Jump to content

[Επίσημο] Nokia N70


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε φιλε mi3s μπορείς να με βοηθήσεις με την ερωτηση μου σε παρακαλώ?

Το μόνο που θα μπορούσα να υποθέσω και να σε ρωτήσω είναι αν η έκδοση του λογισμικού σου είναι παλιά!?

 

Και μια ερώτηση δικιά μου:Μήπως ξέρει κανείς θα βάλω αρχείο .tdf στο κινητό.Προσπαθώ να φτιάξω θέμα στο Carbide.ui S60 Theme Edition 3.1 και δεν έχω καταφέρει τίποτα ακόμα.Δε θέλω τίποτα υπερβολικό,Μια εικόνα να προσαρμόσω μια για επιφάνεια και μια για μέσα στο μενού,και να βγεί σε μορφή .sis που να λειτουργεί στο κινητό!Δώστε μου μια-δυό συμβουλές!:);):wacko:

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση έιναι.Προχθές το αγόρασα.Ν70 Μ.Ε έχω.Εσύ βάζεις screensavers?Λειτουργούν και όταν είναι κλειδωμένο

 

Θα προτεινα να μην το κλειδωνεις τοτε, και 2ον, τα screensavers

"τρωνε" μπαταρια ,οποτε απενεργοποιησε το να ησυχασεις .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, κατεβασα το nokia software updater, εκανα και εγω την αναβάθμιση λογισμικου και ολα οκ, μπορει να μου πει καποιος πως βλεπω ποια έκδοση μπήκε και τι καινουριο εχει αυτη η έκδοση?

ευχαριστω και καλη χρονια!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πατα *#0000# και θα δεις την εκδοση λογικα θα ειναι η 5.0638.3.0.1 . Παιδια ξερετε κανενα καλο msn (οχι demο) για να ανταλασω αρχεια με φιλους και γενικα να ειναι με πολλες δυνατοτητες? Πειτε καμια καλη προταση, επισης θελω να βγαλω το κοριτσι μου φωτο απο την μπροστινη καμερα, θελω ενα προγραμμα που θα το βαζω να τραβαει φοτο η να κανει βιντεο και να το εχω στο παρασκηνιο και να μην φαινεται τπτ απλα το μερος που θα βλεπει π.Χ. Μυνηματα ,επαφες κτλ δηλαδη σαν να μην τρεχει τετοιο προγραμμα..! Θα σας ειμαι ευγνωμων αν με βοηθισετε!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Φιλε πατα *#0000# και θα δεις την εκδοση λογικα θα ειναι η 5.0638.3.0.1 . Παιδια ξερετε κανενα καλο msn (οχι demο) για να ανταλασω αρχεια με φιλους και γενικα να ειναι με πολλες δυνατοτητες? Πειτε καμια καλη προταση, επισης θελω να βγαλω το κοριτσι μου φωτο απο την μπροστινη καμερα, θελω ενα προγραμμα που θα το βαζω να τραβαει φοτο η να κανει βιντεο και να το εχω στο παρασκηνιο και να μην φαινεται τπτ απλα το μερος που θα βλεπει π.Χ. Μυνηματα ,επαφες κτλ δηλαδη σαν να μην τρεχει τετοιο προγραμμα..! Θα σας ειμαι ευγνωμων αν με βοηθισετε!

Νομίζω έχω δεί τέτοιο πρόγραμμα αλλά νομίζω ήταν για τη κύρια κάμερα,και όχι για τη δεύτερη;):)!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια! Να σας πω η μπαταρια 6c με τα 1070mah ειναι συμβατη?Με το ν70. Απο οτι καταλαβα κερδιζω 4-6 ωρες επιπλεον χρονο,επισης ξερει κανεις κανενα προγραμμα που μπορω να βαλω να παιζει μια μουσικη-απατη οταν με καλει καποιος νομιζοντας οτι ειμαι εξω αφου οταν θα του μιλαω θα παιζουν ταυτοχρωνα ηχοι.. Βρηκα 1 αλλα θελω να κοιταξω και αλλες εφαρμογες.. Α! Αν ξερει καποιος ενα καλο μσν ας μου πει! Ευχαριστω προκαταβολικα!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω από πέρυσι το Ν70 και ακόμη δεν του έχω κάνει αναβάθμιση (είναι στην έκδοση 2.0536.0.2). Πήγα λοιπόν να του κάνω μέσω του Nokia Updater και ενώ αναγνωρίζει το κινητό και ψάχνει για διαθέσιμες αναβαθμίσεις, μου βγάζει ότι δεν υπάρχουν και ότι έχει προκύψει "internal module error". Τι συμβαίνει;

Επίσης, ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να το μετατρέψω σε ME.

