Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω κατι αντιστοιχο..

μιμειται τον ηχο της σφυριχτρας σκυλων.

εγω παντα το ακουω αλλα στην οικογενεια μου που τους το εβαλα,κανεις...

 

παντως για ηχο κλησης δεν κανει καθως μεσα σε φασαρια δυσκολα το ακους.

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και εγώ έχω κάτι αντίστοιχο όπως αυτό που ανέφερε η FREAK_OF_NATURE.

Μια φορά που καθόμασταν σε μια καφετέρια το είχα βάλει να ακούγεται και όλοι κοιτούσαν την σόμπα που ήταν δίπλα μας, νόμιζαν οτι ακούγετε από εκεί και οτι θα σκάσει η σόμπα :p .. ακόμα και από τις διπλανές καφετέριες είχαν γυρίσει και έψαχναν να δουν τί γίνετε!!

Link to comment
Share on other sites

@navi55 profanws exete teleiws diaforetiko ring me thn freak. To diko ths einai upohxos an katalaba kala (as mas to epibebaiwsh) enw to diko sou ena spastiko beeebbbbbbbbbbb :P

One of the things you learn after years of dealing with drug people,

is that you can turn your back on a person,

but never turn your back on a drug.

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιωνω.λογικα ομως εγω δεν θα επρεπε να το ακουω...

:p

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρω ποιο band χρησιμοποιεί το κινητό μου την δεδομένη στιγμή; Εννοώ αν χρησιμοποιά τα 900ΜHz ή τα 1800MHz. To κινητό είναι ένα Nokia 6230i.

 

Ευχαριστώ,

Σάββας

Link to comment
Share on other sites

Cosmote 1800

 

Wind και Vodafone 900

 

Λάθος. Από το 2001 και μετά και οι τρεις είναι dual band για λόγους χωρητικότητας. Τσέκαρε τις άδειες τους.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη υπαρχει ηχος που να μπορει να τον ακουει μονο ενα ατομο αναμεσα σε κοσμο?

η εγω δεν το καταλαβα η πρεπει να πιστευω τρελα σε ghosts.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Απλα καθως μεγαλωνει ο ανθρωπος μειωνεται το φασμα ηχων που μπορει να ακουει. Η ποιο απλα "κοβοντε" οι υψηλες... (εχεις ακουσει γερο να τον ενοχλει ο θορυβος του μετρο? :P) Οποτε εσυ μπορεις να τον ακουσεις ενω οι μεγαλυτεροι οχι...
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Απλα καθως μεγαλωνει ο ανθρωπος μειωνεται το φασμα ηχων που μπορει να ακουει. Η ποιο απλα "κοβοντε" οι υψηλες... (εχεις ακουσει γερο να τον ενοχλει ο θορυβος του μετρο? :P) Οποτε εσυ μπορεις να τον ακουσεις ενω οι μεγαλυτεροι οχι...

 

αχ δεν ξερεις,για ελα μια βολτα απο την γειτονια μου να σου δειξω πολλους μεγαλους που ακουνε το πεσιμο της βελονας,μιλαμε γι αυτια

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

αγκιστρι για κοροιδα....οπως παντα υπαρχει μια μικρη δοση αληθειας και μια μεγαλη μπαρουφα.......:lol::lol::lol:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας μια βόλτα σε online stores του εξωτερικού βλέπω ότι μπορείς να πάρεις πολύ ακριβά τηλέφωνα σχεδόν τσάμπα!

Ενδεικτικά για Αγγλία:

http://shop.orange.co.uk/shop/show/handsets/pay_monthly/nokia/all

 

Πχ. Το Νοκια Ν82 το παίρνεις δωρεάν, με παγιο 25 λίρες.

Το Ν95 8GB έχει μονο 50 λιρες με παγιο 30 λιρες.

 

Εδώ γιατί δεν γίνονται τέτοιες προσφορές; Η Vodafone πχ γιατι να μας αντιμετωπίζει διαφορετικά απ'οτι τους Άγγλους; (ριξτε μια ματια και στο site τους. Καμία σχέση με τις ελληνικές τιμές)

 

Εδώ στην Ελλάδα, ακόμα και στα πιο ακριβά προγράμματα με διπλάσια τιμή πάγιου έχει το Ν95 8gb 300+ ευρώ...

