Jump to content

OnePlus 5T


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά ότι κ να πω αυτό το κινητό κάθε μέρα με εκπλήσσει...

 

6:30 ώρες βλέπω online netflix και η μπαταρία έχει πέσει στο 52-53%...

https://imgur.com/a/66Hax

 

Τελικά η amoled έχει τεράστια διαφορά realtime στην κατανάλωση.

Είδα όλο τον 1o κύκλο stranger things κ η μπαταρία φτάνει άνετα να δω σερί και τον δεύτερο.

 

Ήμουν οριακά να το δώσω για να πάρω το huawei mate 10 pro η το lg v30 αλλά μετά από αυτό κ τις υπέροχες φωτογραφίες που έβγαλε το ΣΚ στις διακοπές μου με κέρδισε πίσω στο 100%.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν καλό να μας λέγατε λίγο τι ρυθμίσεις έχετε και πιάνετε τέτοια νούμερα....

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Εγω σε 2 μέρες γεμάτες που κρατάει η μπαταρία βγάζω 5-6 ώρες οθόνη. Έχω σβήσει πολλές εφαρμογές Google. Έχω ενεργοποιημένο το doze στα developers settings, από συγχρονισμούς μόνο αυτούς που χρειάζομαι, σχεδόν μόνιμα ανοικτά wifi και data και κλειστή τοποθεσία και οι σαρώσεις wifi & Bluetooth. Φωτεινότητα αυτόματη και μαύρο θέμα. Στοκ Κέρνελ και πολύ βασικό απενεργοποίησε τα background data για εφαρμογές που δεν σε ενδιαφέρει να ανανεώνονται στο παρασκήνιο.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε 2 μέρες γεμάτες που κρατάει η μπαταρία βγάζω 5-6 ώρες οθόνη. Έχω σβήσει πολλές εφαρμογές Google. Έχω ενεργοποιημένο το doze στα developers settings, από συγχρονισμούς μόνο αυτούς που χρειάζομαι, σχεδόν μόνιμα ανοικτά wifi και data και κλειστή τοποθεσία και οι σαρώσεις wifi & Bluetooth. Φωτεινότητα αυτόματη και μαύρο θέμα. Στοκ Κέρνελ και πολύ βασικό απενεργοποίησε τα background data για εφαρμογές που δεν σε ενδιαφέρει να ανανεώνονται στο παρασκήνιο.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

 

Απο που απενεργοποιουνται αυτες οιεφαρμογες?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Απο που απενεργοποιουνται αυτες οιεφαρμογες?
Το έχω στα αγγλικά..σου ανεβάζω φωτό

b418a7dc536ec5f4aa5fcde8211daa4d.jpge589d5613e6f7abc2abde13ec3e2a48b.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Partner set up, την ίδια την Google (έτσι τουλάχιστον την έχει), config updater, music, movies, voice search, bookmarks provider,Google init (κάπως έτσι την έχει), market feedback και ίσως ξεχνάω κάποια. Τουλάχιστον εδώ και χρόνια που το κάνω σε όλα μου τα κινητά δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα και δεν μου χρειάζονται. Αν δεν είσαι ρουτ κάνε απλά clear data και disable και θα είσαι οκ.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία απόδειξη για το πόσο αξιοπρεπής είναι η κάμερα του κινητού σε σχέση με τα Note 8 Pixel 2 και iPhone X και πόσο πλέον οι διαφορές είναι σε λεπτομέρειες.

https://www.phonearena.com/news/Results-Big-2017-blind-phone-camera-comparison_id100830

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Partner set up, την ίδια την Google (έτσι τουλάχιστον την έχει), config updater, music, movies, voice search, bookmarks provider,Google init (κάπως έτσι την έχει), market feedback και ίσως ξεχνάω κάποια. Τουλάχιστον εδώ και χρόνια που το κάνω σε όλα μου τα κινητά δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα και δεν μου χρειάζονται. Αν δεν είσαι ρουτ κάνε απλά clear data και disable και θα είσαι οκ.

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες...όχι δεν είμαι ρουτ (ακόμα!!!)

 

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία απόδειξη για το πόσο αξιοπρεπής είναι η κάμερα του κινητού σε σχέση με τα Note 8 Pixel 2 και iPhone X και πόσο πλέον οι διαφορές είναι σε λεπτομέρειες.

https://www.phonearena.com/news/Results-Big-2017-blind-phone-camera-comparison_id100830

φαινεται οτι τα πάει πολύ καλά εως αριστα σχεδον σε ολες εκτος από αυτες με χαμηλο φωτισμο. Σε κάποιες ηταν στο μεταιχμιο πριν ενεργοποιηθει η 20αρα καμερα για τις βραδυνες προφανως. Βεβαια ειναι και υποκειμενικο το θεμα... Πχ στις σελφι στην φωτογραφια του 5t ποζαρει σαν...να μην πω... και εχει κανει πολυ κακη ληψη, λόγω διαφορετικης γωνιας σε σχεση με τον ηλιο από οτι στις υπόλοιπες, ή στην τελευταια με την εκκλησια του 5t ειναι ξεκαθαρα καλυτερη απο του pixel2 κατα την αποψη μου Edited by dostoevsky

Κώστας

My current device: OnePlus 5T 8/128 - Oxygen OS 5.1 - Rooted with Magisk, Previous devices: Leeco Lemax 2 x820 6/64, LG G5 lite, LG G FLEX 2, LG G FLEX, Sony xperia Z1, Motorolla Razr, Htc Hd, .......

