Jump to content

Sony Ericsson Z600


oxin_rain
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος niknik (10 Ιαν. 2005 , 00:34)

 

Animation themes για το κινητό μπορώ να βρω?

 

 

 

http://www.myz600.net

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος niknik (10 Ιαν. 2005 , 00:34)

 

Animation themes για το κινητό μπορώ να βρω?

 

 

Animated themes για το z600 δεν θα βρείς πουθενά γιατί απλά δεν δέχεται!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος niknik (10 Ιαν. 2005 , 00:34)

 

Animation themes για το κινητό μπορώ να βρω?

 

 

Animated themes για το z600 δεν θα βρείς πουθενά γιατί απλά δεν δέχεται!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Παιδια στελνω ενα .jar αρχειο απο το 6600 στο z600 της αδερφης μου, και ενω το δεχεται κανονικα και το αποθηκευει στον φακελο με τα παιχνιδια, οταν παω να το τρεξω βγαζει ''ακυρη εφαρμογη''. Γιατι?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια στελνω ενα .jar αρχειο απο το 6600 στο z600 της αδερφης μου, και ενω το δεχεται κανονικα και το αποθηκευει στον φακελο με τα παιχνιδια, οταν παω να το τρεξω βγαζει ''ακυρη εφαρμογη''. Γιατι?

 

Απ'ό,τι έχω ακούσει για το Z600, η java vm του έχει πολλά bugs και δε συνεργάζεται καλά με όλες τις εφαρμογές.

 

Αυτό το έχω παρατηρήσει κι εγώ - πολλές φορές java apps μου κρασάρουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Έχω ένα Ζ600 το οποίο μετά από πολύ γερό ... σούτι (!!) άρχισε να δυσλειτουργεί. Το πάω στο service, βρίσκουν ραγισμένη την κεντρική πλακέτα (όχι την πλακέτα της οθόνης) στην άκρη της και δεν αναλαμβάνουν να την αλλάξουν - μου λένε ουσιαστικά ότι το κινητό είναι για πέταμα. Μη βρίσκοντας κάποιον να μου αλλάξει πλακέτα, ήμουν έτοιμος να το πακετάρω για τη χωματερή, μέχρι που ένας τεχνίτης μου είπε ότι μου την κολλάει για 50€, δίνοντάς μου και εγγύηση 3 μήνες...

 

Τι λέτε, αξίζει να το επισκευάσω; Θα πετύχει η εγχείρηση;

Εναλλακτικά ο ίδιος τεχνίτης μου το αγοράζει όπως είναι για 40€... :(

Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Ζ600 το οποίο μετά από πολύ γερό ... σούτι (!!) άρχισε να δυσλειτουργεί. Το πάω στο service, βρίσκουν ραγισμένη την κεντρική πλακέτα (όχι την πλακέτα της οθόνης) στην άκρη της και δεν αναλαμβάνουν να την αλλάξουν - μου λένε ουσιαστικά ότι το κινητό είναι για πέταμα. Μη βρίσκοντας κάποιον να μου αλλάξει πλακέτα, ήμουν έτοιμος να το πακετάρω για τη χωματερή, μέχρι που ένας τεχνίτης μου είπε ότι μου την κολλάει για 50€, δίνοντάς μου και εγγύηση 3 μήνες...

 

Τι λέτε, αξίζει να το επισκευάσω; Θα πετύχει η εγχείρηση;

Εναλλακτικά ο ίδιος τεχνίτης μου το αγοράζει όπως είναι για 40€... :(

Τι να κάνω?

poula to file!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ξέρει κανείς κάποιο link που να μπορώ να βρω το service manual του z600?

Και εξηγούμαι : Βιβλιαράκι (π.χ. pdf) που να μιλάει για την πλακέτα και γενικά όλα τα χαρακτηριστικά του κινητού, με τα κυκλώματα και τι κάνει το καθένα, όχι το βιβλιαράκι που μας δίνουν όταν το αγοράζουμε...

Xenobius
Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Παιδια καλησπέρα εχω προβλημα κ δεν μπορω να φορτισω το κινητό μου ο φορτιστής δουλέυει μια χαρα αλλα μαλλον δεν κανει καλη επαφή.

Το εχει αντιμετωπίσει κανεις σας;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα εχω προβλημα κ δεν μπορω να φορτισω το κινητό μου ο φορτιστής δουλέυει μια χαρα αλλα μαλλον δεν κανει καλη επαφή.

Το εχει αντιμετωπίσει κανεις σας;;

Kλασσικα sony ericsson προβληματα. Θα θελει αλλαγη η θυρα φορτισης σου. Αν κουνας πανω κατω το βυσμα παλι τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα εχω προβλημα κ δεν μπορω να φορτισω το κινητό μου ο φορτιστής δουλέυει μια χαρα αλλα μαλλον δεν κανει καλη επαφή.

Το εχει αντιμετωπίσει κανεις σας;;

Όντως κλασικά προβλήματα του fast port. Ξύσε λίγο τις επαφές με μια καρφίτσα και καθάρισέ τες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

κουνα τη συνδεση πανω κατω και θα φτιαξει. το παθαινει και μενα οταν το συνδεω στον υπολογιστη καμια φορα
Link to comment
Share on other sites

κουνα τη συνδεση πανω κατω και θα φτιαξει. το παθαινει και μενα οταν το συνδεω στον υπολογιστη καμια φορα

Οχι παιδια τιποτα νεκρα μαλλον θα τα επαιξε ο φορτιστής.

Το εδωσα στο Διπολο για επισκευη

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο φορτιστης ηταν πηρα καινουριο με 10€ .

Ομως εχω ενα πρόβλημα επειδη η καρτα μου ειναι Cosmote με προεπιλεγμενη αποκρυψη αριθμου παντα στα κινητα που χρησιμοποιω βαζω την επιλογη εμφανιση αριθμου.

Τωρα στο Z600 δεν την βρισκω πουθενα αυτην την επιλογη.

Δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο φορτιστης ηταν πηρα καινουριο με 10€ .

Ομως εχω ενα πρόβλημα επειδη η καρτα μου ειναι Cosmote με προεπιλεγμενη αποκρυψη αριθμου παντα στα κινητα που χρησιμοποιω βαζω την επιλογη εμφανιση αριθμου.

Τωρα στο Z600 δεν την βρισκω πουθενα αυτην την επιλογη.

Δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα;

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Κλήσεις -> Εμφάνιση/Απόκρυψη αριθμού -> Επιλογή του Εμφάνιση

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

Μενού -> Ρυθμίσεις -> Κλήσεις -> Εμφάνιση/Απόκρυψη αριθμού -> Επιλογή του Εμφάνιση

 

Δεν υπάρχει στο μενου ρυθμίσεις υπομενού κλήσεις.

Αυτο λετε να εχει να κανει επειδη το τηλεφωνο εχει δοθει απο την Vodafon;

Επίσης πως γινεται να απορριψουμε μια κλήση;χωρις να ανοιξουμε το καπακι;Ή κ ακομα να απενεργοποιησουμε την απαντηση με το καπακι;

Edited by tsafou
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Z600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...