Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους, ήθελα να ρωτήσω από θέμα GPS και κάμερας πώς είναι τοκινητό? Είναι γρήγορο στην εύρεση δορυφόρου?

Μπορώ να το παραγγείλω με προεγκατεστημένη ROM και αν ναι ποια προτείνετε, ώστε να είναι απροβληματιστη?

Gps θεωρώ ότι κλειδώνει μπαμ μπαμ. Όσον αφορά κάμερα νομίζω είναι λίγο κλαφτα Χαραλαμπε ειδικά το βράδυ, αλλά αν έρχεσαι από low end κινητό όπως εγω μια χαρά θα σου φανεί. Υπάρχει και το op6 εκτός και αν πας να πάρεις μεταχειρισμένο κινητό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OnePlus Referral Program: https://oneplus.net/gr/invite#EKRHPVBXTCA68Q9 για 20€ έκπτωση σε accessories Oneplus.
Link to comment
Share on other sites

Gps θεωρώ ότι κλειδώνει μπαμ μπαμ. Όσον αφορά κάμερα νομίζω είναι λίγο κλαφτα Χαραλαμπε ειδικά το βράδυ, αλλά αν έρχεσαι από low end κινητό όπως εγω μια χαρά θα σου φανεί. Υπάρχει και το op6 εκτός και αν πας να πάρεις μεταχειρισμένο κινητό.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω το LeTV LeEco X 800. Πολύ καλό κινητό αλλά από GPS χάλια. Φωτογραφίες πολύ καλές, βραδινές όχι τόσο. Αυτή η αναβάθμιση που λένε ότι εφαρμόζεται στο OP5 ααπό το OP6, διορθώνει τις νυχτερινές λήψεις?

Link to comment
Share on other sites

oneplus.png

 

We are starting to push the incremental roll-out of OxygenOS 5.1.4 for the OnePlus 5 & 5T.

 

Changelog:

 

* System

Updated Android security patch to 2018.7

 

* Added sleep standby optimization (Settings -> Battery -> Battery optimization -> Advanced optimization -> Sleep standby optimization)

 

* Camera

Improved photo clarity

 

* Message

Added Group Messaging

 

* Gallery

General bug fixes

 

Note:

 

We have introduced sleep standby optimization in this version of Oxygen OS, which should help you get more juice out of your battery.

Settings > Battery > battery optimization > click the three dots > Advanced optimization > Sleep Standby optimization

 

When this setting is turned on, the system intelligently identifies your sleep pattern based on the phone's usage. The phone will then turn off the network during specific periods of inactivity, which effectively reduces standby power consumption.

 

The phone will automatically cancel any network restrictions and get the phone out of Sleep Standby just before you wake up so that you won't miss any notifications such as news updates, emails etc.

 

For those who were on previous versions for OnePlus 5 and 5T, we appreciate your active feedback and attempts to reach out to us. With your help, we have been able to better optimize and improve several key areas. Thank you for your patience and as always, we look forward to hearing your continued feedback in the bug reporting forum here: https://forums.oneplus.com/feedback/.

 

This OTA will have a staged rollout, the OTA will be received by a limited number of users today and will have a broader rollout in a few days after making sure there are no critical bugs, so using VPN to download this build might not work as the rollout is not based on regions and is randomly pushed out to a limited number of devices.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα το update, δεν ξέρω αν η βελτίωση στην κάμερα ηταν αλλιως στην beta πάντως στην 5.1.4 έγινε χειρότερη και ειναι ξεκάθαρο σε κάθε λήψη σχεδόν.

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα το update, δεν ξέρω αν η βελτίωση στην κάμερα ηταν αλλιως στην beta πάντως στην 5.1.4 έγινε χειρότερη και ειναι ξεκάθαρο σε κάθε λήψη σχεδόν.

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Δες κάποια δείγματα που εβαλα στο θέμα με τις κάμερες με τη τελευταία beta υπάρχει εμφανής βελτίωση στις low Light.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εκανα το update, δεν ξέρω αν η βελτίωση στην κάμερα ηταν αλλιως στην beta πάντως στην 5.1.4 έγινε χειρότερη και ειναι ξεκάθαρο σε κάθε λήψη σχεδόν.

 

Sent from my ONEPLUS 5T

 

Ποια έκδοση του camera app έχεις; Εγώ μετά το update έχω την 2.5.34 αλλά βλέπω στο apkmirror έχει 2-3 εκδόσεις πιο καινούριες.

Από τις beta εκδόσεις του firmware είναι αυτές;

Link to comment
Share on other sites

Δες κάποια δείγματα που εβαλα στο θέμα με τις κάμερες με τη τελευταία beta υπάρχει εμφανής βελτίωση στις low Light.
Τα είδα Μαριε και ειναι πολύ καλα γι αυτό και το ανεφερα

 

 

[/color]

Ποια έκδοση του camera app έχεις; Εγώ μετά το update έχω την 2.5.34 αλλά βλέπω στο apkmirror έχει 2-3 εκδόσεις πιο καινούριες.

