Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σκεφτομαι κι εγω να βαλω κανενα ασυρματο router αν και δεν ξερω ακομα τι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν υπάρχει καμία. Να Χρησιμοποιείς απλώς τον WEP αλγόριθμο κρυπτογράφησης , να βάλεις static ip στα pc σου και να απενεργοποιήσεις τον dhcp server, ώστε να μειώσεις τις πιθανότητες ανεπιθύμητης χρήσης της γραμμής σου;)

 

Ολα αυτα ειναι για να μη μου παιρνουν δεδομενα wireless?

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Για να μη μετατραπεί ο γύρω χώρος σε..netcafe και ακούσεις ότι κυκλοφορεί μια φήμη στην γειτονιά.. Στην τάδε διεύθυνση έχει free internet!ΌΛΟΙ ΕΚΕΙ!:p

 

Ταξιδιώτης: Αν είναι να αγοράσεις ξεχωριστά, είσαι ή για USR ή για κάποιο που συνδιάζει και voip όπως το FRITZ!Box Fon WLAN.

http://www.avm.gr για περισσότερες πληροφορίες.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Για να μη μετατραπεί ο γύρω χώρος σε..netcafe και ακούσεις ότι κυκλοφορεί μια φήμη στην γειτονιά.. Στην τάδε διεύθυνση έχει free internet!ΌΛΟΙ ΕΚΕΙ!:p

 

Ταξιδιώτης: Αν είναι να αγοράσεις ξεχωριστά, είσαι ή για USR ή για κάποιο που συνδιάζει και voip όπως το FRITZ!Box Fon WLAN.

http://www.avm.gr για περισσότερες πληροφορίες.

 

Lol!:lol: Εχω κανει disable τη λειτουργια που λεει wireless access point.;)

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα στο Γερμανό χχχ προσπάθησαν να μου πουλήσουν κινητό με μαιμού seal, και καλά το άνοιγαν μπροστά μου για να δω πως είναι όλα μέσα στο πακέτο!!! Απλά απαράδεκτοι...

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Θα σε συμβούλευα να το αποφύγεις...

Οι Άγγλοι λένε C.C.C. δλδ Cheap China Crap!

Θα μου πεις: μα όλα είναι made in China... και σου λέω πως άλλα προιόντα είναι αυτά για την αγορά της Κίνας και άλλα τα εξαγωγής!

AM7-TL10 Β553 dual 3ram 64rom medallion edition

http://www.vmall.com/product/1668.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!Ο πατέρας μου είναι στη Κίνα και θα ήθελα να μου φέρει το Motorola Dolce & Gabbana!Πού μπορώ να δώ την τιμή που πωλείται εκεί για να δώ αν με συμφέρει να μου το φέρει απο εκεί και αν μπορεί να δουλέψει στην Ελλάδα???:O

 

 

Εχω αγορασει 2 κινητα απο Κινα. Και τα 2 δουλευουν μια χαρα χωρις προβλημα και η ποιοτητα ειναι ακριβως ιδια με αυτα που πουλιουνται εδω.

 

Καταρχας, να ξερεις πως κατα 90%, δεν υπαρχει Ελληνικη γλωσσα στο κινητο.

 

Για την τιμη, λιγο δυσκολο να την βρεις απο εδω. Πες του να ρωτησει και αυτο που θα του πουνε, βγαζει το ενα μηδενικο (μπακαλιστικος τροπος:p ). Δηλαδη: Αν κανει 4500 RMB (Κινεζικο νομισμα) ειναι περιπου 450 ευρω.

 

Και να κανει πολλα πολλα παζαρια;)

Link to comment
Share on other sites

kala apo magazi 8a ta parei ta kinhta an einai

kai epishs mou eipe oti einai peripou 150 dollaria prepipou to motorola dolce & gabbana...au8entiko...oxi sketh suskeyh kai tetoia...epishs h glwssa den me periazei...panta sta agglika einai to kinhto mou kai mhnymata den polustelnw...apla me endiaferei an oi suxnothtes einai idies kai 8a douleuei sthn ellada...ayto me apasxolei kuriws...:worry:

http://www.lottery24.com/img/horoscope/capricorn.gif Αιγόκερως Είσαι???
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στο forum. Γνωριζει κανεις αν υπαρχει περιπτωση να βάλω στην ιδια SIM 2 διαφορετικους αριθμους διαφορετικών όμως δικτυων?

 

Μιλησα με 9νολτο και μου ειπαν οτι γινεται μονο για Cosmote + ΤΙΜ αλλά αυτο που ψαχνω ειναι για Vodafone + Tim ή Vodafone + Cosmote.

 

Yπαρχει τροπος να "συνεργαστει" το δικτυο της Vodafone με καποιο άλλο στην ιδια SIM?

 

Επισης επειδη το θεμα κοστιζει 50ευρω, ξερετε κάτι φτηνοτερο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικά και ελπιζω να λυθουν και απορίες αλλων μελων απο το συγκεκριμενο θεμα αν δεν εχει συζητηθει ηδη.

