Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέει ο Καρλ.....

 

 

@ karl25

Έχω ξεκινήσει αρκετές προσπάθειες και καμία επιτυχία.

Ποιο αριθμό του Finder είχε το πακέτο υλικολογισμικού σας;

 

 

Αυτά λέει ο Καρλ..

Ας πεδευτεί λίγο να δούμε

 

Schöne Grüße an alle

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λέει ο Καρλ.....

 

 

@ karl25

Έχω ξεκινήσει αρκετές προσπάθειες και καμία επιτυχία.

Ποιο αριθμό του Finder είχε το πακέτο υλικολογισμικού σας;

 

 

Αυτά λέει ο Καρλ..

Ας πεδευτεί λίγο να δούμε

 

Schöne Grüße an alle

 

Βρε το καρλ

Link to comment
Share on other sites

Κλασσικά πράγματα,

- Σκάψε, θέλει κι' άλλο Καρλ, εμείς εδώ είμαστε, σε βλέπουμε. Έτσι!

- Και που λέτε παιδιά... τι λέγαμε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα ο Καρλ τα έπαιξε

Θα τον παρακολουθώ και θα βλέπουμε τι κάνει ο Καρλ....

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω και άλλα νέα από τον Καρλ που μιλάει με τον Κρις...

 

 

karl25

Νέος χρήστης

Γεια CRIS

θα πρέπει να πάρετε B304 από 5,16 L21C432CUSTC432D! Η κατασκευή. Έτσι, για άλλη μια λήψη, στη συνέχεια, να ενεργοποιήσετε τη θύρα localhost ρυθμίσεις WLAN μεσολάβησης 8080

και, στη συνέχεια, τις ρυθμίσεις αναζήτησης Sysemaktualisierung τότε έρχεται η κατασκευή που έχει και πάλι τοποθετηθεί κάτω, αυτό είναι φυσιολογικό. Έκδοση με δική σας ευθύνη :)

 

Χαιρετισμούς

karl25

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

karl25

Νέος χρήστης

Ασφαλίστε εκ των προτέρων πατήστε και κρατήστε πατημένο proxy τα δεδομένα σας από το ασύρματο δίκτυό σας, τότε έρχεται δικτύου αλλαγή, προηγμένες ρυθμίσεις διακομιστή μεσολάβησης, χειροκίνητες ρυθμίσεις παραπάνω γράφετε localhost μέσα και κάτω από σας γράψω και πάλι το 8080, στη συνέχεια, μπορείτε να αποθηκεύσετε το δίκτυο:)

 

Μέλος ομάδας

συντονιστών

Cris

Ευχαριστώ, έχω κάνει αυτή τη διαδικασία πολλές φορές, αλλά ποτέ δεν έκανε ποτέ τη λήψη. Αποτυχία κατά την τελευταία προσπάθεια επαλήθευσης.

 

 

Κουράγιο Καρλ και Κρις

Link to comment
Share on other sites

Σημερινό,

RNE-L21 8.0.0.330(C432CUSTC432D1) changelog.xml

Αλλά δεν βλέπω τίποτα νεότερο σε σχέση με την RNE-L21 8.0.0.304 μάλλον ακόμα Beta. :lost:

 

Διαβάστε το πλήρες κείμενο εδώ, (αναζητήστε το "1032" για τα ελληνικά)

http://update.hicloud.com:8180/TDS/data/files/p3/s15/G2722/g1699/v142601/f1/full/changelog.xml

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικό EMUI 8.0 δεν σας φέρνει μόνο την πιο πρόσφατη έκδοση του συστήματος Android (8.0), αλλά και πολλές σπουδαίες δυνατότητες και βελτιώσεις που θα κάνουν τη συσκευή σας πιο εύχρηστη, ταχύτερη και ασφαλέστερη. Συνιστούμε ανεπιφύλακτα να προχωρήσετε στην ενημέρωση τώρα.Κύρια σημεία

