Jump to content

Ποιος στο καλό αγοράζει κινέζικα;


TrobocopR
 Κοινοποίηση

Ψωνια απο Κινεζους:  

176 members have voted

  1. 1. Ψωνια απο Κινεζους:

    • Εχω ψωνισει και θα συνεχισω να ψωνιζω (ή σκοπευω να ψωνισω αν δω κατι που μ'αρεσει)
      48
    • Μια φορα εκανα το λαθος...
      7
    • Ποτε!
      63
    • Ποτε και κραζω και οποιον γνωστο το κανει!
      58


Recommended Posts

Λοιπον παιδια κοιταξτε να δειτε

1) οι κινεζοι καταρχην περνουν 3πλασια επιδοτηση απο οτι ενας ελληνας για να ανοιξει ενα μαγαζι

2)τα περισσοτερα,αν οχι ολα,τα ρουχα και παπουτσια που εισαγουν οι κινεζοι ειναι αφορολογητα.Τα εισαγουν με την μεθοδο του ΔΕΙΓΜΑΤΟΣ.

3)Ειναι καταστροφη για την ελληνικη οικονομια.

4)Ειδα πολλοι να λετε καλα να παθει ο ελληνας μαγαζατορας που δουλευει με 500 και 1000%.Δεν ειναι ετσι ομως.Σαν εμπορος ενδυματων εχω να πω οτι ξεκινησα να δουλευω τα diesel με 15.900δρχ το τζιν.Με 100% κερδος.

Μεσα σε 6 χρονια το τζιν εχει φτασει να πωλειτε 180 ευρο.Με κερδος 120%.

Ο εμπορος εισαγωμενων ενδυματων δεν εχει πολλα περιθωρια κερδους.

Αναγκαζεται λοιπον ο εμπορος να βρει βιοτεχνιες ελληνικες με πολυ φθηνα ρουχα,ετσι ωστε να εχει μεγαλυτερα ποσοστα κερδους,για να μπορεσει να βγαλει τα εξοδα του μαγαζιου του.Δεν λεω οτι ολοι οι εμποροι ειναι σωστοι.Αλλα μην τα ισοπεδωνουμε και ολα.

Ελληνικες βιοτεχνιες ετσι?Και γιατι λοιπον μας πασαρουν φυκια-τζην made in trikala-για μεταξωτες κορδελες-τζην "leviw,diesel" κλπ?Δεν ειναι ανεντιμο αυτο?Προς θεου,δεν εχω τιποτα με τις ελληνικες βιοτεχνιες,αλλα θεωρω απαραδεκτη τη σταση των εμπορων.Και θα πω & κατι τελευταιο...ξερετε πολλους ελευθερους επαγγελματιες(εξαιρουνται εστιατορες,ιδιοκτητες καφετεριων κλπ) που να δουλευουν με 120% ποσοστο κερδους? :w00t: Εγω οχι... :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 162
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ελληνικες βιοτεχνιες ετσι?Και γιατι λοιπον μας πασαρουν φυκια-τζην made in trikala-για μεταξωτες κορδελες-τζην "leviw,diesel" κλπ?Δεν ειναι ανεντιμο αυτο?Προς θεου,δεν εχω τιποτα με τις ελληνικες βιοτεχνιες,αλλα θεωρω απαραδεκτη τη σταση των εμπορων.Και θα πω & κατι τελευταιο...ξερετε πολλους ελευθερους επαγγελματιες(εξαιρουνται εστιατορες,ιδιοκτητες καφετεριων κλπ) που να δουλευουν με 120% ποσοστο κερδους? :w00t: Εγω οχι... :X

 

 

Εσυ γιατι το αγοραζεις αν ειναι leview?:blink:

