Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα μετάαπο hard reset δουλεύει πολύ καλά από μπαταρία δεν έχω κολλήματα. Αν δεν αναγνωρίζει το κεφάλι, αμέσως; το αποτύπωμα... Και σε τελευταία μοίρα το πιν... Δεν βλέπω κολλήματα...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά το κντ μετά από αναβάθμιση και hard reset πετάει, ήθελα να ρωτήσω έαν υποστηρίζει wireless charge? Edited by Dimostheo
dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κντ μετά από αναβάθμιση και hard reset πετάει, ήθελα να ρωτήσω έαν υποστηρίζει wireless charge?

Όχι ούτε γρήγορη φόρτιση

Link to comment
Share on other sites

Όχι ούτε γρήγορη φόρτιση

Phone Charger for Huawei Honor 7 8 9 Lite/6X/5C/P9 Lite/Mate 10 Lite/P8 Lite/P10 Lite 2017 Desktop Micro Charging Dock Station

http://s.aliexpress.com/jmIfa6bU?fromSns=Copy to Clipboard

ούτε αυτό?

dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετάαπο hard reset δουλεύει πολύ καλά από μπαταρία δεν έχω κολλήματα. Αν δεν αναγνωρίζει το κεφάλι, αμέσως; το αποτύπωμα... Και σε τελευταία μοίρα το πιν... Δεν βλέπω κολλήματα...

 

Hard reset εννοείτε ότι κάνατε επαναφορά πριν την αναβάθμιση και μετά ή κάτι άλλο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μόλις διάβαζα για τον kirin 970 στα νέα μοντέλα. Η εταιρεία μάλλον ανεβάζει πολύ τον πήχη από όσο φαίνεται και για μένα καλά κάνει. Επιπλέον βλέπω ότι όπως ανάφεραν όλα τα μοντέλα θα πάρουν την gpu turbo αναβάθμιση. Ξέρει κανείς τι ακριβώς κάνει η gpu;

Link to comment
Share on other sites

Phone Charger for Huawei Honor 7 8 9 Lite/6X/5C/P9 Lite/Mate 10 Lite/P8 Lite/P10 Lite 2017 Desktop Micro Charging Dock Station

http://s.aliexpress.com/jmIfa6bU?fromSns=Copy to Clipboard

ούτε αυτό?

Απλή βάση φόρτισης είναι αυτή... Μάλλον θα είναι οκ πόσο κάνει?

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Hard reset εννοείτε ότι κάνατε επαναφορά πριν την αναβάθμιση και μετά ή κάτι άλλο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης μόλις διάβαζα για τον kirin 970 στα νέα μοντέλα. Η εταιρεία μάλλον ανεβάζει πολύ τον πήχη από όσο φαίνεται και για μένα καλά κάνει. Επιπλέον βλέπω ότι όπως ανάφεραν όλα τα μοντέλα θα πάρουν την gpu turbo αναβάθμιση. Ξέρει κανείς τι ακριβώς κάνει η gpu;

 

Μετά την αναβάθμιση.. Hard reset k format την sd. Έχουν ανέβει αρκετά άρθρα αυξάνει την δυναμική της cpu κ gpu και καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

Edited by tolios32
Link to comment
Share on other sites

Format στην sd;;; για ποιο λόγο; μήπως κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά; επίσης δεν μπορώ να βρω post που να σε βοηθάνε με την διαδικασία του hard reset. Όχι ότι θα είναι δύσκολο να το κάνω, απλά δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να αναζητήσω στο φόρουμ κάτι. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα τσεκάρισα του λόγου το αληθές ότι τα Huawei έχουν καλό σήμα. Είμαι στο χωριό μου και τα παλιά μου τηλέφωνα (δικαστά πάντα) είχαν με το ζόρι 3g στην sim 1 και 2 γραμμές στην sim 2(2g}

To mate μου έχει συνδεθεί με 4g και η δεύτερη κάρτα με 2g είναι συνεχώς φουλ. Γιατι πέρα από ταμπλέτα μην ξεχνάμε ότι το κινητό είναι και για να μιλάμε όταν το χρειαζομαστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Format στην sd;;; για ποιο λόγο; μήπως κάτι δεν καταλαβαίνω σωστά; επίσης δεν μπορώ να βρω post που να σε βοηθάνε με την διαδικασία του hard reset. Όχι ότι θα είναι δύσκολο να το κάνω, απλά δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να αναζητήσω στο φόρουμ κάτι. Ευχαριστώ

