Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έρχεται και το project treble..!

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-open-beta-13-for-the-oneplus-5-and-open-beta-11-for-oneplus-5t.865027/

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα για την συσκευή μας, έρχεται επίσημα η υποστήριξη Project Treble της Google.

https://m.gsmarena.com/latest_oxygenos_brings_support_for_project_treble_on_the_oneplus_5_and_5t-amp-32044.php

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα μπράβο γιατί ειναι πολύ δραστήρια σε θέμα updates, απο όταν το πήρα τον Νοέμβρη σχεδόν κάθε μήνα δίνει και ενα update

 

Sent from my ONEPLUS 5T

Link to comment
Share on other sites

Έρχεται και το project treble..!

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-open-beta-13-for-the-oneplus-5-and-open-beta-11-for-oneplus-5t.865027/

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Το δώσανε στο 5-5Τ και στο 6 όχι, ή κάνω λάθος;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες πρέπει πρώτα να περάσω την beta 12 και μετά αυτήν ετσι;

Θα κάνει φόρματ;

 

Πρεπει να εχεις ηδη την 10 εγκατεστημενη για να βαλεις την 11.

Format δεν το γλυτωνεις νομιζω.

 

Please note:

If you have already flashed an Open Beta (you are currently running the latest Open Beta) you will receive this new build as an OTA.

If you ARE NOT running open beta software and would like to, please refer to the flashing instructions and the full ROM found on the downloads page here: http://downloads.oneplus.com/ (requires full data wipe before updating from stable to open beta)

Once you migrate to the Beta path, you will continue to receive Open Beta OTAs. You will NO LONGER receive the regular Official Stable OTAs.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυνατή κίνηση της Oneplus. Το μόνο που με προβληματίζει είναι ότι η beta 10 είναι απλά τέλεια. Δεν υπήρξε ούτε στιγμή το παραμικρό πρόβλημα και η μπαταρία είναι σε καλά επίπεδα. Για να δούμε...
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχεις ηδη την 10 εγκατεστημενη για να βαλεις την 11.

Format δεν το γλυτωνεις νομιζω.

 

Please note:

If you have already flashed an Open Beta (you are currently running the latest Open Beta) you will receive this new build as an OTA.

If you ARE NOT running open beta software and would like to, please refer to the flashing instructions and the full ROM found on the downloads page here: http://downloads.oneplus.com/ (requires full data wipe before updating from stable to open beta)

Once you migrate to the Beta path, you will continue to receive Open Beta OTAs. You will NO LONGER receive the regular Official Stable OTAs.

Ευχαριστώ φίλε αν έχω χρόνο τοτε το περναω με φόρματ.
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες πρέπει πρώτα να περάσω την beta 12 και μετά αυτήν ετσι;

Θα κάνει φόρματ;

 

Ποια έχεις τώρα; Δεν είναι απαραίτητο το φορματ, περίμενε.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα μόλις. Πολλές αλλαγές και treble support! Μπράβο oneplus :D

Διάβασα ότι έχει και ριζικές αλλαγές στο interface, διαπίστωσες κάτι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το θέμα στο forum της op στη θέση σου πρώτα θα κατέβαζα την beta 10 ώστε να περάσω από stable σε beta. Έπειτα θα έπαιρνα ota την beta 11.

Και τις δύο φορές θα έκανα απλώς wipe cache από το recovery.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το θέμα στο forum της op στη θέση σου πρώτα θα κατέβαζα την beta 10 ώστε να περάσω από stable σε beta. Έπειτα θα έπαιρνα ota την beta 11.

Και τις δύο φορές θα έκανα απλώς wipe cache από το recovery.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Ετσι λεω να κάνω φιλε ας δώσει κανας αλλος λεπτομέρειες για μπαταρία πως πάει
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας το θέμα στο forum της op στη θέση σου πρώτα θα κατέβαζα την beta 10 ώστε να περάσω από stable σε beta. Έπειτα θα έπαιρνα ota την beta 11.

Και τις δύο φορές θα έκανα απλώς wipe cache από το recovery.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς προτείνω κι εγώ. Έτσι κι αλλιώς από stable μπορείς να πας σε beta με dirty flash. Δηλαδή απλά να την φλασάρεις, χωρίς wipes. Πρέπει να την κατεβάσεις από το site της Oneplus κι αφού περαστεί μπορείς να πάρεις την 11 με OTA. Αν θες λίγο πιο καθαρή εγκατάσταση, αφού κάνεις όλη αυτην τη διαδικασία, πας στην recovery και κανεις ενα format system ΜΟΝΟ. Συνεπως δε χανεις φωτος-αρχεία κλπ απλά καθαρίζεις ουσιαστικά το κομμάτι της μνήμης που ακουμπάει το λειτουργικό και οι εφαρμογές. Good luck!

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Χρησιμοποιεί κάποιος adguard; Έχω την πληρωμένη έκδοση και οπότε πάω να το ενεργοποιήσω πατωντας ok στο να εγκαταστήσει δικό του VPN κολλάει. Κάποιος που να ειχε παρομοιο θέμα; Στο σάιτ τους λένε να απενεργοποιήσουμε όλες τις εφαρμογές που επηρεάζουν την οθόνη, όπως το night mode, αλλά δεν έχω κάποια τέτοια
Link to comment
Share on other sites

Συμβατό με το project treble?

Ωραία..Android P με το καλημέρα.......