Σου ειπα στα εισαγωμενα δεν μπορεις να δουλεψεις με μεγαλο ποσοστο.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάλι έβγαλαν προβληματικό ένα μηχανηματάκι που κάνει ποπ κορν.Πήρε φωτιά κι αυτό λέει.Εγώ τους λυπάμαι πάντως είναι σαν ξαφνικά να τους μισεί όλος ο κόσμος.Θα μου πείτε αφού χαλάνε,έχουν δίκιο που τα λένε όλα αυτά στις ειδήσεις,αλλά εγώ τους λυπάμαι. :cry:
http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ είχαμε νέο κρούσμα σήμερα με κινέζικο προϊόν..και συγκεκριμένα μια συσκευή ποπ κορν που εξεράγη λέει την ώρα που δούλευε.Προφανώς πάμε για νέα απόσυρση μόλις ολοκληρωθεί η έρευνα.Ο αντιπρόσωπος στην Γλυφάδα απάντησε ότι για το συμβάν ευθύνεται η νοικοκυρά που έβαλε.. αλάτι ενώ οι οδηγίες έλεγαν οτι απαγορεύεται όση ώρα δουλεύει η συσκευή. :X

Να δούμε πόσα άλλα τέτοια "περιστατικά" θα βγουν εντελώς τυχαία την δεδομένη χρονική στιγμή που γίνεται ο ντόρος για τα κινέζικα προϊόντα... :rolleyes:

 

Edit: Πωπω ούτε συννενοημένοι να είμασταν Tinkerbell :X :p

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ είχαμε νέο κρούσμα σήμερα με κινέζικο προϊόν..και συγκεκριμένα μια συσκευή ποπ κορν που εξεράγη λέει την ώρα που δούλευε.Προφανώς πάμε για νέα απόσυρση μόλις ολοκληρωθεί η έρευνα.Ο αντιπρόσωπος στην Γλυφάδα απάντησε ότι για το συμβάν ευθύνεται η νοικοκυρά που έβαλε.. αλάτι ενώ οι οδηγίες έλεγαν οτι απαγορεύεται όση ώρα δουλεύει η συσκευή. :X

Να δούμε πόσα άλλα τέτοια "περιστατικά" θα βγουν εντελώς τυχαία την δεδομένη χρονική στιγμή που γίνεται ο ντόρος για τα κινέζικα προϊόντα... :rolleyes:

 

Edit: Πωπω ούτε συννενοημένοι να είμασταν Tinkerbell :X :p

χαχαχαα έλα ντε,το είδα και τα'παιξα.Ίδια ώρα για το ίδιο πράγμα! :p

Και που ξέρουμε εμείς ότι η νοικοκυρά δεν έκανε καμιά βλακεία?Γι'αυτό τους λυπάμαι επειδή ξαφνικά είναι όλοι εναντίον τους. :(

http://tinypic.com/m7e35j.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εσυ γιατι το αγοραζεις αν ειναι leview?:blink:

Σου ειπα στα εισαγωμενα δεν μπορεις να δουλεψεις με μεγαλο ποσοστο.

OK εκανα ενα λαθακι levis εννοουσα... :rolleyes:

 

Μαλλον δεν καταλαβες καλα τι ηθελα να πω...απο ποτε θεωρειται "εισαγομενο" το τζην που εχει κατασκευαστει στην Καρδιτσα ή οπουδηποτε αλλου εντος συνορων?Η' απο ποτε ειναι ιδια η τιμη του τζην που κατασκευαστηκε πχ. στο Μπαγκλαντες με το αυθεντικο που φτιαχτηκε στις ΗΠΑ?Κοινως,γιατι μας πουλατε το...καρβουνο για χρυσαφι? :X ;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια "ειδηση" των αγαπητων μας καναλιων... :rolleyes: τα παπουτσια φταινε για τα μυκητιαση αν τα παιδακια δεν επλεναν τα ποδαρακια τους? :p ;)
σωστό κι αυτό

:p :lol: :lol: :lol:

 

αλλά και πάλι το υλικό που ειναι φτιαγμένα ε δεν είναι και ότι καλύτερο :!:

Link to comment
Share on other sites

Εσυ γιατι το αγοραζεις αν ειναι leview?:blink:

Σου ειπα στα εισαγωμενα δεν μπορεις να δουλεψεις με μεγαλο ποσοστο.

