Jump to content

Σπηλιά Νταβέλη στην Πεντέλη : Τι κρύβεται εκεί;


eccentric
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως και στις δύο φωτό του eccentric, με αρκετή φαντασία και παρατηρητικότητα διακρίνεται κάτι που μοιάζει με πρόσωπο. Ρε, λέτε.....

seventh_heaven

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά δείτε και την αρνητική φωτογραφία....Αν την κοιτάξετε λοξά και χαμηλά (υπό γωνία γύρω στις 45 μοίρες αριστερά από την κάθετο και γύρω στις 25 πιό χαμηλά από τον οριζόντιο άξονα της φωτό), σκουραίνουν τα χρώματα και η παράσταση φαίνεται πολύ καθαρότερα...Κλασικό εξωγήινο ον, από αυτά που βλέπουμε σε καρικατούρες και σε διαφημίσεις....!

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/christk64/34580/414999/0/alienneg.bmp

 

Στέλνω και ολόκληρη την φωτό στο e-mail toy yahoo για επισύναψη και όποιος χειρίζεται καλά προγράμματα φωτογραφικά, ας την επεξεργαστεί περαιτέρω και ας μας δώσει τα αποτελέσματά του....Θα έχει ενδιαφέρον να δούμε καθαρότερα το ον που διακρίνεται στο σκούρο φόντο..... :X

Link to comment
Share on other sites

Oντως με πολλη προσοχη κατι φαινεται,αλλα εχω τις αμφιβολιες μου...γιατι επελεξες αυτα τα σημεια & οχι πχ. καποια πιο κατω?Με αρκετους συνδιασμους πιστευω πως βγαινουν τα ιδια αποτελεσματα,ειδικα σε μεγαλη μεγεθυνση... :confused:

 

Επισης θελω να σε ρωτησω γιατι τραβηξες τα συγκεκριμενα σημεια?Τι το ενδιαφερον ειχαν?

Link to comment
Share on other sites

Εγω χωρις να διαβασω παρακατω τα σχολια σας ειδα με το που ανοιξα το τοπικ κατι μονο στη δευτερη φωτο που εμοιαζε με το Μπαμπι το ελαφακι :lol: Μετα ειδα καλυτερα :w00t: :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πριν κάνα χρόνο είχε κάνει ο Χαρδαβέλλας νομίζω μια έρευνα. Και είχε μαζί του τους γνωστούς θεωρητικούς της Κούφιας Γης, και έναν έμπειρο σπηλαιολόγο. Ε φυσικά εκείνος χώθηκε στο τούνελ κάτω από την εκκλησία και βγήκε στα 100 μέτρα ποιό πέρα σε μια γούρνα που έχουν για να μαζεύουν νερό. Ο συγκεκριμένος άνθρωπος έχει επισκεφτεί σχεδόν όλα τα σπήλαια της χώρας, και φυσικά είχε αντικρούσει τα επιχειρήματα των διαφόρων θεωρητικών που φυσικά δεν έχουν μπεί ποτέ μέσα να τα διασχίσουν. Το ποιό αστείο ήταν ότι αυτοί έλεγαν ότι βασίζονταν σε μαρτυρίες σπηλαιολόγων, όταν τους ρώτησε τα ονόματα αυτοί κάνανε τους κινέζους. Κλαασσική περίπτωση φαντασιοπληξίας.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να πω πως οι δύο διαδοχικές φωτό, που αναπαριστάνουν δύο περίεργες φιγούρες, τραβήχτηκαν τυχαία, φωτογραφίζοντας από απόσταση περίπου διακοσίων μέτρων το άνοιγμα της σπηλιάς με το ναό, από το εσωτερικό της. Η μια φωτό τραβήχτηκε με φλας (η καφετιά) και η άλλη χωρίς (η μπλέ). Δεν μπορούσα να φανταστώ τί θα φαινόταν, πράγμα που το διέκρινα τυχαία σχεδόν δύο μέρες μετά....Θα παραδεχτώ ότι στην μεγένθυση εμφανίζονται και άλλες φιγούρες, αυτές όμως είναι οι πιο καλοσχηματισμένες και σχεδόν στο ίδιο σημείο και στις δύο φωτό του ναού....

