Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

Παραθέτω το εκπτωτικό κουπόνι που έβαλε ένα παλικάρι για το κινητό :

 

Xiaomi Mi Note 3 4G Phablet 6GB + 64GB

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_892512.html?wid=4

κουπονι: ChristmasGBGR59

απο 369,99$ ----->275$

 

Με αυτό το κουπόνι βγαίνει στα 235 ευρώ περίπου. Στέλνει από HK αλλά υπάρχει το expedited shipping για να γλυτώσεις τελωνείο.

Σκέφτομαι να το πάρω αν και θα περιμένω κάνα 2μηνο να έρθει......

Δεν υπάρχει αποθήκη τους στην Ευρώπη όπως έχει η one plus?? Αν μιλάμε για δίμηνο τότε πραγματικά δεν ψήνομαι με τίποτα. Κρίμα πάντως

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Καλημέρα.

Παραθέτω το εκπτωτικό κουπόνι που έβαλε ένα παλικάρι για το κινητό :

 

Xiaomi Mi Note 3 4G Phablet 6GB + 64GB

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_892512.html?wid=4

κουπονι: ChristmasGBGR59

απο 369,99$ ----->275$

 

Με αυτό το κουπόνι βγαίνει στα 235 ευρώ περίπου. Στέλνει από HK αλλά υπάρχει το expedited shipping για να γλυτώσεις τελωνείο.

Σκέφτομαι να το πάρω αν και θα περιμένω κάνα 2μηνο να έρθει......

 

Φιλε, με το expedited shipping θα μπει στο τελωνειο 100%. Μην το κανεις. Το priority eu express ηταν χωρις τελωνειο αλλα το εχουν κοψει.

Link to comment
Share on other sites

...υπαρχει και στο ιταλικο gearbest παντως...

για δοκιμασε εκει το κουπονι να δεις αν δουλευει..

δεν εχω κανει εγγραφη ακομα,αλλιως θα το ειχα κοιταξει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε, με το expedited shipping θα μπει στο τελωνειο 100%. Μην το κανεις. Το priority eu express ηταν χωρις τελωνειο αλλα το εχουν κοψει.

 

Ok σε ευχαριστώ. Γιατί το έκοψαν όμως?

 

...υπαρχει και στο ιταλικο gearbest παντως...

για δοκιμασε εκει το κουπονι να δεις αν δουλευει..

δεν εχω κανει εγγραφη ακομα,αλλιως θα το ειχα κοιταξει ηδη.

 

Δεν δουλεύει με το ιταλικό. Λέει ότι είναι μόνο για την αποθήκη ΗΚ.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ νεκρα στο νήμα της συσκευής μας.

Για πείτε τις εντυπώσεις σας όσοι το έχουν.

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Mini Review

Η συσκευή εχει πολύ καλή ποιότητα.Τώρα η εμφάνιση το θέμα είναι υποκειμενικό. Σε όποιον αρέσει το μαύρο γυαλιστερό σαν το samsung s8 θα του αρέσει κ αυτό. Αυτό που μου έκανε πολύ καλή εντύπωση είναι η θήκη! Δεν προσφέρει πολύ προστασία αλλά εγώ προτιμούσα πάντα τις λεπτές θήκες κ αυτή εφαρμόζει τέλεια κ το κινητό είναι σαν να μην φοράει θήκη καθόλου! Για χρήση χωρίς θήκη απλά το ξεχνάς.. Το κινητό γλιστράει πολύ κ απ' ότι έχω δει σε διάφορα βίντεο αν πέσει το τζάμι σπάει. Το 4g δουλεύει όπου έχω πάει στην Αττική κανονικά (cosmote).. Η κάμερα είναι η καλύτερη που είχα σε κινητό. Η μπαταρία με μια μέρα με αρκετη χρήση το βράδυ φτάνει στο 50%. Το πώς ανοίγουν και κλείνουν οι φάκελοι, τα μενού κλπ έχουν πολύ ωραία αίσθηση(κίνηση) θυμίζουν iphone και είναι ταχύτατα.

