Jump to content

Xiaomi Mi Note 3


STERGIOSZX
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχω το τηλέφωνο 2 μήνες , το παρήγγειλα από banggood. Ήρθε με global και πήρε-εκανε update μόνο του.Ειμαι υπέρ ευχαριστημένος από τη συσκευή...από την wind δεν είμαι...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

Το έχω το τηλέφωνο 2 μήνες , το παρήγγειλα από banggood. Ήρθε με global και πήρε-εκανε update μόνο του.Ειμαι υπέρ ευχαριστημένος από τη συσκευή...από την wind δεν είμαι...

 

Πόσο καιρό έκανε να έρθει??? priority direct mail ετσι??? Όποιος ενδιαφέρεται στο banggood εχει 276 ευρω για preorder και αποστολή 5/1/2018...

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το τηλέφωνο 2 μήνες , το παρήγγειλα από banggood. Ήρθε με global και πήρε-εκανε update μόνο του.Ειμαι υπέρ ευχαριστημένος από τη συσκευή...από την wind δεν είμαι...

 

Τι εννοείς από την wind δεν είσαι; Δεν πιάνει 4g; Επειδή ενδιαφέρομαι και εχω q.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα ήρθε χθες από gearbest έκανε ένα μήνα και 4 μέρες με dpd και μετά με acs .. Είναι το Μπλε 6/64 στα 261€ + 23€ μεταφορικά χωρίς τελωνείο.

Το κινητό είναι φανταστικό ποιοτικό και καμεραρα .. Το μόνο κακό είναι ότι είχε αγγλοκινεζικη rom και με το που το άνοιξα έκανε update έβαλε την last και να δω τώρα πως θα καταφέρω να ξεκλειδώσω τον bootloader και να βάλω την global (αν και δοκίμασα τον οδηγό στο παραπάνω βίντεο χωρίς αποτέλεσματα :( )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα ήρθε χθες από gearbest έκανε ένα μήνα και 4 μέρες με dpd και μετά με acs .. Είναι το Μπλε 6/64 στα 261€ + 23€ μεταφορικά χωρίς τελωνείο.

Το κινητό είναι φανταστικό ποιοτικό και καμεραρα .. Το μόνο κακό είναι ότι είχε αγγλοκινεζικη rom και με το που το άνοιξα έκανε update έβαλε την last και να δω τώρα πως θα καταφέρω να ξεκλειδώσω τον bootloader και να βάλω την global (αν και δοκίμασα τον οδηγό στο παραπάνω βίντεο χωρίς αποτέλεσματα :( )

Τι λέει φιλε το μπλε.. αυτο ήθελα να παρω αλλα το φοβήθηκα μηπως δεν είναι ωραίο μπλε κ φαίνεται κάπως.. Ετσι κατέληξα στο μαύρο αλλα το εχω ψιλομετανοιωσει...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα ήρθε χθες από gearbest έκανε ένα μήνα και 4 μέρες με dpd και μετά με acs .. Είναι το Μπλε 6/64 στα 261€ + 23€ μεταφορικά χωρίς τελωνείο.

Το κινητό είναι φανταστικό ποιοτικό και καμεραρα .. Το μόνο κακό είναι ότι είχε αγγλοκινεζικη rom και με το που το άνοιξα έκανε update έβαλε την last και να δω τώρα πως θα καταφέρω να ξεκλειδώσω τον bootloader και να βάλω την global (αν και δοκίμασα τον οδηγό στο παραπάνω βίντεο χωρίς αποτέλεσματα :( )

 

Διαβασα οτι γινεται να περασεις τη global απο πανω κατευθειαν. Αν και θα χασεις οτι εχει μεσα.

 

http://en.miui.com/a-232.html

 

*Ειναι η global stable, global dev δε εχει κυκλοφορησει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς από την wind δεν είσαι; Δεν πιάνει 4g; Επειδή ενδιαφέρομαι και εχω q.

Κοίτα, στην πόλη όπου κατοικώ η wind είναι γενικότερα για τα πανηγύρια σε θέμα ποιότητας σήματος...δεν υπάρχει 4g ούτε για πλάκα....

Ενώ σε διπλανή πόλη που έτυχε να περνάω, τσουπ 4g κανονικά... Τεσπα στην επαρχία με wind ζορικα τα πράγματα ...