 

Δείτε και αυτή την φωτό. Απεικονίζει, κατά την προσωπική μου άποψη, ένα ανθροπωειδές με κάσκα και μάσκα οξυγόνου, πάνω στο βράχο και διακρίνεται από το πιό ανοιχτό του χρώμα....

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/christk64/34580/415038/0/alien5.bmp

 

Τέλος διαβάστε και το πιο συγκλονιστικό, που βρίσκεται κολημένο στο εσωτερικό της εκκλησίας, ο γύρω χώρος έχει χρησιμοποιηθεί ως νεκροταφείο κατά το ιστορικό παρελθόν, και ο εν λόγω ναός ως ταφικό παρεκκλήσι, φυλοξενόντας ακόμα και στις εσωτερικές κρύπτες του (τις είδαμε) οστά αγνώστων νεκρών, ενώ επίσης ο χώρος είναι γνωστός ως χώρος συγκέντρωσης σατανιστών και λατρείας μαύρης μαγείας με καταληκτικές τελετές (ζώα και δεν αποκλείεται και άνθρωποι).

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/christk64/34580/415039/0/keimeno2.bmp

 

Τις πλήρεις φωτό τις ανέβασα στο yahoo και αναμένονται να δοθούν τα λινκ τους....

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταια φωτο δε μπορω να διακρινω αυτο που λες... :O

Μπορεις να πας σε καποιο εργαστηριο ή ερευνητικο ιδρυμα να σου πουν αναλυτικα τις συνθηκες φωτογραφησης,αν εξηγουνται επιστημονικα αυτα κλπ.Παντως σιγουρα υπαρχουν ατομα(εννοειται δεν αναφερομαι σε σενα)που εχουν πλουτισει απ'αυτα τα θεματα εκμεταλλευομενοι το ενδιαφερον του κοσμου γι'αυτα... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μαμαααα...!! :w00t: :w00t: :cry: Αρχίζω και πιστεύω.... :shock: Στην τελευταία δεν φαίνεται τπτ ξεκάθαρα αλλα στις προηγούμενες το είδα :scared: ....με κοιταγε...μαμααααααα!!!! :cry: :w00t: :w00t:
Link to comment
Share on other sites

θεε μου εχει δικιο τα διακρινα αυτα που λεει και πραγματικα τι να πω ακρως συγκλονηστικο,κοιτα να δεις που με βαλες στη πριζα να θελω εκδρομη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

θεε μου εχει δικιο τα διακρινα αυτα που λεει και πραγματικα τι να πω ακρως συγκλονηστικο,κοιτα να δεις που με βαλες στη πριζα να θελω εκδρομη

 

Ναι κάνε εκδρομή εκεί να σε βρούμε μετά σφαγμένο κρεμασμένο ανάποδα .....

Τι λέτε ρε ? ....... θέλεις εκδρομή ? πήγαινε αλλού τόσα ωραία μέρη έχουμε.

Θα πας εκεί που επικαλούνται δαίμονες ?

Τέτοιες άγιες μέρες ? .........

Η φαντασία είναι ένα από τα καλύτερα όπλα του όξω από δω για να παρασύρει ανθρώπους

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάνε εκδρομή εκεί να σε βρούμε μετά σφαγμένο κρεμασμένο ανάποδα .....

Τι λέτε ρε ? ....... θέλεις εκδρομή ? πήγαινε αλλού τόσα ωραία μέρη έχουμε.

Θα πας εκεί που επικαλούνται δαίμονες ?

Τέτοιες άγιες μέρες ? .........

Η φαντασία είναι ένα από τα καλύτερα όπλα του όξω από δω για να παρασύρει ανθρώπους

Ο woudoulis κάτι γνωρίζει.... :lol:

 

Υπάρχουν ήδη έτοιμες οι εγκαταστάσεις και αναμένουν τον επόμενο για να λειτουργήσουν....Μολών λαβέ.... :shifty:

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/christk64/34580/415172/0/%D3%D0%C7%CB%C1%C9%CF+%CD%D4%C1%C2%C5%CB%C7-+%D0%C5%CD%D4%C5%CB%C7+008b.JPG :X

