Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν γινετε τιποτα ετσι.. :O

το σκευτηκα κ εγω το δοκιμασα αλλα τιποτα..

διαγραφονται αυτα που ειχα πριν...

 

Αν ανοιγες το φάκκελο μαιλ και έκανες αντιγραφή του υποφακκέλους στο φάκκελο μαιλ της νέας κάρτας.... λέμε τώρα.

 

Αν και πάλι δεν γίνεται τίποτα τότε ενα πρόγραμα που λέγεται message storer ίσως σε σώσει. Αυτό που κάνει είναι να κάνει .txt τα μυνήματα και να τα σώζεισ στον Η/Υ. Απ ότι είδα το Message Storer 1.00 είναι συμβατό με το Ν70. Προσωπικά δεν το έχω δοκιμάσει.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Re paidia sorry alla epsaxa kai den to brika, den moy syndeei to kinhto me to pc.Perasa kanonika to pc suite alla den syndeetai,to kalodio moy eina ca53 lete na fteei to kinezaki???

 

 

To idio akrivos provlima exo kai ego, to mono pou katafera na kano einai backup tis epafes apo to kinito sto pc....

Eno deixnei pos einai syndedemeno den deinei dynatotita na deis ta arxeia pou exei mesa to kinito, oute ne metafereis kati apo pc se kinito :( :mad:

Link to comment
Share on other sites

To idio akrivos provlima exo kai ego, to mono pou katafera na kano einai backup tis epafes apo to kinito sto pc....

Eno deixnei pos einai syndedemeno den deinei dynatotita na deis ta arxeia pou exei mesa to kinito, oute ne metafereis kati apo pc se kinito :( :mad:

Μέχρι χθές είχα κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το pc suite.Δε δούλευε ούτε με bluetooth ούτε με το κα(κ)ώδιο.Κατάφερα όμως να το λύσω (τυχαία οφείλω να ομολογήσω) και τώρα πλέον το pc suite δελεύει κανονικά (και με το νόμο) μετά απο ένα μήνα που έχω το τηλέφωνο. Πριν λίγο έστειλα ένα, αρκετά μεγάλο θα έλεγα, pm σ'ένα φίλο και του εξηγούσα πως έλυσα το πρόβλημα. Αν θές μπορώ να σου στείλω το ίδιο (λόγω μεγέθους) pm μπας και πάρεις καμία ιδέα για το τι να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί παίζει ρόλο το δίκτυο?

 

Οταν ειναι σε gsm καταναλωνει λιγοτερη μπαταρια.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθές είχα κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το pc suite.Δε δούλευε ούτε με bluetooth ούτε με το κα(κ)ώδιο.Κατάφερα όμως να το λύσω (τυχαία οφείλω να ομολογήσω) και τώρα πλέον το pc suite δελεύει κανονικά (και με το νόμο) μετά απο ένα μήνα που έχω το τηλέφωνο. Πριν λίγο έστειλα ένα, αρκετά μεγάλο θα έλεγα, pm σ'ένα φίλο και του εξηγούσα πως έλυσα το πρόβλημα. Αν θές μπορώ να σου στείλω το ίδιο (λόγω μεγέθους) pm μπας και πάρεις καμία ιδέα για το τι να κάνεις.

 

an 8a sou itan evkolo na to kaneis, 8a sou elega ena megalo evxaristo :)

Link to comment
Share on other sites

για το pc suite δεν ξερω εαν ειναι προβλημα λειτουργικου αλλα εμενα {κατοχος 6600,ακομα!} μου εκανε παρομοιο προβλημα μεχρη που εκλεισα ολα τα anti virius του pc και μετα συνδεθηκε κανονικα! try it ;)

:yahoo:

τσικι-τσικι τσικι-τσικι....ουαααα

Link to comment
Share on other sites

δεν γινετε τιποτα ετσι.. :O

το σκευτηκα κ εγω το δοκιμασα αλλα τιποτα..

διαγραφονται αυτα που ειχα πριν...

