Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν υπάρχει ηδη είναι επειδή μπορεί ο launcher σου να αναβαθμίστηκε πριν το update.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η τελευταία αναβάθμιση που έγινε ήταν αρχές Απριλίου

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την beta μέσω του κινητού - chrome και βλέπω ότι μπορώ να την περάσω χωρίς να το συνδέσω στον υπολογιστή όπως λέει στο site η 1+.

Να το επιχειρήσω έτσι;; Είναι σταθερή η beta;; η θα έχουμε θέματα;;;

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για τον launcher. Μπορεί να πηρε update από το playstore στην έκδοση που δίνει αυτή την επιλογή.

Η τελευταία αναβάθμιση που έγινε ήταν αρχές Απριλίου

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την beta μέσω του κινητού - chrome και βλέπω ότι μπορώ να την περάσω χωρίς να το συνδέσω στον υπολογιστή όπως λέει στο site η 1+.

Να το επιχειρήσω έτσι;; Είναι σταθερή η beta;; η θα έχουμε θέματα;;;

Δεν ειχα θέματα τόσους μηνες με open beta να με κάνουν να μετανιώσω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασες μέσω pc;;;

Οχι εγω τα φλασαρα από recovery

Πανω εχω δωσει οδηγο απο την ιδια την OnePlus πως τα περνας αν εισαι σε stable και θες να πας σε open beta.

 

Αν εισαι ηδη open beta το περνάς κανονικά μεσω OTA.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Εχω δυο ερωτήσεις μιας και δεν ασχολούμαι με την τεχνολογία τόσο εντατικά οσο εσεις.Θα ηθελα πρωτίστως να με ενημερώσετε αν αξίζει τελικα να μεταβώ απο το προεγκαταστημένο nougat σε Oreo και αν θα έχω προβλήματα στην μπαταρία και κατα δεύτερον αν με την εγκατάσταση χάνω τα υπάρχοντα αρχεία μου ή οχι.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Εχω δυο ερωτήσεις μιας και δεν ασχολούμαι με την τεχνολογία τόσο εντατικά οσο εσεις.Θα ηθελα πρωτίστως να με ενημερώσετε αν αξίζει τελικα να μεταβώ απο το προεγκαταστημένο nougat σε Oreo και αν θα έχω προβλήματα στην μπαταρία και κατα δεύτερον αν με την εγκατάσταση χάνω τα υπάρχοντα αρχεία μου ή οχι.

 

Καλημερα φιλε μου, δεν θα εχεις κανένα πρόβλημα με Oreo, αντιθέτως ίσως σου φανεί πιο γρήγορη και με καλύτερη μπαταρία. Σχετικα με την εγκατασταση θα σου πρότεινα να την κανεις καθαρη καθώς είναι major update απο 7 σε 8. Οποτε καλύτερα πάρε ενα backup τα αρχεία σου και ετοιμασου για factory reset και στήσιμο του τηλεφώνου σαν καινουριο. Δεν θα πάθει τίποτα αν δεν κανείς ρεσετ αλλά θα κάτσει καλυτερα η εγκατάσταση αν το κανεις

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει καποιος navigation gestures? Υπάρχει κανένας τρόπος να πας στην προηγούμενη εφαρμογή γρήγορα όπως πατώντας το multitasking button 2 φορές;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιει καποιος navigation gestures? Υπάρχει κανένας τρόπος να πας στην προηγούμενη εφαρμογή γρήγορα όπως πατώντας το multitasking button 2 φορές;

 

Οχι δεν υπάρχει

Κάνοντας swipe από το κέντρο εμφανίζονται τα 2 app που δουλεύεις most και πατάς πάνω στο προηγούμενο κάθε φορά.

 

Γρήγορο εξακολουθεί να είναι η εναλλαγή δηλαδή μέσα σε 1-1.5 δευτερόλεπτο εγώ άνετα καταφέρνω να εναλλάσσω μεταξύ 2 app.