Συγνώμη αλλά για να καταλάβουμε το έδινες 45 ευρώ με κέρδος κάπου στο 100% και τώρα το δίνεις 180 ευρώ με 120% κέρδος περίπου αλλά εν τω μεταξύ στην αμερική κάνει 35$=28 ευρώ.

Απο τα 28 ευρώ στην Αμερική μέχρι τα 180 ευρώ στην Ελλάδα πώς γίνεται?

Με First class τα φέρνεται εδω πέρα?όχι τίποτα άλλο δλδ αλλά για να ξέρουμε και εμείς :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάλι έβγαλαν προβληματικό ένα μηχανηματάκι που κάνει ποπ κορν.Πήρε φωτιά κι αυτό λέει.Εγώ τους λυπάμαι πάντως είναι σαν ξαφνικά να τους μισεί όλος ο κόσμος.Θα μου πείτε αφού χαλάνε,έχουν δίκιο που τα λένε όλα αυτά στις ειδήσεις,αλλά εγώ τους λυπάμαι. :cry:

Το όλο θέμα μου θυμίζει μεσαίωνα και το κυνήγι τον μαγισσών "Στην Πυρά στην πυρά" για όλα φταίνε οι κινέζοι κτλ. που πουλάνε 3ης διαλογής πράγματα και κλέβουν το "ψωμάκι" του τίμιου μεροκαματιάρη έλληνα έμπορα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το όλο θέμα μου θυμίζει μεσαίωνα και το κυνήγι τον μαγισσών "Στην Πυρά στην πυρά" για όλα φταίνε οι κινέζοι κτλ. που πουλάνε 3ης διαλογής πράγματα και κλέβουν το "ψωμάκι" του τίμιου μεροκαματιάρη έλληνα έμπορα :rolleyes:

 

Γιατί δεν είναι έτσι; Να σου πω, αν αυτό συνέβαινε μόνο στην χώρα μας, να έλεγα άντε οι δικοί μας διαμαρτύρονται που ξαφνικά σταμάτησαν μετά από τόσα χρόνια να κλέβουν τον κόσμο. Αλλά αυτό συμβαίνει σε όλη την Ευρώπη και συνέβαινε επί σειρά ετών στην Αμερική δημιουργώντας τεράστεια προβλήματα.

Καμία σχέση λοιπόν με το κυνήγι μαγισσών που περιγράφεις... Υπάρχουν στοιχεία και τεκμήρια για το τι κάνουν και πως το κάνουν οι Κινέζοι.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπάρχουν στοιχεία και τεκμήρια είναι στο χέρι μας να σταματήσουμε τις παρανομίες. Γιατί δεν το κάνουμε?

 

Στην Ευρώπη όπου οι νόμοι τηρούνται, έχουν προβλημα γενικά με τις κινέζικες εισαγωγές και όχι απλά με τα κινέζικα καταστήματα. Η Ευρώπη έχει πλημμυρίσει με κινέζικα προϊόντα κάθε είδους, από ηλεκτρικά και παιχνίδια μέχρι συσκευές και αντικείμενα καθημερινής χρήσης. Ένα ξεσκονόπανο πήρε η μάνα μου προχθές με λαβή, made in china και αυτό. Οι τεράστιες ποσότητες είναι το πρόβλημα, όχι το αν μπαίνουν παράνομα. Το τελευταίο είναι ελληνική αδυναμία και την εκμεταλλεύονται καταλλήλως.

 

edit: Χθες στις ειδήσεις του MEGA έκαναν "έρευνα"* για την εισβολή των κινέζικων καταστημάτων. Οι έμποροι-βιοτέχνες ρούχων είχαν (και δεν το έκρυβαν) δεκάδες τόπια κινέζικων υφασμάτων στις αποθήκες τους πράγμα που σημαίνει ότι και οι ίδιοι κινέζικα εισάγουν και χρησιμοποιούν.

