Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε γμτ έχω παρατηρήσει ότι σε μερικά themes στο Ν70 όταν έρχεται ένα νέο μύνημα λέει "1 νέο μήνυμα" αλλά δεν δείχνει το φακελάκι.. Μήπως ξέρει κανείς πάιζει;;

ειναι μαλλον μερικη ασυμβατοτητα του Ν70 με τα θεματα ή μπορει να φταινε εξ ολοκληρου τα θεματα. το κανει και το 6600 μου στα ερωτηματικα, θαυμαστικα(οταν πατας διαγραφη κλπ). :)

 

@Lux, σε βλεπω για φορματ :whistle:...πολυ αργο μου φαινεται ενω δεν ειναι ετσι. ειδικα σε σχεση με το 3230.

Link to comment
Share on other sites

Η πλάκα είναι ότι είναι themes για Ν70-90 αυτά που το κάνει! ΧΑΧΑ Μπορεί να φταίει το theme, όντως...
Link to comment
Share on other sites

πατας οχι το κοκκινο κουμπι..το διπλα του(το αριστερο)..αυτο με το οποιο οταν το πατας μιλας με ανοιχτη ακροαση..
Link to comment
Share on other sites

ακομα να μπω στις φωνητικες κλησεις.. μαλλον θα κανω format :(

 

αλλο που παρατηρησα ειναι οτι μετα απο μιση ή μια ωρα συνεχους χρησης το κινητο ζεσταινεται και κανει restart απο μονο του! το ιδιο ακριβως γινοταν και στο 3230. ολα τα s60 ετσι ειναι;

 

τελικα η αυτονομια ειναι μαματη!! στην αρχη ηταν στην διπλη λειτουργια και τελειωνε αμεσως. ( ειχα αρχιζει να φοβαμαι ). αλλα οταν εβαλα GSM σημερα το πρωι και μεχρι τωρα δεν εχει πεσει καθολου η μπαταρια. το κινητο το χρησιμοποιησα για περιπου 4 ωρες με βιντεο και διαφορες αλλες χρησεις!! ( πηγαμε εκδρομη για αυτο :p )

 

metatropi mpeg se avi xerei kaneis?
προφανως τα βιντεο που θελεις να μετατρεψεις θα τα βαλεις στο κινητο οποτε κατεβασε το smartmovie converter
Link to comment
Share on other sites

αλλο που παρατηρησα ειναι οτι μετα απο μιση ή μια ωρα συνεχους χρησης το κινητο ζεσταινεται και κανει restart απο μονο του! το ιδιο ακριβως γινοταν και στο 3230. ολα τα s60 ετσι ειναι;
οχι και δε νομιζω να ειναι κανενα ετσι. καποια αλλη εξηγηση θα υπαρχει. ουτε τα λαπτοπ δεν ειναι ετσι :). οτι ζεσταινονται, ζεσταινονται αλλα το κρατας και με το χερι, δε γινεται αλλιως.

τελικα ειναι "μαματο" ή οχι; :p

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στην ευχαρηστη θεση να σας ανακοινωσω οτι υστερα απο 15 ακριβως μερες πηρα πισω το πολυποθητο Ν70 μου..αυτο που εφταιγε ηταν καποιες περιτες εφαρμογες που ειχα βαλει και δημιουργουσαν προβλημα..η λυση ηταν να κανω φορματ ,αλλα απο βιασυνη μου το πηγα 2 φορες στη νοκια!!!με αποτελεσμα..το κινητο να το χρησιμοποιω 1 μηνα και οι 2 να ειναι στα κεντρικα της νοκια!!!

γι αυτο προσοχη σε οτι κανετε!!!

Link to comment
Share on other sites

good news finally :)

 

αληθεια, πως εβγαλες το συμπερασμα οτι φταιγανε οι εφαρμογες και λυθηκε με το φορματ; τι σου ειπανε τελικα;

Link to comment
Share on other sites

συγκεκριμενα ειπαν..-να προσεχεις τι βαζεις στο κινητο..

στο χαρτι αναφορας που λενε τι εκαναν λεει !επαναπρογραμματισμος..δηλαδη φορματ..επισης υποψιαζομαι οτι εφταιγε κατι απο την καρτα μνημης διοτι οταν το βαλα με καρτα μνημης την προηγουμενη φορα μου εμφανησε το ιδιο προβλημα,ενω τωρα που δεν την εβαλα απο την αρχη δεν εχει προβλημα..επισης να τονισω οτι εκανα φορματ και την καρτα μνημης..!

 

τωρα που το λεμε εφαρμογες.ριξτε μια ματια και στην νεα υπογραφη μου!!!

