Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικα κατεβασα μια καινουργια εκδοση και παιζει κανονικα:) .

Ξερει κανεις πως βγαινει η φωνητικη κληση? Οταν εχω το handsfree και πατηθει κατα λαθος το κουμπακι του παιρνει οποιον να ναι:blink: .

δε βγαινει, εχει συζητηθει. δυστυχως ή ευτυχως ετσι ειναι :)

Link to comment
Share on other sites

Για παραδειγμα το Smartmovie δεν παιζει, οσες φορες και αν το εσβησα και επανεγκατεστησα. Δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται, εκτος και αν η Νοκια με την αναβαθμιση κατηργησε καποια free προγραμματα.

 

 

Κι εγω στις πρωτες 7 φορτισεις το αφηνα να κλεισει και μετα το φορτιζα πληρως. Τι συνδεση εχεις? Η φωτεινοτητα οθονης που βρισκεται?

Έχω COSMOTE και τη φωτεινότητα της οθόνης δε την έχω αλλάξει! Είναι αυτή που είχε από την αρχή..:O

Link to comment
Share on other sites

pos tha serfaro me cosmote meso HSCSD . exo 3g.... kai exo energopoiish to wap advance. Aksizei na energopoiiso to hscsd i oxi an ani pos boro na to kano; otan pao na sindetho me cosmote_internet pao zhtaei onoma kai kodiko prosvasis ti einai ayto .....;
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

θελω να κανω μια ερωτηση γιατι θα με τρελανουνε σε αυτα τα νοκια κλαμπς...!!!

Ειμαι εδω στην Ξανθη(φανταρος),και πηγα σε ενα νοκια κλαμπ που εχει για να μου κανει αναβαθμιση το Ν70...και να μου βγαλει το VF live ....!

και τι μου λεει το παλικαρι εκει μεσα?!

Οτι δεν γινεται να στο κανουμε αυτο γιατι θα νεκροση το κινητο και δεν θα δουλευει καθολου,το εχουμε λεει στα απποριτα και κατι τετοια κουλα!!!

με κουφανε το παλικαρι...!!!

 

τον λεω το εχει κανει και ενα φιλαρακι μου στο νοκια κλαμπ της θεσσαλονικης και μου λεει αποκλειεται,αυτο δεν γινεται να βγαλεις το VF live απτο κινητο...!!!!

 

Τι να τον πεις δλδ μετα???

δεν ειναι για μπατσες το ατομο??

 

και οχι τπτ αλλο ειμαι φανταρος και το χρειαζομαι μεσα,και μου την σπαει κατι ψιλο κολληματακια που κανει...!

αυριο θα παω κομμοτηνη,ξερει κανεις που εχει νοκια κλαμπ εκει στην κομμοτηνη???

Link to comment
Share on other sites

εκτος απο το system\apps\, υπαρχει και στο system\midlets\. απο εκει το διεγραψες; κανε κι ενα restart. αφηνει μαλλον κι αλλα αρχεια στη μνημη τηλεφωνου αλλα δεν ξερω ποια ειναι. ;.

 

Ναι, το πρόσεξα... Έσβησα ότι είχε μείνει στον φάκελο midlets, αλλά πάλι τίποτα... :wacko: Όποιος ξέρει που αλλού να ψάξω για "υπολοίματα" ας μου πει... Ευχαριστώ...

< Trust No One and Deny Everything >
Link to comment
Share on other sites

@L_D_20, στην Κομοτηνη βρισκεται στη Ν. Ζωιδου 35, τηλ. 25310-82732 :)

 

thank's man!!!

ελπιζω εκει να μου το κανουν και να μην μου αρχισουν τα δικα τους παλι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει και ο τίτλος.

 

Στις βασικές ρυθμίσεις των μηνυμάτων κειμένου δεν έχει σαν επιλογή τις αναφορές λήψεις.

Όταν το αλλάζω, έχει καλώς αλλά μετά απο μερικές ημέρες (?) ή ώρες (?)

τις χάνει τις ρυθμίσεις και βάζει ξανά τις εργοστασιακές στα μηνύματα κειμένου.

 

Έχει κανείς καμμια ιδέα τί πρέπει να κάνω για να μην χάνω αυτές τις ρυθμίσεις????:O

όταν η πραγματικότητα δεν συμφωνεί μαζί μας, τόσο το χειρότερο για... εκείνη

 

ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΠΟΛΛΩΝ!!!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΩ ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ!!!

ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει και ο τίτλος.

 

Στις βασικές ρυθμίσεις των μηνυμάτων κειμένου δεν έχει σαν επιλογή τις αναφορές λήψεις.

