Jump to content

[OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα δυστυχώς δεν δουλεύει το usb. Δεν ξέρω γιατί.

Να πω ότι όταν προσπάθησα να επαναφέρω το backup της extended έπρεπε να περάσω πάλι το no verity για να μπουταρει.

Αυτο εχω εδω και 1.5 χρονο και με 3-4 διαφορετικές συσκευες δουλεύει απο αρχη άψογα.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B01GDW0JTK/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Ωραία Θα το εχω υπόψη οταν θα θέλω να γυρίσω σε No Limits.:)

 

Και εξωτερικό 2.5αρι usb 3.0 άψογα το αναγνωρίζει πέρα από 2-3 φλασακια που δοκίμασα.

 

77042f021fd1a070d3ce81e58aab1ac7.jpg

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το usb μου δουλεύει κανονικά. Δοκίμασα και δύο άλλα. Με τη ρομ έχει θέμα. Το κουμπί στο κουρτινακι του usb δεν πατιέται

 

Οκ... Για κάποιο λόγο άγνωστο λόγο ξεκόλλησε. Τώρα τα βλέπεις όλα...

Edited by flandra
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το usb μου δουλεύει κανονικά. Δοκίμασα και δύο άλλα. Με τη ρομ έχει θέμα. Το κουμπί στο κουρτινακι του usb δεν πατιέται

 

Οκ... Για κάποιο λόγο άγνωστο λόγο ξεκόλλησε. Τώρα τα βλέπεις όλα...

Ωραία τέλος καλό όλα καλά.

Ήθελα να δοκιμάσω και την άλλη rom αλλά δεν μπαίνω σε διαδικασία format.

Κάθομαι με extended τώρα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για την extended και συγνωμη αν γίνομαι κουραστική. Στην Oxygen στο πλαϊνό slider είχα στη πάνω θέση τη σίγαση που κτυπάνε μόνο ξυπνητήρια. Και σου έδινε επιλογή να χαμηλώνει τελείως και ο ήχος στα μέσα.

Στην extended αν διαλέξω μόνο τα ξυπνητήρια δεν υπάρχει επιλογή να χαμηλώνει και ο ήχος των μέσων. Ή δεν το έχω βρει εγώ. Ξέρει κάποιος;

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για την extended και συγνωμη αν γίνομαι κουραστική. Στην Oxygen στο πλαϊνό slider είχα στη πάνω θέση τη σίγαση που κτυπάνε μόνο ξυπνητήρια. Και σου έδινε επιλογή να χαμηλώνει τελείως και ο ήχος στα μέσα.

 

Στην extended αν διαλέξω μόνο τα ξυπνητήρια δεν υπάρχει επιλογή να χαμηλώνει και ο ήχος των μέσων. Ή δεν το έχω βρει εγώ. Ξέρει κάποιος;

 

Δεν κάνω καθόλου χρήση του slider.

 

ΥΓ: Λοιπόν με εγκατάσταση custom kernel για OnePlus 5T που είναι απόλυτα συμβατός με MIUI 10 έχουμε και gesture για ξύπνημα οθόνης η πέσιμο για ύπνο :up:

 

ΥΓ2:Σούταρα extended rom διότι εξακολουθεί να μην συνεργάζεται σωστά με substratum theme(κυρίως k-klock manager και Valerie)

 

Επίσης Xperia lock screen δεν δουλεύει καν.

 

Και παραμένει το πρόβλημα με gesture navigation κυρίως εντοπίζεται με swipe up στα recent που μια δουλεύει μια όχι και θέλει 2-3 φορές να πιάσει η ασκήσω μεγαλύτερη πίεση.

 

Δεν γίνεται δουλειά έτσι.

 

Η το κάνουν να δουλεύει σωστά η μην το βάζουν καθόλου σαν feature.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ είχα 20% μπαταρίες. Το έβαλα για φόρτιση και έγραψε ότι ήθελε μιάμιση ώρα. Πολύ δεν είναι; έχω την extended
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ είχα 20% μπαταρίες. Το έβαλα για φόρτιση και έγραψε ότι ήθελε μιάμιση ώρα. Πολύ δεν είναι; έχω την extended

Νομίζω ενδεικτικά ειναι τα νούμερα,σημασία εχει στην πράξη πόσο χρόνο θέλει.