κι ομως υπαρχει λυση, τωρα το σκεφτηκα. λοιπον, θα αντιγραψεις το φακελο μειλ της παλιας καρτας στον υπολογιστη και θα το μετονομασεις π.χ. maila. μετα θα βαλεις την καινουργια καρτα στο καρντ ριντερ και θα αντιγραψεις τον φακελο maila στην καινουργια, ετσι θα εχεις δυο φακελους, ενα mail και εναν maila. μετα, θα αντιγραψεις τον φακελο maila στη μνημη τηλεφωνου(νομιζω γινεται με τον νεο Fexplorer) και θα σβησεις τον φακελο mail απο τη μνημη τηλεφωνου(εννοειται οτι εχεις βαλει να αποθηκευονται στην καρτα) και υστερα θα μετονομασεις τον φακελο maila σε mail και θα εχεις κανονικα ενα φακελο mail στη μνημη τηλεφωνου. μετα θα διαγραψεις το αρχειο index που βρισκεται στο φακελο c:\system\mail\index και θα πας στα μηνυματα>επιλογες>ρυθμισεις>αλλο>μνημη σε χρηση>μνημη τηλεφωνου και θα σε ρωτησει αν θες να αντιγραψει τα μηνυματα στη νεα μνημη και μετα αν θες να διατηρησεις τα αρχικα μηνυματα(στο 6600 τουλαχιστον ρωταει), αυτα που εχεις στη μνημη τηλεφωνου δηλαδη. οποτε τοτε θα εχεις ολα τα μηνυματα, παλια και καινουργια στη μνημη τηλεφωνου. μετα μπορεις να διαγραψεις το index απο E:\system\mail\index και θα πας παλι να αλλαξεις τη χρησιμοποιουμενη μνημη βαζοντας την καρτα μνημης και θα σε ρωτησει παλι αν θα αντιγραψει τα μηνυματα στη νεα μνημη, θα πατησεις ναι και μετα αν θες να διατηρησεις(αν εχουν μεινει) τα ηδη υπαρχοντα μηνυματα και θα πατησεις οχι αφου ελεγξεις οτι υπαρχουν παλια και νεα στα μηνυματα. ελπιζω να καταλαβες. μηπως επρεπε να το γραψω στο θεμα "αντιγραφη μηνυματων στη νεα καρτα κλπ";;:p

 

edit: o Fexplorer αντιγραφει τον φακελο αλλα δυστυχως οχι το περιεχομενο. ομως ο Systemexplorer(πρωην seleQ) το κανει, απλα θ'αργησει λιγο :O . ας το δοκιμασει καποιος με λιγα μηνυματα πρωτα για να μη την ακουσω απο τον kostakiss :D

Link to comment
Share on other sites

για το pc suite δεν ξερω εαν ειναι προβλημα λειτουργικου αλλα εμενα {κατοχος 6600,ακομα!} μου εκανε παρομοιο προβλημα μεχρη που εκλεισα ολα τα anti virius του pc και μετα συνδεθηκε κανονικα! try it ;)

Κι εγώ απ'τις πρώτες ενέργειες που έκανα όταν είδα οτι δε δούλευε το pc suite ήταν να απενεργοποιήσω ο,τι firewall, antispyware, antivirus και anti-αηδία έχω στο pc, αλλά φως δεν είδα. Είχε μουλαρώσει το άτιμο! Και είχε μια αρκετά περίεργη δυσλειτουργία: ενώ το τηλέφωνο φαινόταν συνδεδεμένο κανονικά με το pc, δούλευε μόνο ο συγχρονισμός με το outlook και το backup των επαφών. ό,τι έιχε να κάνει με τις επαφές δηλαδή. ό,τι είχε να κάνει με μεταφορά αρχείων άλλα και το phone browser δε δούλευαν.

Link to comment
Share on other sites

σε gsm or 3g δικτυο?

 

 

Se gsm. Aκόμα έχω βάλει το χρόνο φωτισμού στα 5s και όριο εξοικονόμισης ενέργειας στο 1min. Φωτεινότητα κανονικά, στη μέση.

Link to comment
Share on other sites

Στο Πλαίσιο έχει εξαντληθεί και στα voda shops δεν βρήκα. Η επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας για voda είναι μετά τις 28/11.

Υπομονή...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι στιγμης το εχω φορτισει 2 φορες απο αδεια φυσικα μπαταρια και το μεγιστο που εχει κρατησει ειναι 2.5 μερες ολοκληρες. Πιστευω εχει κιαλλα να δωσει η μπαταρια! :cool:

 

Αυτο που δεν μου αρεσει μεχρι στιγμης ειναι το backround. Βαζω μια εικονα και της χαλαει την αναλυση, την μεγενθυνει χωρις λογο και φαινεται πραγματικα ασχημα... εχει κανεις κατι υποψιν του γιαυτο το προβληματακι(ενοχλητικο αν μη τι αλλο...)

