Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

palia to skype itan mono gia pc-to-pc epikoinwnia... twra prosferoun kai ipiresia epi plirwmi gia na pairneis paradosiaka tilephona!

 

p.x. eida tis times pou exei gia ellada kai einai fthinoteres apo tis forthnet p.x.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Eχετε δοκιμασει να καλεσετε το νουμερο που εδωσα?

Οταν παιρνω εγω ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ. Πως ειναι δυνατον να εχω εισερχομενη απο τηλεφωνο που δεν χτυπαει καθολου οταν παιρνω εγω???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greek_aeras ( 7 Νοέ. 2004 , 15:46)

 

Einai to prothema enallaktikwn forewn (xwris katholu ote) opws eipe kai o lewton.

 

 

Είναι τηλέφωνο από κάποιον που για πάροχο έχει ή Tellas ή Vivodi ή Telepasport ή Forthnet.. Εκτός κι αν είναι από τον ίδιο τον πάροχο!! (με τόσα μηδενικά μάλλον αυτό είναι)

Δεν έχω κάτι να πω, γιατί όλοι κάτι λένε. Έχω όμως να κάνω, γιατί κανείς δεν κάνει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος CATI ( 8 Νοέ. 2004 , 00:36)

 

Eχετε δοκιμασει να καλεσετε το νουμερο που εδωσα?

Οταν παιρνω εγω ΔΕΝ ΧΤΥΠΑΕΙ. Πως ειναι δυνατον να εχω εισερχομενη απο τηλεφωνο που δεν χτυπαει καθολου οταν παιρνω εγω???

 

 

Προφανώς τα πολλά μηδενικά δείχνουν ότι δεν είναι νούμερο κάποιου πελάτη αλλά κάποιου τηλεφωνικού κέντρου εταιρίας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς τη sipgate; Είναι μια εταιρεία που προσφέρει τηλεφωνική σύνδεση μέσω ίντερνετ (broadband, dsl κ.λπ.). Για τη χρήση της απαιτείται η κατοχή συσκευής τηλεφώνου-ίντερνετ.

 

Εκτός από την ευκολία (δεν χρειάζεται να ανοίγεις κάθε λίγο το πισί όποτε θέλεις να πάρεις τηλέφωνο) και την ποιότητα (ακριβώς σαν να μιλάς από το σταθερό σου), κάθε χρήστης έχει και έναν προσωπικό αριθμό σταθερού δικτύου (Γερμανίας ή Αγγλίας) όπου μπορεί να κληθεί όλο το 24ωρο όπου και αν βρίσκεται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Tellas ειναι :-)

Και παιζει να ειναι βρωmotion απο μεταπωλητη, βαπορακι της tellas!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eLeKtriK EyE ( 7 Νοέ. 2004 , 21:10)

 

Κάντε μια αναζήτηση στο forum, θα βρείτε πολλές παλιότερες συζητήσεις για το Skype.

 

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=3765&highlight=skype

 

Η συνέχεια σε αυτό το link.

Link to comment
Share on other sites

1)xHTML Broswer & 2)HSCSD.

Οσον αφορά το πρώτο είναι το net στο οποίο έχουν πρόσβαση όλοι οι Η/Υ; Και για το δεύτερο σε τι μπορεί να ωφεληθεί ό κάτοχός του; Ακόμα τι ακριβώς είναι το Sync ML.

Link to comment
Share on other sites

Ego tha simfoniso sto oti i texnologiki anaptiksi k ekseliksi tis rossias exei teleiosei poly prin matheutei paraekso. K gia ola ftaiei o komounismos :P

Personal Website: http://www.kospol.gr

Android Greek Community: http://www.AndroidGreece.gr

BlogThis.gr http://www.blogthis.gr

 

Kostis_fx2 = Ventrix kata kosmon...

Link to comment
Share on other sites

Σορρυ παιδια, αλλα εχω μια απορια...

Η αλλαγη δικτυου με διατηρηση του ιδιου αριθμου γινεται ακομα?

Ακουσα οτι αυτο το κανουν μονο κατα διαστηματα οι εταιρειες και κατι τετοια...

Απλα ενδιαφερομουν να μεταπηδησω απο ΤΙΜ σε vodafone...

Η διατηρηση ισχυε για ολο το νουμερο, η το προθεμα αλλαζε και παλι (απο ΤΙΜ και 693 σε vod και 694)?

 

Αν υπαρχει ηδη αντιστοιχο topic ας μου το υποδειξει ενας admin!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να διαβάσεις αυτό το thread: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?s=&threadid=14497&perpage=20&pagenumber=1

 

το οποίο ελπίζω να σε καλύψει.

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟΝ ΟΤΕ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Colt01 (12 Νοέ. 2004 , 19:50)

 

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΑΡΟΧΩΝ ΣΤΑΘΕΡΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ.ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙ ΤΟΝ ΟΤΕ.

 

 

Αυτο ειναι!

 

η εταιρια η πελατης

αλλα το ποιο πιθανο εταιρια

 

και εγω αν σε παρω τηλεφωνω στο σταθερο σου θα εμφανιστη

211 7.......... απο θεσσαλονικη

Link to comment
Share on other sites

1o sorry gia to post se neo 8ema..

ala den vrika kapio etimo 8ema na postarw afto pou 8elw..

 

Lipon meta apo mia episkepsi sto http://www.plaisio.gr

ka8os epsaxna gia timi to k700..

ekana mia sigrisi meta3i k700 6600 kai sx1 kai idou ta apotelezmata:

 

6600

Κατασκευαστής : NOKIA

Το κινητό τηλέφωνο Nokia 6600 σας δίνει τη δυνατότητα διαχείρισης τόσο των επαγγελματικών, όσο και των προσωπικών λογαριασμών ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Για άτομα που ταξιδεύουν συχνά - ή περιστασιακά -, το κινητό τηλέφωνο Nokia 6600 με λειτουργία tri-band αποδίδει σε δίκτυα E900/1800/1900, προσφέροντας κάλυψη σε πέντε ηπείρους.

