Jump to content

Google Pixel 2 XL


jimmmysil
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Το πηρα και γω και γω καινουριο πριν 20 μερες απο σκρουτζ στα 190 ευρω.Μια χαρα ειναι η συσκευη για τα λεφτα της,με android 11.Θηκη καταφερα και βρηκα σε ενα μαγαζι στο Παγκρατι.Κανα tempered glass παιζει παιδια??? Η μπαταρια του ειναι μια χαρα,απλα η φορτιση δεν ειναι τοσο γρηγορη.Το δικο μου ειναι απο Καναδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Το πηρα και γω και γω καινουριο πριν 20 μερες απο σκρουτζ στα 190 ευρω.Μια χαρα ειναι η συσκευη για τα λεφτα της,με android 11.Θηκη καταφερα και βρηκα σε ενα μαγαζι στο Παγκρατι.Κανα tempered glass παιζει παιδια??? Η μπαταρια του ειναι μια χαρα,απλα η φορτιση δεν ειναι τοσο γρηγορη.Το δικο μου ειναι απο Καναδα.
Tempered glass, δες της Rhinoshield.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gustom2008 said:

Καλησπερα.Το πηρα και γω και γω καινουριο πριν 20 μερες απο σκρουτζ στα 190 ευρω.Μια χαρα ειναι η συσκευη για τα λεφτα της,με android 11.Θηκη καταφερα και βρηκα σε ενα μαγαζι στο Παγκρατι.Κανα tempered glass παιζει παιδια??? Η μπαταρια του ειναι μια χαρα,απλα η φορτιση δεν ειναι τοσο γρηγορη.Το δικο μου ειναι απο Καναδα.

Το έχω 2 χρόνια και δεν έχει ούτε ίχνος γρατσουνιάς πάνω του και το χρησιμοποιώ σαν όπλο πολέμου... εργαλείο ήθελα να πω. Ο γορίλλας και ιδιαίτερα ο 5 δεν με έχει πουλήσει ποτέ στα τηλέφωνα μου.

Η οθόνη δεν είναι επίπεδη οπότε τα προστατευτικά δεν πάνε μέχρι την άκρη και το νιώθεις στα δάχτυλα σαν σκαλοπάτι και εμένα δεν μου αρέσει. Απο εκεί και πέρα γούστα είναι αυτά.

Αν δεν γράφει "charging rappidly" όταν φορτίζει θέλεις άλλο φορτιστή. Ο φορτιστής μου απο το Nexus 5x (5.0v, 3.0a = 15watt) φορτίζει σε μια ώρα περίπου απο 20% --->100%.

Καλορίζικο!!!

Edited by dLazaros
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!Γραφει γρηγορη φορτιση με τον δικο του φορτιστη αλλα νομιζω κανει παραπανω απο ωρα για φορτιση απο 20% εως 100%.Ειχα και το LG V30 δεν με ενοχλει να μην φτιανει τερμα στα πλαγια το τζαμακι.Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, gustom2008 said:

Καλησπερα!!Γραφει γρηγορη φορτιση με τον δικο του φορτιστη αλλα νομιζω κανει παραπανω απο ωρα για φορτιση απο 20% εως 100%.Ειχα και το LG V30 δεν με ενοχλει να μην φτιανει τερμα στα πλαγια το τζαμακι.Ευχαριστω!!!

Είναι καινούργιο το δικό σου και θέλει 5-6 φορτίσεις μέχρι να αποκτήσει την πλήρη δύναμη η μπαταρία και δεδομένα το λογισμικό. Και 2 ώρες να κάνει να φορτίσει απο 0% είναι μια χαρά για αρχή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπερα παιδια!!Το κινητο ξαφνικα σημερα νεκρωσε και εσβησε.Το συνδεσα με το powerbank και κολλουσε στην αρχικη οθονη.Τελικα μετα απο 5 λεπτα ξεκολλησε.Τι να φταιει??Του ειναι βαρυ το android 11 μαλλον??Μηπως φταει που ειχα την φωτεινοτητα στο μαξιμουμ??

