Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ερώτησή μου νομίζω είναι σαφής...Τί θέλετε από τη συσκευή σας;Τί να σας παρέχει?Προσωπικά θέλω να υποστηρίζει τα πάντα,εκτός από καφέ και τα γνωστά!:p Επίσης θέλω να έχει και χαμηλή τιμή!Εσείς;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η ερώτησή μου νομίζω είναι σαφής...Τί θέλετε από τη συσκευή σας;Τί να σας παρέχει?Προσωπικά θέλω να υποστηρίζει τα πάντα,εκτός από καφέ και τα γνωστά!:p Επίσης θέλω να έχει και χαμηλή τιμή!Εσείς;

 

τιποτα ιδιαιτερο...απλα πραγματα...

 

...φθηνο

...μηνυματα με αποδειξη παραλαβης...

...tri-band....

...φθηνες μπαταριες

...οικονομικο στην καταναλωση ενεργειας....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ευλογος ο προβληματισμος σου αλλα ειναι τοποθετημενος σε λαθος κατηγορια του φορουμ.

 

Εννοειται οτι κινητα ειναι ολα και οχι μονο τα ΣονυΕρικ...και παρακαλω καποιον συντονιστη να μεταφερει στη σωστη κατηγορια.Ευχαριστω:)

Ποτέ μην λές ποτέ :!:
Link to comment
Share on other sites

το κινητο μου θελω:

1)να στελνει sms

2)να παιρνει mp3

3)να εχει ραδιο

4)να εχει μεγαλη εσωτερικη μνημη και να δεχεται καρτες μνημης(οσο μεγαλυτερης χωρητικοτητας γινεται)

5)να εχει λειτουργικο συστημα για να παιρνει εφαρμογες και παιχνιδια

6)να εχει bluetooth

7)να εχει ενσωματομενο δεκτη gps

8)α,να παιρνει τηλεφωνο και να δεχεται

9)να εχει μετρητη sms

10)να εχει οθονη αφης

11)να μην ειναι ακριβο(μεχρι 350-400ευρω)

 

αυτα!ζηταω πολλα?δεν το νομιζω...

 

(δεν με ενδιαφερει η καμερα και το 3g,οχι οτι με χαλανε κιολας)

Link to comment
Share on other sites

οπως ειπε και ο φιλος tom12 ειναι επικοινωνια και διασκεδαση.

για μενα ειναι το απολυτο gadgetακι μου!τα συνδυαζει ολα σε μια συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

To vlepw san gadgetaki prwta kai meta meso epikoinwnias:D:):p;)(gt oso na nai dn goustarw na me vriskoun...:lol::lol::lol::X:p
Μέγιστο μέγεθος υπογραφής 16 kiB
Link to comment
Share on other sites

...ενα απλο εργαλειο επικοινωνιας...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παντως κακα τα ψεματα οσοι θεωρουν το κινητο ως ενα εργαλειο επικοινωνιας το αποδεικνυουν και στην πραξη πχ εχουν συσκευες 5ετιας :) και ακομα κι αν αλλαξουν συσκευη παιρνουν οτι πιο φθηνο και απλο.
Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

tha mporousa na pw kai gw to klasiko...mesw epikononias!...omws telika sths meres den einai etsi an theloume na hmaste hlikrineis!

einai mesw pshxagogias katarxhn,kai kata deutero mesw epikinonias kai olla ta paremferh!

otan ena kinhto sou prosferei(GPS-WI-FI,INTERNET,MP3,RADIO,VIDEO,FOTO,TV,PROGRAMATA KAI EFARMOGES)kai den ksekolame apo panw tou den mporoume na leme oti einai mesw epikinonias!

einai ena polumhxanhma pou sou tou prosferh olla se ena!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

vasika me endiaferei na exei apo olla(apo auta pou xrhshmopoio)

kai to katadinamhn na einai oikonomiko!

ta prota pou tha me endieferan tha htane:

GPS

MP3

CAMERA 3.2+

WI-FI

kai apo ta alla an ta eixe kalodexoumena!;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Έχουμε και λέμε:D: 3g, radio, gps, wifi, μεγαλη εσωτερικη μνημη, κάρτα μνήμης, οθόνη αφής, mobile windows, iRda, bluetooth, msn, ηχογράφιση, mms, sms, ems, games, 5MP 1η camera, 3,2MP 2η, δύο μπαταρίες, φλας, τηλεόραση, 400 ευρώ.:happy: Και φυσικά να παίρνει τηλέφωνα...:p

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Έχουμε και λέμε:D: 3g, radio, gps, wifi, μεγαλη εσωτερικη μνημη, κάρτα μνήμης, οθόνη αφής, mobile windows, iRda, bluetooth, msn, ηχογράφιση, mms, sms, ems, games, 5MP 1η camera, 3,2MP 2η, δύο μπαταρίες, φλας, τηλεόραση, 400 ευρώ.:happy: Και φυσικά να παίρνει τηλέφωνα...:p

 

Αν πω να παίρνει και umd θα είναι υπερβολή;:D

THIERRY HENRY 14 και να πα να γ.......