● Έξυπνες δυνατότητες Ένα νέο αιωρούμενο κουμπί πλοήγησης με το οποίο μπορείτε να εκτελείτε τις λειτουργίες που χρησιμοποιείτε συχνότερα από οποιοδήποτε μέρος της οθόνης. Νέα προστιθέμενα πλήκτρα συντόμευσης της αρχικής οθόνης με τα οποία μπορείτε να έχετε πρόσβαση στις δυνατότητες των εφαρμογών που χρησιμοποιείτε πιο συχνά. Απλώς αγγίξτε και κρατήστε παρατεταμένα το εικονίδιο μιας εφαρμογής για να εμφανιστεί ένα μενού συντομεύσεων. ● Πιο γρήγορο Οι βελτιώσεις που βασίζονται στον αλγόριθμό AI προσφέρουν μεγαλύτερη σταθερότητα, ομαλότητα και ταχύτητα. Το σύστημα εκκινείται πιο γρήγορα, τα βίντεο είναι πιο ομαλά και οι μικρογραφίες των εικόνων φορτώνουν ταχύτατα ακόμη και με μεγάλους όγκους. ● Πιο ασφαλές Απολαύστε βελτιστοποιημένη προστασία για το σύστημά σας, ιδιωτικότητα και δεδομένα με νέες ενημερώσεις στην ασφάλεια του συστήματος και τον Ιδιωτικό χώρο.

Μάθετε περισσότερα]

● Οι έξυπνες συμβουλές σάς προτείνουν πιο γρήγορους και πιο εύκολους τρόπους για να λειτουργείτε το τηλέφωνό σας, για χρήσεις σε σενάρια ειδικής χρήσης και ως απάντηση στον συνήθη τρόπο χρήσης του τηλεφώνου σας. ● Το μενού του ιδιωτικού χώρου έχει βελτιστοποιηθεί, καθιστώντας πιο εύκολη τη δημιουργία ενός Ιδιωτικού χώρου στη συσκευή σας. Τώρα τα αρχεία μπορούν να μετακινούνται εύκολα μεταξύ του Κυρίως χώρου και του Ιδιωτικού χώρου. ● Τώρα οι Επαφές και το Email σας επιτρέπουν να συγχρονίσετε τα επαγγελματικά σας στοιχεία με τις επαφές σας στο LinkedIn. ● Οι ρυθμίσεις ανασχεδιάστηκαν για πιο ξεκάθαρη και πιο απλή οργάνωση. ● Τώρα η Συλλογή διαθέτει έναν κάδο ανακύκλωσης που διατηρεί τις διαγραμμένες φωτογραφίες για έως και 30 ημέρες. Μπορείτε να επαναφέρετε τις κατά λάθος διαγραμμένες φωτογραφίες με ένα απλό άγγιγμα. ● Η Διαχείριση συσκευής απλοποιήθηκε για πιο εύκολη διαχείριση της συσκευής σας. Οι βασικές εκκαθαρίσεις είναι πιο γρήγορες και οι βαθιές εκκαθαρίσεις ακόμη πιο λεπτομερείς. ● Τώρα στη συσκευή σας μπορούν να συνδεθούν δύο διαφορετικές συσκευές Bluetooth ταυτόχρονα, όπως μια ζώνη και ένα αυτοκίνητο.

1. Στην επιλογή «Αυτόματη ζώνη ώρας» χρησιμοποιούνται πληροφορίες για την τοποθεσία προκειμένου να καθοριστεί ζώνη ώρας όταν είναι δραστικοποιημένη η επιλογή «Πληροφορίες για την τοποθεσία». 2. Λόγω της επανασχεδίασης της επιλογής «Ρυθμίσεις», έχει αλλάξει η θέση των λογοτύπων πιστοποίησης, των νομικών πληροφοριών και των πληροφοριών για τις κανονιστικές διατάξεις (αν υπάρχουν). 3. Για να έχετε βελτιωμένη εμπειρία, οι Έξυπνες ειδοποιήσεις θα ενημερώνονται όποτε συνδέεστε σε δίκτυο Wi-Fi. Μπορείτε να αδρανοποιήσετε τις αυτόματες ενημερώσεις μέσω της επιλογής «Ρυθμίσεις».

