Jump to content

Ποιος είναι ο καλύτερος drummer;


jog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 67
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πιστεύω ο drummer τον Led Zeppelin το παίξιμο του έχει κάτι διαφορετικό από όλους τους άλλους. :)
Ξέρει κανείς πώς βάζω υπογραφή; :p
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα ο drummer των Slipknot (μου διαφεύγει το όνομα του) - 30 Μαϊου θα είναι στην Αθήνα oi Slipknot.

 

Joey Jordison...Apla Teleios... :shifty:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο thread παιδιά! ;)

 

Για μένα με τυχαία σειρά, οι: Joey Jordison - Slipknot, Tim Alexander - Primus, Neil Peart - Rush, Cozy Powell και John Bonham φυσικά, Danny Carrey - Tool, παλιότερα είχα λίγο κόλλημα και με το drummer των Ozric Tentacles που δε μου έρχεται το όνομα του τώρα :confused:

 

Επίσης υπάρχει ένας session drummer ο οποίος κινείται σε πιο gothic χώρους, εγώ τον γνώρισα μέσα απο albums των Lacrimosa και λέγεται AC. Πάρα πολύ καλός.

Link to comment
Share on other sites

Hellhammer and Nickolas Barker

Πεστα πεστα!!!Θεος!!!Ο τροπος που παιζει με τα πιατινια εκπληκτικος!!Μην πω και για τα bpm που πιανει με τις δυο μποτες :X

 

Τον Lombardo γιατι δεν τον αναφερει κανεις? Εκει να δειτε τεχνικη και δυναμη!

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Aναφερθηκε πιο πανω απο εναν φιλο,πολυ καλος αλλα υπαρχουν και καλυτεροι,αποδειξη ο hellhammer που ειναι τεχνικος σε υπερβολικο βαθμο και ταυτοχρονα ο πιο γρηγορος που εχω ακουσει μεχρι στιγμης.

 

Ο Nickolas ειναι στους Dimmu Borgir τωρα,πρωην Old Man`s Child and Cradle of Filth,εκπληκτικος και αυτος και τον εχω δει να αποδιδει πολυ καλυτερα απο οτι στις ηχογραφησεις στα στουντιο

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε ταχύτητα στο παίξιμο, μιλάμε για τρελά πράγματα, τότε ακούστε Tony Layreno κ Pete Hammoura από Nile. Φυσικά υπάρχει και ο Nickolas Barker, Joey Jordison και τεχική έχει ο Gene Hoglan.

 

Όσο για τον LOmbardo καλύτερα να αφήσει τα Drums και να πιάσει τίποτα άλλο γιατί είναι εμπεριστατωμένα άσχετος. Απλώς οι Slayer τον έκανα famous

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε ταχύτητα στο παίξιμο, μιλάμε για τρελά πράγματα, τότε ακούστε Tony Layreno κ Pete Hammoura από Nile. Φυσικά υπάρχει και ο Nickolas Barker, Joey Jordison και τεχική έχει ο Gene Hoglan.

 

Όσο για τον LOmbardo καλύτερα να αφήσει τα Drums και να πιάσει τίποτα άλλο γιατί είναι εμπεριστατωμένα άσχετος. Απλώς οι Slayer τον έκανα famous

Eγω θα ελεγα το ιδιο για τον Nickolas που προσωπικα δεν βλεπω κατι ιδιαιτερο στο παιξιμο του, μονο ογκωδης ειναι :X

 

Και το Lombardo εγω τον ακουσα μεσα απο προσωπικες δουλειες (Grip Inc) και τον εκτιμησα.Στους Slayer ακουγα τον King και τα τρελα χωρις δομη solo.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Eγω θα ελεγα το ιδιο για τον Nickolas που προσωπικα δεν βλεπω κατι ιδιαιτερο στο παιξιμο του, μονο ογκωδης ειναι :X

 

Και το Lombardo εγω τον ακουσα μεσα απο προσωπικες δουλειες (Grip Inc) και τον εκτιμησα.Στους Slayer ακουγα τον King και τα τρελα χωρις δομη solo.

