Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Thanks φιλε θα το παρω μαλλον κι εγω απο εκει

αλλα θα περιμενω μετα τις γιορτες

εχει παει θηκη και τζαμακι;

απο επιδοσεις (μπαταρια κολληματα;)

Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα απο honorbuy με global rom και μου ηρθε χωρις τελωνείο. Παρηγγειλα Δευτερα πρωι και Παρασκευή πρωί το ειχα στα χέρια μου. Ολα καλά με την global rom αλλα βέβαια αν πάθει κάτι εχω μονο 1 χρόνο εγγύηση και απο Κίνα οποτε ... Το λεω αυτό γιατι κάποια αλλα site (eudirect, grossoshop) εδιναν 2 χρόνια εγγύηση..

 

Ειναι η Offiicial global η περασμενη απο αυτους απο Xiaomi.eu

Link to comment
Share on other sites

το πουλαει κανεις ????

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω παθει εμμονη και το ψαχνω

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε θα το παρω μαλλον κι εγω απο εκει

αλλα θα περιμενω μετα τις γιορτες

εχει παει θηκη και τζαμακι;

απο επιδοσεις (μπαταρια κολληματα;)

 

Θηκη (πολύ λεπτη βέβαια) εχει το κινητό.. τζαμακι δεν εχω βαλει ελπιζω το gorilla glass 4 τζαμι που εχει να κάνει δουλειά.. η μπαταρία πολυ καλη, δεν μπορώ να το ριξω με τίποτα κατω απο 50% μέχρι το βράδυ.. κολλήματα καθόλου μέχρι στιγμης..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και καλή χρήση σε όσους το αγόρασαν. Εχώ κανά δυο ερωτήσεις. Κατ' αρχήν το κινητό τι κάρτες sim παίρνει? Να φανταστώ nano sim (και οι δύο)? Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς με δύο sim cards? Αν ναι, κλήσεις και sms δουλεύουν ομαλά? Το τρέχον κινητό μου είναι Redmi note 3 και ακόμα και η εφαρμοογή chompsms τρέχει πολύ ομαλά. Το δεύτερο, το τρέχον κινητό μου το αγόρασα από vickmall και τους ζήτησα την official rom (κινέζικη - αγγλική) για να κάνει από μόνο του τα ota updates. Εγκατέστησα όμως την εφαρμογή Locale more, με την οποία όταν κατεβάζω εφαρμογές αυτές αναγνωρίζουν το κινητό σα να έχει ελληνική rom. Το έχει δοκιμάσει κανείς στο MI NOTE 3 με official rom και την εφαρμογή Locale More?
Link to comment
Share on other sites

Σκορ με το νεο antutu! b4012cc45efc119db153f4ea8e349cee.jpgd3630ee3ebaa6faf95767cf0047dd96a.jpg

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ αυτούς που έχουν το κινητό απο γρατζουνιες πως παει; Επειδή συνήθιζω να το εχω χωρίς θηκη και glass, σας εχει γινει καμια γρατζουνια;
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για τον αγορα του κινητου αλλα ξερω πως υπαρχουν θεματα οσο αφορα την αγορα του απο εξωτερικο η οποια ειναι και συμφερουσα...Μπορει καποιος να με κατατοπισει τι πρεπει να προσεξω κατα την αγορα του κινητου... Διαβασα καπου οτι δεν υποστηριζει lte 4g , η οτι ειναι ολλιως αν εχει rom με ελληνικα και υπαρχει προβλημα αν εχει rom με αγγλικα η κινεζικα...πραγματικα δεν μπορω να βγαλω ακρη τι γινεται... Ειμαι χρονια κατοχος samsung και λεω να δοκιμασω κατι αλλο, μην μπλεξω....