Μου εχει κανει αλλες δυο φορες στο παρελθον απλα επανεκκινηση μονο του,αλλα το ειχα ζορισει με πολλες εφαρμογες ανοιχτες.Παιχνιδια δεν παιζω.

 

Ευχαριστω!

 

Hard reset δεν μπορω να κανω γιατι εχω εταιριξες εφαρμογες ο περασμενες απο την εταιρεια που εργαζομαι!

Link to comment
Share on other sites

Μου το κάνει πότε πότε σε συγκεκριμένα πράγματα οπότε έχω το νού μου. πχ, αμα βάλεις την εφαρμογή του skroutz και πατήσεις σε ενα προϊόν να δεις την φωτό και μετά έχει βίντεο και το πατήσεις κάνει soft reset. Είναι πρόβλημα κάποιας εφαρμογής οχι του κινητού ( η φωτεινότητα δεν παίζει ρόλο). Να ξέρεις οτι το γεγονός οτι σου ζητάει πότε πότε το pin δεν είναι οτι έκανε restart, το κάνει ανα μερικές μέρες για να μην ξεχάσεις το pin σου.

υγ. για hard restart κράτα το power button για 15 δεύτερα.

Edited by dLazaros
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dLazaros said:

Μου το κάνει πότε πότε σε συγκεκριμένα πράγματα οπότε έχω το νού μου. πχ, αμα βάλεις την εφαρμογή του skroutz και πατήσεις σε ενα προϊόν να δεις την φωτό και μετά έχει βίντεο και το πατήσεις κάνει soft reset. Είναι πρόβλημα κάποιας εφαρμογής οχι του κινητού ( η φωτεινότητα δεν παίζει ρόλο). Να ξέρεις οτι το γεγονός οτι σου ζητάει πότε πότε το pin δεν είναι οτι έκανε restart, το κάνει ανα μερικές μέρες για να μην ξεχάσεις το pin σου.

υγ. για hard restart κράτα το power button για 15 δεύτερα.

Εχεις δικιο,μολις δοκιμασα και γω να δω βιντεο στην εφαρμογη του σκρουτζ και μου εκανε επανεκκινηση!Τι φαση?

 

UPDATE:

Κατεβασα το ccleaner και εκανα καθαρισμο cache και δοκιμασα παλι στην εφαρμογη του σκρουτζ και δεν κανει επανεκκινηση πλεον!Ελπιζω να εστρωσε!

Edited by gustom2008
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σήμερα έγινε κάτι που δεν πίστευα οτι γίνεται. Έβαλα το βράδυ το κινητό με 60% στον φορτιστή αλλά δεν είχα βάλει την πρίζα στον τοίχο με αποτέλεσμα το πρωί το κινητό να είναι 0% και κλειστό! Δεν μου έχει ξανασυμβεί, πίστευα οτι δεν μπορεί να αποφορτιστεί η μπαταρία απλά επειδή έχει το βύσμα κουμπωμένο. Απο ότι φαίνεται εδω μπορεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λοιπόν σήμερα έγινε κάτι που δεν πίστευα οτι γίνεται. Έβαλα το βράδυ το κινητό με 60% στον φορτιστή αλλά δεν είχα βάλει την πρίζα στον τοίχο με αποτέλεσμα το πρωί το κινητό να είναι 0% και κλειστό! Δεν μου έχει ξανασυμβεί, πίστευα οτι δεν μπορεί να αποφορτιστεί η μπαταρία απλά επειδή έχει το βύσμα κουμπωμένο. Απο ότι φαίνεται εδω μπορεί...

Η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Δοκίμασε καλού κακού να ρίξεις λίγο σπρέι επαφών αν έχεις στο βύσμα. Ίσως δεν δουλεύει σωστά λόγω βρωμιάς.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Καθάρισα το βύσμα με βουρτσάκι και δοκίμασα να το επαναλάβω αλλά δεν έκανε τίποτα οπότε μάλλον δεν έκανε καλή επαφή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...