Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένας έξυπνος τρόπος είναι να προσθέσεις στο αρχείο την κατάληξη .jpg. Για παράδειγμα αν το αρχείο σου λέγεται test.txt να το κάνεις test.txt.jpg.

 

Με τον τρόπο αυτό το κινητό θα νομίζει ότι πρόκειται για φωτογραφία και θα μπορέσεις να την επισυνάψεις στο MMS.

 

Δεν μας λες βέβαια για ποιο κινητό μιλάς αλλά στο W810 που το δοκίμασα δουλεύει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

εχει να κανειμε τη συσκευη.

πολλα μοντελα, δεν εχουν τετοιους φραγμους.

αλλα ο τροπος που αναφερει ο zxr ειναι σιγουρος...

Link to comment
Share on other sites

Επισημασμένο: Δωρεάν SMS μέσω Internet

 

Οπως είπε και ο Βασίλης.

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

...γνωστα ολα αυτα....το κινητο, οπως ολα, θελει μετρο.....

 

...βεβαια το αυτι αυτων που μιλανε με τις ωρες και εχουν κανει το κινητο προεκταση του ευατου τους δεν ιδρωνει...

 

...προσπαθουν να ξεγελαστουν με handfree, bluetooth και λοιπες αηδιες.... λες και αν ειναι το κινητο 1 μετρο μακρυτερα αλλα μιλανε συνεχια στο κινητο (σαν γνησιοι φιγουρατζηδες νεοελληνες) δεν αποροφουν ακτινοβολια.... :lol: ....

 

...τεσπα....

δεν νομιζω οτι ειναι ολοι οι ελληνες φιγουρατζηδες επειδη μιλαμε με Bt,εγω ας πουμε δεν μπορω να μιλησω διχως το bt,οχι για την ακτινοβολια,γιατι με βολευει.και δεν το κανω για την φιγουρα,ετσι κι αλλιως εχει γεμισει κι ο κοσμος πλεον.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εκπλήσσομαι από τα αποτελέσματα της συγκεκριμένης έρευνας.

Είναι από τις λίγες φορές που γίνεται λόγος για πρόκληση όγκων στον εγκέφαλο από τη χρήση του κινητού τηλεφώνου.

 

Μένει να επιβεβαιωθούν τα αποτελέσματα της έρευνας και από άλλες δοκιμές.

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτουμε παντως ποσα χρηματα σπαταλουν οι ιδιες οι εταιρειες για τις ερευνες χρηματοδοτωντας κλπ το να βγει μια ερευνα που να λεει τα συγκεκριμενα ειναι πολυ σημαντικο
Link to comment
Share on other sites

ηδη το θεωρω επιτυχια κι ας μην ερθει στην ελλαδα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ta bluetooth vohthane? to bluetooth den ekpempei aktinovolia?

 

εγω πιστευω οτι ολα εχουν ακτινοβολια κι ασε το τι λενε,απλα το χρησιμοποιω γιατι με βολευει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλες υπηρεσία θα μπορούσαν να βγάλουν;

Κάτι καλό που είδα και μου άρεσε ήταν αυτό που παρουσίασε η THREE στην Βρετανία... Απεριόριστο Skype, Windows Live Messenger, Yahoo! Messenger, Google και τηλεόραση μέσω ενός προγράμματος και όλα αυτά με ένα συγκεκριμένο πάγιο (χαμηλό). Και επιλογή μεταξύ δύο προγραμμάτων/παγίων. Ένα Light και ένα Prenium...

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να γράψει κάποιος κάρτα sim με 2 νούμερα διαφορετικών δικτύων;

για παράδειγμα έχω το συμβόλαιο ΤΙΜ και το whatsup για τα free minutes, μπορώ να μην αλλάζω σαν geek κάρτες; το dual sim είναι λύση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ακούγεται και άσχημο αλλά από τη στιγμή που τα περισσότερα κινητά έχουν ραδιοφωνικό δέκτη θα πρέπει κάποιος να είναι άρρωστος με κάποιον σταθμό για να τον ακούει συνεχώς.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι ειναι ολοι οι ελληνες φιγουρατζηδες επειδη μιλαμε με Bt,εγω ας πουμε δεν μπορω να μιλησω διχως το bt,οχι για την ακτινοβολια,γιατι με βολευει.και δεν το κανω για την φιγουρα,ετσι κι αλλιως εχει γεμισει κι ο κοσμος πλεον.

