Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστω φιλε μου.

 

Το εκανα install...τωρα δουευει. Δε το εκανε συνεχεια βεβαια. Μερικες φορες το εκανε.

 

Θα δουμε πως παει.

 

Ευχαριστω ξανα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα παιδια.Εχω το εξης προβλημα.

Εγκατεστησα αρκετα apps τωρα τελευταια,τα οποια εχουν βαλει ενα σωρο εικονακια μεσα στο gallery με αποτελεσμα να επικρατει ενας πανικος,μεταξυ των οποιων route66 και papyrus.Με ποιο τροπο μου προτεινετε να βαλω μια ταξη:

1)μεσω profiexplorer?

2)μεσω card reader?

η

3)μεσα απο το gallery με δημιουργια καποιου album οπου θα τα πεταξω ολα αυτα τα εικονιδια εκει μεσα???

Ποιο λετε να δουλεψει απ΄τα τρια??Ευχαριστω.

θα κανεις hide στα attributes μεσω Fexplorer τους φακελους που δε θες και δε χρειαζεται να φαινονται στην εκθεση.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...πως δουλευει το PTT στα ΝΟΚΙΑ;

 

Τι ειναι αυτα τα settings που εχει;

Link to comment
Share on other sites

θα κανεις hide στα attributes μεσω Fexplorer τους φακελους που δε θες και δε χρειαζεται να φαινονται στην εκθεση.

Kι όμως εγώ που το έχω δοκιμάσει αυτό βλέπω ότι πάλι εμφανίζονται στην έκθεση και hide να τους κάνω ακόμα και αρχεία συστήματος. Μόνο με ένα προγραμματάκι ειδικό κατάφερα να τις κρύψω όντως

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση...πως δουλευει το PTT στα ΝΟΚΙΑ;

 

Τι ειναι αυτα τα settings που εχει;

To push to talk δουλευει μεσω gprs σαν walkie-talkie.

Προς το παρον δεν υποστηριζεται απο τα ελληνικα δικτυα.

Περισσοτερες πληροφοριες εδω :

http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,62518,00.html

http://www.nokia.com.gr/nokia/0,,62519,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Kι όμως εγώ που το έχω δοκιμάσει αυτό βλέπω ότι πάλι εμφανίζονται στην έκθεση και hide να τους κάνω ακόμα και αρχεία συστήματος. Μόνο με ένα προγραμματάκι ειδικό κατάφερα να τις κρύψω όντως

αν λες για φακελους που υπαρχουν απο τη μανα του, ναι εμφανιζονται αν θυμαμαι. αλλα εγω λεω για φακελους ασχετους, π.χ. του papyrus. τωρα, αν ισχυει κατι αλλο στο Ν70 δε ξερω αλλα δε βλεπω το λογο να ισχυει κατι διαφορετικο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,λοιπον μετα απο πολυ ψαξιμο(και πολλα ευαγγελια)σημερα ανακαλυψα οτι το pc suite ενω στο home pc δεν δουλευε σωστα με τιποτα οταν το εβαλα στο λαπτοπ δουλεψε κανονικοτατα.Στο home pc εχω το nero 7 ενω στο λαπτοπ οχι.Τωρα αν φταιει αυτο δεν ξερω παντωσ ηθελα να σασ το γραψω γιατι διαβασα οτι παιδευονται πολοι με αυτο
Link to comment
Share on other sites

αν λες για φακελους που υπαρχουν απο τη μανα του, ναι εμφανιζονται αν θυμαμαι. αλλα εγω λεω για φακελους ασχετους, π.χ. του papyrus. τωρα, αν ισχυει κατι αλλο στο Ν70 δε ξερω αλλα δε βλεπω το λογο να ισχυει κατι διαφορετικο.

Όχι στο Ν70 δεν ισχύει αυτό δυστυχώς, μακάρι να γινόταν. Εδώ επειδή ουσιαστικά το κινητό στην έκθεση μαζεύει κάθε φωτογραφία από όπου κι αν βρίσκεται στη μνήμη ακόμα και να κάνω με τον FExplorer ένα φάκελο κρυφό τις φωτογραφίες που περιέχονται σε αυτόν της δείχνει κανονικά. Αυτή η λειτουργία δούλευε στο 6260 μου!! Τώρα πρέπει κάθε φωτογραφία να τη κάνεις κρυφή για να μη τη βλέπει, πολύ μπέρδεμα, χάλι μαύρο...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ηι παιδες, εχω μερικες αποριες σχετικα με τις wap συνδεσεις. Οταν συνδεεσαι στο wap εκτος απο wap σελιδες υπαρχουν και κανονικα url που μπορουν να απεικονιστουν σωστα? Υπαρχουν αλλοι browser εκτος αυτου που ειναι εγκατεστημενος. Επισεις υπαρχει διαφορα οταν συνδεεσαι με wap.tim ή web-tim ? Αν ξερετε καμια τοπ ελληνικη σελιδα wap ευπρόσδεκτη.
Link to comment
Share on other sites

Όχι στο Ν70 δεν ισχύει αυτό δυστυχώς, μακάρι να γινόταν. Εδώ επειδή ουσιαστικά το κινητό στην έκθεση μαζεύει κάθε φωτογραφία από όπου κι αν βρίσκεται στη μνήμη ακόμα και να κάνω με τον FExplorer ένα φάκελο κρυφό τις φωτογραφίες που περιέχονται σε αυτόν της δείχνει κανονικά. Αυτή η λειτουργία δούλευε στο 6260 μου!! Τώρα πρέπει κάθε φωτογραφία να τη κάνεις κρυφή για να μη τη βλέπει, πολύ μπέρδεμα, χάλι μαύρο...