Επισης τα xiaomi απο αναβαθμισεις τι γινετε; Παιρνουν κανονικα στην ωρα τους;

 

Το βρισκω καλη τιμη σε site οπως gearbest και lighthouse ειναι αξιοιστα; Πολλες ερωτησεις για ενα ποστ σορυ αλλα ειναι πολλες οι αποριες... Το κινητο φαινεται να ειναι το καλυτερο deal ever σε σχεση τιμη αποδοσης....Ο snapdragon 660 δειχνει να τα σπαει... επιδοσεις 821 σχεδον ειδα και διαβασα .... και τιμη 300 ευρω ... Φαινεται τελειο...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για τον αγορα του κινητου αλλα ξερω πως υπαρχουν θεματα οσο αφορα την αγορα του απο εξωτερικο η οποια ειναι και συμφερουσα...Μπορει καποιος να με κατατοπισει τι πρεπει να προσεξω κατα την αγορα του κινητου... Διαβασα καπου οτι δεν υποστηριζει lte 4g , η οτι ειναι ολλιως αν εχει rom με ελληνικα και υπαρχει προβλημα αν εχει rom με αγγλικα η κινεζικα...πραγματικα δεν μπορω να βγαλω ακρη τι γινεται... Ειμαι χρονια κατοχος samsung και λεω να δοκιμασω κατι αλλο, μην μπλεξω....

Επισης τα xiaomi απο αναβαθμισεις τι γινετε; Παιρνουν κανονικα στην ωρα τους;

 

Το βρισκω καλη τιμη σε site οπως gearbest και lighthouse ειναι αξιοιστα; Πολλες ερωτησεις για ενα ποστ σορυ αλλα ειναι πολλες οι αποριες... Το κινητο φαινεται να ειναι το καλυτερο deal ever σε σχεση τιμη αποδοσης....Ο snapdragon 660 δειχνει να τα σπαει... επιδοσεις 821 σχεδον ειδα και διαβασα .... και τιμη 300 ευρω ... Φαινεται τελειο...

4g έχει η συσκευή απλά θα πιάνει δύσκολοτερα σε σχέση αμα είχε και την b20. Μεγαλύτερο πρόβλημα θα έχεις στην ύπαιθρο και ανάλογα και τον παροχο που θα έχεις.

Η ρομ είναι η επίσημη ευρωπαϊκή που έχει και ελληνικά και play store (global rom) και η επίσημη κινεζική που έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα και δεν έχει play store (Official China rom) καλύτερα να το πάρεις με ευρωπαϊκή ρομ αν και μπορείς να την πέρασεις και μόνο σ αλλά θέλει κάποια διαδικασία. Αναβαθμίσεις γενικά δίνει η xiaomi στις συσκευές της.

Το GearBest έβγαλε ανακοίνωση και δεν υποστηρίζει πλέον priority αποστολές. Μπορεί να κάνεις παραγγελίες με απλό ταχυδρομείο (Belgium, sweden post) και ότι τελωνείο προκύψει τους στείλεις την απόδειξη και σου επιστρέψουν τα χρήματα.

Μήπως εννοείς light in the box? Δεν ξέρω να σου απαντήσω σίγουρα αν και λέει ότι έχει ασφάλεια τελωνείου.

Το πιο αξιόπιστο για μένα προς το παρόν είναι το banggood και ως προς την ασφάλεια τελωνείου και το χρόνο παραδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όπως σε πολλά κινέζικα του λείπει μια από τις μπάντες για το 4G η Β20 (800άρα) που χρησιμοποιείται κυρίως στην επαρχία και πιο πολύ από τη Wind αν δεν κάνω λάθος. Στα αστικά κέντρα δε θα έχεις κανένα πρόβλημα. Από Κίνα μόνο το banggod γνωρίζω με σίγουρη αποφυγή τελωνείου (με την επιλογή Priority Direct Mail) που βγαίνει τελική τιμή στα €282.30 για το 6/64 μαύρο και €326.94 για το 6/128 μαύρο. Αλλά ακόμα δεν έχουν διαθεσιμότητα, λένε για 3/1.