Γιατί τόσο μεγάλη διαφόρα;

Το ότι τα συμβόλαια είναι 18 ή 24 μήνες δεν μου λέει κάτι..Ας είχαν και έδω τέτοια συμβόλαια και ας παίρναμε τέτοια ακριβά τηλέφωνα...:(

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας μια βόλτα σε online stores του εξωτερικού βλέπω ότι μπορείς να πάρεις πολύ ακριβά τηλέφωνα σχεδόν τσάμπα!

Ενδεικτικά για Αγγλία:

http://shop.orange.co.uk/shop/show/handsets/pay_monthly/nokia/all

 

Πχ. Το Νοκια Ν82 το παίρνεις δωρεάν, με παγιο 25 λίρες.

Το Ν95 8GB έχει μονο 50 λιρες με παγιο 30 λιρες.

 

Εδώ γιατί δεν γίνονται τέτοιες προσφορές; Η Vodafone πχ γιατι να μας αντιμετωπίζει διαφορετικά απ'οτι τους Άγγλους; (ριξτε μια ματια και στο site τους. Καμία σχέση με τις ελληνικές τιμές)

 

Εδώ στην Ελλάδα, ακόμα και στα πιο ακριβά προγράμματα με διπλάσια τιμή πάγιου έχει το Ν95 8gb 300+ ευρώ...

Γιατί τόσο μεγάλη διαφόρα;

Το ότι τα συμβόλαια είναι 18 ή 24 μήνες δεν μου λέει κάτι..Ας είχαν και έδω τέτοια συμβόλαια και ας παίρναμε τέτοια ακριβά τηλέφωνα...:(

 

Για τον ίδιο λόγο που τα πάντα στην Ελλάδα είναι παράλογα ακριβά: δεν έχουμε καταναλωτική συνείδηση ως λαός και τρέχουμε να αγοράσουμε τα πάντα σαν πρόβατα.

 

Εν ολίγοις, έχουν μάθει να μας πιάνουν τον κ@λο και καλά μας κάνουν αφού το δεχόμαστε. :)

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτειμούσα να μην υπήρχαν οι επιδοτήσεις, αλλά ταυτόχρονα με σημαντική μείωση των παγίων/χρεώσεων ώστε να είναι ποιο φθηνά τα μηνιαία πάγια, και ταυτόχρονα όποιος θέλει συσκευή να την αγοράζει σε full τιμή όποτε την έχει ανάγκη και όχι όποτε του βγει η επιδότηση.
Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που και οι τιμες των κινητών ειναι φουσκωμένες, για παράδειγμα φθηνότερα ψωνίζεις απο τα ευρωπαικά ηλεκτορνικά καταστήματα και ενίοτε απο τα ελληνικά οπότε δεν συμφέρει με τίποτα, εδώ πληρώνεις πάντα και παντού...
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά κινητά η Ελλάδα είναι ποιο ακριβή από άλλες χώρες, και σε μερικά ποιο φθηνή. Πρόσφατα ήμουν Ολλανδία και Γερμανία και οι τιμές τους τις βρίκα πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα με τα δικά μας.

 

Γενικά ο μόνος τρόπος να καταπολεμίσουμε την ακρίβεια είναι να αγοράζουμε κάτι που δεν το χρειαζόμαστε, και όταν το κάνουμε να το ψάχνουμε λίγο καλύτερα και να επιβραβεύουμε αυτόν με την καλύτερη τιμή/απόδοση. Γιατί οι Έλληνες από την μία κλαίνε και από την άλλην όταν μας τον πιάνουνε λέμε και ευχαριστώ.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα προτειμούσα να μην υπήρχαν οι επιδοτήσεις, αλλά ταυτόχρονα με σημαντική μείωση των παγίων/χρεώσεων ώστε να είναι ποιο φθηνά τα μηνιαία πάγια, και ταυτόχρονα όποιος θέλει συσκευή να την αγοράζει σε full τιμή όποτε την έχει ανάγκη και όχι όποτε του βγει η επιδότηση.