Link to comment
Share on other sites

φαινεται οτι τα πάει πολύ καλά εως αριστα σχεδον σε ολες εκτος από αυτες με χαμηλο φωτισμο. Σε κάποιες ηταν στο μεταιχμιο πριν ενεργοποιηθει η 20αρα καμερα για τις βραδυνες προφανως. Βεβαια ειναι και υποκειμενικο το θεμα... Πχ στις σελφι στην φωτογραφια του 5t ποζαρει σαν...να μην πω... και εχει κανει πολυ κακη ληψη, λόγω διαφορετικης γωνιας σε σχεση με τον ηλιο από οτι στις υπόλοιπες, ή στην τελευταια με την εκκλησια του 5t ειναι ξεκαθαρα καλυτερη απο του pixel2 κατα την αποψη μου

https://www.androidpit.com/blind-camera-test-pixel-2-note-8-lg-v30-huawei-mate-10-pro

 

https://www.androidpit.com/camera-blind-test-results-samsung-apple-on-top-pixel-2-tanks

 

Κι ακόμα ένα. Φαίνεται όντως οτι ζορίζεται λίγο στο χαμηλό φωτισμό αλλά και παλι είναι αρκετά καλό. Ουσιαστικά από Android μόνο υα Samsung και τα pixel υπερέχουν. Huawei Lg και Htc είναι πολύ κοντά και στην ουσία κατά περίπτωση κάποιο μπορεί να είναι λίγο καλύτερο.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Στο αντικατέστησαν η στο διόρθωσαν;

 

Refund ζήτησα και θα παραγγείλω ξανά αργότερα μήπως πετύχω καινούριες παρτίδες.

 

Επειδή είναι κάτι που θέλει ψάξιμο πάντως, πιστεύω ότι ένα μεγάλο ποσοστό το έχει και δεν θα το παρατηρήσει καν

Link to comment
Share on other sites

Refund ζήτησα και θα παραγγείλω ξανά αργότερα μήπως πετύχω καινούριες παρτίδες.

 

Επειδή είναι κάτι που θέλει ψάξιμο πάντως, πιστεύω ότι ένα μεγάλο ποσοστό το έχει και δεν θα το παρατηρήσει καν

 

μάλλον θα έτυχε, το κοίταξα μήπως και το κάνει αλλα όλα καλά , ημερομηνία παραγωγής 17-11-2017

Link to comment
Share on other sites

Refund ζήτησα και θα παραγγείλω ξανά αργότερα μήπως πετύχω καινούριες παρτίδες.

 

Επειδή είναι κάτι που θέλει ψάξιμο πάντως, πιστεύω ότι ένα μεγάλο ποσοστό το έχει και δεν θα το παρατηρήσει καν

 

Όπως και εσύ άνοιξα το Chrome και έκλεισα όλες τις καρτέλες για να μαυρίσει οθόνη.

Εμένα είναι πιο φωτεινή στο επάνω μέρος. Τρόμαξα.

Όμως σε άλλες εφαρμογές δεν το κάνει, είναι κατάμαυρη

Μήπως τσάμπα το στειλες πίσω?

Link to comment
Share on other sites

Διάβαζα για καθυστερήσεις με priority και αγχωνομουν. δεν ξερω αν είμαι τυχερός αλλά Έκανα την παραγγελία Τετάρτη 16.35 και σήμερα παραλαμβάνω Ενώ ήταν για 27/12. Συμβουλές απο τουςτ κατόχους πχ πρώτη φόρτιση κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Όπως και εσύ άνοιξα το Chrome και έκλεισα όλες τις καρτέλες για να μαυρίσει οθόνη.

Εμένα είναι πιο φωτεινή στο επάνω μέρος. Τρόμαξα.

Όμως σε άλλες εφαρμογές δεν το κάνει, είναι κατάμαυρη

Μήπως τσάμπα το στειλες πίσω?

 

το πρόβλημα φαίνεται σε γκρι φόντο οπως του chrome και του tapatalk και μόνο σε σκοτεινό δωμάτιο. όχι τη μέρα. σε μαύρο και λευκό δε φαίνεται τίποτα. το πρόβλημα το χω κι εγώ, μόλις άνοιξα rma για αντικατάσταση να δούμε τι άκρη θα βγάλουμε..απογοήτευση πάντως..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα φαίνεται σε γκρι φόντο οπως του chrome και του tapatalk και μόνο σε σκοτεινό δωμάτιο. όχι τη μέρα. σε μαύρο και λευκό δε φαίνεται τίποτα. το πρόβλημα το χω κι εγώ, μόλις άνοιξα rma για αντικατάσταση να δούμε τι άκρη θα βγάλουμε..απογοήτευση πάντως..