Από τις beta εκδόσεις του firmware είναι αυτές;

2.5.34 και εγώ αλλά δεν ξέρω αν παιζει ρολο μονο το app της κάμερας ή και το cameraservice.apk

 

Και δεν ειναι οτι περιμένω συμπεριφορα pixel αλλά σε παρόμοιες λήψεις που εκανα και σε προηγούμενες εκδόσεις πλεον με την 5.1.4 ιδιαίτερα τα πρόσωπα και το δέρμα στις φωτό ειναι σαν ψεκασμενο με σπρει ακόμα και σε σχετικα κοντινές λήψεις

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Edited by Vag_koun
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει τεσταρει και beta και stable προσφατα και να αναφερει διαφορες που παρατηρησε;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καποιος που να εχει τεστάρει και beta και stable πρόσφατα και να αναφερει διαφορες που παρατηρησε;

Σε επιπεδο feature η stable δεν περιλαμβάνει ακομα treple support και δεν εχει full accent color customization και λογικά εξίσου δεν εχει τις βελτιώσεις στην κάμερα που εχει δεχτει η beta.

Απο την άλλη πλευρά η stable εχει του Ιουλίου ενημέρωση ασφαλείας της Google έναντι Ιουνίου σε beta 12

https://www.androidauthority.com/oneplus-5-5t-update-july-2018-890157/

 

Επειδη δεν γινεται αναφορά στο αρθρο του site αν εχει δεχτεί το ανανεωμένο UI απο beta 11 και μετα ας μας πούνε οσοι πέρασαν την νεα stable τι παιζει εκει.

 

Σε θέματα απόδοση,μπαταρία δεν μπορω να εκφέρω γνώμη

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

οσοι εκαναν την τελευταια αναβαθμιση ειδαν διαφορα στην συμπεριφορα της συσκευης και σε ποια σημεια ? επισης καποια διαφορα στην μπαταρια ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέραν της κάμερας δεν έχω βρει κάτι άλλο αρνητικό, όλα οκ

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Όσοι τη περάσατε, αυτό το battery sleep opt, είναι default on μετά την αναβάθμιση ή off;;

Γιατί τα ωράρια μου είναι ότι να ναι με τη δουλειά και δεν θέλω να μου καμία ιστορία με τις ειδοποιήσεις...

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Όσοι τη περάσατε, αυτό το battery sleep opt, είναι default on μετά την αναβάθμιση ή off;;

Γιατί τα ωράρια μου είναι ότι να ναι με τη δουλειά και δεν θέλω να μου καμία ιστορία με τις ειδοποιήσεις...

 

Sent from my One Plus 5T

 

default είναι στο off.

πρέπει να το ενεργοποιήσεις μόνος σου αν το θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω αγοράσει ποτέ από Ελλάδα προστατευτικό τζαμάκι. Πήρα ένα από Amazon πριν 2 βδομάδες, ήταν τόσο άχρηστα (2 είχε μέσα) που νομίζω ότι πρώτη φορά άφησα τόσο κακή κριτική για ένα προιόν. Υπάρχει καμιά καλή πρόταση;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε και εμένα ή αναβάθμιση 5.1.4 και θέλω να ρωτήσω αξίζει να την κάνω; Η κάμερα έγινε τόσο χάλια;
Link to comment
Share on other sites

για την 514 πρωτον θελω να ρωτησω τι ειναι το sleep stability optimitation. δευτρον ισχυει οτι οι φωτο ειναι χειροτερες η ειναι υπερβολη και το συγκρινουμε στη λεπτομερια?
Link to comment
Share on other sites

default είναι στο off.

πρέπει να το ενεργοποιήσεις μόνος σου αν το θέλεις.

Μια χαρά! Χαίρομαι πολύ που στις αναβαθμίσεις δεν σου "επιβάλουν" τα νέα χαρακτηριστικά σαν και αυτά και σου δίνουν την επιλογή να τα ενεργοποιείς αν θες. Δεν σε κάνουν να ψάχνεσαι μετά τι άλλαξε.Και σου χάλασε το στήσιμο που έχεις κάνει... **Γκουχου γκουχου apple γκουχου γκουχου**

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Βήχω γιατί χρησιμοποιώ ταυτόχρονα και προϊόντα της Apple (IPad) και προϊόντα Android (κινητό και 2ο τάμπλετ).

Ο εξαναγκασμός της Apple στο "their way or no way" είναι αδιαμφισβήτητο γεγονός.

Τώρα αν χαλάσει η κάμερα μου είναι κάτι τελείως άσχετο στη κουβέντα, αλλά φαντάζομαι σου εθιξα το iOS και ήθελες να πεις κατι, έτσι;

 

Sent from my One Plus 5T

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αλήθεια τώρα χειροτερεύει η καμερα με το update;

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αλήθεια τώρα χειροτερεύει η καμερα με το update;

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

Μόλις έκανα το update, δεν παρατήρησα κάποια αλλαγή προς το χειρότερο.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έκανα και εγώ το update σε 5.1.4 με την μικρή εμπειρία που έχω στις φωτογραφίες- κάμερες δεν είδα κάποια αλλαγή, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...