Link to comment
Share on other sites

Tρείς φωτό υπάρχουν στο ε-μαιλ του yahoo me username : myphoneupload kai password: 123456, και όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να τις δει σε όλο του το μέγεθος, να τις κατεβάσει στον υπολογιστή του και να τις επεξεργαστεί περαιτέρω.....Καλό κουράγιο.... :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δείτε τες πάλι, βοηθούμενοι μέσα από το κίτρινο πλάισιο....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/christk64/34580/414899/0/alien3.bmp

 

Κατεβάστε τες στους υπολογιστές σας και μεγενθύνετε άφοβα....Διακρίνονται σε όλο τους το μεγαλείο.... :cry:

 

Εγω σε αυτη τη φωτο βλεπω καθαρα μια μορφη με χερια και σωμα και κεφαλι που ειναι κατι αναμεσα σε νεκροκεφαλη και alien...Ειμαι αρρωστος??? Μηπως ηταν κανεις μεσα εκεινη την ωρα και βγηκε ετσι λογω φωτισμου? Τι αλλο να πω?

Link to comment
Share on other sites

επειδή κι εμένα μου κίνησε την περιέργεια το θέμα,ποιός είναι πρόθυμος να πάμε στην σπηλιά??κάποιος που έχει ξαναπάει για να την βρούμε εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

δε μαζεβόμαστε μια ομάδα 5-6 ατόμων να πάμε...

 

μου έχει κινήσει την περιέργεια!! Τι λέτε για παρασκευη;

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

eccentric θα μας συνοδεύσεις :)

 

μάλλον να είμαστε 4-5, να χωράμε σε αυτοκίνητο. εκτός αμα πάμε με δυο αυτοκίνητα.

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε αυτη τη φωτο βλεπω καθαρα μια μορφη με χερια και σωμα και κεφαλι που ειναι κατι αναμεσα σε νεκροκεφαλη και alien...Ειμαι αρρωστος??? Μηπως ηταν κανεις μεσα εκεινη την ωρα και βγηκε ετσι λογω φωτισμου? Τι αλλο να πω?

 

Εγω απο την αλλη βλεπω το απολυτο σκοταδι. Δεν ξεχωριζω τιποτα.

 

Και οσοι θελετε να πατε, μην νομιζετε οτι θα δειτε τιποτα τρομερο ή θα ανακαλυψετε κατι πιο τρομερο. Πριν απο εσας, εχουν παει εκατονταδες ατομα και πιστεψτε με, αν υπηρχε κατι, οτιδηποτε, δεν θα ηταν ανοιχτη για ολους.

Παντως, αν πατε προσεξτε τις περιπολιες. Λιγο πιο πανω υπαρχουν ρανταρ καθως και δασοφυλακες. Μπορει να σας γυρισουν πισω.

Link to comment
Share on other sites

Ο woudoulis κάτι γνωρίζει.... :lol:

 

Υπάρχουν ήδη έτοιμες οι εγκαταστάσεις και αναμένουν τον επόμενο για να λειτουργήσουν....Μολών λαβέ.... :shifty:

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/christk64/34580/415172/0/%D3%D0%C7%CB%C1%C9%CF+%CD%D4%C1%C2%C5%CB%C7-+%D0%C5%CD%D4%C5%CB%C7+008b.JPG :X

 

Γέλα γέλα ...... δε λέω έξυπνο αστείο , αλλά όποιος μπλέκετε με τα πίτουρα τον τρώνε οι κότες ( τρίτη φορά που λέω την παροιμία )

Εντωμεταξύ τίποτα δεν διέκρινα στη φώτο στο κίτρινο πλαίσιο .......

Εχω πρόβλημα ? που δεν μπορώ να δω το alien ?

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μην εμπιστεύεστε ανθρώπους που δεν γνωρίζετε για εκδρομές , ΚΥΡΙΩΣ τέτοιου τύπου εκδρομές με ανθρώπους που δεν γνωρίζετε.

Δεν είμαστε μια παρέα που ξέρει ο ένας τον άλλον καιρό από κοντά

Οχι εκδρομές με αγνώστους λοιπόν και μάλιστα σε τέτοια μέρη που έχουν γίνει καταφύγια σατανιστικών τελετών κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...