καταλαβα τι λες. τοτε μπορεις να χρησιμοποιησεις το System Explorer(seleQ) που νομιζω πως οταν κανεις hide ενα φακελο σε ρωταει αν θες να κανεις και τα αρχεια που ειναι μεσα :)

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι λες. τοτε μπορεις να χρησιμοποιησεις το System Explorer(seleQ) που νομιζω πως οταν κανεις hide ενα φακελο σε ρωταει αν θες να κανεις και τα αρχεια που ειναι μεσα :)

Τρέχει όμως το SeleQ στο Ν70;; Θα το δοκιμάσω απλά υπάρχει και το SmartGuard που κάνει την ίδια δουλειά αλλά παρουσιάζει προβληματάκια αφού πάντα αφήνει ένα αρχείο από το φάκελο εκτός και κάτι περίεργα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσε καποιος να μου πει τι χανω αν κανω soft reset ??

 

Ευχαριστω

ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΜΑΘΑ ΝΑ ΒΑΖΩ ΥΠΟΓΡΑΦΗ.... :X
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart

o seleq τρεχει μια χαρα στο Ν70 και κανει hide ακομα και ολοκληρους φακελους..

Δυστυχως ομως εξακολουθουν να φαινονται στην εκθεση.Μηπως πρεπει να κανω κανα restart???θα το δω...

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις σου για Cosmote Internet στο όνομα σημ. πρόσβ. γράφει 3g-internet? Kαι επίσης τσέκαρε στην Cosmote αν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία Cosmote Internet(κάλεσε στο 1212). Sorry αλλά δεν μπήκα καθόλου το Σαβ/κο. Καλημέρα!
Aπό το περίσσευμα της καρδιάς μιλάει το στόμα...;)
Link to comment
Share on other sites

Guest Tankwart
Στις ρυθμίσεις σου για Cosmote Internet στο όνομα σημ. πρόσβ. γράφει 3g-internet? Kαι επίσης τσέκαρε στην Cosmote αν είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία Cosmote Internet(κάλεσε στο 1212). Sorry αλλά δεν μπήκα καθόλου το Σαβ/κο. Καλημέρα!

 

Καλημέρα και σε σενα melanitty!!!:)

Λοιπον οι ρυθμισεις των access points στο Ν70 ειναι προεγκατεστημενες,και

1)στο "ονομα σημειου προσβασης" γραφει ΑΠΛΑ Internet ΚΑΙ ΟΧΙ 3g-internet

θα το αλλαξω και θα σου πω(μακαρι να φταιει αυτο

2)οταν πηρα την καινουργια καρτα sim μου ειχαν πει να παρω στο 1212 να ενεργοποιησω την υπηρεσια 3g για βιντεοκλησεις.Τωρα που το θυμαμαι ΔΕΝ το εχω κανει γιατι δεν προλαβαινα και δε με απασχολουσαν επειγοντως οι βιντεοκλησεις.Λες να φταιει αυτο???

Παντως ο opera μπαινει στο internet και σερφαρω κανονικα.Δεν ξερω αν ειναι το ιδιο μ'αυτο που λες,αυτο θα μου το πεις εσυ....

Παντως παω τωρα να δοκιμασω αυτα που μου ειπες και ειλικρινα σ'ευχαριστω για το ενδιαφερον σου και την πολυτιμη βοηθεια σου!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Ν70 από το expansys αλλά δεν έχει ελληνικά.

Τί μπορώ να κάνω?

Γίνεται αναβάθμιση μέσω net?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Πήρα το Ν70 από το expansys αλλά δεν έχει ελληνικά.

Τί μπορώ να κάνω?

Γίνεται αναβάθμιση μέσω net?

 

Kαλοριζικο φιλε μου.

Για αλλαγη γλωσσας θα πρεπει να πας σε Νοκια shop .Δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κατι

αλλο. Η αλλαγη γλωσσας ,στοιχιζει 15 € περιπου.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

o seleq τρεχει μια χαρα στο Ν70 και κανει hide ακομα και ολοκληρους φακελους..

Δυστυχως ομως εξακολουθουν να φαινονται στην εκθεση.Μηπως πρεπει να κανω κανα restart???θα το δω...

