Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

αυτο με το μενου που λες δε το ξερα.. Και το βγαζει και σε πολλες εφαρμογες ακομα.. Ebay συλλογη email και αλλες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης οσο διαβαζω οτι ο Dimis39 και tolios32 δεν εχουν παρει ακομα το update.. Τοσο τρελαινομαι.. Εξαιτιας αυτων των 2 μπηκα και γραφτηκα.. που καθε βραδυ διαβαζα τα νεα που ειχαν ειτε απο γερμανια ειτε απο δικες τους ενεργειες.

 

γκατζετακιας απο πολυ παλια .Σ ευχαριστω και οταν ερθει το ορεο κερναω ορεο....:lol::lol::lol::lol::p:p:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι μετά την αναβάθμιση ξεκίνησε και κάποια μικρά lagαρίσματα στην εναλλαγή εφαρμογών.

Κατεβαζεις καινουργια ρομ η οποια ειναι 2.8 Gb ...αφου την κατεβασεις πας στην επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεν και κανεις την επαναφορα και φορματ στην εσωτερικη μνημη και ...τελος τα λαγκ....(εννοειτε πως κρατας αρχειο στον υπολογιστη σου η στην εξωτερικη sd).Αν εχεις αποριες πες...μην ακουω λαγκ...και επισης βοηθαει και στην καλυτερη αποδοση της μπαταριας και οσες εφαρμογες δεν χρειαζεστε εκκαθαριση εφαρμογης πρωτα και μετα καταργηση της....:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η μπαταρία πήγε σε χειρότερα καλύτερα ή παρέμεινε στα ίδια επίπεδα;γιατί βλέπω διαφορετικές απόψεις.

 

Παίζουν ρόλο οι εφαρμογές. Και αν το κιν είναι προέκταση του χεριού ψύχωση για μένα

Link to comment
Share on other sites

Παίζουν ρόλο οι εφαρμογές. Και αν το κιν είναι προέκταση του χεριού ψύχωση για μένα

 

Μιλάμε πάντα για ιδία χρήση του κινητού με τις ίδιες εφαρμογές πριν και μετά την αναβάθμιση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

9η μέρα χωρίς το update!!!

 

Στο 20 Ιούνιο άρχισε επίσημα η αναβάθμιση στην Ελλάδα

Μπερδεύονται μερικοί γιατί μετρήσαμε από εδώ στο φόρουμ πότε την λάβανε οι πρώτοι

 

19 μέρες Αραγες δίχως

Αν και δεν έτρωγα ΟΡΕΟ τώρα είναι που δεν θα φάω καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Μόλις χθες παρέλαβα απο Plasio το huawei mate σε χρυσό χρώμα.

Αμφιταλαντευόμουν καμια ώρα μεταξύ xiaomi 5 plus και αυτού.Απο οτι είδα το xiaomi ειχε φωτεινότερη οθόνη καλύτερο ηχείο.Απόκριση σχεδόν ίδια.Ενώ ήμουν έτοιμος να το αγοράσω περιηγήθηκα λίγο στο μενού του και κάτι δεν μου πήγαινε καλά με την πλοήγηση σαν μενου αλλα δεν μπορώ να το προσδιορίσω.Τελικά πήρα το huawei, αν έκανα καλά δεν έχω ιδέα.Σαν τεχνικά χαρακτηριστικά παντώς και με δεδομένη την διαφορά τιμής +30€ για το Huawei μαλλον όχι.

Με το που το πήρα έκανε αναβάθμιση σε anroid 8 και emui 8.Μάλλον παίζει ρόλο η χώρα οπου έχει γίνει η εισαγωγή γιαυτό δεν έχει γίνει η ενημέρωση ακόμα σε όλους.

Εντυπώσεις:

Ωραία κατασκευή στιβαρή με ιδανικό θα έλεγα μέγεθος παρόλο που φοβόμουν τόσο μεγάλη οθόνη. Το χειρίζεσαι και με το ένα χέρι αν χρειαστεί!