Όταν το αλλάζω, έχει καλώς αλλά μετά απο μερικές ημέρες (?) ή ώρες (?)

τις χάνει τις ρυθμίσεις και βάζει ξανά τις εργοστασιακές στα μηνύματα κειμένου.

 

Έχει κανείς καμμια ιδέα τί πρέπει να κάνω για να μην χάνω αυτές τις ρυθμίσεις????:O

Αναβαθμιση..

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει και ο τίτλος.

 

Στις βασικές ρυθμίσεις των μηνυμάτων κειμένου δεν έχει σαν επιλογή τις αναφορές λήψεις.

Όταν το αλλάζω, έχει καλώς αλλά μετά απο μερικές ημέρες (?) ή ώρες (?)

τις χάνει τις ρυθμίσεις και βάζει ξανά τις εργοστασιακές στα μηνύματα κειμένου.

 

Έχει κανείς καμμια ιδέα τί πρέπει να κάνω για να μην χάνω αυτές τις ρυθμίσεις????:O

 

cosmote εχεις ,το θυμαμαι παλιοτερα αυτο .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

cosmote εχεις ,το θυμαμαι παλιοτερα αυτο .

 

vf live..... έχω, μάλλον με βλέπω για αναβάθμιση....

 

και κάτι άλλο, άμα κάνω αναβάθμιση, ποι'ος είναι ο καλύτερος τρόπος να κρατήσω τις επαφές μου (τηλέφωνα κλπ) γιατί είναι όλα στη μνήμη του τηλεφώνου.....

Όταν πήρα backup, δεν πήρε τα contacts (!)

όταν η πραγματικότητα δεν συμφωνεί μαζί μας, τόσο το χειρότερο για... εκείνη

 

ΓΙΑ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΠΟΛΛΩΝ!!!

ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΩ ΣΤΟ ΘΡΟΝΟ ΝΑ ΣΕ ΞΑΝΑΔΩ!!!

ΚΑΙ ΜΕ ΧΙΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΥΑ ΕΛΑΦΡΑ ΤΑΞΙΑΡΧΙΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
vf live..... έχω, μάλλον με βλέπω για αναβάθμιση....

 

και κάτι άλλο, άμα κάνω αναβάθμιση, ποι'ος είναι ο καλύτερος τρόπος να κρατήσω τις επαφές μου (τηλέφωνα κλπ) γιατί είναι όλα στη μνήμη του τηλεφώνου.....

Όταν πήρα backup, δεν πήρε τα contacts (!)

 

1.παρε backup απο phone memory σε mmc memory

2.πηγαινε contacts->mark all->copy to memory card

3.Χρησιμοποιησε το app "Agora plus Contacts Manager" και κανε extract database to mmc.:!:

 

Προσωπικα θεωρω το 3 τροπο τον καλυτερο και το cont.manager ειναι μια προγραμματαρα που ποτε δε λειπει απ'το κινητο μου...!!!!

 

...τωρα παω και εγω για αναβαθμιση...ο θεος βοηθος γιατι παλιοτερα ειχα κακη εμπειρια απ'το νοκια κλαμπ της πολης μου...Ειχα παει για αναβαθμιση και μου βαλαν την ιδια οι γκασμαδες!!!:mad: :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδια,επειδη δεν έχω κ πολύ χρόνο για να ψάξω το thread θέλω να σας κάνω μία ερώτηση.Πήρε ενας φίλος μου ν70 πρόσφατα με την τελευταία έκδοση και δεν με αφήνει να εγκαταστήσω κάθολου εφαρμογες sis!Στην παλαότερη έκδοση που το δοκίμασα όλα μπαίνανε κανονικά.Υπάρχει μήπως καμία ρύθμισή?Στις ρυθμίσεις ασφαλείας έβαλα -->Εγκατ.Symbian-->Ναι.αλλά πάλι δεν τις περνάει:wacko:

Υπάρχει κάποια παράμετρος ή να κάνω downgrade?Thanks guys!:D

Link to comment
Share on other sites

Gnwrizei kaneis ti epathe to kinito mou k den anagnwrizei ta handsfree?!?!

Ena format isws se swsei! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Ότι λέει και ο τίτλος.

 

Στις βασικές ρυθμίσεις των μηνυμάτων κειμένου δεν έχει σαν επιλογή τις αναφορές λήψεις.

Όταν το αλλάζω, έχει καλώς αλλά μετά απο μερικές ημέρες (?) ή ώρες (?)