Όντως και είναι άψογος!!! Πολύ καλύτερος από το Fexplorer αλλά δεν έχει τη λειτουργεία "cut";; Μόνο το "copy" βρήκα. Λοιπόν όσον αφορά το να κρύψεις αρχεία συμβαίνει το εξής κουφό που ανακάλυψα μετά από αρκετά πειράματα χθες... Αν κρύψεις ένα φάκελο με όλα τα αρχεία μαζί τότε στα εμφανίζει κανονικά στην έκθεση, αν όμως επιλέξεις όλα τα αρχεία μέσα στο φάκελο και τα κρύψεις τότε δεν εμφανίζονται! Αν στη συνέχεια κρύψεις και το φάκελο πάλι δεν εμφανίζονται και το πιο κουφό είναι ότι αν στο φάκελο που έχεις ήδη κρυφό με τα αρχεία τα κρυφά προσθέσεις κάποιο καινούργιο αρχείο χωρίς να το κάνεις κρυφό πάλι δε φαίνεται... Δε ξέρω γιατί όλα αυτά τα κουφά, μάλλον για να δυσκολεύουν τη ζωή μας...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Kαλοριζικο φιλε μου.

Για αλλαγη γλωσσας θα πρεπει να πας σε Νοκια shop .Δυστυχως δεν μπορεις να κανεις κατι

αλλο. Η αλλαγη γλωσσας ,στοιχιζει 15 € περιπου.

Σε ευχαριστώ

Δυστυχώς εδώ που είμαι δεν έχει Nokia shop

Βρήκα ένα πρόγραμμα που λέγεται localization.greek.1.41.sis

Το έχετε δοκιμάσει?Το έβαλα και το κινητό μου τα έπαιξε.Του έκανα format για να φτιάξει

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ

Δυστυχώς εδώ που είμαι δεν έχει Nokia shop

Βρήκα ένα πρόγραμμα που λέγεται localization.greek.1.41.sis

Το έχετε δοκιμάσει?Το έβαλα και το κινητό μου τα έπαιξε.Του έκανα format για να φτιάξει

Psiloc γαρ...:)

Link to comment
Share on other sites

kalispera paides...simera ekana kai egw anavathmisi tou kinitou mou!!! exw tin

V 3.0546.2.3 18-11-05 RM-84:) to radio eftiaxe! ti allo na koitaksw na dw an exei provlima xerete na m pite???? kai kati akoma...mporw na apenergopoihsw tis fwnitikes kliseis???

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

γεια σας σε ολους

προτιθεμαι να παρω ενα Ν70 και μου ειπε ο πωλητης οτι εχουν αναφερθει καποια προβληματα στο τηλεφωνο

Επειδη δεν εχω δει κατι τετοιο πουθενα θα ηθελα να ρωτησω κατοχους του Ν70 αν εχουν μια τετοια εμπειρια η ειναι κακη πληροφοριση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Psiloc γαρ...:)

Τί σημαίνει αυτό?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

γεια σας σε ολους

προτιθεμαι να παρω ενα Ν70 και μου ειπε ο πωλητης οτι εχουν αναφερθει καποια προβληματα στο τηλεφωνο

Επειδη δεν εχω δει κατι τετοιο πουθενα θα ηθελα να ρωτησω κατοχους του Ν70 αν εχουν μια τετοια εμπειρια η ειναι κακη πληροφοριση!!!!

file mou an theleis na pareis ena aplo kinito pare aplo...an theleis na asxolithis me efarmoges pare to N70 einai s60 kai exei treles efarmoges...twra ta provlimatakia ite einai polla ite liga diwrthononte me anavathmisis i pach... to n 70 einai trelo kinito gia emena...eixa kapoia provlimata simera tou ekana anavathmisi eftiaxan...k se kamposous mines tha vgei i ekdosi V 4 .... an theleis na asxolithis me efarmoges perisotero parto...!

 

paidia kati pou thelw na m peite:

1:epidi evala tin teleutea ekdosi pou eipa kai parapanw mporite na m pite ti na koitaxw gia na dw ean exei provlima to kin??? dld ena problem sinithismeno...

 

2: mporw na apenergopoihsw tin fwnitikes kliseis???

 

3: thelw na m pei opoios xerei ena programa kalo gia kathari ixografisi kai 2on ena programma pou na ruthmizeis na klinei to kin tin wra pou tha to ruthmiseis...i ean ginete na anoigei ki olas! tx:)

Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

To Nokia N70 Ring Tone patch file το εχεις εγκαταστησει?

http://www.europe.nokia.com/nokia/0,,77767,00.html

 

 

Φιλε μου δοκιμασα το patch και τωρα οταν με παιρνει καποιος, αντι να χτυπαει στον ηχο που εχω επιλεξει..χτυπαει σε ΝΟΚΙΑ Tune!!!

 

Εντελως κουλο!

 

Τι να κανω; Μου εχει σπασει τα νευρα!!!

 

Οταν το κανω reboot φτιαχνει, η οταν ξαναεπιλεγω το profile. Οσο δε παρω κανενα τηλεφωνο...λειτουργει κανονικα ο ηχος που εχω επιλεξει. Οταν παρω καποιον, και μετα με καλεσουν...χτυπαει σε NOKIA Tune!

 

Βοηθεια παιδια...εχει συμβει σε κανεναν αλλο;

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...