 

Αν τύχαινε να βρισκόμασταν θα έβλεπες ποσο γρήγορα κάνω την εναλλαγή με gesture :p

 

Δεν γυρίσω σε physical κουμπιά με τίποτα πλέον.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έτσι το δουλεύω. Και το έχω συνηθίσει τόσο που με άλλο κινητό πάλι τις ίδιες κινήσεις κάνω
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ περα απο το δίπλα νήμα.

 

Απο τότε που έβαλα open beta 9 δεν εχω πρόβλεψη λέξεων με google keyboard στα ελληνικά.:blink::wacko:

Δοκιμασα επανεγκατάσταση πληκτρολογίου αλλά τίποτα.

 

Έβαλα και μια προηγούμενη εκδοσή του Απριλίου και ουτε εδω.:(:mad:

 

Ουδέποτε ειχα θέμα εως τωρα με πρόβλεψη λέξεων στα ελληνικα με google keyboard σε κανένα κινητό η εκδοσή android.

 

Άλλος κανεις να εχει ιδιο θεμα?

 

Edit:Εβαλα Chrooma keyboard και δουλεύει άψογα αγόρασα και την pro έκδοση στα 1.99 απο 5.5 που τρέχει προσφορά και βρηκαμε μια πολυ καλη εναλλακτική λυση.

https://www.androidcentral.com/best-keyboard-android

 

Swiftkey δεν άντεξα πανω απο 1 ωρα και Sony keyboard δεν εγκαθιστάτε τελευταία απο open beta 7 και έπειτα ουτε με magisk module που δουλευε παλιότερα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το γράφω και εδώ περα απο το δίπλα νήμα.

 

Απο τότε που έβαλα open beta 9 δεν εχω πρόβλεψη λέξεων με google keyboard στα ελληνικά.:blink::wacko:

Δοκιμασα επανεγκατάσταση πληκτρολογίου αλλά τίποτα.

 

Έβαλα και μια προηγούμενη εκδοσή του Απριλίου και ουτε εδω.:(:mad:

 

Ουδέποτε ειχα θέμα εως τωρα με πρόβλεψη λέξεων στα ελληνικα με google keyboard σε κανένα κινητό η εκδοσή android.

 

Άλλος κανεις να εχει ιδιο θεμα?

 

Edit:Εβαλα Chrooma keyboard και δουλεύει άψογα αγόρασα και την pro έκδοση στα 1.99 απο 5.5 που τρέχει προσφορά και βρηκαμε μια πολυ καλη εναλλακτική λυση.

https://www.androidcentral.com/best-keyboard-android

 

Swiftkey δεν άντεξα πανω απο 1 ωρα και Sony keyboard δεν εγκαθιστάτε τελευταία απο open beta 7 και έπειτα ουτε με magisk module που δουλευε παλιότερα.

 

Μια χαρά δουλεύει εδώ, δεν έχω κάνει clean flash από τότε που το πήρα, όλες οι beta από πάνω

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει εδώ, δεν έχω κάνει clean flash από τότε που το πήρα, όλες οι beta από πάνω

Βρήκα λύση με το να γυρίσω πίσω με restore backup image στην open beta 8 και έκανα απο πάνω αναβάθμιση στην open beta 9 και Google Keyboard εξακολουθεί να δουλεύει άψογα όπως και πριν.:)

 

Πριν δεν δούλευε με καθαρή εγκατάσταση της open beta 9 ότι και να έκανα.

 

Περίεργα πράγματα απο τις σπάνιες φορές που αναβάθμιση απο πάνω ειχε 100% επιτυχία σε σχέση με καθαρή εγκατάσταση:lol:

(ίσως αν ειχα πάρει backup με titanium του Google Keyboard απο open beta 8 και να εκανα restore μετα σε καθαρή εγκατάσταση της open beta 9 να μην είχα κανένα θεμα με αυτό το τρόπο)

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν να ζεσταίνεται παραπάνω το τηλέφωνο με τη beta 9.