Απ ηχείο ψιλομάπα (είχα πρίν το lenovo k5 με stereo ηχεία οπότε αυτό μου φαίνεται οτι ακούω sony ericson t20)

Oθόνη καλή ευκρινέστατη αλλα έχει μια απροσδιόριστη θαμπάδα.ϊσως φταίει ενα γυαλί sentio που πήρα αρων άρων γιατι έκλεισε το κατάστημα και έκανε 11ε και είναι και μάυρο ενώ το κινητό είναι χρυσό.Θα μπορούσε να έχει η συσκευασία κατιτις μέσα.Το 25αρι για θήκη και γυαλί είναι πέον υπολογίσιμο στην αγορά.

Στα διαδικαστικά:

Πάει σφαίρα, έχει πολλές επιλογές για παραμετροποίηση, ο ασθητήρας δακτυλικών ταχύτατος και μάλιστα χωρίς να το περιμένω λειτουργεί μια χαρα και η αναγνώριση προσώπου.

Σε βάθος χρόνου θα δείξει αν και πόσο είναι αξιόπιστο.

ΥΓ μετά την αναβάθμιση απο 7 σε 8 μου έσβησε 2 φώτο που είχα τραβήξει όλες και όλες και ήταν οι κωδικοί μου απο το σημειωματάριο του προηγουμενου κινητού οπότε κάντε ενα backup καλού κακου!!

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε πάντα για ιδία χρήση του κινητού με τις ίδιες εφαρμογές πριν και μετά την αναβάθμιση λογισμικού.

Μετά απο μια αναβάθμιση... Προτείνω πάντα αυτα που έγραψα παραπάνω... Δοκίμασε το... Έχεις κατι να χασεις;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα.

 

Μόλις χθες παρέλαβα απο Plasio το huawei mate σε χρυσό χρώμα.

Αμφιταλαντευόμουν καμια ώρα μεταξύ xiaomi 5 plus και αυτού.Απο οτι είδα το xiaomi ειχε φωτεινότερη οθόνη καλύτερο ηχείο.Απόκριση σχεδόν ίδια.Ενώ ήμουν έτοιμος να το αγοράσω περιηγήθηκα λίγο στο μενού του και κάτι δεν μου πήγαινε καλά με την πλοήγηση σαν μενου αλλα δεν μπορώ να το προσδιορίσω.Τελικά πήρα το huawei, αν έκανα καλά δεν έχω ιδέα.Σαν τεχνικά χαρακτηριστικά παντώς και με δεδομένη την διαφορά τιμής +30€ για το Huawei μαλλον όχι.

Με το που το πήρα έκανε αναβάθμιση σε anroid 8 και emui 8.Μάλλον παίζει ρόλο η χώρα οπου έχει γίνει η εισαγωγή γιαυτό δεν έχει γίνει η ενημέρωση ακόμα σε όλους.

Εντυπώσεις:

Ωραία κατασκευή στιβαρή με ιδανικό θα έλεγα μέγεθος παρόλο που φοβόμουν τόσο μεγάλη οθόνη. Το χειρίζεσαι και με το ένα χέρι αν χρειαστεί!

Απ ηχείο ψιλομάπα (είχα πρίν το lenovo k5 με stereo ηχεία οπότε αυτό μου φαίνεται οτι ακούω sony ericson t20)

Oθόνη καλή ευκρινέστατη αλλα έχει μια απροσδιόριστη θαμπάδα.ϊσως φταίει ενα γυαλί sentio που πήρα αρων άρων γιατι έκλεισε το κατάστημα και έκανε 11ε και είναι και μάυρο ενώ το κινητό είναι χρυσό.Θα μπορούσε να έχει η συσκευασία κατιτις μέσα.Το 25αρι για θήκη και γυαλί είναι πέον υπολογίσιμο στην αγορά.

Στα διαδικαστικά:

Πάει σφαίρα, έχει πολλές επιλογές για παραμετροποίηση, ο ασθητήρας δακτυλικών ταχύτατος και μάλιστα χωρίς να το περιμένω λειτουργεί μια χαρα και η αναγνώριση προσώπου.

Σε βάθος χρόνου θα δείξει αν και πόσο είναι αξιόπιστο.