Εννοώ στην εσωτερική sd γιατι μένουν κατάλοιπα εφαρμογών που δούλευαν με προηγούμενο Android... άμα δεν κάνεις φορματ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Hard reset

Εργοστασιακες ρυθμίσεις αφού κάνεις Backup

 

Sd εννοεί την εσωτερική νομίζω

 

Εδώ δείχνει τους τρόπους hard reset... Είτε μέσα από το μενού.. Είτε με συνδιασμο volume down power button... https://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-p9/hardreset/first-method/

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σε όλους. Σήμερα τσεκάρισα του λόγου το αληθές ότι τα Huawei έχουν καλό σήμα. Είμαι στο χωριό μου και τα παλιά μου τηλέφωνα (δικαστά πάντα) είχαν με το ζόρι 3g στην sim 1 και 2 γραμμές στην sim 2(2g}

To mate μου έχει συνδεθεί με 4g και η δεύτερη κάρτα με 2g είναι συνεχώς φουλ. Γιατι πέρα από ταμπλέτα μην ξεχνάμε ότι το κινητό είναι και για να μιλάμε όταν το χρειαζομαστε!!!!

 

Και η μπαταρία... δουλεύει ρολόι.. αλλιώς πως θα μιλούσαμε...

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε μόλις απο τις γνωστές αλυσίδες σε πολύ καλή τιμη στα 229 ευρώ...

 

Ο κωτσόβολος έκανε μεγάλη προσφορά.

Πιο φθηνά και απο skroutz

Οταν αγοράζεις κινητο με το που βγαινει το πληρώνεις ενα 50% πάνω και μετά απο κανα μήνα νιώθεις λίγο μ@@κας!!

Link to comment
Share on other sites

Ο κωτσόβολος έκανε μεγάλη προσφορά.

Πιο φθηνά και απο skroutz

Οταν αγοράζεις κινητο με το που βγαινει το πληρώνεις ενα 50% πάνω και μετά απο κανα μήνα νιώθεις λίγο μ@@κας!!

 

Ίδια προσφορά με το πλαίσιο έχει στα 229€.Τακτική δική μου είναι να μην αγοράζω κινητό με το που βγαίνει. Ακόμα κ το s5 το είχα πάρει Ιανουάριο 2015.Το huawei το πήρα στα 249€ αρχές Μαΐου και δεν τα κλαίω. Σταμάτησα να κυνηγάω τις νέες συσκευές και να τρελαίνομαι, διότι δεν έχω τόσο μεγάλη τρελά και προτιμώ να αλλάζω συσκευές κάθε το πολύ 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Ίδια προσφορά με το πλαίσιο έχει στα 229€.Τακτική δική μου είναι να μην αγοράζω κινητό με το που βγαίνει. Ακόμα κ το s5 το είχα πάρει Ιανουάριο 2015.Το huawei το πήρα στα 249€ αρχές Μαΐου και δεν τα κλαίω. Σταμάτησα να κυνηγάω τις νέες συσκευές και να τρελαίνομαι, διότι δεν έχω τόσο μεγάλη τρελά και προτιμώ να αλλάζω συσκευές κάθε το πολύ 2 χρόνια.

 

Ακριβώς και εγώ το ίδιο κάνω.

Κάθε 2 χρόνια μια συσκευή αυτης της τάξης.

265 το αγόρασα και εγώ απο Πλαίσιο απο 299 αρχική πριν απο 20 ημέρες περίπου.

Λογικά θα πάει στα 220-230ε και εκεί κάπου θα σταματήσει.

Οι μεγάλες αλυσίδες σε κινητά κινέζικης πρέλευσης κάνουν κατα καιρούς πολύ καλές προσφορές.

Νομίζω οτι αξίζει να περιμένει κάποιος για να χτυπήσει μια καλή.

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις λίγο πάντα πέφτουν οι τιμές

 

Λέω φθινόπωρο να δώσω αυτό το κινητό στην κόρη μου μιας και πετάει το κινητό και το Huawei mate 10 pro που ήθελα πάντα έχει 510 μείον το φπα που δικαιούμαι 400 ευρώ

 

Που 400 που 700 που είχε ναι αξίζει η αναμονή

 

Αν και στο μάτι έχω το p20 pro

 

Τελικά στο μάτι θα μείνει

Link to comment
Share on other sites

Αν περιμένεις λίγο πάντα πέφτουν οι τιμές

 

Λέω φθινόπωρο να δώσω αυτό το κινητό στην κόρη μου μιας και πετάει το κινητό και το Huawei mate 10 pro που ήθελα πάντα έχει 510 μείον το φπα που δικαιούμαι 400 ευρώ