OnePlus 5 and 5T cheeseburger and dumpling ✓ A arm64

 

How to flash a Generic System Image on a Project Treble-supported device

https://www.xda-developers.com/flash-generic-system-image-project-treble-device/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: Χρησιμοποιεί κάποιος adguard; Έχω την πληρωμένη έκδοση και οπότε πάω να το ενεργοποιήσω πατωντας ok στο να εγκαταστήσει δικό του VPN κολλάει. Κάποιος που να ειχε παρομοιο θέμα; Στο σάιτ τους λένε να απενεργοποιήσουμε όλες τις εφαρμογές που επηρεάζουν την οθόνη, όπως το night mode, αλλά δεν έχω κάποια τέτοια

 

2 έτη ανελλιπώς κάνω χρήση του σε διάφορα κινητά και ποτέ θέμα δεν ειχα.

Και εγώ έχω αγοράσει άδεια χρήση για 4 συσκευές(2 Windows +2 Android)

Και το έχω ενεργοποιήσει δεκάδες φορές μια με τα φλασαρισματα μια με νέα συσκευή ούτε εκεί θέμα

Το μόνο που ρυθμίζω είναι να κόψω τα notifications και απλά έχω συντόμευση σε notifications center.

 

Και το δουλεύω όπως μαμά έρχεται με μόνη δικιά μου παρέμβαση σε ad blocked μενού τικαρω το annoyances filter σε general μενού update only over WiFi και στα advanced μενού επιλέγω high quality σε filtering method.

 

Τίποτα άλλο.

 

Το HTTPS filtering δεν το έχω ενεργοποιήσει διότι θέλει να βάλω μοτίβο η κωδικό κλειδώματος που δεν θέλω να βάζω.

 

Απλά υπόψη ίσως χρειαστεί να το βαλεις εξαίρεση από βελτιστοποίηση μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

2 έτη ανελλιπώς κάνω χρήση του σε διάφορα κινητά και ποτέ θέμα δεν ειχα.

Και εγώ έχω αγοράσει άδεια χρήση για 4 συσκευές(2 Windows +2 Android)

Και το έχω ενεργοποιήσει δεκάδες φορές μια με τα φλασαρισματα μια με νέα συσκευή ούτε εκεί θέμα

Το μόνο που ρυθμίζω είναι να κόψω τα notifications και απλά έχω συντόμευση σε notifications center.

 

Και το δουλεύω όπως μαμά έρχεται με μόνη δικιά μου παρέμβαση σε ad blocked μενού τικαρω το annoyances filter σε general μενού update only over WiFi και στα advanced μενού επιλέγω high quality σε filtering method.

 

Τίποτα άλλο.

 

Το HTTPS filtering δεν το έχω ενεργοποιήσει διότι θέλει να βάλω μοτίβο η κωδικό κλειδώματος που δεν θέλω να βάζω.

 

Απλά υπόψη ίσως χρειαστεί να το βαλεις εξαίρεση από βελτιστοποίηση μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Και εγώ σε windows και με τα προηγούμενα android που είχα, κανένα θέμα. Δε ρυθμίζω απολύτως τίποτα. Θα κοιτάξω και αυτό με την βελτιστοποίηση με την πρώτη ευκαιρία και θα επανέλθω. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μπήκαμε στην εποχή του Project Treble και είναι κάτι σημαντικό, θα μπορούσε κάποιος που να το έχει μελετήσει και χρησιμοποιήσει, να εξηγήσει απλά και κατανοητά στο φόρουμ τι εστί Project Treble και τις εφαρμογές του;
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

2 έτη ανελλιπώς κάνω χρήση του σε διάφορα κινητά και ποτέ θέμα δεν ειχα.

Και εγώ έχω αγοράσει άδεια χρήση για 4 συσκευές(2 Windows +2 Android)

Και το έχω ενεργοποιήσει δεκάδες φορές μια με τα φλασαρισματα μια με νέα συσκευή ούτε εκεί θέμα

Το μόνο που ρυθμίζω είναι να κόψω τα notifications και απλά έχω συντόμευση σε notifications center.

 

Και το δουλεύω όπως μαμά έρχεται με μόνη δικιά μου παρέμβαση σε ad blocked μενού τικαρω το annoyances filter σε general μενού update only over WiFi και στα advanced μενού επιλέγω high quality σε filtering method.

 

Τίποτα άλλο.

 

Το HTTPS filtering δεν το έχω ενεργοποιήσει διότι θέλει να βάλω μοτίβο η κωδικό κλειδώματος που δεν θέλω να βάζω.

 

Απλά υπόψη ίσως χρειαστεί να το βαλεις εξαίρεση από βελτιστοποίηση μπαταρίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ακολούθησα τις συμβουλές σου αλλά τίποτα. Εμφανίζει ακόμα μήνυμα "adguard wants to set up a vpn connection. Only accepti if you trust this source" αλλά όταν πατάω ok δε συμβαίνει τίποτα. Θα στείλω και μήνυμα στους προγραμματιστές

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα open beta 10 κανω αναβάθμιση τωρα στην 11 με ota. Θα αναφέρω εντυπώσεις το βράδυ.
Μέχρι στιγμής όλα τέλεια παιδιά.

Είναι μάλιστα από τις μεγαλύτερες αλλαγές σε όλο το ui το τελευταίο διάστημα.

Μπήκαν επιτέλους νεα χρώματα στα θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Ανεβάζεις κανένα screenshot να πάρουμε μάτι;
Θεωρητικά κάπως έτσι θα είναι και στο 5T. Από το απλό 5. 18ae9fc6424f0e7cc25448afd6c66fbb.jpg19008b620d5160f0327b949ef5ee6ab4.jpg787a66907a44570d5ab36e0cbeb993ee.jpgfb54f50c25b7eebdad09c8be90fe1f42.jpg1c238a872c033bacb6375adf616919a7.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...