ΥΓ μετά την αναβάθμιση απο 7 σε 8 μου έσβησε 2 φώτο που είχα τραβήξει όλες και όλες και ήταν οι κωδικοί μου απο το σημειωματάριο του προηγουμενου κινητού οπότε κάντε ενα backup καλού κακου!!

ωραία τα γράφεις, όσων αφορά την αναγνώριση προσώπου το βράδυ δε θα πιάνει και ειδικά όταν είσαι έξω σε μαγαζί.
dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την ημέρα που το εγκατέστησα, είδα μια αισθητή διαφορά μεγαλύτερης κατανάλωσης μπαταρίας. Δλδ, αδειάζει πιο γρήγορα.... Και καμία ουσιαστική βελτίωση. Τζάμπα η προσμονή.

 

Δλδ σε μένα που τρέχουν 80 εφαρμογές κατάλαβα

 

Αν και τώρα με μεγάλη κατανάλωση ενέργειας έχω το τριπλάσιο από ότι είχα με το s6 Edge

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναστασιε κατά την γνώμη μου έπραξες σωστά που επέλεξες αυτό και όχι το Redmi

Όσο για χειρισμό ενός χεριού

Δοκίμασε από αριστερά προς δεξιά την κάτω μπάρα μα ΔΕΙΣ τι ωραία μικραίνει η οθόνη και το αντίθετο επανέρχεται στην αρχική της μεγέθυνση

 

Όσο για την αναβάθμιση τυχερός ήσουν

Αν και έπρεπε να δουλέψεις λίγη την 7

Link to comment
Share on other sites

Γραμμή ειδοποιήσεων και κατάστασης

 

Ποσοστό μπαταρίας

Δίπλα εικονίδιο

Εντός του εικονίδιο

 

Δεν λειτουργεί άλλο

 

Ποσοστό μπαταρίας το είχα δίπλα από εικονίδιο

 

Εδώ και 3 μέρες εντός του εικονιδίου

 

Και δεν αλλάζει άλλο

Δεν πατιέται

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποσοστό μπαταρίας εντός εικονιδίου

Δίπλα ακριβώς έχει βγάλει ένα + και μετά η ώρα

Όταν το φορτίζω το + εξαφανίζεται και δείχνει ότι φορτίζεται

 

Μέχρι τώρα αυτό το + δεν υπήρχε

Και μπορούσα να αλλάξω το εκτός η εντός κατάσταση μπαταρίας

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://drive.google.com/file/d/1M5jQwY4mcbXd5mubuaFAy2RxnuTCZJUK/view?usp=drivesdk

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει παίδες το βρήκα μπήκε κατά λάθος σε εξοικονόμηση ενέργειας όχι πάνω από την μπάρα αλλά μέσα από ρυθμίσεις μπαταρίας

 

Δεν ξέρω πως έγινε αυτό

 

Το μυαλό μου πήγε ίσως είναι η αναβάθμιση

Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτάσει να δοκιμάζω μέσω update.app από SD card update αφού έχω κατεβάσει το update.zip από firmware finder. Και πάλι τίποτα δεν μου κάνει install.

Ειλικρινά έτσι για το γα... Το δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Το επόμενο που μένει και έχω διαβάσει είναι κανείς extract το update.app και περνάς μέσω fastboot τα διάφορα img.

Τραγική στην λειτουργία της αναβάθμισης πάντως η Huawei.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μήνυμα που έλαβα ότι θα λάβω τις επόμενες ώρες η μέρες το Oreo από τους της εταιρίας πέρασαν 10 μέρες

 

Αν δεν έρθει μέχρι Δευτέρα

Θα πάω στα Jumbo για αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Έχω φτάσει να δοκιμάζω μέσω update.app από SD card update αφού έχω κατεβάσει το update.zip από firmware finder. Και πάλι τίποτα δεν μου κάνει install.

Ειλικρινά έτσι για το γα... Το δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. Το επόμενο που μένει και έχω διαβάσει είναι κανείς extract το update.app και περνάς μέσω fastboot τα διάφορα img.

Τραγική στην λειτουργία της αναβάθμισης πάντως η Huawei.