 

Και το μεγαλο προβλημα...Το κινητο ειναι κλειδωμενο στην Orange( εταιρια κινητης τηλεφωνιας στο UK) υπαρχει καποιος στην Ελλαδα που να τα ξεκλειδωνει? Διοτι εδω μου ζητανε 50 λιρες...(80 ευρω...) :w00t: :w00t: :w00t:

 

Και ακομα μια ερωτηση(μαλλον χαζη.. :O )

 

Κατεβασα ορισμενα themes απο το αντιστοιχο τοπικ και εγινε install ομως το backround δεν αλλαξε αλλα παρεμεινε αυτο που ειχα πριν εγκαταστησω τα themes. Πως μπορω να ενεργοποιησω και το backround στο αντιστοιχο theme? Ευχαριστω προκαταβολικα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθές είχα κι εγώ το ίδιο ακριβώς πρόβλημα με το pc suite.Δε δούλευε ούτε με bluetooth ούτε με το κα(κ)ώδιο.Κατάφερα όμως να το λύσω (τυχαία οφείλω να ομολογήσω) και τώρα πλέον το pc suite δελεύει κανονικά (και με το νόμο) μετά απο ένα μήνα που έχω το τηλέφωνο. Πριν λίγο έστειλα ένα, αρκετά μεγάλο θα έλεγα, pm σ'ένα φίλο και του εξηγούσα πως έλυσα το πρόβλημα. Αν θές μπορώ να σου στείλω το ίδιο (λόγω μεγέθους) pm μπας και πάρεις καμία ιδέα για το τι να κάνεις.

 

μηπως εσυ θα μπορουσες να μου το στειλεις μιας και εχω ζοριστει πολυ και δε βγαζω ακρη; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Και ακομα μια ερωτηση(μαλλον χαζη.. :O )

 

Κατεβασα ορισμενα themes απο το αντιστοιχο τοπικ και εγινε install ομως το backround δεν αλλαξε αλλα παρεμεινε αυτο που ειχα πριν εγκαταστησω τα themes. Πως μπορω να ενεργοποιησω και το backround στο αντιστοιχο theme? Ευχαριστω προκαταβολικα! ;)

 

Είναι υπερβολικα απλο!Πας στα THEMES, και πατάς επιλογές πάνω στο theme που έχεις ενεργοποιημένο.Επιλέγεις επεξεργασία.Πρώτη πρώτη επιλογή είναι για την ταπετσαρία!Λογικά αφού έχεις κάποιο backgroynd θα σου εμφανίζει "οριζ.από χρήστη".Άλλαξε το σε "καμία" και είσαι έτοιμος! ;)

 iPhone 3G S⃣
Link to comment
Share on other sites

μηπως εσυ θα μπορουσες να μου το στειλεις μιας και εχω ζοριστει πολυ και δε βγαζω ακρη; :blink:

 

Πολύ ευχαρίστως να σου το στείλω. Βέβαια, όπως έχω αναφέρει, δεν άκολουθησα κάποια συγκεκριμένη "στρατηγική" για να λύσω το πρόβλημα. Λύθηκε κατόπιν τυχαίων ενεργειών που έκανα, οι οποίες δεν ξέρω αν θα είναι το ίδιο τελεσφόρες (μακάρι να είναι) και στην δική σας περίπτωση. Η αμφιβολία μου έγκειται στο οτι ενώ στην ουσία το πρόβλημα της επικοινωνίας του pc suite με το τηλ. λύθηκε μέσω των ρυθμίσεων του bluetooth απο το pc (λεπτομέρειες στο pm), περιέργως άρχισε να λειτουργεί και το usb καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπερβολικα απλο!Πας στα THEMES, και πατάς επιλογές πάνω στο theme που έχεις ενεργοποιημένο.Επιλέγεις επεξεργασία.Πρώτη πρώτη επιλογή είναι για την ταπετσαρία!Λογικά αφού έχεις κάποιο backgroynd θα σου εμφανίζει "οριζ.από χρήστη".Άλλαξε το σε "καμία" και είσαι έτοιμος! ;)

 

 

Φιλε ευχαριστω για το χρονο σου.

 

Το δοκιμασα και ειναι επιλεγμενο το 'default'. Απο κατω λεει user defined. Το επελεξα και με συνεδεσε για να κατεβασω backrounds απο το ιντερνετ... :cry:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω παρατηρησει οτι σε ολα τα java παιχνιδια υπαρχουν κολληματα στην κινηση.το χει αυτο το προβλημα κανεις αλλος?υποπτευθηκα μηπως φταιει το norton το απενεργοποιησα αλλα τα ιδια.τα παιχνιδια ειναι:fifa06,motogp3,burgertime special etc
Link to comment
Share on other sites

re paidia sas akoyo oloys na exete problimata me to pcsuite.emena pantos leitoyrgei kanonika .an kai to theoro blakeia(prosopiki mou apopsi) einai xrisimo mono gia buckup.me 12 euro pairneis ena card reader pou einai makran kalitero apo usp kai bluetooth.gia metafora arxeion mp3 kai games ngage einai oti kalitero.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...