 

Συμπέρασμα: Δεν εισάγουν μόνο οι Κινέζοι κινέζικα. Όλοι εισάγουν. Πηγαίνετε πχ σε ένα κατάστημα παιχνιδιών και κοιτάξτε τις ετικέτες.

 

Προφανώς στην Ελλάδα επικρατεί η άποψη ότι έχουμε κάθε δικαίωμα να εισάγουμε κινέζικα για να τα πουλήσουμε εμείς αλλά οι ίδιοι οι Κινέζοι όχι.

 

(*Τα εισαγωγικά μπαίνουν επειδή κανένα τρίλεπτο ρεπορτάζ δεν είναι έρευνα. Απλώς ως τέτοια το παρουσίασαν).

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά για να καταλάβουμε το έδινες 45 ευρώ με κέρδος κάπου στο 100% και τώρα το δίνεις 180 ευρώ με 120% κέρδος περίπου αλλά εν τω μεταξύ στην αμερική κάνει 35$=28 ευρώ.

Απο τα 28 ευρώ στην Αμερική μέχρι τα 180 ευρώ στην Ελλάδα πώς γίνεται?

Με First class τα φέρνεται εδω πέρα?όχι τίποτα άλλο δλδ αλλά για να ξέρουμε και εμείς :rolleyes: .

 

Μαλλον δεν εχω γινει κατανοητος.

Εγω μιλαω μονο για ρουχα τα αγοραζω απο την diesel,και απο καθε εταιρια με την οποια συνεργαζομαι.Οχι για ρουχα μαιμου.

Και αυτο που ειπα με το leview,εννουσα οτι,γιατι να το αγορασει,αφου το βλεπει οτι ειναι μαιμου?

Κοντα στους κινεζους αρχιζουν και απλωνονται και greek-κινεζοι.

................................

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

OveLix:

 

Στην Ευρώπη όπου οι νόμοι τηρούνται, έχουν προβλημα γενικά με τις κινέζικες εισαγωγές και όχι απλά με τα κινέζικα καταστήματα. Η Ευρώπη έχει πλημμυρίσει με κινέζικα προϊόντα κάθε είδους, από ηλεκτρικά και παιχνίδια μέχρι συσκευές και αντικείμενα καθημερινής χρήσης. Ένα ξεσκονόπανο πήρε η μάνα μου προχθές με λαβή, made in china και αυτό. Οι τεράστιες ποσότητες είναι το πρόβλημα, όχι το αν μπαίνουν παράνομα. Το τελευταίο είναι ελληνική αδυναμία και την εκμεταλλεύονται καταλλήλως.

 

Είναι και οι τεράστιες ποσότητες και τα κινέζικα καταστήματα και το ότι εισάγουν με «πλαγίους» τρόπους τα προϊόντα τους. Έχω συγγενή 2ου βαθμού στην Ρώμη και το έχουμε συζητήσει το θέμα. Απ’ ότι μου έχει πει γίνεται της πόπης με τις παρανομίες των Κινέζικων καταστημάτων που πουλάνε χονδρική – λιανική εκεί. Και δεν μπορούν να κάνουν οι ίδιοι οι Ιταλοί κάτι άμεσα που να μην θίγει το ελεύθερο εμπόριο και γενικά το Ευρωπαϊκό Εμπορικό Δίκαιο, αλλά περιμένουν από την Ευρωπαϊκή Κοινότητα να αλλάξει ριζικά κάποιους κανόνες της ελεύθερης διακίνησης αγαθών. Όπως και μεις άλλωστε… Η λύση λοιπόν θα δοθεί από την Ευρωπαϊκή Κοινότητα συλλογικά και όχι από κάθε χώρα ξεχωριστά. Άρα ελληνική αδυναμία δεν υφίσταται.

