Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δύσκολη απόφαση με ροπή προς το mate 10 lite λόγω εμφάνισης και κάμερας. Απλά θα ήθελα και τη μπαταρία του A5

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι λέτε Huawei mate 10 lite ή Samsung Galaxy A5 2017, μου αρεσουν κι τα δυο αλλά θέλω το καλύτερο.

 

 

Ξεκινας απο το τι σου κανει σαν μεγεθος,γιατι υπαρχει σχετικη διαφορα...

Επειδη ειχα και τα 2,το A5 ειναι πολυ ωραια συσκευη,με ωραια οθονη,και καλη μπαταρία αλλα προτιμω ανευ συζητησης το mate 10 lite.Ξεκάθαρα ,μου αρεσε περισσότερο η οθόνη,συν οτι ειναι απολαυστικη λογω μεγεθους,χωρις να κανει κουμουτσα τη συσκευη,μπαταρια δεν μπορω να πω οτι δεν ειναι ικανοποιητικη,ωστοσο σιγουρα θα μπορουσε να ναι καλυτερη,αναλογικα το A5 ειναι σε καλυτερο επιπεδο.Καμερα δεν ασχοληθηκα με το Α5,γιατι δεν το κρατησα πολυ,ωστοσο του Mate ειναι πολυ καλη.Συν τη φοβερη αισθηση στο χερι,κατι που δεν ενιωσα με την πλαστικουρα που μου αφηνε το Α5.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω αγοράσει το mate 10 lite και είναι η 4η μέρα χρήσης. Είμαι ευχαριστημένος σε μεγάλο βαθμό. Μια ερώτηση. Ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για την φωτογραφική κάμερα; Να την αφήσω ως έχει;

 

Edit: Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε, μιας που δεν έχω αλήθεια καμία ιδέα, για θήκη και τζάμι προστασίας; Η θήκη θα ήθελα να είναι μιας όψεως και να όχι για όλο.

Edited by MakNez
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω αγοράσει το mate 10 lite και είναι η 4η μέρα χρήσης. Είμαι ευχαριστημένος σε μεγάλο βαθμό. Μια ερώτηση. Ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για την φωτογραφική κάμερα; Να την αφήσω ως έχει;

 

Edit: Επίσης μπορείτε να μου προτείνετε, μιας που δεν έχω αλήθεια καμία ιδέα, για θήκη και τζάμι προστασίας; Η θήκη θα ήθελα να είναι μιας όψεως και να όχι για όλο.

Καλησπερα οι ερωτησεις σου ειναι λιγο γενικες.Τι θελω να πω,πχ οι καλυτερες ρυθμισεις για την καμερα ειναι αναλογα το φως που υπαρχει εξω για την νυχτα,δεν ειναι κατι στανταρ,για την ημερα το αφηνεις οπως εχει στο αυτοματο,την νυχτα ειναι μεγαλη ιστορια οι ρυθμισεις,πρεπει να πειραματιστεις μονος και να δεις στο thread των φωτογραφιων.Θηκη πλατης εχεινπολλες στο σκρουτζ,και γυαλια,εγω πηρα απο κινεζομαγαζο,5€ θηκη πλατης και 4€ τζαμακι.
Link to comment
Share on other sites

Για την φωτογραφική το καταλαβαίνω, θα το κοιτάξω. Για θήκη και τζαμάκι βάζω όποιο βρω έτσι; Δεν κοιτάω δηλαδή κάνα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό στο τζαμάκι
Link to comment
Share on other sites

Για την φωτογραφική το καταλαβαίνω, θα το κοιτάξω. Για θήκη και τζαμάκι βάζω όποιο βρω έτσι; Δεν κοιτάω δηλαδή κάνα ιδιαίτερο χαρακτηριστικό στο τζαμάκι
να ειναι tempered glass,πανε εδω διαλεξε θηκη https://www.skroutz.gr/c/579/thikes-kinhtwn-thlefwnwn.html?from=catspan&keyphrase=mate+10+lite+huawei και εδω τζαμακι https://www.skroutz.gr/c/612/prostasia-othonis-kinitwn.html?from=catspan&keyphrase=mate+10+lite+huawei
Link to comment
Share on other sites

 

παρε απο το ebay καλυτερα...https://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Mate-10-Lite-Ultra-Thin-PU-Leather-Soft-TPU-Shockproof-Case-Cover/292319515700?hash=item440f99d434:m:mNuYfmJshxn6rp4Y6Pj2Wsg.....https://www.ebay.com/itm/2Pcs-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-Nova-2i-Mate-10-Lite-Honor-9i/382308470951?hash=item59035c50a7:m:mPDahXN1QSKFtm6N2UKW9ag

Link to comment
Share on other sites

Σε χώρες του εξωτερικού δόθηκε face unlock σε ένα update 730mb.