1. Με αυτήν την ενημερωμένη έκδοση δεν θα σβηστούν τα προσωπικά σας δεδομένα, αλλά, προτού προχωρήσετε με την ενημέρωση, σας συνιστούμε να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας για όλα τα σημαντικά σας δεδομένα. 2. Μερικές εφαρμογές τρίτων οι οποίες δεν είναι συμβατές με το λειτουργικό Android 8.0 ίσως να μην λειτουργούν σωστά μετά την ενημέρωση. Συνιστάται να ενημερώσετε αυτές τις εφαρμογές με τις πιο πρόσφατες εκδόσεις τους από το Google Play Store. 3. Αυτή η έκδοση του συστήματος μπορεί να επανέλθει στην επίσημη έκδοση του EMUI 5.1 χρησιμοποιώντας το HiSuite. Η επιστροφή στην έκδοση του συστήματος θα σβήσει τα προσωπικά σας δεδομένα. Για περισσότερες πληροφορίες, καλέστε στην ανοικτή τηλεφωνική γραμμή εξυπηρέτησης πελατών. 4. Αν παρουσιαστεί οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την ενημέρωση, καλέστε στην ανοικτή τηλεφωνική γραμμή εξυπηρέτησης πελατών ή επισκεφθείτε έναν εξουσιοδοτημένο κέντρο εξυπηρέτησης της Huawei για βοήθεια. 5. Ενδέχεται να γίνει μια μικρή αναδιάταξη της αρχικής οθόνης σας.

Link to comment
Share on other sites

OREO's :wink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

5. Ενδέχεται να γίνει μια μικρή αναδιάταξη της αρχικής οθόνης σας.

Αυτό το τελευταίο δεν μου άρεσε. Δεν θέλω να μου χαλάσει τη σειρά που έχω τα εικονίδια! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Στις φωτογραφίες στον κάδο κρατάει μέχρι 30 ημέρες και τώρα

 

Αναδιάταξη στην οθόνη τα εικονίδια τα βάζει στην σειρά και τώρα αν το ταρακουνήσεις

Κουνήσεις η αναταράξεις..... Lol

 

----- προσθήκη μηνύματος 108 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο Καρλ και ο Κρις βρήκαν άκρη δεν παίρνει την Beta γιατί κάνανε τα τηλέφωνα τους

Root και θα το επιρεαζει

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά η εταιρεία πρέπει να τους χαρίσει τον Καρλ και τον Κρις από ένα

P20 pro

Και εμάς που τους παρακολουθούμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο Καρλ και ο Κρις ξαναχτυπούν πάλι....

 

 

hello gretsch61

 

που ήταν συνώνυμο με μένα, δεν κάνεις τίποτα λάθος, μετά από σύνδεση στο διακομιστή μεσολάβησης, παίρνεις το build στην αναβάθμιση του συστήματος που έχεις κατεβάσει ξανά!

Ήμουν επίσης λίγο αβέβαιος, αλλά στη συνέχεια τα πάντα πέρασαν καθαρές. Αλλά πρέπει να γνωρίζετε ότι τέτοιες ενέργειες είναι πάντοτε με δική σας ευθύνη.

 

Χαιρετισμός

karl25

 

 

Cris...

 

@ karl25

Έχετε το βήτα σε αυτό τώρα. Ωστόσο, με την UPDATE.ZIP - τη μέθοδο "NoCheckRecovery".

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δίνουν το ορεο. πάντως 5 κινητά huawei honor με ίδια χαρακτηριστικά με το δικο μας (7x,9,9i,psmart κτλπ) έχουν ορεο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν δίνουν το ορεο. πάντως 5 κινητά huawei honor με ίδια χαρακτηριστικά με το δικο μας (7x,9,9i,psmart κτλπ) έχουν ορεο.

 

Η φάση είναι ότι δεν ακούγεται και τίποτα

Πουθενά ούτε σε γερμανικό ούτε αγγλικό φόρουμ

 

Δεν βλέπεις τι τραβάνε στην Γερμανία

Ο Καρλ και ο Κρις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομάδα.

Μπαίνω κατευθείαν στο "ψητό"...

Τον Φλεβάρη αγόρασα την εν λόγο συσκευή στην αδερφή μου από Γερμανία (βρισκόμουν εκεί για επαγγελματικούς λόγους), και πριν ένα μήνα αγόρασα και στη γυναίκα μου την ίδια συσκευή.