 

Που 400 που 700 που είχε ναι αξίζει η αναμονή

 

Αν και στο μάτι έχω το p20 pro

 

Τελικά στο μάτι θα μείνει

 

Κοίτα το mate 10 ειναι χοντροκομενο σκέψου κάποιο Honor 10 ας πούμε με έχει και την ίδια κάμερα με το mate 10 και έχει ωραία πλάτη κιόλας

Link to comment
Share on other sites

Τα Honor ειδικά το 10 μου αρέσει πολύ αλλά μου άρεσε ακριβώς το Design του 10 pro

Σαν δεύτερη επιλογή το Honor 10 θα ήθελα

 

Αλλά αυτό που έχουμε τώρα η αλήθεια είναι πετάει λυπάμαι να αλλάξω είναι πολύ ωραίο κινητό αλλα

Κάτι σε αυτά τα κυβικά θέλω κάτι για την κόρη μου γι αυτό φυσικά μέχρι φθινόπωρο βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

Τα Honor ειδικά το 10 μου αρέσει πολύ αλλά μου άρεσε ακριβώς το Design του 10 pro

Σαν δεύτερη επιλογή το Honor 10 θα ήθελα

 

Αλλά αυτό που έχουμε τώρα η αλήθεια είναι πετάει λυπάμαι να αλλάξω είναι πολύ ωραίο κινητό αλλα

Κάτι σε αυτά τα κυβικά θέλω κάτι για την κόρη μου γι αυτό φυσικά μέχρι φθινόπωρο βλέπουμε

 

Ειλικρινά δεν ξέρω αν θα πάω ξανά σε κινητό άνω των 300-400€.Μετά την πατάτα που έφαγα με το s5 απογοητεύτηκα.Για μένα προσωπικά, πιστεύω ακόμα και οι ναυαρχίδες είναι για να παίζουν αυτοί που τους περισσεύουν τα λεφτά. Δηλαδή δίνεις τώρα 500-800 κ μετά από 1.5 χρόνο ξανά. Και στην τελική δεν χρειάζεται το κινητό να ψήνει και καφέ, 3-4 πραγματάκια να κάνει και τέλος. Πάντως εύγε στην huawei για την ποιότητα και την τιμή της για όλα τα βαλάντια.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...εγω αντιμετωπίζω σχετικα καποια λαγκακια μετα το update....Εκανα backup,αναβαθμιση,hard reset και αμεσως ξανα περασα το backup .... Λέτε να φταίει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...εγω αντιμετωπίζω σχετικα καποια λαγκακια μετα το update....Εκανα backup,αναβαθμιση,hard reset και αμεσως ξανα περασα το backup .... Λέτε να φταίει αυτο ?

Μπορεί.. το back up να φταίει.... Καθαρές εγκαταστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια...εγω αντιμετωπίζω σχετικα καποια λαγκακια μετα το update....Εκανα backup,αναβαθμιση,hard reset και αμεσως ξανα περασα το backup .... Λέτε να φταίει αυτο ?

 

Καλησπέρα και μένα έχει λαγκς πάντως και έκανα 2 φορες reset και το έστησα από την αρχή. Μπαταρία πάντως καλύτερα από nougat

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εχω ξενερωσει αρκετα...Διοτι η μπαταρια ηδη ηταν αρκετα καλη για μενα...ενω τα τωρινα λαγκ με χαλανε απιστευτα ! Ελπιζω να γινει κατι και να διορθωθεί
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εχω ξενερωσει αρκετα...Διοτι η μπαταρια ηδη ηταν αρκετα καλη για μενα...ενω τα τωρινα λαγκ με χαλανε απιστευτα ! Ελπιζω να γινει κατι και να διορθωθεί

 

Εγω εχω ρυθμίσει τις εφαρμογές.... Μη αυτοματη διαχείριση... Για τις εφαρμογές... Που δεν χρειάζομαι.. Αρα η μπαταρία παραμένει

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα, πήρα απο Κότσώβολο σημερα ενα μπλέ κουκλί ειναι..

αλλά στο update βγάζει 137 την τελευταία. πρέπει να κάνω κάτι για να πάρω την Ορεο;

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την 137 και μετά θα σου έρθει το ΟΡΕΟ

Και εγώ σε μπλε το έχω τα άσπρα δεν τα θέλω το μαύρο δεν μου άρεσε

 

Αυτά είναι φυσικά γούστα

 

Καλορίζικο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...