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι γινεται να περασεις τη global απο πανω κατευθειαν. Αν και θα χασεις οτι εχει μεσα.

http://en.miui.com/a-232.html

*Ειναι η global stable, global dev δε εχει κυκλοφορησει ακομα.

 

Δεν περνάει... γιατί έμενα φοράει την Version: V9.2.1.0.NCHCNEK (MIUI9) (China) και μόλις κάνω την διαδικασία που περιγράφετε και βάζω την global Version: V9.1.4.0.NCHMIEI (MIUI9) μολις πάει να την περάσει μου λεει η 9.1.4 ειναι πιο παλια απο την αυτήν που φοράτε και δεν σε αφήνει να συνεχίσεις.

 

Τελος οσες προσπάθειες έκανα με τον οδηγό

τίποτα και αυτό.

Πάντα βγάζει Error 1038: Stock recovery installation failed: wrong rom data, please choose another rom και οπου και αν διαβασα λενε ξεκλείδωσε τον bootloader και ξανάπροσπάθησε. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάει... γιατί έμενα φοράει την Version: V9.2.1.0.NCHCNEK (MIUI9) (China) και μόλις κάνω την διαδικασία που περιγράφετε και βάζω την global Version: V9.1.4.0.NCHMIEI (MIUI9) μολις πάει να την περάσει μου λεει η 9.1.4 ειναι πιο παλια απο την αυτήν που φοράτε και δεν σε αφήνει να συνεχίσεις.

 

Τελος οσες προσπάθειες έκανα με τον οδηγό

τίποτα και αυτό.

Πάντα βγάζει Error 1038: Stock recovery installation failed: wrong rom data, please choose another rom και οπου και αν διαβασα λενε ξεκλείδωσε τον bootloader και ξανάπροσπάθησε. :wacko:

Για δοκίμασε αυτό

 

 

http://en.miui.com/thread-1291405-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό

http://en.miui.com/thread-1291405-1-1.html

 

Αν και το είχα κάνει και rename τίποτα.. μία από τα ίδια.http://oi64.tinypic.com/1174a5s.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε αυτό

 

 

http://en.miui.com/thread-1291405-1-1.html

 

Μπορείς να περάσεις μια πιο παλιά έκδοση της κινεζικής ρομ?μήπως μετά καταφέρεις να περάσεις την global

Link to comment
Share on other sites

Δεν περνάει... γιατί έμενα φοράει την Version: V9.2.1.0.NCHCNEK (MIUI9) (China) και μόλις κάνω την διαδικασία που περιγράφετε και βάζω την global Version: V9.1.4.0.NCHMIEI (MIUI9) μολις πάει να την περάσει μου λεει η 9.1.4 ειναι πιο παλια απο την αυτήν που φοράτε και δεν σε αφήνει να συνεχίσεις.

 

Τελος οσες προσπάθειες έκανα με τον οδηγό

τίποτα και αυτό.

Πάντα βγάζει Error 1038: Stock recovery installation failed: wrong rom data, please choose another rom και οπου και αν διαβασα λενε ξεκλείδωσε τον bootloader και ξανάπροσπάθησε. :wacko:

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ φίλε.. Περιμένω ξεκλείδωμα τώρα να δούμε τι θα κάνω..

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την global rom την έκδοση fastboot όμως και θα την φλασαρεις με το mitool.

10 λεπτά δουλειά είναι.

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις την global rom την έκδοση fastboot όμως και θα την φλασαρεις με το mitool.

10 λεπτά δουλειά είναι.

 

Don't mess with mi note 3

Γενικά ποιες επιλογές ρομ έχουμε για το τηλέφωνο? Εμένα με China stable official μου έδινε τις China developer, global stable.. Υπάρχει τίποτα άλλο? Από ελληνική κοινότητα μήπως?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η China stable και developer η global stable,η xiaomi.eu η ελληνική η mokee rom που είναι aosp νομίζω αλλά δεν δουλεύουν μερικά πράματα και τέλος που για μένα είναι η καλύτερη η stable global epic rom.