Εγω έχω εναν 1.5Α φορτιστή και λιγο κάτω απο 2 ωρες κάνει απο 20%

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τον κανονικό φορτιστή με dash charge

Πόσο δηλαδη είναι η απόκλιση 5-10 λεπτα η 15-20 και πάνω σε σχέση με αυτο που σου έβγαζε σε stock rom?

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πόσο δηλαδη είναι η απόκλιση 5-10 λεπτα η 15-20 και πάνω σε σχέση με αυτο που σου έβγαζε σε stock rom?

 

Δεν θυμάμαι... Οποτε αφήστε το μην σας ζαλίζω...

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι... Οποτε αφήστε το μην σας ζαλίζω...

 

Εφόσον φορτίζει σε παρόμοιο χρόνο στην πράξη σε σχέση με stock Oxygen αυτό έχει σημασία.

 

Κατεβάζω την νέα open beta 10 να τεσταρουμε. :p

 

d3187ab3010b3c8ffe86aa68f454cedf.jpg

 

Ήδη έχω backup από No Limits 10.7 και MIUI 10 latest beta full σεταρισμενα και μπορώ ανα πάσα στιγμή να πάω σε οποιαδήποτε από τις 2.

 

Βέβαια ακόμα παλεύω με MSM xtended rom που αρνείται πείσματικα να μου κάνει το χατίρι να εγκαταστασταθει με επιτυχία :lol:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πέρασα και την MSM Extended rom μετά κόπων και βασάνων αφου ο αθεόφοβος developer είχε τη σωστή rom για 5Τ σε άσχετο φάκελο ονόματι dumpling παρακαλώ και έπρεπε να μυρίσω τα νύχια μου να το βρω.:lol:

 

Δυστυχώς το μόνο κακό ήθελε format data αλλιως δεν εγκαθιστατε.(πηρα βεβαια backup την χθεσινής εγκατάστασης open beta 10 αν θελησω να γυρίσω σε pc)

 

Σαν πρώτη εντύπωση καλύτερη την θεωρώ απο AOSP Extended με παραπάνω customization σε AOD και gesture navigation σαν ελαφρώς καλύτερη υλοποίηση αλλά εξακολουθεί να μην πιανει τα επίπεδα Oxygen και MIUI 10.

 

Έχει και high brigntness mode out of the box που δεν εχει η AOSP και σε stock oxygen μόνο με custom kernel μπορούσες να έχεις.

 

Γενικά πιο πολύ πράγμα εχει σαν διαθέσιμες επιλογές.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε συ dumbling είναι το παρατσούκλι του 5t!!!

Σε άλλες rom δεν είναι έτσι δεν τα βάζουν σε τέτοια ονομασία φακέλου.

Το download link σε πετάει να κατεβάσεις για 3Τ και όχι 5Τ rom

 

Είναι η μοναδική custom rom που δεν γίνεται καν αναφορά στο μοντέλο της συσκευές στην ονομασία του αρχείου που προορίζεται.

 

Edit: Τελικά ξαναγύρισα σε No Limits και stock διότι καμία custom rom με καλύπτει στο ίδιο βαθμό βάση των κριτηρίων μου όπως η Oxygen.

 

Για να με κερδίσουν πρέπει εφάμιλλη εξαιρετική εμπειρία σε gesture navigation να προσφέρουν.

Να συνεργάζονται ΑΨΟΓΑ με ολα τα substratum theme που εχω(4-5)

Να δώσουν το αρκετά παραπάνω σε AOD/ambient display.

 

Ο ιδανικός συνδυασμός θα ηταν μια custom που να βασίζεται σε Samsung και Oxygen:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γλυκέ μου Αλεξ, πάλι στην αγκαλιά της OS θα γυρίσεις όσο κι αν περιπλανηθείς. Εγώ μάλιστα πέρασα τη 10 σήμερα και δεν έχω ρουτάρει καν. Θα το αφήσω stock και θα κλειδώσω και OEM :lol:
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καποιος που είναι σε oxygen και default launcher μπορεί να ανεβάσει 2 screenshots από το app drawer, ένα με επιλογή μεγέθους οθόνης στο default και ένα στο small ?

Θα με βοηθούσε πολύ για να τεσταρω κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καποιος που είναι σε oxygen και default launcher μπορεί να ανεβάσει 2 screenshots από το app drawer, ένα με επιλογή μεγέθους οθόνης στο default και ένα στο small ?