 

edit: Χθες στις ειδήσεις του MEGA έκαναν "έρευνα"* για την εισβολή των κινέζικων καταστημάτων. Οι έμποροι-βιοτέχνες ρούχων είχαν (και δεν το έκρυβαν) δεκάδες τόπια κινέζικων υφασμάτων στις αποθήκες τους πράγμα που σημαίνει ότι και οι ίδιοι κινέζικα εισάγουν και χρησιμοποιούν.

 

Συμπέρασμα: Δεν εισάγουν μόνο οι Κινέζοι κινέζικα. Όλοι εισάγουν. Πηγαίνετε πχ σε ένα κατάστημα παιχνιδιών και κοιτάξτε τις ετικέτες.

 

Προφανώς στην Ελλάδα επικρατεί η άποψη ότι έχουμε κάθε δικαίωμα να εισάγουμε κινέζικα για να τα πουλήσουμε εμείς αλλά οι ίδιοι οι Κινέζοι όχι.

 

(*Τα εισαγωγικά μπαίνουν επειδή κανένα τρίλεπτο ρεπορτάζ δεν είναι έρευνα. Απλώς ως τέτοια το παρουσίασαν).

 

Μου έχουν πει περίπτωση Έλληνα καταστηματάρχη από επαρχιακή πόλη ο οποίος αναβαίνει δυο φορές τον μήνα με φορτηγό στην Ρώμη και πάει και παίρνει χονδρική παρακαλώ ρούχα και όλα τα σχετικά καλούδια από τους Κινέζους, τα φέρνει Ελλάδα χωρίς κανένα έλεγχο (βλ. Ευρώπη και ελεύθερη διακίνηση αγαθών). Υπάρχουν και τέτοιοι λωποδύτες δικοί μας, δεν το αρνείται κανείς νομίζω.

Όλοι μπορούν να εισάγουν Κινέζικα αλλά όλοι δεν μπορούν να πουλήσουν στις τιμές που πουλάνε οι Κινέζοι (γιατί πολύ απλά δεν αγοράζουν στις ίδιες τιμές με τους Κινέζους… από Κινέζο σε Κινέζο είναι πιο φτηνά) και να δημιουργήσουν έτσι τον αθέμιτο ανταγωνισμό γύρω από τον οποίο γίνεται άλλωστε όλη η συζήτησή μας.

Τέλος να προσθέσω πως κάτι Mega, Star και τα λοιπά μεγάλα κανάλια δεν είναι άξια εμπιστοσύνης και έχω σταματήσει να τα χρησιμοποιώ ως πηγές πληροφόρησης εδώ και καιρό. Στα δέκα πράγματα που θα πουν, τα επτά θα είναι μπαρούφες και αυτό όχι από δόλο αλλά από ασχετοσύνη (κυρίως)… Ειδικά μετά την αηδία που πήρα με τους παπάδες και το κακό συναπάντημα είμαι έτοιμος να πετάξω την τηλεόραση από το παράθυρο. Όσον αφορά την 3λεπτη """""έρευνα""""": :lol: :lol: :lol:

Τεσπα, άλλο θέμα κι’ αυτό…

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν εχω γινει κατανοητος.

Εγω μιλαω μονο για ρουχα τα αγοραζω απο την diesel,και απο καθε εταιρια με την οποια συνεργαζομαι.Οχι για ρουχα μαιμου.

Και αυτο που ειπα με το leview,εννουσα οτι,γιατι να το αγορασει,αφου το βλεπει οτι ειναι μαιμου?

Κοντα στους κινεζους αρχιζουν και απλωνονται και greek-κινεζοι.

Φίλε jonk εγώ αναφέρομαι στο προηγούμενο ποστ σου που λές το πόσο το πούλαγες και τι κέρδος έχεις και όχι στο leview.

Link to comment
Share on other sites

edit: Χθες στις ειδήσεις του MEGA έκαναν "έρευνα"* για την εισβολή των κινέζικων καταστημάτων. Οι έμποροι-βιοτέχνες ρούχων είχαν (και δεν το έκρυβαν) δεκάδες τόπια κινέζικων υφασμάτων στις αποθήκες τους πράγμα που σημαίνει ότι και οι ίδιοι κινέζικα εισάγουν και χρησιμοποιούν.