Link to comment
Share on other sites

re paidia ama patisw to koumpi panw apo to kokkino gia liga sec mou leei miliste twra....den thelw egw auto!....gia na dw an exw valei mia fwnitiki klisi se mia epafi pou tha paw??? kai kati allo.... se oles mou tis epafes px an parw mia epafi mou giwrgos kin...kai patisw to kentriko koumpi tou joystic tha m vgalei to til tis epafis...ekei sto til tis epafis terma dexia exei ena eikonaki pou einai san ena kefalaki me anoixto to stoma kati tetoio apo ta plagia omws " :) " ti einai auto??? thanks:)
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

re paidia ama patisw to koumpi panw apo to kokkino gia liga sec mou leei miliste twra....den thelw egw auto!....gia na dw an exw valei mia fwnitiki klisi se mia epafi pou tha paw??? kai kati allo.... se oles mou tis epafes px an parw mia epafi mou giwrgos kin...kai patisw to kentriko koumpi tou joystic tha m vgalei to til tis epafis...ekei sto til tis epafis terma dexia exei ena eikonaki pou einai san ena kefalaki me anoixto to stoma kati tetoio apo ta plagia omws " :) " ti einai auto??? thanks:)

Εκει που εισαι, επιλογες > αναπαραγωγη φρασης.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συμβαίνει το εξής : Όταν κάνω restart τη συσκευή ή γενικά αν τη σβήσω και την ξαναανοίξω δεν κρατάει τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων. Μπορεί να μην κρατάει κι άλλες αλλά δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο. Για παράδειγμα δεν μου έρχονται αναφορές. Θα πρέπει κάθε φορά να πηγαίνω να το ενεργοποιώ. Το έχει κανείς αυτό το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

help !!πρίν παθω κανένα εγκεφαλικο!!

Χθές το πήρα !!

προσπαθώ να συγχρονίσω τις επαφές απο το Outlook2003,

χρησιμοποιότας το καλώδιο που ήταν στην συσκευασία

Το Pcsuite αναγνωρίζει κλτπ το κινητό κανένα πρόβλημα

Μόλις πάω να κάνω συγχρονισμό δεν μεταφέρει τίποτις

και μου βγάζει κατι κουλά όπως το "Το άνοιγμα του Outllook απέτυχε" ,να ορίσω χρήστη κλτπ

Μήπως o συγχρονισμός θέλει BT?

H Εκδοση είναι 3.0546.2.3 ,θελει αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι φταίει αυτό , μάλλον κάτι δεν κάνεις σωστά. Μήπως δεν τρέχει το Outlook? Έχεις εγκατεστημένο το Microsoft Outlook? Χρησιμοποίησε το Outlook Express
Link to comment
Share on other sites

Κατι αρκετά απλο δεν κάνω σωστά όπως πάντα ...αλλα τι όμως ?

Δηλαδή εσυ δεν εχεις πρόβλημα ,ενημερώνεις το Ν70 με το Outlook μεσω του USb καλωδίου χωρίς πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

help !!πρίν παθω κανένα εγκεφαλικο!!

Χθές το πήρα !!

προσπαθώ να συγχρονίσω τις επαφές απο το Outlook2003,

χρησιμοποιότας το καλώδιο που ήταν στην συσκευασία

Το Pcsuite αναγνωρίζει κλτπ το κινητό κανένα πρόβλημα

Μόλις πάω να κάνω συγχρονισμό δεν μεταφέρει τίποτις

και μου βγάζει κατι κουλά όπως το "Το άνοιγμα του Outllook απέτυχε" ,να ορίσω χρήστη κλτπ

Μήπως o συγχρονισμός θέλει BT?

H Εκδοση είναι 3.0546.2.3 ,θελει αναβάθμιση?

χμμμ..για δες εκει που λεει στις ρυθμισεις για προχωρημενους..και πατα εκει στην διευθυνση..και επελεξε αυτο που θες να κανεις...:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λες να μην το εχω κάνει?

Το μόνο που παρατηρώ είναι πως είναι απενεργοποιημένη η επιλογή "Στοιχεια email"

Το Nokia Pc synch δεν μου ανοίγει τους καταλογους του Outlook

 

Επαναλαμβάνω μπορείς να κάνεις Συγχρονισμο με το usb καλώδιο η Θέλει Bluetοοth καλώδιο?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα αντιμετωπίσει το πρόβλημα με το outlook... Τη λύση τη βρήκα από ένα άλλο thread με τίτλο "Πρόβλημα σύνδεσης του Ν70 με το pc". Ψάξε εκεί και λέει τι να κάνεις... Σε μένα είχε λύθει, τώρα αν φταίει κάτι άλλο δε ξέρω! Δοκίμασε όμως δε χάνει τπτ

 

EDIT: Συγκεκριμένα κάνε αυτό...

Loipon i lisi einai i eksis, pigenete Start->Run kai pliktrologitai "Regsvr32.exe %Windir%\System32\Ole32.dll" (xoris ta " vevea) ke avto itan !!!

 

 

Αλλά διάβασε και το υπόλοιπο threadaki για απορίες (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=89051)

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω προβλημα συνδεσης με το PC .Αυτό δουλευει?