 

Θα με βοηθούσε πολύ για να τεσταρω κάτι...

 

 

a3bc311c22b9564737ae47396fb417cb.jpg

 

Default

 

baf54be4f37dbc5c83f056c4b02a6547.jpg

 

Small

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

a3bc311c22b9564737ae47396fb417cb.jpg

 

Default

 

baf54be4f37dbc5c83f056c4b02a6547.jpg

 

Small

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Άλεξ μου, σε ευχαριστώ πολύ, αλλά είσαι σίγουρος ότι άλλαξες το dispaly size από τις ρυθμίσεις του display και όχι απλώς το μέγεθος των εικονιδίων από τις ρυθμίσεις του launcher ?

Εννοώ με ίδιο μέγεθος εικονιδίων (στην μεσαία default επιλογή από τις ρυθμίσεις του launcher), να αλλαξεις μετά το display size από τις ρυθμίσεις της οθόνης..

Link to comment
Share on other sites

Άλεξ μου, σε ευχαριστώ πολύ, αλλά είσαι σίγουρος ότι άλλαξες το dispaly size από τις ρυθμίσεις του display και όχι απλώς το μέγεθος των εικονιδίων από τις ρυθμίσεις του launcher ?

 

Εννοώ με ίδιο μέγεθος εικονιδίων (στην μεσαία default επιλογή από τις ρυθμίσεις του launcher), να αλλαξεις μετά το display size από τις ρυθμίσεις της οθόνης..

 

Να δες και έτσι.

 

ea62747675494e6f423f4ca2b7e348cc.jpg

 

Default με normal size από display.

 

bb5d1fc70418091714626c59219807ba.jpg

 

Default με small size από display

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να δες και έτσι.

 

ea62747675494e6f423f4ca2b7e348cc.jpg

 

Default με normal size από display.

 

bb5d1fc70418091714626c59219807ba.jpg

 

Default με small size από display

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Είδα αυτό που ήθελα τώρα, σε ευχαριστώ πολύ !

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει νεα εκδοσή viper4android με ανανεωμένο σχεδιασμό και γράψιμο/στήσιμο απο αρχή συνδυάζοντας ολα τα feature απο διαφορετικές εκδόσεις που ειχαν βγει εως τώρα για όσους θέλουν να δοκιμάσουν.:)

Είναι κανονικά Magisk module και εμφανίζεται στα εγκατεστημένα module με ότι άλλο έχετε ήδη.

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/app-viper4android-fx-2-6-0-0-t3774651

https://labs.xda-developers.com/store/app/com.pittvandewitt.viperfx

 

Και εδώ ένα όμορφο theme module για viper4android

https://labs.xda-developers.com/store/app/pittvandewitt.viperfx.theme

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μάλλον θα προσπεράσω την 10, πολύ φτωχό changelog

 

Από περίπου 95% σε 15% είχα καμια 7 ώρες οθόνη με τη 10. Μια χαρά φαίνεται ως τώρα...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Με Android P μάλλον θα αποκτήσουμε full customized accent color.

Θετική προσθήκη αναμφίβολα.

 

https://www.xda-developers.com/oneplus-6-android-p-beta-2-google-lens-face-unlock/

 

b55b9e6b6540d41079ded0cb68364ba7.jpg

 

aa0f017625c7c65a89eb5e4c41dbd7a7.jpg

 

Ελπίζω να εμπλουτίσουν περαιτέρω και βελτιώσουν ambient display και βάλουν και AOD λειτουργία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ότι ακριβώς του έλειπε και για μένα που χρησιμοποιώ substratum με ozone. Ακόμα μια επιθυμία μου θα ήταν να είχαμε ήχο ειδοποίησης όταν φορτίζει πλήρως η μπαταρια, χωρίς έξτρα εφαρμογή.

Με Android P μάλλον θα αποκτήσουμε full customized accent color.

Θετική προσθήκη αναμφίβολα.

 

https://www.xda-developers.com/oneplus-6-android-p-beta-2-google-lens-face-unlock/

 

b55b9e6b6540d41079ded0cb68364ba7.jpg

 

aa0f017625c7c65a89eb5e4c41dbd7a7.jpg

 

Ελπίζω να εμπλουτίσουν περαιτέρω και βελτιώσουν ambient display και βάλουν και AOD λειτουργία.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus 5T] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...