 

Συμπέρασμα: Δεν εισάγουν μόνο οι Κινέζοι κινέζικα. Όλοι εισάγουν. Πηγαίνετε πχ σε ένα κατάστημα παιχνιδιών και κοιτάξτε τις ετικέτες.

Προφανώς στην Ελλάδα επικρατεί η άποψη ότι έχουμε κάθε δικαίωμα να εισάγουμε κινέζικα για να τα πουλήσουμε εμείς αλλά οι ίδιοι οι Κινέζοι όχι.

Ετσι είναι και ξέρεις γιατί έτσι?γιατί μέχρι πρότινως όλοι οι "έξυπνοι" έμποροι μας πουλάγανε οτι κινέζικο φέρνανε σε τιμές που καίγανε σε σχέση με την πραγματική του τιμή αλλά τώρα που ήρθανε οι κινέζοι και αρχίσανε να πουλάνε ακριβώς τα ίδια στις πραγματικές τους τιμές οι δικοί μας άρχισαν να τα κράζουνε.

Πριν πουλάγανε κινέζικο μετάξι και το χρυσοπληρώναμε ενώ τώρα είναι κ@λ@υφάσματα κατάλαβες :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εάν τα κινεζικά καταστήματα πρόσφεραν την ποιότητα που ζητώ, θα αγόραζα χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

Ασφάλεια προϊόντων, φοροδιαφυγή και λοιπές κομπίνες πρέπει να τις ελέγχει το κράτος. Δεν θα 'τιμωρώ' εγώ με βάση το χρώμα του πωλητή.

 

Μεταξύ ενός Έλληνα που φοροδιαφεύγει και πουλά εξωφρενικές τιμές και ενός Κινέζου που φοροδιεφεύγει αλλά πουλά εξευτελιστικά χαμηλότερα, προτιμώ τον δεύτερο.

 

Και τέλος, όποις έχει εθνικιστικά αισθήματα στο εμπόριο να μαζέψει φίλους τους και θα φτιάξω ένα μαγαζί να έρχονται να αγοράζουν ακριβότερα για να με στηρίζουν που είμαι πατριωτάκι τους.

http://skopia.digitalrice.com/ads/myphone-skopia.jpg

Ελληνικός στρατός και στρατιωτική θητεία - http://www.ellinikos-stratos.com/

 

 

Collecting coins - http://www.fleur-de-coin.com/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

 

Παντως δε μπορειτε να πειτε, ανοιγω hot θεματα :)

 

 

Nαι, μπορούμε! Για δες τον δημιουργό του θέματος!!! :w00t:

 

BTW, τα βεγγαλικά που θα σκάσουν απόψε (και που θα ρίξετε πολλοί που γράφετε εδώ) θα είναι made in china... Φυλαχτείτε!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σχολιάσω ΟΛΑ ΟΣΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΕΔΩ αλλά θα πω τα εξής.

 

-Ο EchiDNA έχει δίκιο σε αυτό που λέει κάποια posts πιο πριν για το πως γίνεται η εισαγωγή των προϊόντων.

 

-ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ τα κινέζικα μαγαζιά λόγω φόρων που δεν έχουν τα ρούχα τους!Ο λόγος είναι γιατί πριν η Ιταλία μπει στην Ε.Ε. είχε κάνει συμφωνία με την Κίνα να κάνει εισαγωγή ρούχων χωρίς φόρους.Όταν μπήκε η Ιταλία στην Ε.Ε. είχε πει ότι είχε κάνει αυτή την συμφωνία και παρόλαυτά την δεχτήκαν με αυτό τον όρο.Αυτό που κάνουν άρα οι Κινέζοι είναι να τα παίρνουν ΑΦΟΡΟΛΟΓΗΤΑ και χωρίς διάφορα "έξτρα" για αυτό και οι τιμές είναι τόσο κάτω.Όχι πως και η ποιότητα είναι φοβερή αλλά είναι και ένας λόγος αυτός.Έτσι ένας βασικός λόγος που γίνεται η εισαγωγή τους από την Ιταλία είναι αυτός.