 

Μάλλον συνέπεσε η άνοδος θερμοκρασίας σε μόνιμη βάση 30+ με την κυκλοφορία της open beta 9:lol:

Μην ξεχνάμε το αλουμινιο οπως και στο κρυο ετσι και στην ζεστη τραβάει αλλά και παράλληλα το αλουμίνιο διαχέει την εσωτερική θερμοκρασία απο μεσα προς τα εξω και ετσι το αισθανόμαστε πιο ζεστο σε σχέση με γυαλί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον συνέπεσε η άνοδος θερμοκρασίας σε μόνιμη βάση 30+ με την κυκλοφορία της open beta 9:lol:

Μην ξεχνάμε το αλουμινιο οπως και στο κρυο ετσι και στην ζεστη τραβάει αλλά και παράλληλα το αλουμίνιο διαχέει την εσωτερική θερμοκρασία απο μεσα προς τα εξω και ετσι το αισθανόμαστε πιο ζεστο σε σχέση με γυαλί.

 

Είμαι σε νησί και δεν έχουμε τόση ζέστη. Βλέπω κάπως ποιες εφαρμογές δουλεύουν σερί; μήπως έβαλα κάποια εγώ και κάνει ζημιά.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε νησί και δεν έχουμε τόση ζέστη. Βλέπω κάπως ποιες εφαρμογές δουλεύουν σερί; μήπως έβαλα κάποια εγώ και κάνει ζημιά.

Πιστεύω ένα clear cache partition αρκεί

Και σε δεύτερη φάση κοιταξε κάποιες εφαρμογές που δεν θες να κανουν συνέχεια ανανέωση με χρήση data στο background να τις κόψεις.

Απο την αλλη μπορει να πηρε καποια εφαρμογή αναβάθμιση και αυτό να προκαλεί το ολο θέμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε αν πάρει αναβάθμιση για 9 η θα μείνει μέχρι 8.1?
Φυσικά και θα πάρει. Και θα συνεχίσει να παίρνει updates το OOS βασισμένο στην P εννοείται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και θα πάρει. Και θα συνεχίσει να παίρνει updates το OOS βασισμένο στην P εννοείται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βασισμένο σε Android p εννοείς; εγώ είμαι με stable 5.1.2

Link to comment
Share on other sites

Βασισμένο σε Android p εννοείς; εγώ είμαι με stable 5.1.2

 

Καλημέρα!! Android P μην περιμένεις να δεις επίσημα πριν το τέλος του έτους με αρχές του 2019, μην βιάζεσαι ακόμα καλά καλά δεν κυκλοφόρησε είναι σε Beta :)

Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Android P μην περιμένεις να δεις επίσημα πριν το τέλος του έτους με αρχές του 2019, μην βιάζεσαι ακόμα καλά καλά δεν κυκλοφόρησε είναι σε Beta :)

 

Android p δε ξέρω αν βάλω. Δε βιάζομαι απλά είχα μια κουβέντα χθες με ένα φίλο και μου δημιουργήθηκε η απορία για το αν μείνει μέχρι 8.1 η θα πάρει και την 9

Link to comment
Share on other sites

Android p δε ξέρω αν βάλω. Δε βιάζομαι απλά είχα μια κουβέντα χθες με ένα φίλο και μου δημιουργήθηκε η απορία για το αν μείνει μέχρι 8.1 η θα πάρει και την 9
Για τα 5/5T νομίζω και η ίδια η εταιρία είχε πει ότι θα το πάρει. Από εκεί και μετά θα δίνει τα security updates κλπ.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα απενεργοποίησα κατά λάθος από τις ρυθμίσεις το "επιλογές προγραμματιστεί" πως μπορώ να το επαναφέρω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...