H Huawei είναι μια εταιρεία που εκπλήσει θετικά.

Μπράβο τους!

Στην Ελλάδα έχει ήδη λέει το 25%,τεράστιο νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας, θέλω να αλλάξω το lg g2 (φοβερό τηλ.) γιατί θέλω μεγαλύτερη οθόνη, σκέφτομαι αυτό και το Xiaomi Mi Note 2, τι μου προτείνετε; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σε χώρες του εξωτερικού δόθηκε face unlock σε ένα update 730mb.

H Huawei είναι μια εταιρεία που εκπλήσει θετικά.

Μπράβο τους!

Στην Ελλάδα έχει ήδη λέει το 25%,τεράστιο νούμερο.

Να δούμε σε εμάς ποτέ θα έρθει αυτή η αναβάθμιση

 

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχει βάλει κάποιος την Emui 8? Βλέπω σε μερικά site ότι έχουν οδηγούς για αναβάθμιση
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Ετσι όμως εξαφανίζονται μόνιμα τα κουμπιά.....και πρέπει να έχεις μόνο το floating button.....

Κανένα άλλο application που να τα εξαφανίζει στο browsing, youtube, video θέλουμε....

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όμως εξαφανίζονται μόνιμα τα κουμπιά.....και πρέπει να έχεις μόνο το floating button.....

Κανένα άλλο application που να τα εξαφανίζει στο browsing, youtube, video θέλουμε....

εχει διαφορα στο playstore ,εχω δοκιμασει καποια ,αλλα δεν λειτουργουν σωστα συνεχεια.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ ΗΧΟ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΕΣ ΕΠΑΦΕΣ?
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΟΜΠΛΕ Ή ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ (ΚΑΜΕΡΑΣ ΠΧ) ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΛΙΚΟ?
Το μενού είναι ελληνικό ακόμα και στην κάμερα που αναφέρεσαι

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα τζαμακι για την κάμερα; Γιατί παρότι φοράω θήκη βλέπω ο φακός είναι επιρρεπής σε γρατζουνιές.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα τζαμακι για την κάμερα; Γιατί παρότι φοράω θήκη βλέπω ο φακός είναι επιρρεπής σε γρατζουνιές.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

πήρα από eBay και έβαλα tempered glass και ησύχασα

 

https://goo.gl/NTf7hg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κανένα τζαμακι για την κάμερα; Γιατί παρότι φοράω θήκη βλέπω ο φακός είναι επιρρεπής σε γρατζουνιές.

 

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.ebay.com/itm/Camera-Lens-Protector-HD-Tempered-Glass-Guard-Film-Cover-For-Huawei-Mate-10-lite/152745682048?hash=item23905a2480:g:IhMAAOSwxzdZ9Bhs

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όμως εξαφανίζονται μόνιμα τα κουμπιά.....και πρέπει να έχεις μόνο το floating button.....

Κανένα άλλο application που να τα εξαφανίζει στο browsing, youtube, video θέλουμε....

 

Διάβασε καλύτερα το πρώτο σύνδεσμο , εμένα δουλεύει κανονικά , εμφανίζονται μόνο όταν τα χρειάζομαι

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα.

Κάτοχος και γω απ τη τρίτη το απόγευμα.

Το πρόβλημα μου είναι αρχικά το καλιμπραρισμα της μπαταριας πόσους κύκλους φορτίσεων χρειάστηκε για να στρώσει;

Επίσης ποσο ενεργοβόρο είναι πια το wifi ούτως ώστε το βράδυ με ανοιχτό μόνο αυτό από 75% να φτάνει στο 40 το επόμενο πρωι;

 

Επίσης χθες έκλεινα τα δεδομένα αλλά συνέχιζε πάνω στη μπάρα να μετράει δεδομένα μέχρι να τα ξανά ανοίξω και να τα ξανά κλείσω.