Ευχαριστώ πολύ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, αληθευει οτι το Ν70 ειναι απο τα χειροτερα κινητα απο αποψης εκπομπης SAR?

σε ξέρω αλλά χθεε το παρατήρησα και τρομοκρατήθηκα μπορώ να πω που δε το ήξερα!:(

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να χει τοσο SAR..οσο αλλα κινητα για να θεωρειτε απο τα χειροτερα..:what:

 

αυτο για ιντερνετ μεσω bt θα κανει?

http://www.trust.com/products/product.aspx?artnr=14693

Link to comment
Share on other sites

Παίδες να ρωτήσω κάτι , γιατί μου έχει σπάσει τα νεύρα :cool: ... (έχω το music edition) όταν πάω στις επαφές, και πάω να γράψω στο (άσπρο) πλαίσιο κάτι, για να βρω κάποιο όνομα, μου τα γράφει σε άσπρα γράμματα:blink: που ίσα ίσα φαίνονται (αντί για να είναι μαύρα)! :confused: Ξαναέβαλα και τα default θέματα της ΝΟΚΙΑ και πάλι τα ίδια! Και με restart δεν γίνεται τίποτα!

Δεν έχει κανένα πρόβλημα το κινητό , μια χαρά τρέχουν όλα... απλά είναι αυτό μονο που δεν ξέρω τι είναι! Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα από τα themes γιατί απλά , μερικές φορές γίνονται μαύρα τα γράμματα και άλλες όχι ! Το έχει πάθει και κανένας άλλος , ή σε μένα έπεσε το φλουρί:p

 

 

Edit... NIKOLAS7610 , σχετικά με το SAR:mobile: ! Τα ανώτατα όρια που έχουν θεσπιστεί από την Ευρωπαϊκή Ένωση και τις ΗΠΑ είναι 2,0 W/Kg και 1,6 W/Kg αντίστοιχα και, τουλάχιστον θεωρητικά, εάν μία συσκευή κινείται μέσα σε αυτά είναι ασφαλής.

To N70 έχει 0.95

Πιο αναλυτικά (πίνακες-ανάλυση SAR-τρόποι προστασίας κτλ) και ενδεικτικές τιμές SAR κινητών τηλεφώνων.. ΕΔΩ!!!

Edit 2... Άρη , για 16 χρονών σε βλέπω αρκετά πληροφορημένο ...:up: μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

Η ακτινοβολια που εκπεμπει το Ν70(SΑR) Ειναι 0,95w/kg η μεγιστη τιμη, οταν μιλαμε και το εχουμε στο αυτι, αν σκεφτητε ομως οτι το επιτρεπομενο οριο ειναι 2.00w/kg και πολλες συσκευες του σπιτιου εκπεμπουν σε τετοια συχνοτητα δειχνει οτι ειναι αρκετα καλα, αλλα κινητα εκπεμπουν μεχρι και 1,85w/kg! Αν και δν θα το ελεγα λιγο το 0,95 ,αλλα δν λεμε οτι εκπεμπει και πολυ!

 

Με προλαβες φιλε! Ε εκανα και μια ωρα να γραψω! :-D

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

v 5.0609.2.0.1 01-03-06 rm-84 thelo anavathmisi?

den exei provlimata pantos

Όταν κάτι δουλεύει σωστά, δεν το πειράζουμε...

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα... δεν εχεις παλια εκδοση και αφου εισαι μια χαρα μην το αλλαζεις, αλλα αν εχεις διαφορα κολληματα η θες να το κανεις ΜΕ, η ειναι πολυ αργο να ξερεις οτι η νεα εκδοση παντα βελτιωνει πολλες λειτουργιες του κινητου, μην φανταστεις καμια τρελη διαφορα!

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Mόλις πριν από λίγο έκανα αναβάθμιση του Ν70 με το πρόγραμμα της Νόκια μέσω του υπολογιστή μου. Μου φάνηκε πολύ απλή σαν διαδικασία.Όλα έγιναν σχεδόν αυτόματα. Έχω τώρα την 5.0638.3.0.1.