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όσο η τεχνολογία προχωράει, τόσο ανεβαίνουν και οι απαιτήσεις μας από ένα κινητό.

Αν με ρωτούσαν πριν 2-3 χρόνια θα απαντούσα άλλα, τώρα όμως για να με καλύπτει ένα κινητό πρέπει να μη το βαριέμαι..

Οι προλαλήσαντες με κάλυψαν στο τι θέλω να έχει η συσκευή, το μόνο που δε με ενδιαφέρει είναι το gps.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει γίνει προέκταση του χεριού μου:lol:

Πέρα της πλάκας, σήμερα το κινητό είναι κάτι περισσότερο από μια συσκευή επικοινωνίας. Συνδιάζει πάρα πολλά και μας έχει λύσει τα χέρια (για φανταστείτε να κουβαλάγαμε mp3, ψηφιακή κλπ κλπ)

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

αυτο που θελω να εχει το... κινητο μου ειναι μια εταρεια με καλο σημα... υπηρεσιες και φυσικα λογικες τιμες.

 

Υ.Γ Γιατι καμια (vodafone, wind, cosmote) δεν ειναι σωστες.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα είναι ότι και ο υπολογιστής μου.

Μπορώ να έχω τα πάντα μαζί μου πάντα και παντού, όπως: (τα βασικά) τηλέφωνα, μηνύματα, παιχνίδια, προγράμματα, μουσική, ράδιο και κάποια άλλα που με κάνουν να νοιώθω άρχοντας(:D) πλοήγηση, ίντερνετ, ταινίες και πααααααααααααρα πολλά άλλα :D

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που έχει το ν70 +

+μνήμη 4GB+

+διάρκεια μπαταρίας άλλες 3-4 μέρες

+ενσωματομένο GPS

 

Τίποτα άλλο.

Καλύπτωμαι και έτσι με εξτρα gps και με εξτρα μπαταρία αλλά η μνήμη έχει κολλήσει στα 2GB :p

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Συνδιάζει πάρα πολλά και μας έχει λύσει τα χέρια (για φανταστείτε να κουβαλάγαμε mp3, ψηφιακή κλπ κλπ)

 

 

δεν ειμαι ακριβως το ιδιο...mp3 εχω ενα που κανει 9 € και περνει απλες SD καρτες που χρησιμοποιω και για δεδομενα μεταξυ γραφειο-σπιτι...

 

...ενω φωτογραφικη μηχανη που ειναι σοβαρη υποθεση για μενα και κουβαλω σχεδον παντα μια μαζι μου...εχω μια που εχει σχεδον απειρες δυνατοτητες + SD καρτες φυσικα...

 

...κοντολογης τα κινητα για να ικοναποιουν με τις δυνατοτητες τους εναν σοβαρο ερασιτεχνη θα πρεπει να περασουν 10 χρονια .... :lol::lol:...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Aλίμονο, δεν είπα ότι το κινητό αντικαθιστά όλες αυτές τις συσκευές που αναφέρεις.. Απλώς μπορεί να μας εξυπηρετήσει σε ικανοποιητικό επίπεδο.

Εγγραφείτε στο κανάλι μου για χρήσιμες συμβουλές για γυμναστική, fitness, διατροφή και εύκολες απολαυστικές και υγιεινές συνταγές!

 

http://www.youtube.com/irinifitness

Link to comment
Share on other sites

Aλίμονο, δεν είπα ότι το κινητό αντικαθιστά όλες αυτές τις συσκευές που αναφέρεις.. Απλώς μπορεί να μας εξυπηρετήσει σε ικανοποιητικό επίπεδο.

 

ΟΚ...δεκτο...αν και υποκειμενικο...το ικανοποιητικό επίπεδο στον καθεναν μας τοποθετητε σε διαφορικο σημειο :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ...ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΑΔΥΝΑΤΟΝ...

(ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΣΟΥ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΘΕΙΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ)

ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΝΑ ΖΩ...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...