 

Χθες έκανα πλήρη φόρτιση έκλεισα τα πάντα προτού κοιμηθώ ξύπνησα στις 7 έδειχνε ακόμα 100% λέω εδώ είμαστε μια χαρά έστρωσε. Με το που το άνοιξα και απλά άνοιξα το wifi και το ξαναεκλεισα μετά από 10 λεπτά έφτασε στο 95% ωστόσο δεν είναι αυτό το μεγάλο πρόβλημα μιας και ξαναλέω ότι ίσως ακόμα δεν έχει καλιμπραριστει με 3 φορτίσεις ωστόσο εμφάνισε τρελό λαγκ ακόμα και τη καρτέλα κλησεων την ανοιγοκλεινε με λαγκ των ρυθμίσεων το ίδιο τα πάντα ...έκανα επανεκκίνηση δείχνει να έστρωσε.

 

Σας παρακαλώ τα φώτα σας γιατί έχω εκνευριστει αφάνταστα με το λαγκ και απλά ελπίζω η μπαταρία να στρώσει με το καιρό..

Edited by Manos_VXR
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα.

Κάτοχος και γω απ τη τρίτη το απόγευμα.

Το πρόβλημα μου είναι αρχικά το καλιμπραρισμα της μπαταριας πόσους κύκλους φορτίσεων χρειάστηκε για να στρώσει;

Επίσης ποσο ενεργοβόρο είναι πια το wifi ούτως ώστε το βράδυ με ανοιχτό μόνο αυτό από 75% να φτάνει στο 40 το επόμενο πρωι;

 

Επίσης χθες έκλεινα τα δεδομένα αλλά συνέχιζε πάνω στη μπάρα να μετράει δεδομένα μέχρι να τα ξανά ανοίξω και να τα ξανά κλείσω.

 

Χθες έκανα πλήρη φόρτιση έκλεισα τα πάντα προτού κοιμηθώ ξύπνησα στις 7 έδειχνε ακόμα 100% λέω εδώ είμαστε μια χαρά έστρωσε. Με το που το άνοιξα και απλά άνοιξα το wifi και το ξαναεκλεισα μετά από 10 λεπτά έφτασε στο 95% ωστόσο δεν είναι αυτό το μεγάλο πρόβλημα μιας και ξαναλέω ότι ίσως ακόμα δεν έχει καλιμπραριστει με 3 φορτίσεις ωστόσο εμφάνισε τρελό λαγκ ακόμα και τη καρτέλα κλησεων την ανοιγοκλεινε με λαγκ των ρυθμίσεων το ίδιο τα πάντα ...έκανα επανεκκίνηση δείχνει να έστρωσε.

 

Σας παρακαλώ τα φώτα σας γιατί έχω εκνευριστει αφάνταστα με το λαγκ και απλά ελπίζω η μπαταρία να στρώσει με το καιρό..

στην αρχή πρέπει να του έκανα 4-5 κύκλους φόρτισης αν και από την πρώτη μέρα χρήσης δεν είδα κάποιο battery drain γιατί μάλλον αυτό έχει η συσκευή σου.ισως κάποια εφαρμογή το κάνει αυτό.επισης σε μένα από το 100 έως το 90 με wifi και φωτεινότητα σε νορμάλ πλαίσια πλησιάζω την μία ώρα οθόνης.κατι δεν μου κάθεται καλά επίσης και για το lag που αναφέρεις δεν έχω δει στο δικό μου τέτοιο πράγμα.ισως να δοκίμαζες μια επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων σε περίπτωση που συνεχίζει τα ίδια. Edited by nasos_79
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ η μπαταρία συνήθως πέφτει 1 με 2%. Έχω δει από το 100% να πέφτει σχεδόν αμέσως π.χ. στο 95% αλλά από εκεί και μετά κανονικά. Από την πρώτη μέρα η μπαταρία του κινητού κρατάει δύο δυόμιση μέρες με μόνιμα ανοιχτό wifi & δεδομένα αλλά με λίγη κίνηση internet-viber και λίγες κλήσεις. Την τρίτη μέρα το πρωί είναι 30-20% και το φορτίζω. Πρόσφατα αφαίρεσα την εφαρμογή facebook που χωρίς να την έχω ενεργοποιήσει ποτέ φαινόταν να έχει κατανάλωση, όταν τη χρειαστώ θα την ξαναβάλω. Όσον αφορά τη δική μου εμπειρία το κινητό δεν έχει λαγκ για την ώρα. Εγώ θα αφαιρούσα εφαρμογές που εγκατέστησα ή θα απενεργοποιούσα αυτές που ήρθαν προεγκατεστημένες αν είχα προβλήματα κατανάλωσης ή καθυστέρηση στις επιδόσεις για να βρω που είναι το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...