Link to comment
Share on other sites

τελικα η συγκεκριμενη λυση αξιζει? υπαρχει καποιο καταστημα ελλαδα η εξωτερικο που να εχει κατι τετοιο προς πωληση?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ φίλε πήρα με 40 ευρώ dual sim card adaptor. Δηλαδή κόβεις τις sim σου με ένα ψαλίδι σε συγκεκριμένα σημεία και μένει μόνο ένα κομματάκι με το κύκλωμα. Έτσι έχεις 2 κόμματάκια sim απο οποιαδήποτε δίκτυα. (Εγώ έχω Vodafone-Tim). Τοποθετείς τα κομματάκια στον αντάπτορα που αγόρασες και τοποθετείς τον αντάπτορα στο κινητό κανονικά σαν να είναι μια κανονική sim. Όταν θέλεις να γυρίσεις απο Vodafone σε Tim ή το αντίστροφο... πολύ απλά πας στο μενού της κάρτας sim και εκεί την επιλογή για εναλλαγή των sim.

Από εδώ το πήρα: www.simore.ch

Κοίτα για το Black Type1.

Υπάρχουν και φθηνότερα (ebay) αλλά η συγκεκριμένη είναι η μόνη που βρήκα να υποστηρίζει και κάρτες 3G!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου για την απαντηση. μαλλον θα παω για 2 απλα ανταπτορακια που δεχονται 2κομμενες sim πανω τους. απο ebay μιας και δεν βρισκω ελλάδα.

 

στο ebay βρηκα επισης μια sim η οποια μπορει να χωρεσει 12 διαφορετικες sim στο τσιπακι της, μαζι με software και usb adaptor που γραφει, διαβαζει την συγκεκριμενη sim. ολα αυτα με 4,90 απο γερμανια και στο ελλάδα και συγκεκριμενα στο 9volto θελουν 50 ΕΥΡΩ για να στο κανουν αυτο και εννοειται το usb adaptor και το software δεν σου μενουν. μαμησε τα με την κερδοσκοπια...

 

ΥΓ: κενες sim που μπορω να βρω για να κανω backup τις δικες μου σε περιπτωση που κατι παει στραβα με το κοψιμο??

Link to comment
Share on other sites

den pisteuo oti tha uparxei kapoio provlima !! ola ta kinita douleuoun pantou !! isos o fortisths einai diaforetikos alla vriskeis edo kapoion allo !!

Δε δουλεύουν όλα τα κινητά παντού.

Μερικά είναι φτιαγμένα για άλλα δίκτυα,CDMA πχ

Link to comment
Share on other sites

Δε δουλεύουν όλα τα κινητά παντού.

Μερικά είναι φτιαγμένα για άλλα δίκτυα,CDMA πχ

auto to grafei to kouti ap exo mporeis na to diapistoseis !!:)

Link to comment
Share on other sites

den pisteuo oti tha uparxei kapoio provlima !! ola ta kinita douleuoun pantou !! isos o fortisths einai diaforetikos alla vriskeis edo kapoion allo !!

 

Ο φορτιστης ειναι ιδιος με αυτους που κυκλοφορουν στην Ελλαδα. Εχουν την ιδια υποδοχη αλλα καλο ειναι να το κοιταξει πριν αγορασει.

 

Δε δουλεύουν όλα τα κινητά παντού.

Μερικά είναι φτιαγμένα για άλλα δίκτυα,CDMA πχ

 

Αν το γραφει πανω στο κουτι, εχει καλως. Αλλιως λειτουργουν μια χαρα στην Ελλαδα. Οπως ειπα, εχω 2 κινητα απο Κινα τα οποια λειτουργουν αψογα :)

 

Απλως προσοχη, γιατι κυκλοφορουν και μαιμου ;)

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης ειναι ιδιος με αυτους που κυκλοφορουν στην Ελλαδα. Εχουν την ιδια υποδοχη αλλα καλο ειναι να το κοιταξει πριν αγορασει.

 

 

 

Αν το γραφει πανω στο κουτι, εχει καλως. Αλλιως λειτουργουν μια χαρα στην Ελλαδα. Οπως ειπα, εχω 2 κινητα απο Κινα τα οποια λειτουργουν αψογα :)

 

Απλως προσοχη, γιατι κυκλοφορουν και μαιμου ;)

ok den ixera pos enai oi prizes sthn kina !! den exo paei !!:) xexe!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Αν κάποιος απο εσάς γνωρίζει τη λυση για ένα προβλημα που αντιμετωπίζω παρακαλώ να απαντήσει.

Θέλω να τηλεφωνήσω σε αρκετούς τηλεφωνικούς αριθμούς around the world. Ο μικρότερος αριθμός τηλεφωνημάτων είναι 720 και είναι διάσπαρτοί σε όλα τα μέρη του κόσμου.

Υπάρχει κάποια ιδέα για το πως μπορώ να το κάνω αυτό με μικρό κόστος???

Ο χρόνος διάκρειας της κάθε συνδιάλεξεις είναι άγνωστος.

Άλλο ένα πρόβλημα είναι ότι έχω γραμμή internet PSTN 56Κ

Καλημέρα και ευχαριστώ για το ενδιαφέρων σας.

Link to comment
Share on other sites

κλησεις μεσω του σκαιπ ισως??εχουν μικρο σχετικα κοστος
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαφες σήμερα το πρωί με DSL PROVIDERS. Βρήκα πολύ καλύ τιμή στη forthnet έχεις καμία καλύτερη πρόταση ???

Βιάζομαι και μάλλον θα κάνω την σύνδεση με dsl αμεσα

επισης βλέπω φτηνότερη την voip buster. Τι λές για αυτή την υπηρεσία??

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δε την εχω δοκιμασει...υπαρχει ομως θρεντ με πολλες πληροφοριες
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...