 

-Ας κοιτάξουν οι καταστηματάρχες να ρίξουν τις τιμές παρά να κοροϊδεύουν τον κόσμο!Όταν πουλάνε κάτι πχ. ρούχο 200€ και μέσα σε ένα μήνα ξαφνικά σου λένε έκπτωση 50%,εσείς πιστεύετε ότι από τα 100€ δεν έχουν κέρδος;Άρα φανταστείτε πόση είναι η πραγματική του τιμή!Μέσα στην μούρη μας κλέψιμο!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

αίσχος και πάλι αίσχος στους υπευθύνους που τους αφήνουν χύμα στο κύμα...:mad:

 

Μια ζωη τα ιδια Νικολα...Καμια αστυνομευση και ολοι ειναι χυμα στο κυμα οπως πολυ σωστα το εθεσες...Μεχρι και στην Κηφισια ανοιγουν μαγαζια...Ημαρτον δηλαδη... :mad:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι λές αυτό? :confused: δλδ τι είναι η Κηφισιά neutral zone? :lol: η έχει καμία απαγορευτική πινακίδα εκεί που να λέει απαγορεύονται τα κινέζικα μαγαζιά?Σαν δε ντρεπόμαστε.......
Link to comment
Share on other sites

Γιατί τι λές αυτό? :confused: δλδ τι είναι η Κηφισιά neutral zone? :lol: η έχει καμία απαγορευτική πινακίδα εκεί που να λέει απαγορεύονται τα κινέζικα μαγαζιά?Σαν δε ντρεπόμαστε.......

 

Τωρα δλδ δεν καταλαβες, ή κανεις οτι δεν καταλαβες...? :) :O

Anyway,πιστευω εγινα κατανοητος... ;)

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_Tifosi/22469/369781/0/3.JPG

 

Tifosi : Βοηθός Συντονιστή συζητήσεων στο forum της Nokia @ myphone.gr

 

Θες ένα πολύ καλό RCD-MP3 αυτοκινήτου της Sony,σε άψογη κατάσταση και δώρο ένα αυθεντικό Joystick της Sony για εύκολο χειρισμό...?

Εαν ναι,ρίξε μια ματιά εδώ! !

Link to comment
Share on other sites

2 παρατηρήσεις στο πολύ καλό θέμα σας:

 

1) το τζιν levis που έχει 35$ στην Αμέρικα είναι τόσο φτηνό γιατί αφενός απευθύνεται σε τεράστια αγορά 300+ εκατομ. πληθυσμού και αφετέρου είναι αμερικανικό προιόν!(εύστοχο το παράδειγμα του φίλου με το ελαιόλαδο)

 

2) λέτε συνεχώς ότι κ τα υπόλοιπα ηλεκτρικά κατασκευάζονται στην China.Δεν διαφωνώ αλλά στον θεό σας είναι ίδιο ο ποιοτικός έλεγχος και τα standards που επιβάλλονται από τον εκάστοτε κολοσσό-πολυεθνική με μίας άσημης κινεζικής εταιρείας τύπου Perla...;

γνωρίζετε τι κόστος έχει ένα (όχι παραπάνω) περιστατικό ηλεκτροπληξίας σαν εκείνο που είδαμε τι προάλλες στην ίδια την εταιρεία;

το ρίσκο δεν είναι το ίδιο για την Philips και την Perla...

 

αυτά

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μια ζωη τα ιδια Νικολα...Καμια αστυνομευση και ολοι ειναι χυμα στο κυμα οπως πολυ σωστα το εθεσες...Μεχρι και στην Κηφισια ανοιγουν μαγαζια...Ημαρτον δηλαδη... :mad:

αν κρινω και απο το προφιλ σου "ΒΠ Αθηνων"...

καταλαβα πολλα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...