Έχει πρόβλημα η εφαρμογή μην το δοκιμάσεις το λενε στα σχόλια.. Οσοι ειναι τυχεροί και έχουν ελληνικό ιμει.. ειναι τυχεροί...

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα η εφαρμογή μην το δοκιμάσεις το λενε στα σχόλια.. Οσοι ειναι τυχεροί και έχουν ελληνικό ιμει.. ειναι τυχεροί...

 

Σαν εμένα Δλδ που έχω ελληνικό IMEI

Link to comment
Share on other sites

Θα σκάσει μυτη τι να πούμε και εμείς...

 

Κάτσε να έρθει πρώτα έτσι που τους έγραψα

 

Τους είπα στο τέλος ρε αντε κάντε καμία δουλειά

Που μας δουλεύεται

Και μας βάζετε σε αναμονή

Αχαχχα το ευχαριστήθηκα πάντως

 

Μου απάντησε καλή σου μέρα

Link to comment
Share on other sites

Έχει πρόβλημα η εφαρμογή μην το δοκιμάσεις το λενε στα σχόλια.. Οσοι ειναι τυχεροί και έχουν ελληνικό ιμει.. ειναι τυχεροί...

 

Τι θα πει ελληνικό imei?

Εμένα από public είναι. Λογικά ελληνικό είναι το κινητό.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει ελληνικό imei?

Εμένα από public είναι. Λογικά ελληνικό είναι το κινητό.

 

Καμία σχέση και ας είναι από Ελλάδα αγορασμένο

Ίσως έχει IMEI Ισπανικό Γερμανικό και άλλων χωρών

 

Δυστυχώς

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενώ ο άλλος φίλος την μία το αγόρασε την άλλη το πήρε το ΟΡΕΟ

Δεν έχω βγάλει άκρη εγώ πάντως

 

Αν κάποιος έβγαλε άκρη με το τι γίνεται θα ήθελα να μάθω έκτος του ότι η εταιρία κάνει άλλον Ντάλτον

Τα κινητά είναι καλά αλλά υστερούν σε αναβαθμίσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το Public το πήρε προχθές

 

Καλό αυτό αλλά με έχει μπερδέψει τελείως

Link to comment
Share on other sites

Παντως και τα samsung το ιδιο θεμα εχουν απ οτι διαβαζω. Αλλοι εχουν αναβαθμιστει αλλοι οχι. Φιλος με s8 plus δε το εχει παρει ακομα. Αγορασμενο απο vodafone. Οποτε μηπως δε φταιει η εταιρεια? Δεν εχω ιδεα
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση δεν λειτουργεί η υπενθύμιση (όταν σε καλούν και πατάς υπενθύμιση)
αν τελικά η σοκολάτα είναι υποκατάστατο του sex τότε πρέπει να είμαι sexομανης...
Link to comment
Share on other sites

Παντως και τα samsung το ιδιο θεμα εχουν απ οτι διαβαζω. Αλλοι εχουν αναβαθμιστει αλλοι οχι. Φιλος με s8 plus δε το εχει παρει ακομα. Αγορασμενο απο vodafone. Οποτε μηπως δε φταιει η εταιρεια? Δεν εχω ιδεα

θα συμφωνησω και η xiaomi ειχε θεματα με τις αναβαθμισεις.ΤΟ δινουν με το σταγονομετρο για να δουν πως δουλευει και η samsung και xiaomi δυο φορες εχουν κανει recall το update

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung κατά διαστήματα

Έχει αναστείλει τις αναβαθμίσεις της γιατί υπήρχαν προβλήματα και συνέχισε μετά όταν βγάλανε διορθώσεις

Ίσως γι αυτό και τώρα γίνεται αυτό

 

Τελικά βγάζουν λογισμικό και δεν είναι πανέτοιμοι?

 

Τασάκια παίζουν

τι τσακάλια είναι εννοείται δεν επιτρέπεται να έχουν προβλήματα όταν το δίνουν

 

Από ότι διαβάζω και αυτή που περιμένουμε κάνει προβλήματα διάφορα

 

Για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...