Το θέμα μου είναι ότι ενώ στης γυναίκας μου έχουν γίνει όλες οι ενημερώσεις κανονικά, στης αδερφής μου έχει μείνει, στην RNE-L21C432B120. Μήπως μπορείτε να μου πείτε κάποιον άλλο τρόπο να ενημερώσουμε το τηλέφωνο, γιατί κάθε μέρα μπαίνουμε στις ενημερώσεις και δε βγάζει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομάδα.

Μπαίνω κατευθείαν στο "ψητό"...

Τον Φλεβάρη αγόρασα την εν λόγο συσκευή στην αδερφή μου από Γερμανία (βρισκόμουν εκεί για επαγγελματικούς λόγους), και πριν ένα μήνα αγόρασα και στη γυναίκα μου την ίδια συσκευή.

Το θέμα μου είναι ότι ενώ στης γυναίκας μου έχουν γίνει όλες οι ενημερώσεις κανονικά, στης αδερφής μου έχει μείνει, στην RNE-L21C432B120. Μήπως μπορείτε να μου πείτε κάποιον άλλο τρόπο να ενημερώσουμε το τηλέφωνο, γιατί κάθε μέρα μπαίνουμε στις ενημερώσεις και δε βγάζει τίποτα.

 

 

Αυτό πάλι περίεργο μου φαίνεται μήπως από το

Hicare γίνει ενημέρωση

 

Μια ερώτηση έχει και γερμανική κάρτα στο τηλέφωνο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν είχα το Samsung S6 Edge από Γερμανία επερνα αμέσως τις ενημερώσεις και μάλιστα γρηγορότερα από αυτά που ήταν από εδώ αγορασμένα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πάλι περίεργο μου φαίνεται μήπως από το

Hicare γίνει ενημέρωση

 

Μια ερώτηση έχει και γερμανική κάρτα στο τηλέφωνο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν είχα το Samsung S6 Edge από Γερμανία επερνα αμέσως τις ενημερώσεις και μάλιστα γρηγορότερα από αυτά που ήταν από εδώ αγορασμένα

 

Εγώ θα έλεγα επαναφορά εργοστάσιακων και μετά αναζήτηση για update

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες με επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων έλυσε προβλήματα με την Beta Oreo σε όσους δεν τους ερχόταν στην Γερμανία

 

Είναι διαδικασία όμως να τα βάλεις ξανά από την αρχή όλα

 

Ίσως αυτό πρέπει να γίνει γιατί Πιος ξέρει μερικές εφαρμογές ίσως το έχουν επιρεασει

Link to comment
Share on other sites

[/color]Ο Καρλ και ο Κρις ξαναχτυπούν πάλι....

 

 

hello gretsch61

 

που ήταν συνώνυμο με μένα, δεν κάνεις τίποτα λάθος, μετά από σύνδεση στο διακομιστή μεσολάβησης, παίρνεις το build στην αναβάθμιση του συστήματος που έχεις κατεβάσει ξανά!

Ήμουν επίσης λίγο αβέβαιος, αλλά στη συνέχεια τα πάντα πέρασαν καθαρές. Αλλά πρέπει να γνωρίζετε ότι τέτοιες ενέργειες είναι πάντοτε με δική σας ευθύνη.

 

Χαιρετισμός

karl25

 

 

Cris...

 

@ karl25

Έχετε το βήτα σε αυτό τώρα. Ωστόσο, με την UPDATE.ZIP - τη μέθοδο "NoCheckRecovery".

 

Το βήτα: Ο Κρις και η οικογένεια Μέιτ περνούν ώρες αγωνίας

Στο σημερινό επεισόδιο της σειράς Το βήτα, ο Καρλ μεταφέρει τα δυσάρεστα νέα στην οικογένεια Μέιτ και τον Κρις.