Διαστάσεις : 108χ58χ24

Βάρος : 122

Χρόνος Αναμονής : εως 240 ώρες

Χρόνος Ομιλίας : εως 6 ώρες

Οθόνη : 176χ 208 pixels, 65536 χρ.

Tύπος Μπαταρίας : Λιθίου

Μνήμες συσκευής : 6 ΜΒ

Επιπλέον Χαρακτηριστικά : GPRS, MMS, Tri-band, Πολυφωνικοί ήχοι

Ενσωματωμένη camera (640χ480 pixels), ασύρματη επικοινωνία μεσω υπέρυθρων και bluetooth, video recorder, εφαρμογές JAVA, πρόσβαση σε email

 

 

k700

Κατασκευαστής : SONY ERICSSON

Γνωρίστε το Sony Ericsson K700. Αυτό το τηλέφωνο με φωτογραφική μηχανή αποτελεί το ξεκίνημα μιας νέας εποχής στο Mobile Imaging. Εξοπλισμένο με μια μεγάλη, υψηλής ποιότητας έγχρωμη οθόνη και μια φωτογραφική μηχανή VGA η οποία γράφει και βίντεο, το K700 είναι μια συσκευή με δύο όψεις. Είναι τόσο φωτογραφική μηχανή όσο και τηλέφωνο.

Διαστάσεις : 99 Χ 46,5 Χ 19,5 χιλ

Βάρος : 90 γρ.

Χρόνος Αναμονής : εως 350 ώρες

Χρόνος Ομιλίας : εως 7 ώρες

Οθόνη : 176χ 220 pixels, 65536 χρ

Tύπος Μπαταρίας : Λιθίου

Μνήμες συσκευής : 500 ονόματα

Επιπλέον Χαρακτηριστικά : Πολυφωνικοί ήχοι, MMS, Triband, GPRS, Bluetooth,Yπέρυθρες, video, Organizer

Ενσωματωμένη camera VGA

 

 

SX1

Κατασκευαστής : SIEMENS

Με απίστευτα γρήγορη μεταφορά δεδομένων χάρη στο GPRS class 10, καθώς και τεχνολογία Tri-band για επικοινωνία σε οποιοδήποτε μέρος του κόσμου. Εύκολος συγχρονισμός μέσο USB ή bluetooth και σύνδεση για εφαρμογές Java ή Symbian. Όλα αυτά θα μετατρέψουν το SX1 σε αχώριστο σύντροφό σας.

Διαστάσεις : 109 x 56 x 29.

Βάρος : 116 γρ.

Χρόνος Αναμονής : έως 240 ώρες.

Χρόνος Ομιλίας : έως 6 ώρες.

Οθόνη : 65536 χρώματα , 176 χ 220 pixels.

Tύπος Μπαταρίας : Li-Polymer 1000 mAh.

Μνήμες συσκευής : 4MB.

Επιπλέον Χαρακτηριστικά : GPRS, WAP, MMS, εφαρμογές JAVA, φωνητική κλήση, ανοιχτή συνομιλία,ημερολόγιο, Bluetooth

Link to comment
Share on other sites

1o) pou8ena den anaferete i ipostiri3i mmc gia 6600 kai SX1..

2o)den anaferete oti to SX1 exi stereo ixw kai mp3 player

3o)i mnimi to k700 fenete oti xorai mono 500 onmata kai tilefona!!!

eno den fenonde pou8ena ta 40MB mnimis pou exi!!

 

mpori kapios na mou pi giati??

kai afto to fenomeno den to sinandisa mono sto plaisio pado ta idia..

Link to comment
Share on other sites

γιατι συνηθως γραφουν αυτα που λενε τα κουτια ή το αυτοκολητο στην οθονη των κινητων!!

δεν καθονται να δουν τι κανει στην πραγματικοτητα γιατι ειναι χρονοβορο και υπαρχει κινδυνος λαθους.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δείχνει ερασιτεχνισμό.. Εκτός κι αν το Πλαίσιο δεν θέλει πελάτες οπότε να μας το πουν να ξέρουμε..

 

 

Μιχάλης :alien:

Link to comment
Share on other sites

pera apo afto px kapios pou den exi wra na katsi kai na psa3i sto net gia plirofories gia to x modelo ke pai pesi sto xeri to kapio edipo (vodafone,tim,germanos plaisio ktl..) den 8a vri arketis plirofories gia to kinito kai 8a apofasisi me la8os kritiria.. px stin o8oni tou k700 liee 40MB kai sto edipo lee 6 mb gia sx1 kai 6600 opote me afti ti logiki pernw k700 pou kani kai 70-100 ligotera kai exi parapano mnimi:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος LuckyStriker (14 Νοέ. 2004 , 13:55)

 

pera apo afto px kapios pou den exi wra na katsi kai na psa3i sto net gia plirofories gia to x modelo ke pai pesi sto xeri to kapio edipo (vodafone,tim,germanos plaisio ktl..) den 8a vri arketis plirofories gia to kinito kai 8a apofasisi me la8os kritiria..

 

Ητοι το 80-85% του αγοραστικου κοινου στην Ελλαδα..ανοιγουμε ενα φυλλαδιο,κοιταμε την φωτο και παμε στο μαγαζι και το αγοραζουμε.Μην κοιτας εμεις που το ψυριαζουμε οσο δεν παει... :worry: :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...