Έχει την MIUI GLOBAL 9.1.3 ΝCHMIEI η οποία περιέχει Ελληνικά κανονικά και το κινητό δεν έχει μέχρι στιγμής κολλήσει σε τίποτα.

Το πάχος του είναι αρκετά λεπτό και πιστέψτε με δεν χρειάζεται λεπτότερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανένας γιατί όταν γράφω sms δεν βγάζει πόσοι χαρακτήρες μένουν; Υπάρχει τρόπος να βάλω το μετρητή χαρακτήρων;

Edited by KOSTAS_LAVRIO
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για δείκτες sar βρήκα αυτο:

 

http://www.mi.com/en/certification/rfexposure/

 

Βέβαια δεν καταλαβαίνω τι διαφορά του head sar από του body sar. Στο body sar τι είναι; Η ακτινοβολία που δέχεται το σώμα μας όταν μιλάμε ή όταν απλώς το έχουμε πάνω μας;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή ποιά είναι η φθηνότερη επιλογή αγοράς του Mi Note 3 6GB/128GB (ασχέτως χρώματος);

 

Στο Gearbest Italy στην σελίδα του προϊόντος αναφέρει πως δεν στέλνει Ελλάδα.

 

Αυτή το φθηνότερο με επιλογή για να μην περάσει τελωνείο είναι στα ~360€ από Teknistore που δεν έχω παραγγείλει ποτέ.

 

https://ibb.co/kkCWaR

Edited by nikoskon
Link to comment
Share on other sites

Που θα βρούμε κατάστημα που το στέλνει με official global rom ; (Τα περισσότερα έχουν βάλει μουφά) Αλλιώς να το πάρω με international με κινέζικα και αγγλικά είναι εύκολη η μετάβαση

Στη global;

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρούμε κατάστημα που το στέλνει με official global rom ; (Τα περισσότερα έχουν βάλει μουφά) Αλλιώς να το πάρω με international με κινέζικα και αγγλικά είναι εύκολη η μετάβαση

Στη global;

 

Original Xiaomi Mi Note 3 Note3 64GB ROM 6GB RAM Mobile Phone Snapdragon S660 Octa Core 12.0MP 16.0MP 5.5 Inch 1920*1080 3500MAh

http://s.aliexpress.com/7rqMvmYZ

(from AliExpress Android)

 

Βλέπω αυτό το μαγαζί στο AliExpress που στέλνει με χρέωση DHL 22.5€ και αναφέρει χωρίς θέμα τελωνείου μέσω Αγγλίας αν καταλαβαίνω σωστά αλλά δεν έχω αγοράσει κάτι.

Ψήνομαι για το Mi note 3 ή το Mi mix 2 αλλά δεν έχω αποφασίσει , ενώ το Mi note 2 εκτός κάμερας σε χαμηλό φωτισμό δεν με έχει απογοητεύσει πουθενά.

Απλά μου την έχει σπάσει που με την αγορά δεν ξεκλείδωσα και δεν πέρασα την Ελληνική ρομ από τα παιδιά στο Miui .GR και ακόμη περιμένω την stable global Miui 9 καθώς βαριέμαι να το ξαναστήνω και έχω ξεχάσει τη διαδικασία fast boot και φοβάμαι μην το μπρικάρω.

Link to comment
Share on other sites

Απλά μου την έχει σπάσει που με την αγορά δεν ξεκλείδωσα και δεν πέρασα την Ελληνική ρομ από τα παιδιά στο Miui .GR και ακόμη περιμένω την stable global Miui 9 καθώς βαριέμαι να το ξαναστήνω και έχω ξεχάσει τη διαδικασία fast boot και φοβάμαι μην το μπρικάρω.

