικά..<

 

Μετονομασε τον φακελο c\sysyem\fonts\ πχ σε fonts1 .Στην συνεχεια κανε

restart και σβησε το φακελο που αλλαξες το ονομα .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Πειτε κου λιγακι, με ποια κουμπια κανουμε hard format το Ν70?

Απ' οσο ξερω με το *, 3, πληκτρο κλησης και ανοιγμα/κλεισιμο. Σωστα?

Το δοκιμασα, αλλα δεν μου εβγαλε στην οθονη το 'formatting' οπως το εβγαζε και στο 6600 μου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πειτε κου λιγακι, με ποια κουμπια κανουμε hard format το Ν70?

Απ' οσο ξερω με το *, 3, πληκτρο κλησης και ανοιγμα/κλεισιμο. Σωστα?

Το δοκιμασα, αλλα δεν μου εβγαλε στην οθονη το 'formatting' οπως το εβγαζε και στο 6600 μου.

Nokia Series 60 FAQ: Διαβάστε το... πριν ρωτήσετε! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Μετονομασε τον φακελο c\sysyem\fonts\ πχ σε fonts1 .Στην συνεχεια κανε

restart και σβησε το φακελο που αλλαξες το ονομα .

μα το font δεν είναι αποθηκευμένο στο c αλλά στη κάρτα μνήμης.:(

Και δεν μπορώ να το βρώ στη κάρτα γιατί έχει πάρα πολλά αρχεία.Στο μόνο σημείο που το βρήκα είναι στις εγκατεστημένες εφαρμογές όπου δεν μπορεί να διαγραφεί γιατί λέει ότι το αρχείο που θέλω να διαγράψω χρησιμοποιείται.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή θα με βοηθήσει για να διαγράψω εφαρμογές που βρίσκονται σε λειτουργία?Μήπως υπάρχει κάτι τέτοιο?

Link to comment
Share on other sites

kalispera...re paidia mipws mporite na m thumisete pws ena arxeio .jar toy kanw egastasi sto kinito mou meso tou pc Suite??? thanks!

το κάνεις αντιγραφή χωρίς να το εγκαταστήσεις σε κάποιο φάκελο και μετά με κάποιο εργαλείο που βλέπει ζίπ το αποσυμπιέζεις και το εγκαταστείς!

 

Υ.Γ:Το δικό μου το πρόβλημα?:worry::(

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εφαρμογή θα με βοηθήσει για να διαγράψω εφαρμογές που βρίσκονται σε λειτουργία?Μήπως υπάρχει κάτι τέτοιο?

Mε ενα διαχειριστη αρχειων πηγενε κ σβηστες απο μονος σου, Αν δεν σβηνουν δεν στα attributes αν το read only ειναι στο on και καντο off κ σβηστα μετα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Mε ενα διαχειριστη αρχειων πηγενε κ σβηστες απο μονος σου, Αν δεν σβηνουν δεν στα attributes αν το read only ειναι στο on και καντο off κ σβηστα μετα

Ρε συ αυτό που βρίσκω είναι απο διαχείρηση εφαρμογών και όχι απο διαχείρηση αρχείων.Λέει ότι έχει εγκατασταθεί στη κάρτα αλλά τη σάρωσα όλη και δε το βρήκα.Τώρα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ αυτό που βρίσκω είναι απο διαχείρηση εφαρμογών και όχι απο διαχείρηση αρχείων.Λέει ότι έχει εγκατασταθεί στη κάρτα αλλά τη σάρωσα όλη και δε το βρήκα.Τώρα?

αφου λες οτι ειναι εγκατεστημενο στην καρτα πηγενε E\system\apps\... και σβηστο μεσα απο εκει και μετα πηγενε στο E\system\install και σβηστο κ απο εκει.Αφου λες πος δεν βρησκης τον φακελο που σου αλαζει την γραμματοσηρα μεσα στο C\system\fonts και αυτον το φακελο τον βλεπεις μεσα στην καρτα σβηστον και αυτον.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

αφου λες οτι ειναι εγκατεστημενο στην καρτα πηγενε E\system\apps\... και σβηστο μεσα απο εκει και μετα πηγενε στο E\system\install και σβηστο κ απο εκει.Αφου λες πος δεν βρησκης τον φακελο που σου αλαζει την γραμματοσηρα μεσα στο C\system\fonts και αυτον το φακελο τον βλεπεις μεσα στην καρτα σβηστον και αυτον.

Μόνο αυτό βρήκα.Αυτό το έψαξα βρήκα το φάκελο αλλά όχι και την εφαρμογή

Δεν υπάρχει τέτοιος φάκελος αφού...

Τώρα το κάνω ένα ακόμα φορμάτ...;)αλλά δυστυχώς τίποτα πάλι...:(

Link to comment
Share on other sites

Κανε και ενα φορματ κ το τηλ οπος λες και την καρτα, να ξεμπερδευεις κ να ληθη το προβλημα.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς τη κάρτα μνήμης έκανα φορμάτ και όλαμια χαρα.Αν τη ξαναβάλω πάλι θα κολήσει?Να τη πάω σε κάποιο φωτογραφείο για φορμάτ μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...