 

 

Ναι, αλλά ο Lombardo και στα δύο συκροτήματα παίζει το ίδιο πράγμα δηλαδή ντάπα-ντούπα.... :cool: ....ενώ ο Barker μπορεί άνετα να παίξει από jazz μέχρι black metal. Έχει παίξει άλλωστε στους Lock Up, Cradle of Filth, Dimmu Borgir, Old Man's Child, Brucheria, Monolith, Benediction....To θέμα είναι ότι η φιλοσοφία του και η τεχνική του ξεπερνούν κατα πολύ αυτή του Lombardo :D

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον LOmbardo καλύτερα να αφήσει τα Drums και να πιάσει τίποτα άλλο γιατί είναι εμπεριστατωμένα άσχετος. Απλώς οι Slayer τον έκανα famous

Καλά μας κούφανες τώρα, όχι και άσχετος ο Lombardo! :wacko: Μήπως είναι άσχετος και ο Pete Sandoval (δεν είδα να τον αναφέρεις στους πιο γρήγορους)?

Better to save the mystery than surrender to the secret
Link to comment
Share on other sites

Καλά μας κούφανες τώρα, όχι και άσχετος ο Lombardo! :wacko: Μήπως είναι άσχετος και ο Pete Sandoval (δεν είδα να τον αναφέρεις στους πιο γρήγορους)?

 

Οσον αφορά τον lOmbardo έχω ρωτήσει drummers, δασκάλους, ακόμα και ο αδερφός που παίζει drums, και μου λένε ότι δεν ξέρει. Όταν το έψαξα παρατήρησα πράγματι ότι δεν έχει κάποια ιδιαίτερη τεχνική τόσο στους Slayer όσο και στους Grip.

όσον αφορά τον Sandoval εμένα μου αρέσει το παίξιμο του αλλά πέρα από τους Morbid δεν τον έχω ακούσει και γι'αυτό δεν φέρω ολοκληρωμένη άποψη.

Εξάλλου δεν μπορώ να αναφέρω όλους τους γρήγορους drummers,κάποιον θα ξεχάσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

κανείς δεν έχει ακούσει Who;

δεν πειράζει. απο εκεί πέρασε ένας από τους πιο επιδραστικούς και δυναμικούς ντράμερ όλων των εποχών, ο Keith Moon (μακαρίτης).

o Joey των Slipknot που είναι όντως απίθανος και τον είδα και live, έχει εκφράσει τον θαυμασμό του προς τον Moon...

The carpet crawlers heed their callersالسجاده الزواحف عن اهتمام المتصلين We've got to get in to get out ويفي على التدخل في الخروج
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βλεπω γραφετε μονο ξενους...απο Ελληνες αυτη τη στιγμη ειναι ο drummer της Βισση, Σακης λεγεται.

 

 

Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ DRUMMER ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ! ΕΙΜΑΙ ΔΙΑΣΗΜΟΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ !

Ο DRUMMER ΤΗΣ ΒΙΣΣΗ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ 2 ΚΑΣΕΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΠΕΤΑΕΙ ! :cool:

www.farinboy.com
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε φίλε? Τον έχω ακούσει live και ήτανε και γαμώ! Είναι διαφορετικός απο τους άλλους έχει ξεχωριστώ styl στο παίξιμο! Επίσης είναι απρόοπτος! Εντάξει γνώμη μου είναι βασικά αλλα απορό που δεν σου αρέσει!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ρε φίλε? Τον έχω ακούσει live και ήτανε και γαμώ! Είναι διαφορετικός απο τους άλλους έχει ξεχωριστώ styl στο παίξιμο! Επίσης είναι απρόοπτος! Εντάξει γνώμη μου είναι βασικά αλλα απορό που δεν σου αρέσει!

 

Ας σταματήσει την κόκα και μετά βλέπουμε...

 

Αξιοθρήνητος είναι ....

 

Την δεκαετία του 80 ήταν καλός

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κόκα φίλε και speed δεν βγαίνουν οι κοντά 3ωρες συναυλίες των metallica στα ντράμς ξέχασέ το! Πάντος όπως και να έχει ο δανός βαράει και γαμώ στα live! Εντάξει γούστα είναι αυτά!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς κόκα φίλε και speed δεν βγαίνουν οι κοντά 3ωρες συναυλίες των metallica στα ντράμς ξέχασέ το! Πάντος όπως και να έχει ο δανός βαράει και γαμώ στα live! Εντάξει γούστα είναι αυτά!

 

Και οι συνέπειες της κόκας είναι :Load,Reload,St.Anger

 

Υγ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ σίγουρα δεν είναι ο καλύτερος!

 

Υπάρχουν πολλοί τρομερά καλύτεροι από αυτόν (δες Neil Peart,Mike Portnoy)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...