 

Για να αποφύγετε τυχόν απώλεια δεδομένων θα πρέπει να λάβετε υπ' όψιν σας τα έξής:

Ότι αρχεία έχετε θα πρέπει να σωσμένα στην κάρτα μνήμης , μηνύματα εικόνες βίντεο αρχεία ήχου πρόσθετες εφαρμογες, τα πάντα και εννοώ τα πάντα

 

Ακόμη θα πρέπει να back up των δεδομένων του τηλεφώνου στην κάρτα μνήμης (φροντίστε να υπάρχει χώρος και να μην είναι γεμάτη)

 

Και όταν τελειώσει η διαδικασία κάντε επαναφορά δεδομένων από την κάρτα.

Μόλις κάνετε επαναφορά από την κάρτα στο τηλέφωνο θα κάνει επανεκίνηση και όλα θα είναι όπως πριν.

 

Φυσικα θα ζητήσει σε κάποια στιγμή να εισάγετε πολη ωρα και ημερομήνια καλο θα είναι να το κάνετε εκείνη τη στιγμή.

 

ΔΕΝ έχω προλάβει ακόμη να δω διαφορές αλλά από ταχύτητα είδα διαφορά.

 

Προτείνω να το κάνετε τόσο εύκολο και απλό μου φάνηκε.

 

Φυσικά αν έχετε απλή γραμμή θα σας πάρει πολύ ώρα το κατεβασμα είναι το λιγότερο 40ΜΒ για το πρόγραμμα και περίπου αλλο τόσο για τα update.

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

Η ακτινοβολια που εκπεμπει το Ν70(SΑR) Ειναι 0,95w/kg η μεγιστη τιμη, οταν μιλαμε και το εχουμε στο αυτι, αν σκεφτητε ομως οτι το επιτρεπομενο οριο ειναι 2.00w/kg και πολλες συσκευες του σπιτιου εκπεμπουν σε τετοια συχνοτητα δειχνει οτι ειναι αρκετα καλα, αλλα κινητα εκπεμπουν μεχρι και 1,85w/kg! Αν και δν θα το ελεγα λιγο το 0,95 ,αλλα δν λεμε οτι εκπεμπει και πολυ!

 

Με προλαβες φιλε! Ε εκανα και μια ωρα να γραψω! :-D

Πάλι καλά γιατί είδα σε ένα λινκ ότι το ν70 είχε και απο το ν73 περισσότερο sar!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

επισης ξερει κανεις κανενα προγραμμα που μπορω να βαλω να παιζει μια μουσικη-απατη οταν με καλει καποιος νομιζοντας οτι ειμαι εξω αφου οταν θα του μιλαω θα παιζουν ταυτοχρωνα ηχοι.. Βρηκα 1 αλλα θελω να κοιταξω και αλλες εφαρμογες..

 

το callcheater το κανει αυτο. :)

Link to comment
Share on other sites

Ουπς! Αυτο εχω,αλλα θελω κατι ποιο δυνατο, οντως ειναι καλο αλλα εγω θελω να ειναι τοσο δυνατα να μην ακουγεται η φωνη μου.. Ενω αυτο οσο και τερμα να βαλω τα ηχεια για να ειναι δυνατη η ηχογραφηση και τερμα την ενταση του προγραμματος παλι δεν κανει δυνατα...(εχω την 1.2) Ευχαριστω παντως..

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

Ουπς! Αυτο εχω,αλλα θελω κατι ποιο δυνατο, οντως ειναι καλο αλλα εγω θελω να ειναι τοσο δυνατα να μην ακουγεται η φωνη μου.. Ενω αυτο οσο και τερμα να βαλω τα ηχεια για να ειναι δυνατη η ηχογραφηση και τερμα την ενταση του προγραμματος παλι δεν κανει δυνατα...(εχω την 1.2) Ευχαριστω παντως..

 

Υπαρχει και το 125 Telecom Background Music v1.50 αλλα ειναι σαν το callcheater δοκιμασε το μπορει να σου αρεση περισοτερο αλλα μην περιμενης πολλα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ωραια! Αν μπορεις δωσε και ενα link να μην ψαχνω xxxxxxxxxxxxxx τωρα. Ευχαριστω πολυ παντως..

Nokia N70 Symbian OS:8.1

CPU:ARM 220,8MHz

RAM:51MB (FREE 30MB) Battery:BL-5C (900MaH) Memory:1GB (FREE 51MB) Firmware: 5.0638.3.0.1V

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το απο εδω

http://www.rapiduploader.com/709529

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...