 

Τώρα δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις bootloader;

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος έγραψε ότι έχει SOT 10 ώρες. Εγώ που έχω ένα Huawei mate 8 φτάνω στις 7-8 ώρες SOT μέσα σε 1 ημέρα και 15 ώρες. Υπάρχει περίπτωση να φτάσει το τηλ αυτό σε χρήση πάνω από 2 24ωρα (πχ 2 ημέρες & 12 ωρες) ;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς προστατευτικό glass γιαβτην οθονη; Αξίζει; Καλύπτει ολη την οθονη ή αφήνει περιθώρια; Μπορουμε να βάλουμε και το μπλε ή φαίνεται άσχημα;
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς προστατευτικό glass γιαβτην οθονη; Αξίζει; Καλύπτει ολη την οθονη ή αφήνει περιθώρια; Μπορουμε να βάλουμε και το μπλε ή φαίνεται άσχημα;
Δεν έχω βάλει ακόμη. Έχω παραγγείλει από ebay UK ένα full face tempered glass και μια θήκη με δώρο tempered εδώ και 2 βδομάδες και ακόμη δεν ήρθαν......

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις bootloader;

 

Μπορώ απλά δεν έχω βρει χρόνο και ψιλοφοβαμαι μετα την διαδικασία μέσω fastboot και υπολογιστή καθώς είναι η πρώτη φορά στη ζωή μου που δεν έχω άλλη εναλλακτική συσκευή στην κατοχή μου σε περίπτωση που κάτι πάει στραβά.

Ίσως τώρα στο τριήμερο των Χριστουγέννων να το προσπαθήσω.

Link to comment
Share on other sites

Xiaomi released kernel sources

 

Για να δούμε τι θα δούμε :)

 

https://www.xda-developers.com/xiaomi-kernel-source-code-mi-note-3/

 

Don't mess with mi note 3

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχει κανει την Global rom στα χερια του;

ειναι ολα οκ;

επισης αν καποιος μπορει ας ποσταρει απο που το πηρε με global rom ποσο καιρο εκανε να του ερθει και αν πληρωσε τελωνειο

Τελος το ψηνω να το παρω απο honor buy που λεει οτι ειναι ευρωπαικη αποθηκη

Εχει αγορααει κανει απο εκει ξερουμε αν ειναι ολα οκ;

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Sorry για τις ερωτησεις θα ειναι το πρωτο μου xiaomi αν το παρω και πρωτη αφορα απ εξω :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Που θα βρούμε κατάστημα που το στέλνει με official global rom ; (Τα περισσότερα έχουν βάλει μουφά) Αλλιώς να το πάρω με international με κινέζικα και αγγλικά είναι εύκολη η μετάβαση

Στη global;

 

φιλε το πηρα σημερα στα 368 από ελλαδα[global rom].σε 3 μερες θα το εχω.

http://www.apiastos.gr

Edited by acer65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εχει κανει την Global rom στα χερια του;

ειναι ολα οκ;

επισης αν καποιος μπορει ας ποσταρει απο που το πηρε με global rom ποσο καιρο εκανε να του ερθει και αν πληρωσε τελωνειο

Τελος το ψηνω να το παρω απο honor buy που λεει οτι ειναι ευρωπαικη αποθηκη

Εχει αγορααει κανει απο εκει ξερουμε αν ειναι ολα οκ;

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Sorry για τις ερωτησεις θα ειναι το πρωτο μου xiaomi αν το παρω και πρωτη αφορα απ εξω :D :D :D :D :D

 

 

Εγω πηρα απο honorbuy με global rom και μου ηρθε χωρις τελωνείο. Παρηγγειλα Δευτερα πρωι και Παρασκευή πρωί το ειχα στα χέρια μου. Ολα καλά με την global rom αλλα βέβαια αν πάθει κάτι εχω μονο 1 χρόνο εγγύηση και απο Κίνα οποτε ... Το λεω αυτό γιατι κάποια αλλα site (eudirect, grossoshop) εδιναν 2 χρόνια εγγύηση..

Edited by KOSTAS_LAVRIO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...