 

Ε...ναι.... εχει γεμισει ο κοσμος στην ΕΛΛΑΔΑ...εξω σπανια βλεπεις τυπους με bt να παραμιλανε στον δρομο :lol: ...

 

...οπως π.χ. και τα high tech κινητα πανω στα τραπεζια των καφετεριων στην Ελλαδα....συνιθισμενο φαινομενο που εξω σπανια το βλεπεις....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να γράψει κάποιος κάρτα sim με 2 νούμερα διαφορετικών δικτύων;

για παράδειγμα έχω το συμβόλαιο ΤΙΜ και το whatsup για τα free minutes, μπορώ να μην αλλάζω σαν geek κάρτες; το dual sim είναι λύση;

 

ειναι μια λυση...αλλα η καλυτερη ειναι η κλωνοποιηση (ψαξε στο φορουμ και θα βρεις σχετικα ποστ) ;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλα ολα αυτα που λετε αλλα για να εχουν αναπτυξη αυτες οι υπηρεσιες πρεπει κατι να γινει με τις μπαταριες που τελειωνουν αμεσωs!Λιγο mobile-tv να βαλεις εχεις ξεμεινει απο μπαταρια!
Link to comment
Share on other sites

an to kinito einai sti tzepi klisto omos ti ginete?

 

 

δηλαδη;;;; :confused:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ε...ναι.... εχει γεμισει ο κοσμος στην ΕΛΛΑΔΑ...εξω σπανια βλεπεις τυπους με bt να παραμιλανε στον δρομο :lol: ...

 

...οπως π.χ. και τα high tech κινητα πανω στα τραπεζια των καφετεριων στην Ελλαδα....συνιθισμενο φαινομενο που εξω σπανια το βλεπεις....

 

εγω τουλαχιστον το εχω για να κανω την δουλεια μου,τωρα το πως με βλεπει ο αλλος καλυτερα να μην πω....:X

οσο για τα high tech Κινητα σαφως κι εκει δεν λεω,δεν μου τα πληρωνει και κανεις ετσι κι αλλιως.

παντα φιλικα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εγω τουλαχιστον το εχω για να κανω την δουλεια μου

 

ναι δεν αντιλεγω για αυτο φιλαρακι...σιγουρα θα υπαρχουν καποια ατομα που πρεπει να μιλανε στο κινητο τους συχνα...ισως εισαι και εσυ μεταξυ αυτων...δεν ξερω...

 

ομως...αυτο που αρνουμε να πιστεψω ειναι οτι ολοι αυτοι που κυκλοφορουν διπλα μου μιλωντας στο κινητο τους για ψυλου πηδημα ειτε πινωντας τον καφε τους, ειτε περπατωντας, ειτε -ακομα χειροτερα- οδηγωντας, ειναι τοσο αναγκαιο να το κανουν...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ναι δεν αντιλεγω για αυτο φιλαρακι...σιγουρα θα υπαρχουν καποια ατομα που πρεπει να μιλανε στο κινητο τους συχνα...ισως εισαι και εσυ μεταξυ αυτων...δεν ξερω...

 

ομως...αυτο που αρνουμε να πιστεψω ειναι οτι ολοι αυτοι που κυκλοφορουν διπλα μου μιλωντας στο κινητο τους για ψυλου πηδημα ειτε πινωντας τον καφε τους, ειτε περπατωντας, ειτε -ακομα χειροτερα- οδηγωντας, ειναι τοσο αναγκαιο να το κανουν...

 

Δικαίωμά τους είναι να το κάνουν.

Αν αισθανθούν την επιθυμία να συνομιλήσουν με κάποιον,ας το κάνουν. Ούτε προκαλούν ούτε ενοχλούν.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...