Ο Συγχρονισμός με το Outlook δεν δουλευει

Αυτό βγάζει

"Το PC Sync δεν μπόρεσε να αποκτήσει πρόσβαση σε ένα έγκυρο προφίλ του Outlook. Εκτελέστε το Outlook και ρυθμίστε τις παραμέτρους του προφίλ χρήστη"

 

Μου χει σπάσει τα ... αυτό το προφιλ

Link to comment
Share on other sites

μην ανυσηχεις..δεν ειναι τιποτα..απλα ανοιξε(τρεξε) το outlook και βγες απο τον οδηγο..;)

προφανως δεν το εχεις ξαναχρησιμοποιησει γι αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές!!

 

Δηλαδή μπορείς να κάνεις Synch με το Outlook χωρίς να χρησιμοποιήσεις Bluetooth σύνδεση ?

Μόνο με αυτό τον τρόπο πέρασα τις επαφες μέχρι στιγμής απο το 6600 στο Ν70 ,γιατί το Ν70 μπορεί να δουλέψει και χωρίς την sim ,και εχει την δυνατότητα στα Εργαλεία>Μεταφορά.

 

Επαναλαμβάνω πως προσπαθω με το «σειριακο» usb καλώδιο που ήταν στην συσκευασια και το λέω αυτό γιατι...Ξεκινά το Synch ,ανοιγει το Ν70 και με ρωτά «Ο διακομιστής Nokia Pc Suite θα αρχίσει τον συγχρονισμό.Συνέχεια?»

Το Nokia Pc Suite στο Συνδεσιμότητα>Συχρονισμός εχει μόνο την σύνδεση μέσω BT σαν επιλογή (και μεσω ιστου) για αυτή την δουλειά.

Μόλις πατήσω Ναι ,μου βγάζει «Αρχικοποίηση» στο Ν70 και εκει σταματά η Ιστορία. Μήνυμα λάθους?αυτό που εβαλα πιο πάνω, με τα Profile του Οutllook.

Αν παώ Sych-Ρυθμισεις ,Δημιουργεια νέων ρυθμίσεων ,επιλεξω το Outlook,επιλέψω τι θέλω να κάνω synch (δεν μου επιλέγει το mail?) ,και επιλέξω το outlook profile εδω αρχίζουν τα κουλά.Με ρωτά υστερα οτι εχω αλλάξει profile και πρέπει να το επανεπιλέξω ,Πάω να επιλέξω τις κατηγορίες του Outlook (Επαφες ,Ημερολόγιο κτλπ) και μου βγάζει το μήνυμα «Αποτυχία ανοίγματος του Outlook

Link to comment
Share on other sites

Koιτάξτε κουφό που έπαθα σήμερα, ανοίγω το ΒΤ να στείλω κάτι κάνω αναζήτηση και δε βρίσκει καμία συσκευή. Μπα λέω θα κόλλησε το κλείνω το ανοίγω τίποτα. Εντωμεταξύ οι άλλοι με βρίσκουν κανονικά και μπορούν να μου στείλουν εγώ όμως σε κάθε αναζήτηση αποτυχία. Δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κρυφοί οι άλλοι γιατί το έλεγξα και το δοκίμασα και με 4 διαφορετικές συσκευές. Το έχει πάθει κανένας; Το μόνο περίεργο που έκανα τελευταία είναι τα παιχνιδάκια του n-gage που έβαλα και τα περίεργα libs που πέρασα αλλά ακόμα και να το ανοίξω χωρίς κάρτα μνήμης δε βρίσκει τίποτα. Τι στο καλό μπορεί να φταίει;; Πρέπει να κάνω φορμάτ να δω αν θα είναι οκ μετά αλλά τώρα δε προλαβαίνω να μπω σε τέτοια διαδικασία από την άλλη βδομάδα που τελειώνω εξετάσεις. Το έχει πάθει ποτέ κανένας;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

τα libs παντως απο ngage δημιουργουν προβληματα στη συνδεσιμοτητα απ'οτι λεγεται. εβγαλες και την καρτα βεβαια οπως ειπες. συνηθως τετοια προβληματα, με φορματ λυνονται δυστυχως :O
Link to comment
Share on other sites

εχει παρατηρησει κανεις οτι οταν εισαι στο προφιλ εκτος συνδεσης δεν μπορεις να ακουσεις ραδιο?
My Devices:Motorola timeport,one touch 701,se t29,N 6510,Siemens s55,5100,6610,3650,se p800,6600,7610,6630,nokia n70,nokia 6101,se k310,nokia n73,nokia 5500d,se k800i,Htc p3300,Htc p3600i,SE k850i vf,samsung d880,samsung d980,Htc touch diamond white,Samsung omnia2,nokia e52,blackberry 9700,Htc hero,Htc Desire,Iphone 4 16gb,Iphone 4s 64gb,samsung x-cover,samsung galaxy s3 mini,iphone 5s,iphone 6,samsung s6,note 5,mi max , mi5s plus ...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...