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η China stable και developer, η xiaomi.eu, η ελληνική ή mokee rom που είναι aosp νομίζω λάλα δεν δουλεύουν μερικά πράματα και τέλος που για μένα είναι η καλύτερη η stable global epic rom.

 

Don't mess with mi note 3

 

Εσύ ποια φοράς την epic?τι παραπάνω προσφέρει? Θα μπορέσω να την βάλω με xiaomi tool αύριο που ξεκλειδώνει? Φοράω την τελευταία 9.2 China stable.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ ποια φοράς την epic?τι παραπάνω προσφέρει? Θα μπορέσω να την βάλω με xiaomi tool αύριο που ξεκλειδώνει? Φοράω την τελευταία 9.2 China stable.

 

Άμα ξεκλειδώσεις θα πρέπει να φλασαρεις πρώτα twrp μετά να κατεβάσεις την epic rom και να την περάσεις μέσω twrp.

 

Δες εδώ τι προσφέρει :)

 

http://www.epicrom.pro/#jason

 

Εγώ φοράω την global stable προς το παρών :)

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα ξεκλειδώσεις θα πρέπει να φλασαρεις πρώτα twrp μετά να κατεβάσεις την epic rom και να την περάσεις μέσω twrp.

 

Δες εδώ τι προσφέρει :)

 

http://www.epicrom.pro/#jason

 

Εγώ φοράω την global stable προς το παρών :)

 

Don't mess with mi note 3

 

Φαίνεται όλα τα λεφτά!!! Πως και δεν την πέρασες ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται όλα τα λεφτά!!! Πως και δεν την πέρασες ακόμα?
Εγώ είχα ξεκλειδώσει και είχα περάσει xiaomi.eu developer λόγω gcam hdr+ αλλά επειδή στο mi note 3 δεν είχε πολύ καλά αποτελέσματα ξαναγύρισα σε στοκ.

Θα δω για την epic rom αργότερα.

Προς το παρών είμαι ευχαριστημένος με την global και την μαμα κάμερα. :)

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα ξεκλειδώσει και είχα περάσει xiaomi.eu developer λόγω gcam hdr+ αλλά επειδή στο mi note 3 δεν είχε πολύ καλά αποτελέσματα ξαναγύρισα σε στοκ.

Θα δω για την epic rom αργότερα.

Προς το παρών είμαι ευχαριστημένος με την global και την μαμα κάμερα. :)

 

Don't mess with mi note 3

 

Κι εμένα κυρίως η κάμερα με ενδιαφέρει και από ότι βλέπω η epic έχει βελτίωση σε αυτό λέει και επίσης ο ήχος μου φαίνεται αρκετά χαμηλός σε ένταση αλλά στην epic έχει Dolby atmos..! Με πριζωσες τώρα

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα κυρίως η κάμερα με ενδιαφέρει και από ότι βλέπω η epic έχει βελτίωση σε αυτό λέει και επίσης ο ήχος μου φαίνεται αρκετά χαμηλός σε ένταση αλλά στην epic έχει Dolby atmos..! Με πριζωσες τώρα
Χαχαχαχχαχα μόλις ξεκλειδώσεις και την περάσεις περιμένω εντυπώσεις.

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχχαχα μόλις ξεκλειδώσεις και την περάσεις περιμένω εντυπώσεις.

 

Don't mess with mi note 3

 

Αν είναι εύκολη διαδικασία ίσως την περάσω.. Δεν είμαι και τόσο έμπειρος αλλά το παλεύω :)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολη είναι μην στεναχωριεσαι. Άμα δυσκολευτείς εδώ είμαστε. :)

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ εύκολη είναι μην στεναχωριεσαι. Άμα δυσκολευτείς εδώ είμαστε. :)

 

Don't mess with mi note 3

 

Σε ευχαριστώ φίλε. Πάντως και τα παιδιά στο φόρουμ της xiaomi είναι πολύ εξυπηρετικά! Αντε να δούμε αύριο.... :/

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, εχει ερωτηθει και πιο πανω αλλα χωρις απαντηση, πιο Tempered Glass ειναι καλυτερο για την κινηταρα μας?πηρα αυτο που εχει το eshop αλλα ειναι μουφα.Επισης στο Nilkin εχουν ξεχασει να κανουν μια τρυπα...αυτη της μπροστινης καμερας...:p:p
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...