Όλοι μαζί καλούνται να αντιμετωπίσουν την επικινδυνότητα της κατάστασης της Γκρετς, η οποία χρειάζεται επειγόντως "NoCheckRecovery".

https://www.gossip-tv.gr/media-tv/story/541053/to-tatoyaz-o-orfeas-kai-i-oikogeneia-mela-pernoyn-ores-agonias

Link to comment
Share on other sites

Για τον φίλο που δεν παίρνει ενημερώσεις

Παρόμοιο θέμα με άλλη συσκευή είχε φίλος μου

 

Πάνε Hicare μετά

Συνιστάτε.. Υπηρεσία... Εγώ

Στο εγώ μέσα δώσε μερικά

στοιχεία που σου ζητάει

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλώ να αναβαθμίζετε στο πλαίσιο του Ευρωπαϊκού περιβάλλοντος δικτύου.

 

Αν έχετε πληρούνται οι προϋποθέσεις αλλά ακόμα δεν είχετε λάβει το πακέτο αναβάθμισης, παρακαλούμε όπως μας παρέχετε τον αριθμούς IMEI σας και Κατασκευής (Build No.) μέσω email

Κι εμείς θα σας το προωθήσουμε.

Path: Ρυθμίσεις> Σχετικά με το τηλέφωνο> Αριθμοί IMEI / Κατασκευής

Email: http://consumer.huawei.com/gr/contact-us/index.htm?tag=email

 

----- προσθήκη μηνύματος 19 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Hicare

Forum

Επιλέξτε Huawei forum

Επιλέξτε την συσκευή σας πχ Huawei mate 10 lite

Και εκεί μετά έχει πολλές επιλογές παράδειγμα λογισμικό

Παραπέμπει στο EMUI 8

Και διευκρινίζει τι περισσότερα θα μπορούμε να κάνουμε με την ενημέρωση στο Ορεο 8

 

ΌΤΑΝ ΤΗΝ ΠΆΡΟΥΜΕ.....

χαχαχα καλό ναι δοκιμάστε το και διαβάστε να ανοίξει και άλλο η όρεξη μας

 

Αξίζει η αναμονή

Αλλά πότε...

Link to comment
Share on other sites

Έγινε αναβάθμιση της εφαρμογής Backup.

Καταργήθηκε όπως είχε ανακοινωθεί η επιλογή του εσωτερικού αποθηκευτικού χώρου για την αποθήκευση αντιγράφων ασφαλείας.

Edited by autofocus
Λάθος άρθρο
Link to comment
Share on other sites

Θυμάστε την παλιότερη συζήτηση που είχαμε εδώ,

Απο τοτε που πηρα το κινητο δεν μου εχει ζητησει ουτε μια φορα αναβαθμηση

Το βραδακυ θα αντιγραψω τα παντα στη sd και θα κανω hard reset

Δεν μάθαμε τι έγινε!

Link to comment
Share on other sites

Ο Καρλ και ο Κρις παλεύουν με την Beta και τελικά κάτι κατάφεραν

Έχει πολλά ποστ και δεν μπορώ να τα μεταφράσω όλα

Μπράβο στον Καρλ και στον Κρις lol

 

 

 

https://www.android-hilfe.de/forum/root-custom-roms-modding-fuer-huawei-mate-10-lite.3337/huawei-mate-10-lite-rne-l21c432b304-8-0-0-304-beta-emui-8-android-8-oreo-inoffiziell.878850.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

karl25

Νέος χρήστης

Λοιπόν, με μένα αυτό ήταν πολύ πιο εύκολο, καλά, όπως γράφτηκε, αυτό δεν πρέπει να συμβαίνει με όλους. Έχω κατεβάσει το update.zip στο findware της εταιρίας που ξεκίνησε ο διακομιστής μεσολάβησης. ενεργοποιήθηκε στο wifi proxy, και κάτω από την αναζήτηση ενημέρωσης συστήματος ήρθε το beta, ενημερώθηκε και τελείωσε, περισσότερο δεν ήταν :).

 

 

Κάπως έτσι είχε βγει το τραγούδι Ο Πέτρος ο Γιόχαν και ο Χανς

Κάνανε Τανκς

 

Τώρα ο Κρις και ο Καρλ κάνουν κινητά...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε αν το τηλέφωνό μας υποστηρίζει wifi 5g εκτός από το 2.4;;

 

Αλλαξα ρούτερ σήμερα που έχει και τα 2 κανάλια αλλά το 5g δεν το βλέπω καθόλου....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...