 

Έχεις δίκιο. Στο μαύρο δεν φαίνεται γιατί απλά σβήνει η οθόνη.

Άρα έχω κι εγώ το πρόβλημα και φαντάζομαι πολλοί ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα φαίνεται σε γκρι φόντο οπως του chrome και του tapatalk και μόνο σε σκοτεινό δωμάτιο. όχι τη μέρα. σε μαύρο και λευκό δε φαίνεται τίποτα. το πρόβλημα το χω κι εγώ, μόλις άνοιξα rma για αντικατάσταση να δούμε τι άκρη θα βγάλουμε..απογοήτευση πάντως..

 

 

 

Γενικά το καταλαβαίνεις μόνο αν καθήσεις και το παρατηρήσεις;;

Σε δυσκολεύει ή ενοχλεί και σε απλή καθημερινή χρήση σε πολλές περιπτώσεις;;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θεμα το ειχα ξαναδεί σε ενα lumia παλιό που ειχα που σε γκρι φόντο το βράδυ ηταν λιγο πιο ξεψειριασμένο ηταν θεμα των οθονών amoled δεν με ενοχλουσε γιατι το εβλεπα ελαχιστες στιγμες και μονο σε σκοτεινό περιβάλλον οπως τωρα. Κατα την γνωμη μου ειναι καθαρα θεμα ψυχολογικό οτι δεν ειναι τελειο το κινητο δεν θα το καταλάβεις και πολύ. Εγω το δοκιμασα πριν και μου το κανει ελάχιστα στο πανω μερος της οθονης μεσα στο σκοταδι αλλα δεν με ενοχλει γιατι αν δεν μου το λέγατε δεν θα το εβλεπα και ποτε και δεν θα το ξαναδώ ποτε στις συνθήκες που το χρησιμοποιώ.
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το θεμα το ειχα ξαναδεί σε ενα lumia παλιό που ειχα που σε γκρι φόντο το βράδυ ηταν λιγο πιο ξεψειριασμένο ηταν θεμα των οθονών amoled δεν με ενοχλουσε γιατι το εβλεπα ελαχιστες στιγμες και μονο σε σκοτεινό περιβάλλον οπως τωρα. Κατα την γνωμη μου ειναι καθαρα θεμα ψυχολογικό οτι δεν ειναι τελειο το κινητο δεν θα το καταλάβεις και πολύ. Εγω το δοκιμασα πριν και μου το κανει ελάχιστα στο πανω μερος της οθονης μεσα στο σκοταδι αλλα δεν με ενοχλει γιατι αν δεν μου το λέγατε δεν θα το εβλεπα και ποτε και δεν θα το ξαναδώ ποτε στις συνθήκες που το χρησιμοποιώ.

 

 

 

Εκεί θέλω να καταλήξω και εγω!

Αν φαίνεται μόνο σε συγκεκριμένο χρώμα φόντου και μόνο αν κάτσεις και το παρατηρήσεις και δεν ενοχλεί σε απλή καθημερινή χρήση...πολύ μικρό το κακό!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παίδες το θέμα φαίνεται όταν ξαπλώνεις πχ στο δωμάτιο και χαζεύεις στο κινητό. κάποιος θα μπορούσε να ζήσει μ αυτό. τώρα εγώ που έχω το θέμα νομίζω πως δεν μπορώ κι ας φαίνεται μόνο με τις συνθήκες που αναφέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να σας δώσω να καταλάβετε σας βάζω φώτο από τέρμα σκοτεινό δωμάτιο. τονίζει αρκετά το προβλημα, στα μάτια μου δεν είναι τοσο χάλια αλλά η εικόνα είναι αυτή https://photos.app.goo.gl/z7xiOpt238ZnPSzk1

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Light bleed είναι το θέμα που έχεις? Όντως στην φώτο φένετε πολύ άσχημα...

 

Don't mess with mi note 3

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εφαρμογή φαίνεται; σε Chrome αν κλείσω όλες τις καρτέλες και σε σκοτεινό χώρο;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

παίδες το θέμα φαίνεται όταν ξαπλώνεις πχ στο δωμάτιο και χαζεύεις στο κινητό. κάποιος θα μπορούσε να ζήσει μ αυτό. τώρα εγώ που έχω το θέμα νομίζω πως δεν μπορώ κι ας φαίνεται μόνο με τις συνθήκες που αναφέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να σας δώσω να καταλάβετε σας βάζω φώτο από τέρμα σκοτεινό δωμάτιο. τονίζει αρκετά το προβλημα, στα μάτια μου δεν είναι τοσο χάλια αλλά η εικόνα είναι αυτή https://photos.app.goo.gl/z7xiOpt238ZnPSzk1

 

Όχι σε μένα δεν φαίνεται τόσο πολύ αλλά ελάχιστα στο πάνω μέρος εσύ όντως έχεις θέμα και θέλει αλλαγή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ποια εφαρμογή φαίνεται; σε Chrome αν κλείσω όλες τις καρτέλες και σε σκοτεινό χώρο;

 

ναι εκει..

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...