Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα nilkin είναι κορυφή σε γλυστριμα τζαμιού αλλά μέχρι εκεί. Σπάνε για πλάκα και δεν έχουν διαφορά με τα φτηνά. Έχω αλλάξει 4-5 σε 3 συσκευές. Τώρα θα δοκιμάσω τα φτηνά σε συνδιασμο με liquid nano.

 

Στάλθηκε από το CMR-W09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

bsg mod settings ->saturation-> back camera -> highlight saturation 2,5 ->shadow saturation 2.2

 

ΜΕ αυτές τις ρυθμίσεις σ εμένα βγάζει αισθητά καλύτερα, ειδικά λεπτομέρειες στο background. Αν δε σας σώνει δοκιμάστε να κάνετε αποδοχή σε όλα τα δικαιώματα της εφαρμογής. Η δοκιμή έγινε σε τρία σκηνικά και με τα δύο app

Έβαλα αυτές τις ρυθμίσεις και στην front camera και επανήλθε το χρώμα στις photo, φυσικά με πιο καλύτερα αποτελέσματα από την μαμά front camera.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια. Πως αλλάζουμε την σειρά των εικονιδίων WiFi, Bluetooth, ήχος κλπ που φαίνονται όταν κατεβάζουμε την κουρτίνα;
Κατεβάζοντας αυτό που λες κουρτίνα, πάνω πάνω δεξιά έχει ένα μολυβακι ένα γρανάζι και ένα βελάκι. Πατάς το μολύβι και μετά απλά κάνει drag an drop Τα εικονίδια

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο δωράκι για τα Χριστούγεννα.

Καλορίζικο!

Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχθήκαμε, ποιος θα κάνει την αρχή;; 87c5d1487abe62fed44100da116d2088.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

past --> nokia 6110, 6310 & 8850 silver, sony ericsson K750i & W810i, samsung DUAL B7722 & samsung DUAL GRAND NEO, samsung S6, Huawei mate 10 pro, Redmi note 8 pro, Redmi note 10 pro,
current --> Samsung TabA T585 4G , Redmi Note 11 pro 5G-->

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν εμφανίζει τίποτα σε συσκευή Μαΐου με κάρτα cosmote

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι σύνδεση έχετε εσείς παιδιά και πόσο μηνών συσκευή όσους του εμφάνισε το update;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι σύνδεση έχετε εσείς παιδιά και πόσο μηνών συσκευή όσους του εμφάνισε το update;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με το imei παει η αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Ειπε να το παιξει Αγιος Βασιλης η Huawei και μας την εδωσε 24 Δεκεμβριου. Θα στηνουμε συσκευη Χριστουγεννιατικα αλλα δεν πειραζει αφου την εδωσε μεσα στο 2018. Καλο λιωσιμο ξεκιναω κι εγω το κατεβασμα (3.81GB)

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλετε την 9, θα με ενδιέφερε ένα review της εφαρμογής της κάμερας σε σύγκριση με την 8 αλλα και με τη τελευταια gcam.

Τις τελευταίες μέρες δοκίμαζα τη gcam και απλά υπερέχει σχεδόν σε όλα τα σενάρια. Καμία ασπριλα πουθενά. Το κακό βέβαια είναι πως κολλάει πολύ και συχνά.

Link to comment
Share on other sites

Με το imei παει η αναβάθμιση.
Στο ff έγινε approved πόσο καιρό λέτε να πάρει γι να εμφανιστεί οτα;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο ff έγινε approved πόσο καιρό λέτε να πάρει γι να εμφανιστεί οτα;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμένα το έβγαλε αμέσως. Σε προηγούμενες αναβαθμίσεις έκανε κάποιες μέρες. Οπότε όπως καταλαβαίνεις μπορεί να στο βγάλει οποιαδήποτε στιγμή αφού έγινε approved.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η 9 και στο δικο μου. Το απογευμα εχει καθαρη εγκατασταση (Hard Reset & Wipe Cache Partition- Install - Hard Reset) και πρωτες εντυπωσεις.
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν εμφανίζει τίποτα σε συσκευή Μαΐου με κάρτα cosmote

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και εμενα με cosmote δεν εμφανιζε τιποτε.

Με το που ενεργοποιησα την δευτερη καρτα wind ηρθε αμεσως!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι βάλετε την 9, θα με ενδιέφερε ένα review της εφαρμογής της κάμερας σε σύγκριση με την 8 αλλα και με τη τελευταια gcam.

Τις τελευταίες μέρες δοκίμαζα τη gcam και απλά υπερέχει σχεδόν σε όλα τα σενάρια. Καμία ασπριλα πουθενά. Το κακό βέβαια είναι πως κολλάει πολύ και συχνά.

 

Η εφαρμογη της καμερας ειναι ιδια με αυτη που εχει το Mate 20 Pro σε περιπτωση που το εχεις δουλεψει.

 

ΒΙΝΤΕΟ

Εχει προστεθει η επιλογη για εγγραφη video σε H.265 ή H.264

Εχει προστεθει η επιλογη για εγγραφη video σε αναλυση FHD+ (2160x1080 18:9)

Εχει προστεθει η επιλογη για καλλωπισμο στο video αλλα μονο σε 720p

Εχει προστεθει εγγραφη σε αργη κινηση 960fps

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Εχει προστεθει το Master AI

Εχει προστεθει το HiVision που φωτογραφιζεις ενα αντικειμενο και σου κανει αναζητηση στο διαδυκτιο για πληροφοριες

Εχει προστεθει το 4D και δουλευει

 

Για ποιοτητα καλυτερα να σου πει καποιος που το χρησιμοποιει πολυ ως φωτογραφικη συσκευη.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογη της καμερας ειναι ιδια με αυτη που εχει το Mate 20 Pro σε περιπτωση που το εχεις δουλεψει.

 

ΒΙΝΤΕΟ

Εχει προστεθει η επιλογη για εγγραφη video σε H.265 ή H.264

Εχει προστεθει η επιλογη για εγγραφη video σε αναλυση FHD+ (2160x1080 18:9)

Εχει προστεθει η επιλογη για καλλωπισμο στο video αλλα μονο σε 720p

Εχει προστεθει εγγραφη σε αργη κινηση 960fps

 

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Εχει προστεθει το Master AI

Εχει προστεθει το HiVision που φωτογραφιζεις ενα αντικειμενο και σου κανει αναζητηση στο διαδυκτιο για πληροφοριες

Εχει προστεθει το 4D και δουλευει

 

Για ποιοτητα καλυτερα να σου πει καποιος που το χρησιμοποιει πολυ ως φωτογραφικη συσκευη.

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Η ποιότητα φωτογραφίας είναι αυτο που με εντυπωσίασε στη gcam. Φαίνεται στο zoom.

Και κυρίως η αφαίρεση της ασπριλας, που στη μαμά εφαρμογή είναι δύσκολο να το πετύχεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνω wipe cache partition οι φωτογραφίες και γενικά τα αρχεία παραμένουν αποθηκευμένα ή χάνονται;

Παραμένουν στη θέση τους

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...