Jump to content

Huawei Mate 10 Lite


highland1
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο οτι ειδα εχει 3-4 διαφορετικα update για το τηλ με το ιδιο μεγεθος ποιο ξερεις οτι ειναι το σωστο για την συσκευη σου?

 

Βλέπεις το μοντέλο καί κατεβάζεις αυτή για το μοντέλο σου αν σου βγάζει την ιδια μια με λίγα mb και μια με πολλά η μικρή είναι το update μάλλον και η μεγάλη όλη η ρομ εγώ κατεβάζω την μεγάλη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βλέπεις το μοντέλο καί κατεβάζεις αυτή για το μοντέλο σου αν σου βγάζει την ιδια μια με λίγα mb και μια με πολλά η μικρή είναι το update μάλλον και η μεγάλη όλη η ρομ εγώ κατεβάζω την μεγάλη

 

Και γιατί να μπεις σε αυτό το τριπακι και να μην περιμένεις την επίσημη ΟΤΑ;

Μερικές μέρες νωρίτερα δεν κερδίζεις και κάτι. Ίσα ίσα που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είσαι και beta tester.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μπεις σε αυτό το τριπακι και να μην περιμένεις την επίσημη ΟΤΑ;

Μερικές μέρες νωρίτερα δεν κερδίζεις και κάτι. Ίσα ίσα που υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είσαι και beta tester.

 

Μα δεν περνάς beta για να είσαι beta tester.Εμας παράδειγμα βγήκε η c142 στο firmware finder και άρχισε ακριβός η ιδα να δίνεται σταδιακά σε όλους και επίσημα . Σε κάποιους αργίσε αρκετά με το firmware την ιδια ρομ θα έβαζαν πιο γρήγορα.Ο καθένας κάνει τις επιλογές αν χρειάζεται να μπεις στην διαδικασία αυτή ο καθένας θα δώσει διαφορετική απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Ποιον παροχο έχεις;

 

Αν το τηλέφωνο δεν είναι branded τι ρόλο παίζει ο πάροχος με το update??

Αν δεν έχει παράδειγμα sim κάρτα μέσα δεν θα πάρει ποτέ update???

Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο δεν είναι branded τι ρόλο παίζει ο πάροχος με το update??

Αν δεν έχει παράδειγμα sim κάρτα μέσα δεν θα πάρει ποτέ update???

 

Αυτή ήταν η απάντηση από την huawei oτι ανάλογα τον πάροχο διανέμεται η αναβάθμιση...

Link to comment
Share on other sites

Το κντ μου είναι branded και προορίζεται για πολωνική αγορά, στην ερώτηση που εκανα στην huawei ποτέ θα πάρω την αναβάθμιση oreo μου απάντησαν θα την πάρω όταν βγει στην πολωνική αγορα
dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Αυτή ήταν η απάντηση από την huawei oτι ανάλογα τον πάροχο διανέμεται η αναβάθμιση...

 

Νομίζω ότι αυτό ισχύει μόνο αν είναι branded η συσκευή και όχι σε όλες τις περιπτώσεις.....

Το Huawei Y6 του γιου μου πήρε update με το που το άνοιξα χωρίς κάρτα sim….

Link to comment
Share on other sites

Το κντ μου είναι branded και προορίζεται για πολωνική αγορά, στην ερώτηση που εκανα στην huawei ποτέ θα πάρω την αναβάθμιση oreo μου απάντησαν θα την πάρω όταν βγει στην πολωνική αγορα

 

Branded δεν είναι το κιν μου απλά ξέρω ότι είναι από Ισπανίκη αγορα

Link to comment
Share on other sites

Branded δεν είναι το κιν μου απλά ξέρω ότι είναι από Ισπανίκη αγορα

Ναι εγώ ήθελα να πω τ μου απάντησαν από τη huawei για την αναβάθμιση,οτι δε παίζει ρόλο ο παροχος αλλά η χώρα προέλευσης.

dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγώ ήθελα να πω τ μου απάντησαν από τη huawei για την αναβάθμιση,οτι δε παίζει ρόλο ο παροχος αλλά η χώρα προέλευσης.

Θα δοκιμάσω και χωρίς sim... Άμα αργήσει θα το βάλω από firmware finder

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω. Κ το χω πάρει από Πάμπλικ αν εννοείς αυτό

Και εγώ κόσμοτε έχω και προς το παρών κανένα update, έχεις δει καμια μεγάλη διαφορά;

dimostheo
Link to comment
Share on other sites

Μου γράψαμε σήμερα στις 3μμ

 

Έχει εδώ και μέρες προωθηθεί στο αρμοδιο τμημα αφού δεν ήρθε η αναβάθμιση από μόνη της και το έχουν τώρα αυτοί

Λογικά στις επόμενες ώρες η μέρες θα εμφανιστεί από μόνο του επάνω στην μπάρα σαν ειδοποίηση...

 

Ζήσε Μάη να φας τρυφίλη και τον Αύγουστο ΟΡΕΟ

 

Τα λέμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανε την εμφάνιση του για δεύτερη φορα:lol:μία καλή φόρτιση του κινητού και αμέσως κατέβασμα.

Επάνω στην μπάρα έκανε εμφάνιση?

 

Και γιατί περιμένεις την φόρτιση.

Φορτιζοντας κατέβασε την

 

Μην σου φύγει πάλι

ΛΟΛ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εμένα ήρθε η αναβάθμιση για Oreo πριν από λίγο. Σε λίγο που θα φτασω σπίτι θα την κάνω. Έχω δικαρτο με wind και Vodafone. Αγορασμένο με την προσφορά τον Δεκέμβριο από το Πλαίσιο.
Link to comment
Share on other sites

ΟΡΕΑ τέτοια να διαβάζουμε

Με το τσιγκλελι Έρχεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανες ενημέρωση συστήματος η εμφανίστηκε από μόνη της?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το screenshot https://drive.google.com/file/d/18USlWJb35BzT87LCmSDFjOaW2GpLxrSnZA/view?usp=drivesdk

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟΡΕΑ τέτοια να διαβάζουμε

Με το τσιγκλελι Έρχεται

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανες ενημέρωση συστήματος η εμφανίστηκε από μόνη της?

Από μόνη της βγήκε με notification στις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου ήρθε είχες δεδομένα η WiFi?

 

Νομίζω wifi γιατί ήμουν στο γραφείο. Ούτε το πήρα χαμπάρι. Με το που σχόλασα κοίταξα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα εγκατάσταση το Oreo τελικά. Όλα πήγαν καλά. Εκ πρώτης, σα να βλέπω να πηγαίνει πιο γρήγορα. Δεν έχω καμένα lag στο πληκτρολόγιο προς το παρόν. Τα εικονίδια "στρογγύλεψαν". Οι ρυθμίσεις έχουν αλλάξει λίγο οπτικά. θα το δουλέψω μια δυο μέρες για να βγάλω καλύτερα συμπεράσματα. Πάντως boot έκανε πολύ πιο γρήγορα από το Nougat. Υπάρχειο ρύθμιση για να κρίβεται η μπάρα πλοήγησης που έχουμε στο κάτω μέρος. Προς το παρόν αυτά έχω να πω. Ελπίζω να βελτιωθεί κι ο χρόνος της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

Μονο η wind ....Καμια αλλη η cosmote...μαλλον βαριετε..δεν ειναι Branded το κιν αλλα μαλλον παιζει ρολο ο παροχος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...