τις χάνει τις ρυθμίσεις και βάζει ξανά τις εργοστασιακές στα μηνύματα κειμένου.

 

Έχει κανείς καμμια ιδέα τί πρέπει να κάνω για να μην χάνω αυτές τις ρυθμίσεις????:O

 

Είναι σίγουρα θέμα αναβάθμισης. Το είχα κι εγώ στο N70 με VF live. Μετά την αναβάθμιση όλα οκ. Πολυ σπαστικό πρόβλημα πάντως. Γινόταν όταν εσβηνα το κινητό και το ξανάναβα.

Link to comment
Share on other sites

H teleutaia ekdosi logismikou einai h V 5.0616.2.0.3 ,24-04-06 :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ μια εβδομαδα , οταν ηταν αφορτιστο το N70 , το εβαλα να φορτισει , κ με εκπληξη διαπιστωσα πως δεν φορτιζε! :wacko: Η μπαρα στα δεξια της οθονης δεν ανέβαινε. Το έβγαλα απο την μπριζα το ξαναεβαλα , τιποτα. Εβγαλα τη μπαταρια , το ξαναεβαλα τη μια ανοιχτο , την αλλη κλειστο , τιποτα παλι...

Μετα απο 5-6 φορες που εβαλα κ εβγαλα την μπριζα πήρε μπρος...

Σημερα παλι τα ιδια μεχρι να αρχισει να φορτιζει...

Ξερει κανεις τι παίζει ;

 

Μου θυμισε εποχες 3310 πριν κατι χρονια που δεν φορτιζε με τιποτα...

Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο , γιατι 500€ δέν ειναι κ λιγα για να μην φορτιζει με την πρωτη το κινητο... και το εχω απο το Γενάρη... :(

Link to comment
Share on other sites

Eisai sigouros oti paizei kati me to kinito k oxi me to fortisti?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ κ μια εβδομαδα , οταν ηταν αφορτιστο το N70 , το εβαλα να φορτισει , κ με εκπληξη διαπιστωσα πως δεν φορτιζε! :wacko: Η μπαρα στα δεξια της οθονης δεν ανέβαινε. Το έβγαλα απο την μπριζα το ξαναεβαλα , τιποτα. Εβγαλα τη μπαταρια , το ξαναεβαλα τη μια ανοιχτο , την αλλη κλειστο , τιποτα παλι...

Μετα απο 5-6 φορες που εβαλα κ εβγαλα την μπριζα πήρε μπρος...

Σημερα παλι τα ιδια μεχρι να αρχισει να φορτιζει...

Ξερει κανεις τι παίζει ;

 

Μου θυμισε εποχες 3310 πριν κατι χρονια που δεν φορτιζε με τιποτα...

Ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο , γιατι 500 δέν ειναι κ λιγα για να μην φορτιζει με την πρωτη το κινητο... και το εχω απο το Γενάρη... :(

 

Είναι κάτι που συμβάινει σε μπαταρίες όταν έχουν πολύ καιρό να φορτιστούν η έχουν αποφορτιστεί πάνω απο ένα σημείο για κάποιο λόγο. Αν το αφηνες 5 λεπτά πάνω στην φόρτιση θα έβλεπες ότι θα έπερνε μόνο του. Δεν νομίζω ότι έχεις πρόβλημα.

 

Γ.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να μην ειναι κατι σοβαρο.

Γενικα το φορτιζω οταν η μπαταρια αδειαζει και ειναι σχεδον τερμα...

Δεν ξερω αν ειναι προβλημα του φορτιστη ή οχι.

Προς το παρον το αφηνω ετσι κ βλεπουμε...

 

Ευχαριστώ παίδες για τις απαντησεις σας! :)

Link to comment
Share on other sites

Οταν ειναι κλειστό το τηλέφωνο και το βαζεις να φορτισει δεν φορτίζει ποτέ με τη μια. Πρεπει να το βαλεις να φορτίσει και να περιμενεις να ανοίξει(να γραψει απο μονο του ΝΟΚΙΑ), και μετά εμφανίζεται η μπαρα φορτισης.

Αυτο γινεται σε ολα τα series 60

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παει το τηλεφωνο για αναβαθμιση. Οπως ηταν λογικο ολα οσα ηταν στη μνημη του τηλεφωνου σβηστικανε. Τις επαφες μου τις κραταω στην sim. Ξαναβαζοντας τη στο τηλεφωνο δε βρικα τις επαφες μου. Στις ρυθμισεις με αφηνει να επιλεξω μνημη τηλεφωνου ή καρτα μνήμης. Πως μπορω να το κανω;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...