 

Edit: Με το κουπόνι 12BGMC128G η εκδοση με τα 128GB βγαίνει στα €294.43.

Edited by verikets
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω την μετάβαση από redmi note 3 pro σε mi note 3. Μόνος λόγος η κάμερα και το βίντεο. Διάβασα όμως στο mi6 οτι η selfie κάμερα είναι άθλια... Τι έχετε να πείτε? Είναι κανείς που έκανε την μετάβαση απο redmi note 3 pro σε mi note 3?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριατω πολυ .... νομιζω με κατατοπισατε πληρως.... ο παροχος μου ειναι cosmote οποτε δε νομιζω οτι θα ειναι προβλημα για το b20 που αναφερατε...νομιζω...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριατω πολυ .... νομιζω με κατατοπισατε πληρως.... ο παροχος μου ειναι cosmote οποτε δε νομιζω οτι θα ειναι προβλημα για το b20 που αναφερατε...νομιζω...

 

Προσωπική μ άποψη αν ο μόνος σου ενδιασμος είναι για το 4g προχώρα στην αγορά. Εγω ειμαι καλυμμένος και με το 3g. Πιστεύω οι ταχύτητες του είναι αρκετές για τους περισσότερους.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο με την β20 και την wind και την ύπαιθρο σταματηστε να το αναμασατε. Και οι 3 πάροχοι κάνουν χρηση της 800αράς παντου πλεον. Αυτο δεν σημαινει οτι φυσικα τα κινητά χωρις την 800αρα εχουν ιδιαίτερο θεμα στο 4g απλα εχουν χαμηλότερη συνδεσμικοτητα όπως: και να το κανουμε.

Παντως το κινητο τα σπαει εχει επιδόσεις 820-821 με ποιοτητα σιαομι απο το πανω ράφι μπαταρία τούμπανο και κάμερα επιπέδου s7 στα 250 ευρω!!! Δεν υπαρχει ανταγωνισμός στα λεφτα του

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Σε έναν seller διάβασα ότι αν σου έχει περάσει την global rom και κάνεις update μετά χάνεται η rom και ξαναγυρνάει στην cn. Ισχύει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Σε έναν seller διάβασα ότι αν σου έχει περάσει την global rom και κάνεις update μετά χάνεται η rom και ξαναγυρνάει στην cn. Ισχύει κάτι τέτοιο?
Ή άσχετος είναι ή κάτι άλλο ήθελε να πει

 

MI 5 using Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Επειδή σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω από bangood υπάρχει κάποιος οδηγός με εικόνες για το τι πρέπει ακριβώς να κάνω για να περάσω την global rom? (είμαι τελείως άσχετος, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου) Έχω διαβάσει 20 άρθρα κ έχω καταμπερδευτεί
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Επειδή σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω από bangood υπάρχει κάποιος οδηγός με εικόνες για το τι πρέπει ακριβώς να κάνω για να περάσω την global rom? (είμαι τελείως άσχετος, δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου) Έχω διαβάσει 20 άρθρα κ έχω καταμπερδευτεί

 

 

να πάρεις μια ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με Tempered glass.

1) Εχει βαλει κανενας καποιο που να δείχνει καλο; να εχει καλή εφαρμογή, να μην αφήνει κενα και να μην φαίνεται οτι το φοράει;

2) έχει βαλει κανενας σε μαύρη συσκευή το μπλε tempered glass; Πως δείχνει; Ταιριάζει;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικα με ενδιαφερει και μενα επειδη το περιμενω αν εβαλε κανεις glass η ζελατινα 2.5D curved που πιανει ολη την οθονη και αν ναι απο που αγορα?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενδιαφέρομαι για την αγορά του 128gb απο banggood. Παίζει κανένα κουπόνι?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Aπο γυαλι παιδια τι εχετε?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...