 

Πλέον η Vodafone παρέχει τη δυνατότητα αντί να πάρεις επιδότηση να έχεις έκπτωση στο πάγιο από 15 έως 25% (με 12μηνη δέσμευση φυσικά, όπως στις επιδοτήσεις). http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=7901&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

Πλέον η Vodafone παρέχει τη δυνατότητα αντί να πάρεις επιδότηση να έχεις έκπτωση στο πάγιο από 15 έως 25% (με 12μηνη δέσμευση φυσικά, όπως στις επιδοτήσεις). http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=7901&dateFrom=&dateUntil=

 

Επιτέλους, αυτά είναι καλά νέα!!!

Άντε να ακολουθήσουνε και οι υπόλοιποι.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

ερ: Γιατί έχουμε τόσο κακές επιδοτήσεις στην Ελλάδα;

απ: ισως γιατι ειμαστε στην ελλαδα;;; λεω γω τωρα...

 

οπως ειπε και ο serfistas1 παραπανω: εδώ πληρώνεις πάντα και παντού...

Link to comment
Share on other sites

Είναι απλός ο λόγος και προαναφέρθηκε.

 

Ο αρχαιότατος νόμος προσφοράς και ζήτησης στο εμπόριο.

 

Αν πάνε όλοι τα σκάνε για να έχουν 50 καινοτόμες λειτουργίες και δυνατότητες και να χρησιμοποιούν τη μία βασική - να μιλάνε - τότε τα εξελιγμένα κινητά θα παραμένουν σε υψηλές τιμές, αφού θα φεύγουν από τα ράφια.

 

Για να πέσουν οι πωλήσεις έστω και για 2 μήνες σε ένα κατάστημα με υψηλά λειτουργικά έξοδα, να δούμε τότε πώς θα γίνουν μειώσεις τιμών.

 

Το «εδώ είναι Ελλάδα» δεν μού λέει τίποτα προσωπικά. Κι εγώ αν ήμουν έμπορος σε οποιοδήποτε σημείο του πλανήτη και μπορούσα να πουλάω όποιο «χώμα» αγόραζα σε τιμή «χρυσού», θα το έκανα.

 

Οι τιμές στο εμπόριο θα είναι πάντα εκεί ακριβώς που πάνε κάποιοι χαζοί και τα σκάνε.

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος πως μπορω να βρω στοιχεια provider για συνεργασια καταστηματος

κινητης τηλεφωνιας;

Στον τοπο που κατοικώ δεν υπαρχει αλλο καταστημα και πιστευω οτι ειναι καλη

ευκαιρια για κατι τετοιο.

Με ενδιαφερει να συνεργαστω και με τις 3 εταιριες κινητης τηλεφωνιας.

Καθε πληροφορια ειναι πολυτιμη γιατι δεν γνωριζω καλα τα πραγματα και θα ηθελα αν καποιος φιλος μπορει να βοηθησει ας απαντησει.

Link to comment
Share on other sites

http://www.teenbuzz.org/

 

:)

 

 

(Λίγο μούφα βέβαια, γιατί σε όσους το δοκίμασα το ακούν καθαρά)

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ok, έκανα λάθος :p

 

H μαμά μου είναι 52 και δεν άκουγε το δεύτερο και το τρίτο, οπότε υποθέτω δουλεύει το μηχάνημα :lol:

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογα και με το ατομο εννοειται... Οπως και η οραση ετσι και αναλογα με το ατομο μπορει να λαμβανει διαφορετικες συχνοτητες στο αυτι ;) Για αυτο υπαρχει και το ηχοραμα (μετρηση για το μεχρι ποσα khz ακους...) :)
Link to comment
Share on other sites

http://www.teenbuzz.org/

 

:)

 

 

(Λίγο μούφα βέβαια, γιατί σε όσους το δοκίμασα το ακούν καθαρά)

εγω που ειμαι ανω των 20 (που ειναι αυτος που με νομιζε για 45αρα?:lol:) τα ακουω ολα..και ειναι ενοχλητικα στα αυτια μου:ninja:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...